Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

sarkachmelova
9. dub 2012

Holky co reagujete na amira55 a na dotaz na Damiána všimli jste si,že Damiánka dala a že už má dokonce 3 roky ? 🙂 😉

aneturban
17. dub 2012

Ahoj potrebovala bych poradit mame 5leteho syna Tadease Jakuba Urbana a cekame dalsiho kluka a nevime si rady manzelovi se libi Sebastien Jakub Urban ale me se moc nelibi to Jakub Urban zustava ale jeste predtim nejake. Ale jejich tolik ze fakt nevim dekuji .

rejocka
24. dub 2012

Ahoj-Damiánko je nádherné meno aj náš tretí synček sa tak bude volať už teraz je rozhodnuté a tak sa mu v brušku prihovárame 🙂 Vidím,že si si presadila a nakoniec sa malý volá Damiánko 😀

mirusinecka121
8. srp 2012

ahojy mame osmy mecicni miminko z jmenem damian dedecek.chtela sem se zeptat co rikate na to jmeno z primenim? 🙂 ja chtela daniela do te doby nes pritel cetl knihu a vni nasel jmeno damianek tak sme ho daly,ale kazdy kdo se nas zepta jak se jmenuje dite a zjisti ze ma jmeno damian tak reknou noo hezke ale nebvikle 😒 a hned se zeptaji na prijmeni 🙂 co mislit??

bocinka
8. zář 2012

@mirusinecka121 nemysli si nic, je to tvoje dítě, Tvůj(Váš) výběr.... Kamarádka, co teď zrovna funí na sále, tak bude mít Kubíka, ale každému na potkání říkala, že malej bude Emaňa, jako Emanuel, nikdo na to nic neříká, doba je jiná, tak co.... 😉 😉

bocinka
8. zář 2012

@aneturban proč budou oba Jakub?

polllla
24. zář 2012

Já jsem dala Apolenku , Lilianu a Olivera. tyto jména se mi moc líbí jdou neobvyklá a sedí k příjmení.

lucisa
25. zář 2012

@aneturban taky dost dobře nechápu, proč dáváte jako druhé jméno stejné, jako má první syn? My jsme dali holkám také každé dvě křestní jména, ale nejsou jen na ozdobu, my jim opravdu oběma jmény říkáme, což by u vás bylo dost matoucí.....

blahova_andrea
25. zář 2012

Já jsem vždy pro jméno, které není zrovna nejvíc IN. Mě se taky líbil Alex, Samuel, i ten Jakub apod....ale ti jsou teď všude, tak máme Michala. Děti jsou nevyzpytatelné, když budou chtít, tak si na "kamarádovi" vždy něco k posmívání najdou. Je jedno, jak se jmenuje, může mít neznačkové oblečení, nemít ještě v první třídě mobil nebo nosit brýle...je toho tolik, co neovlivníme, tak proč se nechat odradit u jména? Když se ti Damián líbí, tak mu ho klidně dej. Je teda fakt, že bys měla asi nalomit i partnera, aby se s tím jménem trošku ztotožnil, ale na ostatní se vykašli. Dneska je jiná doba. Jak říkáš...je tu Esmeralda a Onur, tak proč ne Damián 😉

jannnnnn
21. lis 2012

Ahojky,narodilo se mi miminko v 6měsíci A je ještě v nemocnici ale chci mu dát jméno Damian a nemužu najít svátek ani význam jména,neví někdo prosím?

michaela0005
1. pro 2012

ahoj
I my se rozhodujem nad jménem Damián.Hrozně se mi líbí,už od začátku to byla pro mě jasná volba 🙂 .Doma už mám Dominika takže Dominik a Damián se mi zdá dobrý 🙂

michaela0005
1. pro 2012

vyčetla jsem,že Damián má svátek 1.12. na Ivu a význam slova je něco jako pokořitel 🙂

kocanda2009
2. únor 2013

@jannnnnn máme doma Damiána a svátek má podle historického kalendáře 27.9., dokonce jsme vloni měli kalendář, kde byly každý den 2 jména a byl tam toho 27.9.

verca0084
4. bře 2013

Damiánek,krásný jmeno 🙂 I náš chlapeček,který se ma za měsíc narodit,se tak bude jmenovat 🙂

saportka
12. bře 2013

Taky jsem chtěla damiána,ale bohužel to zní hrozně: Damián Kylián ☹ Tak sme prohodili písmenko a Damien Kylián už je lepčí 😀 Další var. jsem chtěla Jakuba,tak s toho mi manžel udělal Jacoba 🙂 a ještě mám v záloze Boriska ♥ Doma máme 7let.Nikolase a 4let.Melisu 🙂

kocanda2009
29. bře 2013

@saportka nám zase k příjmení více seděla ta varianta s "á" ale líbíl se nám původně Damien 😀 a teď máme Mikuláška, mohl být i Nikolas ale tam byl zase problém se "s" na konci 😀

sabca951
28. dub 2013

My máme tři syny. Dvojčata Edwarda a Damiána a nejmladšího Tobiase. Rodina nechápala proč jméno Edward ale zvykli si a dokonce se jim to i zalíbilo 🙂

aneturban
20. čer 2013

@bocinka proč? Protože je to v naši rodině tradice

aneturban
20. čer 2013

@lucisa proč? Protože je to u nás tradice a nechci ji měnit

bocinka
22. čer 2013

@aneturban jo v poho.... to nebyl útok... jen dotaz.... že je to zvláštní..... 😉 jako Jakub je krásné.... ale zvláštní je, že oba budou Jakub a budete používat obě jména???

prcek91
22. čer 2013

mě se damián líbí má ho kamarádka..🙂 sice není tak časté ale je pěkné.. a samuela jsem chtěla taky..ale všichni mi to zkritizovali..

aneturban
22. čer 2013

@bocinka ja to neberu jako utok jen nepouzivam smailiky taky to mozna vypada... na uredni listiny musí a když zlobi tak je slovuji celym jmenem i prijmenim jinak by měli to používat co je psano tak je dano aspoň nam to tak na uradech a na matrice bylo receno

haniplanetka
18. črc 2013

Damian je fajn, já si své užila s Šarlotou, kdyby to byl kluk, byl by Norbert.

ok3
4. srp 2013

@michaela0005
Asi reaguji dosti pozdě, ale doma máme také Dominika a Damiána a to již 20 a 17 let. K tomu české příjmení a vůbec to po celou dobu nepřišlo divné ani rodině a snad moc ani okolí. Tehdy jsem byla pyšná na originální jména, ale dnes jsou již poměrně častá. Svátky slavíme 4.8. a 27.9. (na Jonáše). Pokud někdo neví proč, tak v tento den se slavil svátek svatého Damiána již od starověku. (U kostela Sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi zavraždili knížete Václava v noci na 28.září roku 935, když šel ze mše ke svátku těchto svatých).

elastiq
7. srp 2013

má sestřenice teď má také malého Damiánka, měl nedávno rok, volají ho Dami a je to pěkné, líbí se mi to, přijde mi to přirozené, i když jiného Damiána neznám

alexyn
7. srp 2013

super jméno, hned bych ho brala pro další mimi 🙂

vjerca
7. srp 2013

kamarádka mají Damiána, zrovna mu neseme v neděli do kúta..neobvyklé jméno, ale pěkné...starší ročníky znají pohádku kocour Damián 😉

stazina
12. zář 2013

AHoj , entýká se damiána, jen by mě zajímalo jak říkáte zdrobněla Kryštofovi...uvažuju o tomhle jméně, ael jak mu budem říkat? Kryštůfku?

blahova_andrea
12. zář 2013

@stazina Kukýšku? Kykynku? ono se určitě něco najde a když ne vy nebo rodina, tak si to najde prcek sám. My synovi říkali celý rok Miško a když začal mluvil, tak se označil jako Míma a hotovo 😀

hanka.
12. zář 2013

Damián je nádherné jméno, kdyby nakonec z holčičky byl chlapeček, bude se jmenovat Damián 🙂.