Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

flufla
26. zář 2008

Já teda taky neuznávám dávat jména po rodičích, přijde mi to bez fantazie 🙄

amira55
autor
26. zář 2008

ygreen s tím damiánem, přítel taky prskal ale nějak se to uklidnilo tak vyčkávám, ale zatím žádné protest akce. můžeš mi říct, co se jim na tom nelíbí?vždyť je to tak krásný melodický jméno...s těma chlapama je to těžký, ale já neustoupím 😉

ygreen
26. zář 2008

dludli: no tak to je hustý, že je to holčička 😉

amira: chlapi jsou konzervativní. A neštudujou tolik časáky se zahraničníma celebritama a nekoukají na zoufalky, a podobně, takže jim všechny trochu netradiční jména přijdou DIVNÝ.

flufla
26. zář 2008

Já měla už od střední vysněnýho Vincenta, ten můj, že blee, že taková jméno nikdy, pak sme se shodli na Jindřichovi, asi za měsíc přišel s tím, že Jindra eee, tak já na tady máš kalendář a vyber něco lepšího!! Hledal,brblal, nic se mu nelíbilo a tak sem vyhrála máme Vincouše 😵

ygreen
26. zář 2008

flu: hezký jméno 🙂
já si myslim, že když chlap sabotuje nějaké jméno, lze udělat drobný kompromis a dát dvě jména a tohle dát třeba jako druhé 😉

flufla
26. zář 2008

no u nás je ten komropis ten Fanouš (po jeho dědovi, já ho chtěla nechat třeba prodruhýho kluka) 😢
Ale na hplčičce sme se shodli hned - Hanička , ale ted se mu to zas nelíbí, mrja pano, ty chlapi sou fakt z jiné planety 😝

gigi2
26. zář 2008

U nás je to taky tak, všechna neobvyklá jména příjdou manželovi divný... 😠
Dala jsem mu na výběr z :Jonáš, Eliáš,Kristián, Samuel,Sebastian-a u všech jmen si ťukal na hlavu 😀 😀
Ještě tak možná prý Sebastian, ale odvázanej z něj není.Máme už Štěpána, tak chcem něco podobného pro eventualního bráchu...
Ale je zajímavý, že na Stele jsme se shodli hned 🙂

zanett
26. zář 2008

😲 😲 😲 😲 😲 to takhle v porodnicich fakt delaji jo? 😖 Ja myslela, ze nejakou dobu po porodu (nevim, kolik presne, tak max 1-2 dny?) muze byt dite beze jmena, kdyz prijde na nejhorsi...a ne ze nejaka sestra rozhoduje o tom, jak se kdo bude jmenovat! 😠 Ty brdo, to se stat me, tak pred odchodem z porodky trvam na prejmenovani potomka.... 😀 Jak bych pak chudakovi decku vysvetlovala jeho jmeno 😀

zuzac
26. zář 2008

Hezký je Šimon a aj Timur, ale u nás rodina presadila Tomáše. Druhý bude Šimon.

kacerka
27. zář 2008

Já mám dojem, že se dá dítě do 30 dní na matrice bezplatně přejmenovat 😉 nebo že by to bylo do týdne - nevím přesně, ale jde to 😉

jituska
27. zář 2008

Damián je nádherný!, jedinečný, vznešený, prostě super, ale i to příjmení bych k tomu zvážila.
No my máme příjmení český, takže u nás Jiří - říkáme mu Jurášku, teď Jurášků je taky dost. A holčičku máme Jitku - Jiti, Jiťulko, bude určitě jediná a dokonce nám učitelky ve školce říkaly, že Jitušky nikdy neměli a hned si ji pamatovali. Totiž my mysleli, že ona bude kluk a nad dívčím jsem nepřemýšlela a napsala jméno po sobě a už to bylo. Myslím, že lepší než např. Božena a takové ty úplně starodávné.

barbika
28. zář 2008

Ahoj, jsem tu nová a hned mě zaujala tato rubrika. Chtěla bych se zeptat ygreen, taky s manželem uvažujeme o jménu Tobiáš. Teda už jsme rozhodnutý, ale pořád se nějak nemůžu dopátrat kdy slaví svátek. Jednou se dočtu, že 12. září, jednou zase že 13. září. Tak už jsem z toho docela nešťastná. Můžeš mi prosím poradit??

rezetka
29. zář 2008

Tobiáš má svátek, kdy si usmyslíš. Podle starého kalendáře je to 12. září, jindy zase 12. června podle snad maďarského kalendáře. Proto máme Bořivoje, aby měl svátek v kalendáři 😀.

vlasta23
1. říj 2008

vronika-
ygreen prijmeni mame Honcu. Dik za reakce 🙂 Jinak mi se take libi Damian. Take jsem to chtela dat, ale polovicka je rezolutne proti. 🙂

kokakola
2. říj 2008

Tak u nás z klučičích jmen jednoznačně vede Šimon, ale má to jedem problém.Mimi se má narodit v polovině ledna a Šimon slaví svátek na konci prosince. A do toho ještě Vánoce a je to vše v jednom. Tak jsem se rozhodli, že by slavil svátek na Matouše. (asociace na film Šimon a Matouš jedou na riviéru 🙂

vroninka
2. říj 2008

Vlasta23, v jaké zemi žijete? Co Timo Honcu?

konja
2. říj 2008

Tak já měla pro prvního syna vybrané jméno Jonáš, Šimon nebo Jáchym,ale nakonec máme Filipa. Pořád jsem nebyla rozhodnutá jaké jméno a stále jsem přicházela na další a další, která by se mě líbila. Ale syn si vybral sám. Když jsem byla těhotná chodila jsem do školy a zrovna jsem seděla na přednášce z dějin umění a zrovna se probíral futurista Filippo Tommaso Marinetti. No a když jsme o něm s profesorkou diskutovali, tak jsem poprvé ucítila jak mě malý kope! Říkala jsem si, že je to asi znamení a od té chvíle jsem ani na minutu neuvažovala nad jiným jménem. Není to sice netradiční jméno, ale netradičním způsobem ho syn dostal 🙂

lenkabu
2. říj 2008

Jmeno pro kluka...to byl orisek u nas,jesteze mame holku 😀 Jsem na trochu netradicni jmena,ale kvuli ceskemu prijmeni si nedovolim nic extra origos.Vanda byla jasna,chtela jsem ji uz roky.A kluk...mne se moc libi Adam nebo Daniel,ale zavrhla jsem to,jsou vsude.Pak byl ve hre Tadeas nebo Tobias,ale to mi prijde pekny pro kluka,ale dospelyho nebo staryho chlapa s tim jmenem si nedovedu predstavit.Damian je bozi,ale citim to stejne jako u Tadease...proste divny pro padesatnika s briskem a sedinama.Nakonec jsme meli vybranyho Viktora,ne ze by mne to extra nadchlo,spis kompromis.Hrozne moc se mi libi Alex,ale toho uz chtela svagrova a driv,tak bych ji to neudelala....hodne se stykame a nase deti spolu budou vyrustat,2 Alexove by byli nanic.

talls
3. říj 2008

Tak u nás je jasno, kluk (kterého čekáme) bude Tobiáš 🙂 ...Babičky nejdříve nechápaly, dlouho tápaly, ale už se chytají a ptají se, jak se má Tobík... 😉 (ygreen - že by stejná asociace z Nočního klubu 😀 😀 😀 ? - to je prostě kult)
Jinak manžel přišel s nápadem pro případného brášku - Jonáš (pro ygreen - no jo, zase Kulhánek 😀 ).
Mne se to ze začátku až tak nezdálo, ale teď se mi to docela líbí. Takovej Jonýsek pro prcka a Johny (čti džony) pro namachrovanýho puberťáka 😀 , proč ne....
Já měla vybraný Mikuláš, Matyáš a Daniel...pro druhýho kluka (případnýho)

Jinak Damián, Dorian a pod se mi taky líbí, ale asi bych je nedala...

vlasta23
8. říj 2008

vroniko, zijeme v USA, takze to je tady jedno, jen v Cesku to asi udela rozruch. Uvazovalli jsme Timothy (Tim) Honcu. No ale to me se moc nelibi, libilo se to memu

vroninka
8. říj 2008

Vlasto, k tomu vašemu příjmení by to chtělo asi nějaké dejší křestní jméno. něco jako Alexander. Nemám kalendář s anglickými jmény, takže mě nic nenapadá. Pak napiš, co jste vybrali 🙂

wsmoulinkaa
6. lis 2008

ahoj holky moje druhá dcerka by se jmenovala Elizabeth a chlapeček Sebastián!!!! papa

janika7
6. lis 2008

Ahoj holky, tak mam asi podobny vkus. Ja si prala nejvic Sebastiana a manzel Frantiska. Byl strasnej boj ho primet premyset i o necem jinym. Ted je jediny jmeno na ktery pristoupi Stepan, ne ze by to bylo spatny, ale chtela jsem neco netradicniho...Ach jo, snad s nim jeste pohnu, zatim mu rikame miminacek. Holcicka by byla Adriana.

nunacek
6. pro 2008

Damián je krásné jméno, ale u manžela neprošlo. Našim favoritem je zatim Samuel. A dál pokukujeme po jménech, který by neměl každý druhý kluk. Mě se líbí i Adam, ale tady nemůže být o netradičnosti jména ani zmínka 😀 😀 Adamů je všude hrooooozně moc 😒

draga
6. pro 2008

my jsme zase chtěli nějaké staré české jméno ne moc používané a shodli jsme se kupodivu s manželem hned a prvorozený synek je Dalimil...teď jsem znovu těhu a nevíme...holčička je jasná...prostě zachováme tradici a bude po mně a po mojí mamince Dragica aĺe u kluka nastane problém...prostě nic nás nenapadá jmen je plno pěkných ale nechci žádný modní co se při zavolání otočí 5 dalších...naštěstí času máme dost 😉

makelka
6. pro 2008

AHojte,

tak já jsem se zamilovala do jména DARIEN 😵 😵 😵 Jmenuje se tak chlapeček, co nedávno porodila Helena Houdová a je to nádherné jméno a řekla bych i u nás dost netradiční 😉

astraia7
6. pro 2008

Ahojte. My mám v rodině samá ne úplně tradiční jména... Igor, Adriana, Max, Karolína, takže moje vybraná jména Sebastián či Amélie snad nikoho nepobouří 😉

feather
6. pro 2008

Ahojte, chtěla bych poradit a nějak nevím kam se mám obrátit...... Uvažujeme o anglickém jméně pro mimčo (ať už to bude kluk nebo holka) a nevíme, kde bysme našli seznam schválených křestních jmen v ČR. Neporadíte??

makelka
6. pro 2008

feather - nevím jestli se to dá někde najít, ale poradit by ti měla matrikářka 😉 zkus si tam zavolat 😉 A já si myslím, že anglické jméno je určitě uznané, jen musí existovat, tam se jedná o toto 😉

feather
6. pro 2008

Makelka: díky moc, zkusím se tedy zeptat na matrice 😉 Stejně to ještě musíme promyslet, máme v příjmení "Ř" - tak aby to nezmělo moc divně 😠