Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

stylly
2. led 2011

@kalo přesně známá zase říká svému Oliverovi- Olouši 😒

stylly
2. led 2011

@jasekd tak promiň nic méně to moc netradiční jméno není 😒 😅 😕 ,nemám pravdu? 😉

jasekd
2. led 2011

@stylly To jsem taky netvrdila 😅 Ja jen reaguju na prispevek urcenej mne, i kdyz omylem, a spis jsem chtela naznacit svuj vkus, a to proste Oliverove a Sebastianove atd nejsou. Sem nakukuju, protoze me to zajima, a obcas odpovim, kdyz se nekdo pta, jake jmeno se k jakemu hodi, jako kdyz se nekdo ptal, co se hodi prave k Oliverovi a jeste jinemu zvlastnejsimu jmenu. Nikomu jsem necpala, ze ma davat Martinka a Marka.

stylly
2. led 2011

@jasekd 😅 😅 😅 jééé tak jsem to nemyslela..... 😉

jasekd
2. led 2011

@stylly OK, ja jen vysvetluju, ze opravdu nejsem tak mimo, abych si myslela, buhvi jak objevne jmeno jsme dali 😀

zlatka
2. led 2011

Oliver je pěknej pro slovenský kluky- Oli, Oliverko se mi líbí, když se říká. My jsme měli pro chlapečka v prvním kole vybranýho Daniela, ve druhým Andreje, ale líbila se mi jen zdrobnělina Andy, asi bych těžko zkousávala nějaký jiný pokusy. Jestli někdy v budoucnu dojde na třetí kolo, tak fakt nevím 😅 Na a s Janisem se mi všichni vysmáli. No a Andy, když jsme se ještě na cestě do porodky rozhodovali, tak manžel prohlásil, že je to jméno jak pro Rusa, takže víceméně na něj kývnul jen kvůli mně( protože samo nepřišel s ničím lepším 😀 😀 ), tak jsem nakonec ráda, že se nám narodila holčička, tam jsme se shodli. I když....asi by si taky zvyknul, co jinýho by mu zbylo.
@jasekd Marek je hezký jméno.

jasekd
2. led 2011

@zlatka No treba mymu manzelovi se libi rusky jmena, mne ale ne. Dobre, ze mate tu holku, na ktery jste se shodli. Ja treba moc chtela toho Martinka, manzel souhlasil, protoze nic lepsiho nemel, a ted obcas drzkuje, a chce vybrat jmeno pro holku sam. No a Marka mi taky schvalil a najednou zase rika, ze ho asi nechce. Nastesti ta holcicka je snad definitivni a mame jedno jmeno, ktere ani pro jednoho neni top, ale shodneme se (ja chci Zuzanu, on Natasu 😅 , shodnem se na Vendule, opet zadna exotika). Teda Natasa by zajimava byla, ale ne k nasemu prijmeni a ne v tehle zemi, kde hodne lidi ma averzi na Rusy, i proto by mi vadil ten Andrej. Nechi dat diteti jmeno, ktere se libi jen nam, chci, aby se libilo aspon casti lidi, na Natasu a Borise (opet chtel manzel, i kdyz je Cech) vsichni v okoli koukali pekne blbe.

gtver
2. led 2011

@jasekd my měli podobný problém a Alexanderem, proč dáváme ruské jméno 🙄 Že to vůbec ruské jméno není těm dotyčným nějak nedocházelo 🙄

zlatka
3. led 2011

@jasekd Andrej ale ruský jméno není, nebo se pletu? Téda Tvůj manža teda fest fandí těmto jménům- Boris, Nataša 😀 😀 (nemá tam na východě nějaký prakořeny🙂🙂 ) Vybrali jste dobře, Vendulka (vendy) je hezká.Ale třeba to ještě do porodu změníte (ale Natašu nee).Já znám Jelenu,Tamaru a dodneška se s tím jménem nemůžou smířit. Ale tohle je téma pro klučičí jména, takže zpět k nim. No, já bych řekla, že třebas takovej Petr v době Samuelů a Matyášů, Tobiášů bude taky výjimečnej 😀

jasekd
3. led 2011

@zlatka Peta se porad dava, znam jich par, jako rodinna tradice, jmeno po tatinkovi atd. Jelena je desne, ale Tamara je OK, ale tady je fakt averze vuci ruskymu vsemu, takze ne. Manzel zadne ruske koreny nema, myslim, ze jsou to typicky Cesi, ma i ceske prijmeni. Ja mam predky v Rakousku nebo Nemecku, nevim presne, a taky bych nedala Helmuta a Helgu 😀 Ani nevim, proc je na tyhle jmena tak ulitlej. Mne se Natasa, Tamara i Boris v podstate libej, ale tady na to neni klima.

xaverov
3. led 2011

Andrej je nadherny jmeno, znam dve deti, ktery to jmeno nosi a se Slovenskem ani dalnejsim vychodem nemaji nic spolecnyho. Tamara je taky super moderni jmeno, jestli z toho Zlatko ma kamoska doted nejaky potize, tak si troufam napsat, ze bud jeji problem lezi nekde uplne jinde nebo ji rodice nevedli k tomu, ze ma bejt na svoje lehce neobvykly jmeno hrda.
A ty vogo, prej Alexandr rusky jmeno 😀 No jo no , lidi jsou proste stadni blbci, ale proc se jim podrizovat, ze jo...

lenkabu
3. led 2011

Mně se líbí hodně ruských jmen 🙂 a mimo jiné jsem v těhotenství slyšela že Vanda je ruské jméno 😀 a prý jestli je to v kalendáři 😀 co se kluků týká tak poprvé jsme psali Viktora,podruhé Adama nicméně jsme to nehrotili páč bylo jasný že budou holky. A známá má Pavla,to bych řekla že je teď hodně netradiční 😀

zlatka
3. led 2011

Když se vybírá jméno pro chlapečka, tak se to musí hodně zvážit, hlavně aby to krásně ladilo i s příjmením, má to na celej život. Mně se Andrej taky strašně moc líbí, osobně znám jen jednoho. přijde mi, že těch krásných klučičích jmen je pramálo. Líp se vybírá pro holku.

zlatka
3. led 2011

@lenkabu a "japato🙂" že jste se rozhodli pro dvě jména u ladší holčičky?Alici jsem měla taky ve výběru.

zlatka
3. led 2011

ladší=mladší

lenkabu
3. led 2011

@zlatka já dvě jména nechtěla původně nikdy,resp nic proti tomu ale nebyl důvod. ale když už jsem měla Vandu na světě tak mi umřela kamarádka Martina, je to úcta k její památce 😔

hanulla1
4. led 2011

jasekd: už jsem si na to jméno Jakub zvykla. Sice jsem je nechtěla, ale už se mi to začíná líbyt. Dokonce bříšku pořád říkáme Kubíku. Manža chtěl ještě jméno Patrik, ale to jsem zavrhla hned. Je pravda, že každýmu se líbí něco jiného, ale taky je pravda, že by to jméno mělo trochu sedět k příjmení. Jenže my máme takový zvláštní příjmení, že si jména moc vybírat nemůžeme ☹

hanulla1
4. led 2011

jasekd: z těch jmén si nic nedělej. Tvýmu manžovi se líbí ruská jména a mýmu zase jen typicky česká jména. Každý z nás je jiný. Ale je pravda, že třeba Natašu bych nedala, protože manža si koupil nový auto a pojmenoval ho Nataša. Ani nevím proč, ale prostě mu tak říká.

pet.s
4. led 2011

@zlatka jééé já moc chtěla Bereniku,ale neprošla.(( @jasekd moje sestřenice má Michala,Martina a Marka, moje sestra Markétu a Matěje.Když se sejdeme,tak pomalu koktám. 😀 Já mám Barbaru,Daniela a Terezu.Po našem Báju, Dáňu a Terí 😀 😀 😀

hanulla1
4. led 2011

Markyfrana: Jestli můžu poradit tak určitě dejte jméno kde není R a Ř.. protože máte docela tvrdé příjmení. Musím říct, že na tom jsme podobně. Vy jste Říčařovi a my jsme Lžičařovi. Takže vím o čem mluvíš. Taky jsme měli podobný problém se jménem, ale nakonec jsme dali prvnímu synovi jméno Tomáš a druhý dítě vypadá opět na kluka a to bude asi Jakub.

pet.s
4. led 2011

@hanulla1 my máme auta Karla a Puntíka a měli jsme Fifinu, předtím Tukana a Mařku 😀 😀 😀

petronelie
4. led 2011

Ahoj holky,to je pěkná diskuze. Mě by občas zajímalo, co vede maminky k netradičním jménům a co vlastně v dnešní době netradiční jméno je.Kolem mě je to samá Mia, Melanie, Amélie,Sofie.....a kluci Oliver,Tobiáš,Kryštof....
Mě se zase líbí židovská jména...a biblická jména s tradicí, s historií. Máme Davida (prachobyčejné,ale vždy jsem věděla,že chci Davida). U druhého bych naprosto nevěděla...ale líbí se mi Šimon,Matouš,Štěpán 🙂 A holčička by byla určitě Ester 😀

pet - moje auto je Cecilka 🙂

hanulla1
4. led 2011

pet.s: to jsou krutý jména 🙂 ale je to drsný, že i autům dávají chlapi jména, že? No my jsme měli pomněku, pepého a teď máme Natašu. A kamoš má bílou felici a říká ji princezna.

hanulla1
4. led 2011

petronelie: David je moc krásný jméno. Taky jsem je chtěl jenže v naší rodině už máme 4 Davidy bohužel. My máme Tomáše. Jinak Šimon se mi líbyl taky, ale můj manža je proti takovým jménům. A holku jsem chtěla strašně Vanessu a to mi manža taky neschálil. U prvního syna jsme měli napsaný na holku jméno Natálie a teď to dáme asi taky, protože manžel tím jménem je úplně posedlý.
Kolem mě se zase točí samé Natálky, Terezky, Elišky a Aničky.. na kluky slyším Matyáši, Dominiku, Vojtíšku a Honzíku. Jinak jedna známá má 2 kluky a dala jim jména Oliver a Kornel.

jasekd
4. led 2011

@hanulla1 Oliver mozna, ale Kornel 😅 Hodne zvlastni.
Auto, 120ka, kterou jsme meli, kdyz jsem byla mala, se jmenovalo Blaza. Deda mel Oskara (Skoda Spartak).
@pet.s Neni Puntik Fiat Punto? Znami to tak meli 😉

petronelie
4. led 2011

@jasekd Kornel je opravdu zvláštní.
@hanulla1 a jak mu kamarádka říká?Kornie?

Jinak holky, já vám závidím miminka v bříšku, snad si taky někdy druhé pořídíme. Papa, příjemné těhulkování.

pet.s
4. led 2011

@jasekd jasně..to je můj Puntíček Červenka

pet.s
4. led 2011

@petronelle ty jsi můj člověk, já taky vybírala dle významu jména..nejvíce se mi líbí starobiblická jména. Ester, Sára, Berenika. Pro kluka jsme měli Matyáše, znamená Boží dar.Bohužel toho si k sobě vzal ☹ .Tereza znamená záštita.Vzhledem, že ji mám ve 40.ti, tak se mi záštita na stará kolena hodí.-))

pet.s
4. led 2011

nejhorčí jména, která jsem kdy slyšela Kimberly Jarošová, Narcisa Zelenková, Hyacint Kráva.A jak se jmenuje Kornel dál?takový Kornel Vomáčka-)))))))))))

lenynka
4. led 2011

Já měla pro syna vybrané jméno Eliáš, ale byla jsem tak blbá, že jsem to všem řekla a ti mi to jméno samozřejmě děsně zdrbli. No a ani manželovi se nelíbilo. Jediné jméno, na kterém jsme se shodli, bylo David.
No a nakonec máme Honzíka 😉
Utekly tři roky, a kdybych teď pojmenovala syna Eliáš, tak to nikomu vůbec divný nepřijde 😵

Kamarádka má synovce Olivera a docela se mi to líbí 🙂
Známé kamarádka má chlapečka jménem Vivian a říkají mu Janku....