Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nicole_11
26. lis 2009

ahoj holky, tak já bych potřebovala poradit jméno pro kluka...jsme totálně bezradní a chci nějaký hezký a zajímavý...doma máme Tadeáše, takže aby to trošku ladilo...a co se týka toho Tadeáše, tak je pravda, že jejich ted tolik a docela mě to štve...to jméno se mi líbí už odmala a kdysi ho nikdo pomalu ani neznal a ted ho dávají pořád..nevím jak si na něj vzpomněli 😅 ...jinak Nicolas se mi líbí taky a moc jsem ho chtěla, ale muž řekl v žádném případě ☹

jakelina
27. lis 2009

Nicole, já taky nevím a třeba budeš mít holku a bude to vyřešené. 🙂

mooja23
27. lis 2009

Zdravim všechny...
začetla jsem se do vaší diskuze, jelikož také vybíráme jméno pro mimíska. Dozvěděli jsme se, že to bude zatím pravděpodobně kluk, takže jsem docela v pasti. Holčičích jmen jsme měli vymyšlených spostu např. Barbora, Viktorka, Sára, Šarlota,Tereza...ale ty chlapecká nám stále dělají potíže-vždycky mi nějak nepadnou! 😅
Začal se mi líbit František (po manželovi), ale ten ho z praktických důvodů nechce. Jemu se líbil Richard (to mi přijde trochu "tvrdé" jméno), Denis (to také není zrovna 2x podle mého gusta, ale špatné není), Marek, Adam, Tadeáš, Matěj (těch je sposta). Přemýšleli jsme o jménech po manželových bratrech Roman a Robert. Našla jsem si jejich význam a u jména Robert jsem našla ROBIN. Zatím se mi zdá nejlepší, akorát se mi moc nezdá s příjmením (Zimmel=Ciml).
Myslím, že o Robinovi jste ještě nediskutovaly, že?? 😉 😅
Docela mě překvapilo, jak se dají některá jména krásně zdrobněle říkat...

nunacek
27. lis 2009

mooja23: Robin je hezké 😉 Jmenuje se tak syn mé spolužačky. Marek taky není moc často dávané jméno mi přijde. Ale neobvyklé není no. Ale je hezké 😉 Adam je moc krásné, ale to je každý druhý dneska 😒

mmmk
27. lis 2009

Mooja, mne se nahodou Richard libi. Nesmis si pod tim jmenem predstavovat jen to miminko, ale treba tricetileteho chlapa. Kdyz je to maly klucik, tak to muze byt Ríšánek, Riša, Rik a jako dospely proste Richard. Mne se prave nelibi takovi ti Christiani a Sebastiani, protoze to jmeno vypada na dospelem chlapovi trapne. Ziju v zahranici a Christianu tu znam nekolik a nekteri otevrene priznavaji, ze se za to jmeno stydi a vsichni do jednoho maji prezdivku 😅 Toho bych chtela sveho mozneho budouciho syna usetrit. Prave Richard, Marek nebo Adam mi prijdou fajn jmena. Mym favoritem je Albert a Darek 😎

adelaine
27. lis 2009

to mmmk : 😉
Richard je kraasne meno, ked budem mat chlapca bude to Riso 😀

samik2008
28. lis 2009

Mi jsme měli napsané u prvního těhotenství Julie a Matěj,vyšla Julinka(mimochodem u druhého se mi Matěj už nelíbil)
u druhého Natálie a u kluka jsme se nemohli shodnout a to jsme věděli že to bude kluk,tak jsme dumali,já sem chtěla Ríšu,ale manžel nechtěl,takže jsme nakonec vybrali Samuel,a jsme oba spokojení

už si nedokážu ani představit že by se děti jmenovali jinak 😉

syraell
28. lis 2009

Musim rict, ze proti vkusu, zadny disputat, ale obcas to byva dost hukot. Vsechny ty Jessiky Vomáčkové apod🙂
Jsem fanda do nazoru, ze jmeno ma vypovidat o puvodu a rodine. takze pro cecha jako poleno mi prijde prirozene zvolit nejake pekne staroceske jmeno, ma to zkratka kontinuitu. Jmena se od pradavna davala takova, aby vypovidala o puvodu ditete apod. Takze osobne nevidim logiku ve jmenech anglosasskeho, nebo jineho puvodu, kdyz za nim nasleduje ceske prijmeni.
Jeste jedno uskali vidim v krestnich jmenech pro holky. Vdaji se a ty kombinace pak muzou byt pekne pekelny🙂
Ale na druhou stranu - je to kazdeho osobni vec.

eriana
4. pro 2009

Ahojky, jsem tu nová, tak pročítám vše možné a tahle diskuze mě zaujala🙂 Koukám, té fantazie co mají nastávající maminky, to je fajn 🙂 Já vždycky chtěla Viktorku a Matěje, jenže oba mají svátek v březnu a já mám v březnu termín. Čekáme první mimi, příjmení bude po otci - Vobořil/ Vobořilová... Nevíme, co čekáme, chceme se nechat překvapit. Teď se mi líbí Emma a David, taky Josefínka - to by bylo po dědečkovi, který před třemi lety zemřel a já ho měla hrozně ráda. Neba Marta po prababičce, zemřela 14 dní po dědovi. Ale třeba kluka Josefa bych nechtěla, i když oslovení Pepíno je prostě super 🙂 a na kluka se mi moc líbí Nathan, ale to nám nepůjde k příjmení.
Ještě že mám do porodu tolik času na přemýšlení o jménech 😀

lucisa
4. pro 2009

ahoj, tady jsem ještě nebyla, přidám svou trošku do mlýna. Listovala jsem v knize dr. Knappové, pochopila jsem to tak, že pokud vyberete jméno, které je trochu obměněné, jak se zmiňovaly holky výše, ale ta varianta je uvedená třeba u jmen jiných národů, automaticky je to schválené a už nemusíš žádat o žádný posudek 😲
Jinak moje dcery mají dvě jména - jsou Noemi Nela a Nathalie Anne, jde nám to k příjmení, tak jsme mohli experimentovat. Manžel navíc nechtěl typicky české, líbí se mu francouzská jména, takže jsme to dali v upravené podobě - na matrice žádný problém, rodný list přišel, ještě když jsem byla v porodnici. Moc se nám to líbilo, teď čekáme třetí mimčo a pro holčičku je nachystaná kombinace Mia Sophia nebo Amelie Sophie a pro chlapečka je to docela boj, ale zatím vede kombinace Maxim Alex nebo Maxim Nicolas. U chlapeckých jmen mi přijdou ty boje větší, že by byl malý výběr? 😀
Jo a co se týče vkusu nebo názoru okolí, vždycky se najde někdo, kdo bude mít řeči. Moje mamka např. u první dcery hned v porodnici nešťastně povzdechla, že si tu holku v životě nikdo s takovým jménem nevezme.... 😀 A taky si zvykla, holky s tím naopak problém nemají vůbec, běžně slyší i používají obě jména, podle nálady. Mladší trošku více upřednostňuje Andulku (byla to její prababička, kterou milovala, tak to jméno má asi raději).
A je pravda, že zatím na ně nikdo nevolá příjmením...
Jo a Noemi spíš v pohodě přijímají starší lidé (je to původně hebrejské - takže dost společného s vírou, což starší generace je) a moje tchyně, která je původem Maďarka a tam je to i dnes velmi běžné jméno.

mufinka1
8. pro 2009

mooja : se jmenem Robin u nas taky manzel prisel - on se jmenuje Robert a ja mu rikam Robi - nebo obcas Robinku a on, ze bysme mohli maleho pojmenovat Robin - ale me prijde, ze je to to spise popularni jmeno pro holcicky ( teda ve variante Robyn ) a nechtela bych aby se mu smali

U nas porad bojujeme, na seznamu mame porad zatim jen Alex, James (Jamie) a ted nove i Ryan, ale nevim nevim, porad si nejsem jista, porad doufam, ze tu objevim nejakou inspiraci na to prave jmeno a reknu si, ze to je ono a zadne jine jako jsem to mela, kdyz jsme vybirali pro dceru...

LUCISA: souhlasim, ze u kluku je vyber tezsi, ja pro holcicku mela vybrano hned a mela jsem i par jmen v zasobe ale klucici jsou fakt boj, jako by neobvyklych klucicich jmen tolik nebylo

irminka
9. pro 2009

dobré ránko:
tak my čekáme dvojčátka dva chlapečky 😉 . Prvního syna máme Richarda a tihle dva budou mít jména Bořek a Bruno 🙂 . Všem to říkáme dopředu at nejsou v šoku. Já se jmenuji Irma, ségra, které je 45 let je Elen, takže praštěná jména máme v rodině.............

beranek
9. pro 2009

Ahoj 😉
My jsme měli druhé vybrané jméno pro chlapečka Hanuš, ale Jáchym to na 100% vyhrál. Já jsem měla vybráno ještě jméno Vincent a hodně jsem o něm uvažovala, ale měla jsem nějaké vnitřní pochybnosti o tomto jménů kvůli oslovování a hlavně vhodnosti k příjmení.

jakelina
9. pro 2009

Irminko, pěkné jména. Můj manžel je taky Richard a Bruna má kamarádka, má už 15 let a tehdy to bylo hodně neobvyklé jméno.

klapenamto
9. pro 2009

Mooja: Chápu moc dobře, že se Fandovi líbí Denis🙂)) A stejně to bude Robin, viď? Jsem si ti už ňák zvykla..🙂)

vendelinka1
9. pro 2009

Ahoj holky,
náhodou jsem narazila na tuhle diskusi a přidávám svůj příspěvek pro pobavení 😀 😀 😀
Jen pro uvedení do situace, máme rádi zvířata, máme 3 psy a kočku a teď čekáme prcka, tak jsme si vymysleli skvělé netradiční jméno pro prcka - Mauglí 😀 😀 😀 samozřejmě v legraci, jinak máme vybráno pro chlapečka Jonáš a pro holčičku Ema - ale překvapivě se to všude docela chytlo a Mauglí už dostal/a i dárek na Mikuláše (samozřejmě se k němu/ní dostane přes maminku hahaha).No není to netradiční jméno? A hodí se jak pro kluka, tak pro holku... Jo a máme i příjmení, které se k tomu docela hodí 🙂

barusha
10. pro 2009

Ahoj holky,tak tu taky pročítám názory a fantasie 🙂 Musím říct, že u nás to bylo taky pekelný vybírání. Manžel je cizinec, tak jsme chtěli, aby to ladilo na obou stranách a taky aby to moje prarodiče nepřivedlo do hrobu... Ale názory okolí jsme v potaz nebrali, prostě jsme si jen řekli, že nechceme, aby se mu děti posmívali, takže žádný vyloženě Pepa nebo naopak Mohamed 😀 Zakoupila jsem knížku Jak se bude vaše dítě jmenovat. Vřele doporučuji, strávili jsme u ní spoustu večerů, myslím, že investice do ní se vyplatila. Čekáme druhé mimi a už hledáme... U holčičky bysme popustili fantasii, ale u chlapečka to bude opět peklo. Nějak mi připadá, že na ty kluky je těch pěkných jmen míň 😠

radka.k
10. pro 2009

Můj manžel už při prvním dítěti strašně chtěl Vilibalda. Mně to připadalo děsný, tak jsem si prosadila svého favorita a slíbila, že při dalším těhu bude po jeho. No a teď se děsím, přece nedám tak strašné jméno! 😝
Co na to jméno říkáte vy?

sares
10. pro 2009

Vilibald se jmenuje vodící pes naší sousedky 😀 . To jméno jsem díky němu slyšela prve. Záleží jaký máte příjmení, to jméno je takový "hraběcí", ale myslím, že by to nebylo špatný jak pro malýho klučinu, tak ani pro dospělýho chlapa, dá se na něj volat různě. Jsou horší jména, toto je akorát nezvyklý. Mezi všema Tobíkama a Matýskama by se neztratil. Jen mi to moc nesedí k Oliverovi.

radka.k
10. pro 2009

Sares
rozesmála jsi mě - tím jak jsi napsala "takový hraběcí" - jsme Královi 😀

sares
10. pro 2009

tak vidis, to se hodí 😀

baruna
11. pro 2009

Irminko - super výběr. Náš chlapeček dostal jméno Bořivoj, Bořek nám nešel k příjmení. 😉 A z klučičích se mi ještě hrozně líbí Jaromír a Čeněk. Sice to nejsou žádná exotická jména, ale dávají se hrozně málo a přitom jsou super.

jijitka
11. pro 2009

Radko - okamžitě si vybavím manžela od Xenie z Arabely 😀 a to byl strašnej trouba
No,upřímně, takový jméno by u mě neprošlo.

mufinka1
13. pro 2009

barusha: mam to stejne, u holek mi prijde, ze je toho spousta, ale u kluka fakt bojujeme.. 😒

sarlotta
13. pro 2009

Vilibald .... uuuu🙂))

A co dát Vilém ? Byl by to pěkný kompromis🙂 můžete mu říkat Vilík 😎

babss
13. pro 2009

Já mám brášku Mikuláše a je to úžasné jmeno z prvu se mi moc nelíbilo kvulu 6.12,ale je úžasné...
Já osobně bych dala jméno pro kluka Kryštof, Tadeáš, Šimon,
pro holku Marika, Linda, Adriana, Ema 🙂

vercak.
13. pro 2009

Ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky, ale všimla jsem si, že se tu diskutovalo o jménu ROBIN. My máme Robinka a o žádném jiném jméně jsem pro kluka ani neuvažovala. Zdrobněle mu říkáme Robíček, Robinek, Robineček. Někdy ze srnady taky Robajs a volám na něj Robi nebo Robis 😉 Děda mu často říká Robíku, ale to mi moc nesedí 😝

m.piskle
16. pro 2009

No i když je toto forum poměrně dosti staré tak Damiánek je strašně krásné jméno... Já chci taky neobvyklé jméno ... pro holčiku určitě Amálka, pak by to mohla být Rozárka, Leontýnka nebo Josefínka ale taky záleží na partnerovi 😉 ... Co se týče kluka, tak tam asi vyhrávají česká jména jako je Tomášek, Filípek nebo Šimůnek .. Ale jinak záleží na každym z Vás jaké jméno dáte, páč je to jen a jen Vaše dítě a ne někoho cizího... Vy ho budete mít stále u sebe ať si všichni říkají co chtějí když nemají fantazii ;) ... Mějte se krásně

nunacek
16. pro 2009

Včera se mi narodil synovec a jmenuje se Vít. Přijde mi, že se to jméno moc teď nedává...

vercak.
16. pro 2009

Sousedi mají ročního chlapečka Vítka 😉