Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

sulemina
29. pro 2014

mi se to jméno nelíbí

evulina77
29. pro 2014

my máme ve školce 2, jeden je Damián a druhý Damien
podle mě to už není vůbec netradiční

svoba
29. pro 2014

hezké

kamidami
16. únor 2015

Na dotaz na jméno Damián jsem narazila až po pár letech, tak to , jestli jste dala svému synovi toto jméno, je chlapci přes šest let a určitě jste zjistila, že se mu nikdo nesměje a že se toto jméno stávává oblíbené. Našemu Damianovi, česky s á, francouzsky Damienovi je ještě o pár let víc a žádný problém se jménem nemá. Jen někdy já, protože pro všechna vnoučata dárek se jménem seženu lehce, ale dárkové předměty se s tímto jménem u nás zatím nedělají 😢
Říkáme mu Dami, Damík, Jánek, Damian, Damianek. A je to prima kluk 🙂 !

veverka16
31. srp 2015

Ve mě teda jméno Damián evokuje satanovo dítě. V každém filmu se satanem se tak fakt jmenuje ☹

lucykal
31. srp 2015

mě to nelibí.

barulina
1. zář 2015

Že to není netradiční jmeno

za_bu_ska
1. zář 2015

@veverka16 Přesně, zrovna včera jsem viděla: The Omen (http://www.csfd.cz/film/2444-prichazi-satan/)

barus_ka123
1. zář 2015

My teda máme v rodině Damiena, ale žijí od mala na novém Zélandu a vyslovuje se to Demien a říkáme mu Demi, což se mi líbí, ale Damian se mi nelíbí :/ a hlavně se mi nelíbí tyto jména s českým příjmení. Ale záleží na každém...

alen_ka
1. zář 2015

@veverka16
@za_bu_ska vidím, že máme úplně stejné asociace 🙂

vlenartovicova
27. zář 2015

Já mám 15ti letého syna Damiana. V té době dost lidí koukalo jak z jara co jsme si to vymysleli. Příjmení má Lenartovicova, tak že se jméno hodilo. Dneska si okolí zvyklostí, nikdo se mu nikdy nesmal, nikdo se nikdy nijak hanlivě je jménu nestavěl, ale dneška když je mu 15let, měří 196cm a vazi 110kg, hodilo by se více jménu s R!!!.Williama mám synovce. Narodil se ve Skotsku a do 4let tam žil..pak se jeho maminka rozhodla pro návrat do Čech a on už celý život ponese pro nás zvláštní kombinaci, ve Skotsku neuvěřitelně libivou u úspěšnou William Voňka ( Willi Vonka je ve Skotsku nejúspěšnější a nejznámější řetězec cukraren).

luckavolosyn
27. zář 2015

Tak mala ma ve školce Damiana a je to dite opravdu satanovo, neproblemovejsi dite z cele skolky, nesmí na žádné kulturní akce, ale to je výchovou, protoze jeho matka....no nemám slov. Ačkoliv to jméno za jeho nositele nemůže, mam k nemu averzi a ani se mi nelíbí.

svobodnanovaevca
15. lis 2015

Ahoj 🙂 já už si na jméno Damián zvykla, vyloženě si ho vydupal můj bratr u druhorozeného syna 🙂. První je Sebastian (na přání maminky) a druhý je Damián. Jsou mu tři a půl roku, říkáme mu vesměs Damíšek a už bych si jiné jméno na něm neuměla představit. Je to o zvyku a u dětí nepozoruji,žádný výsměch 🙂 Takže pokud se ti to líbí, stůj si za svým...i já mám neobvyklé jméno u holčičky, také se většina lidí zarazila,ale jsme rádi,že jsme nedali na "řeči druhých".-)

barumat
1. pro 2015

Děti se už dneska navzájem kvůli jménům moc nesmějí, ono to ani dost dobře nejde, když se ve třídě sejdou Viktorky, Matyášové, Barnabášové, Kvidové, Amálky, Leontýnky... Spíš mám skoro strach, že za chvíli dětem bude k smíchu exotická Jana nebo neobvyklý Petr... ☹ Já osobně tuhle touhu mít neobvyklé jméno nějak neodsuzuju, ale taky jí moc nerozumím. Mně stačí, že to bude běžně známé jméno, které ale v tu dobu úplně nefrčí, tj. aby to bylo normální jméno, kterých se ale ve třídě nesejde pět. U mě se to například povedlo a pro holčičku mám taky vymyšlené normální, přitom momentálně nedávané jméno. A vždycky když je řeč o zvláštním, neobvyklém jméně, vzpomenu si na ten díl Takové normální rodinky... "No tak jí pojmenuje Botička, když tady teče Botič..." 😀

adletta
6. pro 2015

Ahoj, Damien je krasme jméno. Taky jsem ho zvažovala pro případného chlapečka. Jsem však toho názoru, že jméno by melo být kompromisem obou partnerů. Doporučuji jména neresi s okolím. Hlavně aby se to líbilo vám, rodicum.

za_bu_ska
6. pro 2015

@adletta Hlavně, aby se to jméno v budoucnu líbilo dítěti....Dítě se jménem musí žít, ne rodiče - a to ať jde o jakékoli jméno.

adletta
6. pro 2015

@za_bu_ska tak to mě nikdy nenapadlo. Já teda svoje jméno ráda neměla, ale zvykla jsem si.

aaronka1
24. čer 2016

Ahojky chtěla bych se zeptat jaké klučičí jméno se hodí k příjmení Secky. Chtěla bych nějaké netradiční. A taky, aby neměl svátek v prosinci.

elu
24. čer 2016

Damian byl vždycky dabel v hororech 🙂

slimacikmia
24. čer 2016

Damian je krasne meno a urcite by medzi detmi netrpel...ako pises, lepsie ako dalsi Kuba, aj ked aj to je pekne meno, len uz je ptekubovano...my sme prve davali po tatinkovi a tiez som rozmyslala nad Samuelom. Radsej by som mala dieta s menom, ktore ked clovek zavola, neotoci sa 3/4 ihriska...

slimacikmia
24. čer 2016

@aaronka1 hodi sa aj ten Damian 🙂 alebo Radim...hodi sa vela, zalezi na vas

houpacikonik
24. čer 2016

Damián, Dami, Damča,... kamarádka má syna (14 let) s tímto jménem. Další kluk od jiné kamarádky má 10 let. takže jméno mi nezvyklé vůbec nepřijde.

lucinda.s
24. čer 2016

Damian je moc hezké jméno, zrovna vcera jsem nekde cetla, ze se zase vrací 🙂

aaronka1
25. čer 2016

A nějaký jiný typ? Než Damian a Radim toho už v rodině máme. 🙂

moniiss
25. čer 2016

Me se též líbí. Když se hezky řekne,tak je pěkné skoro každé jméno.

markyzka84
30. čer 2016

my se rozhodujeme mezi jmeny Michael nebo Damian.Nevim nevim

aaronka1
1. črc 2016

@markyzka84 to je lepší Damian protože Michael pak bude stejně Michal 🙂

nicoleh
1. črc 2016

Taky mám malého Damiana. 🙂

kika_21
1. črc 2016

@markyzka84 Představ si, jak se představuje ve třídě-co zní lépe?Kašpar Hapka a Kristián Kokta bylo např. nic moc.Potom jednou měli lidi Mikuláše a Andělu a čekali třetí dítě-ptali se , jak by se mělo jmenovat-no ani nemusím psát, koho ostatní radili. 😀

markyzka84
1. črc 2016

@kika_21 no u nas vzhledem k prijmeni stejne vsichni reknou chucka 🙂 (jsme Norisovi)