Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

spark
22. lis 2010

@leonunuska ahoj. My chtěli dát Mikuláše a rodina byla taky proti,tak strašně,že jsme nakonec ustoupili 😠 Máme Radímka. 😵

anysek85
22. lis 2010

@mataharyy A druhý bude Adolfek? Historické souvislosti vám nevadí?

kocicinka
22. lis 2010

@anysek85 přesně, tohle mě taky napadlo 😔
I když miminko ještě nečekám, tak pořád musím myslet na to, jak by se případný chlapeček jmenoval. Fakt nevím. Sebík jeko zdrobnělina se mi opravdu nelíbí, ani Sebastian, mám pocit, že je to v poslední době hodně módní záležitost, stejně jako Vanesska.... Líbí se mi Dominik, ale jak ho oslovovat? Domčo a Dominičku, nebo Dome mi přijde strašný 😒
Ženská jména se mi velice líbí staročeská, ale mužská nějak ne.....
Líbí se mi Eliáš, ale vzhledem k tomu, že máme Jonáše, bych měla obavu, aby se to nepletlo. Ani k příjmení se to nijak zvlášť nehodí. Uvažoval jste někdo o jménech Svatopluk, Bohdan, Jáchym ,Dalibor? Hlavně nevím, jak potom s oslovením....

didi07
22. lis 2010

@leonunuska - hlavně, že se jméno líbí vám, Mikuláš je hezké jméno, na okolí nedej, vždycky se najde někdo, komu nebude určité jméno sedět 🙂.
@kocicinka - Dominika má moje kamarádka, je to hezké jméno, jsou mu dva, ale většinou mu říká Domi, Domísku, Domčo - nic moc 🙂, ale zase říkat miminu Dominiku asi taky divný, nevím. Pokud bych dala, razila bych celé jméno za všech okolností 🙂.

marooshka
22. lis 2010

kocicinka, didi07: my máme Dominika a už mu bude 13, tak ve škole, kamarádi a tak mu normálně říkají Dominiku. Já mu budu říkat Domí samozřejmě pořád 😀 když byl malej, říkali jsme mu taky Domísku, Domí, paní učitelka občas Domčo. Jinak kocicinka k ostatním jménům co píšeš - tak se mi líbí jedině Jáchym. Znám jednoho Dalibora a říká se mu Borek 😝 , Svatopluk je zas Sváťa a to taky nee ale ten Bohdan taky neni tak špatný. Líbí se mi Jonáš jak už máte 😉

kocicinka
22. lis 2010

Já nechápu, co ty babičky a ostatní příbuzní mají proti Mikulášovi. U nás jsme taky s Mikulášem narazili, stejně tak i s Jonášem, ale zvykli si. Je to naše dítě, tak co, že.
Nemáte tu někdo Teodora? To je také zajímavé, i když na mě trochu tvrdé jméno. Ale má zase pěkné oslovení- "Teo".
Benjamin je také hezké.I když oslovení "Bene" mě zas tak nebere.
Didi - přesně... říkat Dominiku miminu bych asi nedokázala. Stejně tak na něj volat. Nežli bych to dořekla, byl by v trapu.

pajapoj
22. lis 2010

@kocicinka my máme Teodora (líbil se nám a pěkně nám pasuje k příjmení) a jen jsme se o něm zmínili před tchýní a přede všema tak katastrofa (jen mý mamině se to líbilo) a nakonec jsme řekli, že pořád nejsme rozhodnutí a že jim to řeknem až se narodí,... nakonec se s tím smířili, jen tchýně mu občas řekne Tadeášku 😀 😀

kocicinka
22. lis 2010

Tak že bychom měli dva Jonáše? 😀
Borek je ee. Jednomu Daliborovi, co ho známe z pískoviště zase říkají " Dalíku" , to teda taky neee 😀
Sváťa se mi právě zase líbí. Jako Sváťa Karásek, nebo Beneš, nebo Skopal 🙂. Samé příjemné osobnosti 🙂
Jáchym se oslovuje jak? Jášo? K Bohdanovi už vůbec nevím.

kocicinka
22. lis 2010

@pajapoj moje tchýně říká Jonášovi Jeronýme, nebo Jeremiáši( samozřejmě dobře ví, jak se jmenuje, prostě nám to dělá naschvál, abychom viděli, jaké jsme mu dali blbé jméno 😠 )

mataharyy
22. lis 2010

Fascinující jak všichni okolo mají potřebu kecat do toho jak se budou jmenovat "cizí" děti, až tchýni řekneme že máme Benitta, tak jí trefí šlak a třeba s náma přestane bavit 😵

zany
22. lis 2010

@kocicinka - našla jsem, že Jáchymovi se říká Jáchymek, Jáša, Jáchouš a Bohdanovi Bob, Bojda, Bohdík 😕
Se mnou chodila do třídy Bohdana a té jsme říkali Bóďa 🙂

verusinek
22. lis 2010

@leonunuska vůbec na okolí nekoukejte, až bude mělý nasvětě, nikdo nic namítat nebude..... u nás se to taky neobešlo bez řecí, ale holt se s tím museli všichni smířit....

@kocicinka no tak to bych asi tchýni něco řekla 😠 😠 😠

mataharyy
22. lis 2010

@kocicinka Mám bratrance Jáchyma, no a ve škole mu říkali Choči, Jáchoči, Jácháč... 😅 Ale nevadilo mu to, dokonce se pak jeden čas tak představoval a teď už mu každej říká Jáchym 🙂

marooshka
22. lis 2010

kocicinka: to s tím Sváťou máš pravdu, u Skopala, Beneše atd. mi to vůbec nevadí, ale asi bych to nedala. No a oslovení Dalíku je fakt vtipný 😀 Jinak u toho Bohdana taky nevim, znám jen Bohdana Slámu 🙂
Můj táta má taky docela netradiční jméno,( když vám připadá oslovování Dominiku atd. dlouhé 😀 ) jmenuje se Ivo 😉

wacata37
22. lis 2010

Tak jestli muzu pridat svoji trochu. Ja kdyz jsem byla tehotna jsem miminku rikala ALBERT narodila se mi dcera 😀
ale libila se mi jmena: Leopold, Johan, Theodor, a Balthazar a zamozrejme Albert 😀

pajapoj
22. lis 2010

Bohdan je dobré, já mám kolegyni Bohdanu a taky jí říkáme Bóďa 😀

pajapoj
22. lis 2010

@kocicinka jo a Teodor je moc hezký jméno 😀 říkáme mu Téďa, Tedi, Teodorku, Teďulko, Teďísku,... je to hezké měkké jméno 😉 😀 ale když někde řeknu jak se jmenuje tak všichni a jak jste na to přišli a jak mu jako říkáte? A když mě štve tak je to jednoduše Teofil

monique_2006
22. lis 2010

@koksi mne se teda bruno taky moc libi, jak mu rikate? pripada mi, ze se neda moc modfikovat...
i kdyz to nas jonas taky ne a nevadi nam to 🙂
jinak ja desne chtela huga, ale manzel mi to zatrhnul. a ted jsem za jonase moc rada, fakt se mi to hodne libi

monique_2006
22. lis 2010

@kocicinka jeee, tak to mame stejnej vkus na jmena koukam 🙂 taky by se mi pro druheho libil elias, ale je to jonasovi hodne podobne a pripada mi, ze to bude zase modni vlna a la nelinky a tobiasove..
jinak pro druhyho mam tajne vybranyho prave teodora 🙂 no ale buhvi jak to nakonec dopadne

anysek85
22. lis 2010

@mataharyy Mě se samotné jméno Benitto (zvukomalebně a pod.) moc líbí a vůbec nic bych si nedělala z kecalů - mě jen zajímalo jestli se nebojíte té strašně silné fašistické konotace. Prostě Benitto a Adolf. To není rýpání, jen mě to zajímá...

leonunuska
22. lis 2010

Já taky nechápu co mají proti, mojí mámě se zdá dlouhý a tchýně ta rovnou jestli si děláme srandu nebo co chce aby se jmenoval Štefan po tátovi, dědovi a tak dál 🙄 Mě se to jméno nelíbí neřeknu tak ani svýmu chlapovi tak ho nebudu dávat synovi. Navíc už syna má a dali mu jméno Lukáš. Se Sárinkou to bylo v pohodě, vymyslel ho manža ale tchýně jí stejně říká i Sárino 😠 😠 😠 aniž by si to uvědomovala nebo to dělala naschvál.
Já si za Mikuláškem stojím moc se mi líbí a nechci se přizpůsobovat hold si budou muset zvyknout. Nebo vám zní Mikuláš Hudák divně?

leonunuska
22. lis 2010

Na kluka je aspoň pro mě jméno těžký vymyslet, na holku jsme měli hned, teď jsem si přála Laurinku. U těch buchet se my zdá lepší výběr 😉

brusinka.pusinka
22. lis 2010

@kocicinka já mám Dominika synka a říkám mu Domiš, ale jak byl malý volala jsem na něj Niku ,Ničku , Domčo a Domišku. ně se líbilo jméno a dala jsem pak po roce jich bylo jak máku 😉 😀

brusinka.pusinka
22. lis 2010

@leonunuska vybrala jsi krásné jméno Mikulášek je parádní moc se mi líbí 😉 a nezní to špatně a na tchýni se vykašli ona ho uvidí jednou za čas ty s ním budeš denně a pokud se ti jméno líbí proč né 😉

mataharyy
22. lis 2010

@anysek85 první syn měl být Adolf - Adik. Beru to tak že to jméno za to nemůže, kdo ho nosil... Jenže to tchýně nemohla vydejchat a furt prudila a prudila... No neb jsme u nich v tu dobu bydleli tak pro klid v rodině je Adrián, říká se mu Aďa a tchýni to vadí taky... No a teď se jí ptát nebudeme, bude to Benitto a šlus. Tím spojením s fašismem se netrápím, ten kdo to bude řešit je primitiv a je to jeho problém, to jméno je pěkné a navíc on byl Benito 😀

sunea
22. lis 2010

@leonunuska mne sa to meno k vasmu priezvisku velmi hodi. Keby som mala ja Mikulasa, volala by som ho Miki. Ja moc nemam rada, ked sa mena rozne menia, napr. Jan je Honza apod...My mame Adama a volam ho Adam, alebo Adamko,Adamik. To je vsetko. Ked pocujem patlaniny typu Ada, Adusek, Adis, tak mam zimomriavky. Mnoho mien je peknych same osebe, napr. spominany Jachym - tomu by som vravela maximalne Jachymko(po slovensky), Jachymek (po cesky), Dominikovi Domi alebo Dominicku....ale ja som v tomto smere taka stara konzerva 😀

marooshka
22. lis 2010

leonunuska: mně se Mikuláš líbí moc, může se mu říkat Miky a to snad dlouhý neni aby babičky měly řeči 😀 to víš že si zvyknou, Nám třeba tchýně navrhovala Borise 😀 ale jen to řekla, že se jí to líbí. My už jsme měli vybráno jinak tak co. Do toho si fakt mluvit nenechte.

martina76
22. lis 2010

@leonunuska Mikuláška mám a nesetkala jsem se s nikým kdo by se pohoršoval, právě naopak. Je to krásný jméno (jako spousta jiných) a má spoustu obměn. 😉 Já mu říkám Miku, Mikulo, Mikulášku a brácha mu říká Miky, Mikeš a Mikmiku podle té písničky o plášti. 😀 Chtěla jsem hned u prvního ale manža chtěl prvorozeného syna po sobě. U druhého ani necek. 😀

anysek85
22. lis 2010

@mataharyy No, já si nemyslím, že člověk, kterého to praští do očí a pozastaví se nad tím je primitiv. Minimálně je to člověk, který absolvoval základku a ví, která bije. Takové vyjadřování sympatií s nacismem a fašismem je podle mě pobuřující a jen blba nenapadne, že jste nácci, když děckám chcete dávat jména ADOLF A BENITTO. Pokdu vám to nevadí, tak v pohodě, ale já bych to dítěti neudělala. 🙂

martina76
22. lis 2010

@spark Teď jsem si teprve všimla, že Mikulášek nevyšel ale nakonec je to stejně jedno viď. 😉