Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

vorllinka
29. srp 2011

Tak Metoděj Kristen je krásné 😵 A Zoe Kristenová taky 😉

melisana
30. srp 2011

@sanies jé to je skvělé jaká jména tu jmenujete místo Zoe...Matildu,Alžbětu i Bertu jsme také zvažovali a myslím,že teď jsou znovu ve hře... 😅 ...proč už máte smůlu???

melisana
30. srp 2011

@vorllinka děkuji... 😉

sanies
30. srp 2011

@melisana no protože jsem měla zatím dvakrát slíbenou holčičku...a..skutek utek..... 😀 Neee,mám krásné dva kloučky,ale dohodli jsme se ...všichni mí chlapi a já,že už jsme komplet rodinka a že na dvě vysoké školy se šetří lípe,než na tři 😉 Zoe je taky krásná,ale já se zamilovala do těchto jmen,taky bych měla těžké vybírání. Tak přeju šťasný výběr!!!

summertime
3. zář 2011

Ahoj,mame tri kluky. Prvorozeny se jmenuje Brian.Druhy Nicolas.A treti Colin Dominic.

samanta12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucisa
11. zář 2011

@samanta12 Opravdu bydlíš v Londýně? Hmmm a jak tam je? A co ten region Ostrava? Nějak mi to neštymuje.... 😒

romcarafanka
11. zář 2011

Ahojda všem. Přeji si dát klukovi jméno Matys. Nikde jsem ho nenašla-poradíte??? 😢

marketnieuw
11. zář 2011

@romcarafanka ano, je to odvozeno od Mathys a ve Francii existuje

lucisa
11. zář 2011

@romcarafanka myslím, že Matys v téhle podobě ti neprojde, uvádí se jen jako domácí podoba ke jménům Matěj nebo Matouš. Pokud bys ale byla ochotna dát toto jméno ve variantě Mattis, mělo by ti projít, protože to je švédská verze Matěje.

lucisa
11. zář 2011

@marketnieuw opravdu? To se divím, já mám ve fr. uvedené jen varianty Matthias, Matthieu.

Tebe jsem se ještě chtěla zeptat, všimla jsem si, že na malou používáš i zdrobněliny typu Karuška. Je to v Belgii taky běžné, používání zdrobnělin, nebo na tebe koukají s údivem?

marketnieuw
11. zář 2011

@lucisa napr. zde http://www.aufeminin.com/w/prenom/p13148/matys....

zdrobneliny se ve vlamstine pouzivaji, ale ne tolik jako u nas
napr. manzel ji rika jenom Kara

romcarafanka
11. zář 2011

Děkuji za nápovědy. Já ho našla /MATTIS/ ve finském kalendáři.

lucisa
11. zář 2011

@romcarafanka já ho taky našla v téhle podobě, ve švédské variantě. Ale jak vidíš, @marketnieuw našla i tvou verzi.

samanta12
13. zář 2011

ano bydlim a londine a je tu dobre uz tu bydlim 15 roku a nechistam se domu do cr narodila semi tu holcicka jennifer a tet cekam druhi a je to kluk ale nevim jmeno porad premislim ale nic mne nenapada chtela bysem nake cizi jmeno na j

kometinka
15. zář 2011

Mě se teda František moc nelíbí. My ale máme doma Luciána, to je jméno, co? 😉 😝

kometinka
15. zář 2011

Hele, myslíte ženy, že je to dobré jméno? Můj Péťa s tím moc nesouhlasil, ale jedna noc na něho vždycky zabere. Stačí tomu trošku pomoct a mám to v kapse!!!

😀

kometinka
15. zář 2011

A máme ještě holčičku, ta se jmenuje Stella. A myslím, že Stella je moc hezké jméno. Ta má 1a půl roku. A teď máme malého Luciánka. To se nám to s Peťou moc hezky povedlo, já jsem chtěla holčičku a Peťa chtěl kluka. Ale já bych chtěla dvě holčičky, třeby se nám to povede...Držte palce.... 😉 😎 😀

lucisa
15. zář 2011

@samanta12 , @kometinka ach jaj...... 😒

jasekd
15. zář 2011

@lucisa No jo no, co nadelas 😀

lucisa
15. zář 2011

@jasekd taky máš ten pocit? 😀

kristi
15. zář 2011

@lucisa taky

jasekd
15. zář 2011

@lucisa
@kristi A nebydli holky na Floride? 😀 😀 😀 Tak hlavne ze se bavi...

lucisa
15. zář 2011

@kristi , @jasekd 😀 😀 no comment, ale už nic neříkám, jinak mě smáznou, že urážím a popichuju. 😀

samanta12
17. zář 2011

no tak nic nerikej

nonynka8
26. zář 2011

Ahojky, taky hledám jména, která by se mi líbila. Zatím pro holčičku vede Klaudie. Nádherná je taky Andělka 🙂 A pro kluka asi Bruno, nebo Roland 🙂

liliana177
26. zář 2011

Dobry večír ,chtela bych se zeptat na jmeno ktere by bylo zvlastni ale pritom jedinecne kluk i devce dekuji zuzka 😵

zrinka
28. zář 2011

Ahojte 🙂 pro holku se mi líbí Zrinka a pro Kluka Mario 🙂 do budoucna plánujem takhle ty dětičky mít 🙂

safryy
28. zář 2011

Tak u nas bude bud Victoria nebo René 🙂 Teda zatim to tak je...nevime co cekame, tentokrat se chcem nechat prekvapit 🙂

@nonynka8 ....kamaradka ma Bruna...manzel si ho vynutil...ona to jmeno strasne nechtela, ale myslim, ze hned po porodu ji to bylo total sumak a tedka uz si ani jine jmeno k nemu nedokaze nikdo predstavit....je to proste Brunošek a jmeno k nemu krasne pasuje 🙂

kristi
29. zář 2011

@safryy Bruno je super, ale rikat mu Brunošek? to je děsný.....