Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

alisek
15. led 2011

zaujla mě vaše diskuze, unás to teď není ani moc na pořadu dne ale dalším jménu kdyby byl kluk se vůbec nemůžeme shodnout, žádný s emu nelíbí, mě se líbí Matyáš ale těch je už hodně, Mikuláš a Vítek což netradiční jméno není ale moc se asi nedává.
Jinak jak taky hodně zmiňujete jméno Maxim, tak jsem si dělala legraci, že bychom měli kluka Maxim a když by to byla holčička tak Stelu a pro legraci, naše firma vyrábí průmyslové drtiče a ty se jmenujou MAXIM a jeden typ ma ve slengu přezdívku Stela (STacionárníELektrický) no manžel myslel asi do 5měsíce, že to myslím vážně a celou dobu mě přemlouval na jiná jména 🙂)))
Mě se víc líbí Max, Maxmilián je pro mě moc aristokratická jméno a Maxim zas moc ruský.

oxalka
15. led 2011

Ahoj holky🙂
myslím že každé jméno je krásné když je hezky řekne a vysloví se s láskou🙂
My jsme taky v očekávání a budeme mít ELišku když to bude holka. Partner je starší než já a je i více knzervativní. Chtěla jsem být originální ale na Elišce jsme s schodli oba dva🙂
Ale s klukem jsme bojovali a ještě bojujeme🙂 Partner chce Jiřího po sobě ale mě nepříjde moc fér když se děti jmenují po rodičích. Jmenuju se Hana(nemám to ráda když mě někdo osloví Hano, ale Haničko je hezké) ale spíš mám problém v tom že už jsem pátá Hana v rodině a kdyby jsme synovy dali jsméno Jiří byl by šestý.........to ne.....!!!každý je přece osobnost....
Uvažovali jsme o Adamovi, Filipovi, jakubovi ale je jich strašně hodně.....partnerovi se líbí David, mě se líbí třeba Eliáš ale podvědomě vím že to bude hoka, takže klučičí jména moc neřeším🙂 zatím🙂
Jinak Damián je hezké a pokud se k tomu hodí příjmení tak proč né🙂 a hlavně je to originální🙂

alisek
15. led 2011

@oxalka tak já moc moc chtěla Haničku ale druhé jméno pro případnou holku byla Eliška 🙂 ted máme kluka tak další bude zas kluk a to teda vůbec nevíme co bysme dali a nebo to bude Hanička, krásný jméno.

oxalka
15. led 2011

@alisek Jak říkám když tě někdo osloví hezky tak každé jméno je krásné🙂
Na Elišce se mi líbí že to bude prostě vždycky Eliška, a nezní to trvdě jak některé jiné jména🙂
No a na tom klučíčím jméně budeme muset taky zapracovat 😎

amadores
15. led 2011

Mě se líbí i Alex, ale psa máme Lexe,tak volat naně by byl problém. zase by přiběhli možná oba... 😀
Pak taky Felix,ten se mi líbí moc. 😵

kristi
15. led 2011

@nunacek kdyz mne se Max uz zda takovej hodne "pro psa"

lucisa
15. led 2011

@kristi přesně tohle mi říkal i manžel, že Max je jak pro psa, takže mi schválil Maxima. Možná to ještě někdy použijeme - Maxim Alex 😅

tasmailla1
15. led 2011

Ahojte,jsem tu nová,tak jsem si něco po vás i přečetla a jména jaké maáte vymyšlený,se mě moc líbí,taky jsem v očekávaní,ale zatím s manželem nejsme rozhodnuti o jménech,ješte je na to čas....až bude chut,tak si vezmeme do ruky kalendár a pujdeme vybírat,to teprve bude boj,protože to co se mi líbí,to se zas nemusí líbit manželovi....ale nejaký kompromis musíme určite najít....manželovi by se líbilo jméno Karel,čo ja zas moc nadšená nejsem....Mne se líbí bud ten Matyáš alebo Samuel...

hanulla1
16. led 2011

@kristi tak to moc gratuluji. Kamoška má taky Maxima. Je to moc krásný jméno. Nathan je trochu neobvyklí jméno...

hanulla1
16. led 2011

@tasmailla1 taky se mi líbí jméno Matyáš, ale můj manža je proti. Třeba když to řekneš svýmu manžovi tak se mu to třeba může líbyt. Každýmu se líbí něco jinýho víš? Samuel se mi líbyl taky,, jenže bohužel končí na L a nám hned na L začííná zase příjmení tak nic..

lavazza
16. led 2011

@hanulla1 Nathan je pěkný, taky sme na něj koukali a na Nathaniel, jenže máme české přijmení Vaňousovi a k tomu to prostě nejde, navíc máme neteř Natálku, tak to prostě taky neprošlo

tasmailla1
16. led 2011

lavazza:A tak jaký jména máte vymyšlený vy?Koukám,že se ti to pěkne krátí.... 🙂

tasmailla1
16. led 2011

hanulla1"Nathan je opravdu krásný jméno,jen takový neobvyklý,teda aspon ja nikoho takovýho neznám.... 🙂

lavazza
16. led 2011

@tasmailla1 pro holku máme Gábinku, kdyby se doktor spletl 😀 a manžel chce pro kluka Mikuláš a já Matyáš nebo Jakub, Tadeáš, ještě to nemám napsaný pro kluka, zítra už se musíme dohodnout, protože mě čeká v úterý vyvolávačka

lucisa
17. led 2011

@lavazza ještě nic? Odroď to dnes, to je krásné datum a rodí se samí fajní člobrdící, můžu to potvrdit z vlastní osobní zkušenosti 😉 😀

lavazza
17. led 2011

@lucisa to se to řekne 😀 ale už mám od noci slabé bolesti

lucisa
17. led 2011

@lavazza mi povídej, já třetí přenášela týden a taky to bylo na palici, hlavně starší holky několikrát denně spustili svoje oblíbené: Kdy úúúúúúž?? Ještěěěě níííííc??? 😀 😀 😀
Drž se, nebo radši malého pusť 😉

hanulla1
19. led 2011

@lucisa Tak už konečně v pondělí porodila od kamoše ta přítelkyně jak jsem ti o ní psala, že přenáší už skoro 2 týdny. Mají krásného chlapečka Tobiase.

zazulka
19. led 2011

ahoj holky, psala jsem na minulý stránce, že tápem se jménama a už máme shodu Vanda/Maxim. Ale jak koukám, Maxim začíná bejt dost populární, tak doufám, že ho nepotká podobnej osud jako třeba Matyáše 😉

lucisa
19. led 2011

@hanulla1 no tak hlavně, že jsou v pořádku, já z toho přenášení mám větší hrůzu než z předčasného porodu. 😒

misickaf
21. led 2011

Já měla jasno už od malička se mi líbilo jméno Dominik, žádného jsem nikdy osobně neznala, ale ještě za totáče jsem viděla nějaký film a od tý doby jsem se vezla 🙂 Je fakt že i moje mamka si často broukala a zpívala písničku Dominiku od J.Čeřovský tak možná i to se na mě podepsalo 🙂 Takže jsem manželovi oznámila že jiné jméno nepřipadá v úvahu 😀 Líbilo se mu, měla jsem štěstí... Pak se mnou zaclooumaly hormony v těhotenství a najednou se mi strašně začalo líbit Tobias, ale všichni nás zrazovali ať to nedáváme pokud se nám nelíbí i Tobiáš (nelíbí) že mu tak stejně všichni neznalí budou říkat... tak nakonec máme Dominika Tobiase 😎 K příjmení se to hodí parádně: Halama. Sice české ale bez háčků a čárek tak paráda. Přemýšlím i o jméně pro holčičku (těhotná nechci byt tak příští dva roky kvůli dodělání VŠ) ale stejně se mi to honí hlavou, aby to pasovalo k Domíkovi a i k příjmení. Moc se mi líbí Noemi ale ta by mi neprošla asi ani u manžela. Pak Lilien... no u holky bych asi s výběrem měla trochu problém, kor s příbuznými a jejich reakcemi 😒

lucisa
21. led 2011

@misickaf Příbuzným nic neříkejte, postavte je před hotovou věc, až se mímo narodí. Já vždycky chtěla Dominika nebo Dominiku, ale neprozřetelně jsem to řekla kámošce, která chtěla jen Nikolku, jenže měla dítě dřív, než já a jméno mi vyfoukla, tak jsem se pěkně naštvala. Pak jsem někde slyšela Noemi a bylo hotovo, tak jsem ji dala první dceři. 😅

fangi
25. led 2011

Holky,jak myslíte, že by se říkalo Damiánovi (Damianovi)? Nemyslím teď malého chlapečka, tam stačí Damiánek nebo se dá vymyslet spousta věcí tak jako u všech malých dětí 🙂 Spíš se mi zdá, že takový 16ti letý puberťák nebo 22ti letý kluk apod., že mu nebudou říkat kamarádi (např.kámoši na basketu, pro příklad 😅 ) Damiáne, ale budou to zkracovat...a teď jak .... Aby potom Damiánovi neříkali buhvíjak 😕 😅 Co myslíte? Neznáte někdo staršího Damiána, už ve škole nebo vůbec dospělého??

bocinka
25. led 2011

@fangi my měli ve škole a byl Demi, nebo jsme na něj volali Dame....

fangi
25. led 2011

@bocinka Jéé,tak přeci někdo zná staršího Damiána 🙂 No Dame mě napadlo (jako u Dana, Daniela ...Dane), ale nikdy jsem to neslyšela, tak jsem myslela, že to asi ne 🙂
Přemýšlím, kdybych měla manžela Damiána, jak bych mu říkala (kromě miláčku 😀 )....protože Damiáne asi taky ne...Jako o něm bych mluvila jako o Damiánovi, to je jasný ("Stavíme se s Damiánem kolem osmý" - normálka 😀 ), ale abych ho oslovovala doma Damiáne ("Damiáne, co si dáš k večeři?" - to mi nějak nesedí 😀 ) - takže bych mu říkala nevim jak 😅 Je to věda ta jména 😀

elana
25. led 2011

znám 21 letého Damiána, kamarádi mu říkají Dam nebo Damča

fangi
25. led 2011

@elana Děkuju za příspěvek 😉 Na Dama bych si zvykla, ale Damča mi přijde nic moc 😒

bocinka
25. led 2011

@fangi Dam nebyl původem čech, ale rakušan myslím.... ale to je jedno, byl to fakt krásnej kluk.... hmmmm 😵 😵

lucisa
25. led 2011

@fangi Na manžela bys mohla volat i Dami 😉 Znám jednoho 10letého Damiána a volají ho Dame, Dami, Damiáne. A někdo třeba nemá rád zkracování, takže nakonec by chtěl, aby se mu říkalo jen Damiáne. 😉

lenkabu
25. led 2011

@zazulka chválím výběr Vanda 😀 ovšem řeknu ti nevěřila bys jak takový jednoduchý pěkný jméno dokážou lidi zprasit 😅