Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kristi
2. čer 2011

@ojika ja milovala Nathana a muz ne, takze nic.....je to tezky, vsechno nam tak sebrali lide, co otehotneli drive....takze nam zbyva jedine a to, mit proste holku 😉

Pepu, Josefa bych nerozdejchala......jediny, co bych mozna tak je František (po dědovi) a Tonda

ojika
2. čer 2011

@kristi No vidíš, já si Nataniela vymyslela, manžel nadšeně schválil a já teď cukám k Jiříkovi 😀 Jsem prostě zvyklaná. Třeba si to znovu rozmyslím a Natan bude 😅 Jinak ten Jiřík je varianta po mém i manželově tatínkovi..... Uvidíme.

Pepík se mi taky moc nelíbí - nic proti, ale asi jsem "načichlá" z těch vtipů se sprostým a nevychovaným Pepíčkem 😀

cajori17
2. čer 2011

snad se opravdu shodnem,s Josefem se asi nesmířím 🙂
moji mamce se libi jmeno Nathan,taky zvlastni

pet.s
2. čer 2011

Jejej..holky my máme na chatě Nathana. Je mu asi 12 a je to normální pako. Kdybyste ho viděli, tak to jméno nedáte.-))

cajori17
2. čer 2011

@pet.s 😀 😀 😀

weverka11
2. čer 2011

Ja som niekolko rokov hovorila, ze budem mat Gregora, manzel to nechcel, tchyne povedala dokonca ze by sa za take meno vnuka hanbila... zmierila som sa s tym, ze bude Kristian, ako chcel manzel... Nakoniec som mala strasne tazky porod a dala som si za odmenu Gregora 😀 😀 😀 😀 😀 Volame ho Gregorko, Gregory... Na široko daleko su len dvaja Gregorovia, tak sa tešim 🙂 A tchyne si musela zvyknut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ojika
2. čer 2011

@weverka11 Dobře jsi udělala - na všechny se vykašlat! 😀 Babičky, dědečkové, strýčkové i tetičky jsou sice důležití, nicméně se se jménem vždy nakonec smíří. Moje rada: rodině ani přátelům jméno předem neprozrazovat, ať vás nemůžou viklat na jiné jméno 😎

cajori17
2. čer 2011

@ojika dobrá rada 🙂)

pet.s
2. čer 2011

Já zase chtěla moc Františku. Ale pak u nás v práci byla na pohovoru Františka, tak jsem se rozplývala.Spražila mě, že celý život ji říkají Franto. Že to jméno téměř nesnáší.
Já bych si vždy představila jak na něj budete volat ve 30 letech.

kristi
2. čer 2011

@pet.s a ja zase mam jednoho, kterej je tak krasnej, ze bych ho umazlila k smrti 😉

romcovaklarka
2. čer 2011

@cajori17 Jo Maxe jsme taky chtěli, jenže máme psa Bugse a to se čte Bax tak by se to dost pletlo 😀

pet.s
2. čer 2011

@kristi to je jasný, každý máme jméno spojené s někým. Jako já bych nikdy nedala Sabinu, protože to byla moje spolužačka a neskutečná blbka. A když se nad tím zamyslíš, tak Sabina je moc hezké a elegantní jméno.-)))

zoeparis
4. čer 2011

Já chci 2 kluky a 1 holčičku.Jména budou:Max,Rex a Zoe(nebo Paris) 😉 .Ještě se dohodneme jestli Zojinka,nebo Pariska.Držte palce ať nám vyjde Zoe. 🙂 😀 😉 😀

lucisa
4. čer 2011

@zoeparis hahaha, vtipná, jak si to zařídíš, aby to tak vyšlo? Běž si hrát na píseček a dělat si srandu ze svých vrstevníků 😝

kalo
4. čer 2011

@zoeparis Nic proti tvým vybraným jménům..jsou pěkná...Ale pokud jste Češi žijící tady v Čechách tak ty počeštělé tvary "Pariska" jsou dle mého šílené...(Např.Slováci to mají lehčí, ti volají bez skloňování či pitvoření jména, v základním tvaru...volali by prostě Zoe, Paris...) Ty počeštělé zkomoleniny cizích jmen např. Oliver- Olouš atd. e-eeeeeeee. Ale věc názoru 😉 😉 Všem se naštěstí nemůže líbit to samé...

kalo
4. čer 2011

@zoeparis A taky nevím, nevím, jestli by ti synek za "Rexíka" poděkoval 😅 😉

januzza80
4. čer 2011

Ahojky
ja mam dva chlapecky a holcicku.Kazde jmeno mame po nekom.
Prvniho od tchana,druhe od babicky a treti je jmeno brachy,ale protoze ziju v cizine tak misto tomas mame Thomase

lucisa
4. čer 2011

@januzza80 Taky dobrý pelmel 😅 Ale co, jména se musí líbit hlavně rodičům, je to Vaše volba a mě se tvoje jména líbí.

januzza80
4. čer 2011

@lucisa Dekuji moc.Jo nam dost lidi reklo,proc ne treba jen anglicka nebo jen italska jmena,ale my ne,protoze nechapu,proc by mela mit jen italske jmena?Tak proto jedno jmeno je italske,protoze manzel je ital,pak ceske a jedno anglicke,protoze zijeme v Anglii 😀

lucisa
4. čer 2011

@januzza80 hodně lidí to totiž bere komplexně, že když to je rodina a "jedny" děti, tak musí mít všechna jména v jednom duchu.
Ale nikdo už nemyslí dopředu, děti u vás budou cca 20 let a dalších 60-70 let (i víc, jak je komu dáno) si žije svůj vlastní život. Mě se nikdy nestalo, abych při představení slyšela od někoho dotaz, jak se jmenují mí sourozenci, jestli moje jméno k jejich pasuje. 😉 Tak proč by mělo?
My sice holkám dali jména jakože v podobném duchu, ale vypadá to podobně jen v písemné formě, běžně prostřední dceři neříkáme Anne, ale Aničko, a když k tomu slyší oslovení nejstarší nebo nejmladší dcery, tak se taky tváří divně.

januzza80
4. čer 2011

Taky nechapu proc to nekoho zajima a muze to byt kazdemu jedno.Jsou to nase deti.Jedine neuznavam jmena,ktere jsou prehnana nejdou k prijmeni.Nejktere maminky opravdu daji jmena detem,ze pak je mi tech deti tak lito,ale je to bohuzel uz vec rodicu,jake da jmena.Moje rodina je rada a libi se jim jak italske,ceske i anglicke jmeno

majdula
4. čer 2011

@januzza80 Mas prekrasne deti 😵 Na Alenciny fotky, kdyz byla jeste malicka, jsem se chodila divat a prala si taky takovou holcicku 🙂 Ty jejich oci, to je neco nadherneho.
A k tematu - Vincenzo je krasny jmeno 😎

januzza80
4. čer 2011

@majdula dekuji moc a preji,aby do tretice byla ta okata holcicka,ale hodnejsi nez ta moje 😀
a mas to super,ze jsi dala chlapeckum jmena na R 😉

januzza80
4. čer 2011

@majdula divala jsem se na chlapecky,jsou sladci <3
no jo ja ty fotecky vymazala 😒

majdula
4. čer 2011

@januzza80 Skoda, protoze to byla radost pohledet na ty dloooouhy rasy a velikansky kukadla, pro me to byly bez vahani nejhezci deti na konikovi 🙂

Umysl mit RR (neboli R1 a R2 😀 ) to nebyl, ale ve vyberu uz moc jinych jmen nebylo. Manzel navrhoval jeste Olivera (ten mi ale asociuje Pazouta 😝 ) a Vincenta (V. Vega 😀 ) a mne se libil uz jen ten Risa. Tak ted mame Rychlou rotu 🙂 A holcicka by byla, kdyby byla, Kacenka.

januzza80
4. čer 2011

@majdula to zas tak neprehanej,ne si delam srandu,ale je tu opravdu moc peknych deti i ty tvoje se moc povedla 😉 ja prave se divam na fotecky taky deti a muzu rict,ze fakt jsou krasna.
Tak bude treti miminko,chtete ten trojlistek? 😉

moncicak.as
4. čer 2011

Znáte někdo nějakého Benjaminka? Myslim jménem 😀 Uvažujeme nad jmény pro 2.dítko...TROUSIL / TROUSILOVA a manžovi se hrozně líbí Benjamin...1.dítko je Tedík (Tadeášek).. 🙂

marines28
5. čer 2011

Ahojky vsem...Moncicaku🙂, tak Benjaminka mame v okoli, je to krasny jmeno..Bennji, Benysku, pak Bene...On ma tedy cizi prijmeni, ale taky od T 😉 Takze ja bych do toho klido sla 🙂 My mame Mikuláška a přemýšlíme nad 2.prckem. Kdyby to byla holčička tak by se nám líbila Rozálie..Rozárka nebo Marika a pro klučinu asi Zachariáš..Zak(y), chtěla bych něco podobnýho k Mikuláši..jsme Živní, myslíte, že je to dobrá volba?

andreazoll
6. čer 2011

Ahojte poradíte nějaké hezké zahraniční chlapecké jméno? Příjmení máme Zoll ... 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz