Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

arwenka
28. dub 2009

Holky, ahoj, taky se přidám, pokud můžu 🙂
Neprošly mi návrhy typu Samuel atd, jakž takž by prošel Sebastian, ale nejde to, protože přítelovo příjmení začíná na "N". Nakonec jsem vymyslela Nicolase a tvrdě za něj bojuju 😠

gigi2
28. dub 2009

Přesně mě to taky napadlo, že se Dominik a Sebastian k sobě nehodí....
U mě vyhrává Samuel,u manžela by to vyhrál Sebastian,a u synka Matěj.Takže těžká domluva.... 😀

astrane
28. dub 2009

tak já začala uvažovat nad Vlastimilem-myslím,že momentálně je to celkem originální 😀 tak uvidíme,jestli to bude aktuální až budeme někdy zase vybírat 🙂 Ale Vlastík se mi zatím líbí a dneska to rozhodně nebude u mimin časté jméno....jen jsem se ještě o svůj názor nepodělila s manželem....Ale třeba mě pak napadne ještě něco zajímavějšího...

labell
28. dub 2009

Ahoj, mě by se moc líbil Denny 🙂

nunacek
28. dub 2009

arwenka: Nicolas mě osobně se nelíbí od doby, co ho má Topolánek 😀 Ale ono se mi to jméno nelíbilo moc ani předtím, takže... 😀 Samuel a Sebastian jsou nádherná jména. Začíná jich nebezpečně přibývat... 😒

astrane: Vlastimil určitě nebude dneska každý druhý kluk na pískovišti 😉

astrane
28. dub 2009

Nám by se myslím i hodil-máme zatím Petra a Stanislava-Staníček se nám moc líbil a myslím,že Vlastík by k tomu šel...No ale třeba se příště konečně dočkám té holčičky 😉

nunacek
28. dub 2009

astrane: K tomu Stanislavovi by se hodil, k Petrovi už méně.

arwenka
28. dub 2009

Nunacek: kdybych měla u každého jména přemýšlet, koho takového znám, nemohla bych použít žádné. Těch Matyášků, Ondrášků a Tadeášků, Dominiků a Davídků je tolik, že se mi z toho točí hlava 🙂
Sebastian vedl, ale prostě k tomu příjmení nejde. Ještě, že těch pěkných holčičích je víc. i když tady mám favoritku jasnou 🙂 Snad tam jedna kočička malinká bude.....

nunacek
28. dub 2009

arwenka: Tak to já jsem na tohle hrozná, mě fakt u každýho jménahned naskočí koho znám a když mi ten člověk nesedí, tak prostě mi začne vadit i to jméno 😒 Komplikuju si to, ale neudělám s tim nic 😅

nunacek
28. dub 2009

A jinak držim palečky, ať tam jedna holčička je 🙂

pehaka
28. dub 2009

arwenka......my čekáme chlapečka a bude to Sebastian......je to krásné jméno a máš pravdu člověk by pak nemohl dát žádné jméno, když si vzpomene na všechny ,,známý,, i neznámý osobnosti......a holčičích je hezčích mnohem víc..ale je fajn že se první povede chlap!!!.. 😀 😀

arwenka
28. dub 2009

Holky, z normálního UTZ to vypadá na páreček, ale na 3D jdu ve čtvrtek a snad budu moudřejší - snad se pan doktor nespletl....
Nicolase neznám ani jednoho - mám kliku, ale nakonec je to jedno, hlavně, ať jsou ti drobečkové zdraví 🙂

misa.cekatelka
28. dub 2009

Mně se líbí Dominik a Alex.

nunacek
30. dub 2009

misa: Obě jména jsou krásná 🙂 Obzvlášť Dominik 🙂

nunacek
30. dub 2009

Kolegyně z práce má pěti měsíčního syna Josefa...

astrane
30. dub 2009

Kamarádka 4 měsíčního Zbyňka....těch je taky málo-Zbyněčků... 😉

sarlotta
30. dub 2009

Ahojky holky já mám doma Kryštofa🙂 a dali jsme ho i přes odpor tchánovců a dnes už si to jméno pochvalují. Navíc už ani není tolik neobvyklé🙂))
Pehaka Sebastian je taky moje vysněné...moc krásné jméno..tak snad ho jednou dám🙂

bambulik
30. dub 2009

docela se mi líbí Nathanel

astrane
30. dub 2009

Ještě máme kamošku a ta má doma Prokopa....Jinak už je to u všech spíš klasika...Taky Rudolfa známe...to taky není zrovna obvyklé jméno....

sarlotta
30. dub 2009

Mě se líbí Vojtěch, Maxim, Šimon, Jindřich, Daniel, Benjamin, Vilém, Oliver, ....

bambulík spisovná podoba je Natanael / Nathanael... ,,znamená bohem daný" svátek 29.12.

nunacek
1. kvě 2009

Nathanel či Natanael je hezké, ale hezčí je Nathan 🙂

nunacek
1. kvě 2009

Manželovi se líbí William. Ale do našich českých končin mi to nějak vůbec nepasuje...

nunacek
2. kvě 2009

Dneska má svátek Zikmund, je jich v ČR jen 86 s tímto jménem. Takže opravdu docela netradiční, ale můj vkus to rozhodně není.

simicak
3. kvě 2009

Kamaradka ma Everesta 😉

brumba
3. kvě 2009

Ahojky, my čekáme za 10 dní Samuelka, s úspěchem jsme se moc nesetkali, ale už si snad všichni zvykli, prostě každej by nejradši viděl tradiční česká jména, nejlépe po sobě 😀 O no k našemu příjmení to bylo stejně jedno, protože je takový nápadný až moc - Kašpar 😉 Ale bude to náš malej Kašpáreček 🙂

nunacek
4. kvě 2009

brumba: Samuel je úžasný jméno 😵 Sice k vašemu příjmení mi moc nepasuje, ale hlavně, že se to líbí vám 😉

nunacek
6. kvě 2009

Maláčová má druhého syna a dala mu jméno Aram. První syn se jmenuje Aron.

poletucha
6. kvě 2009

no nevim...prijdou mi strasne podobny...to na ne na oba bude volat Ari 😀 ...a ani jedno se mi nelibi 😒

nunacek
7. kvě 2009

Je to zvláštní kombinace - Aron a Aram 😒

wsmoulinkaa
7. kvě 2009

ahoj sestřenka dala jméno Raimond...po nějakém dědečkovi od manžela...pak ještě přemýšlela nad Raienem 😉