Neurologička odporúča podávať synčekovi injekčne B12

marion71
17. pro 2009

Ahojte syncek mal 11. 12. devat mesiacov este nam nesedi ani nezacal liezt.Na brusku nie je rad od malicka.Do troch mesiacov sme ho na brusko nedavali pretoze velmi plakal ale teraz ho davam dost casto.Ked je na brusku tak siaha po hrackach ale iba po tych co ma blizko.Ani naznak pohybu dopredu.Cvicime asi dva mesiace vojtovku ktora mu pomohla pretoze mal slabsi chrbatik aj rucicky a nechcel na brusku dvihat hlavicku.Boli sme vcera na kontrole pri neurogicke a ta bola zhrozena ze este nesedi a chce aby sme mu dali dvakrat tyzdenne asi dva mesiace pichat B12 ☹ .
Maly je inac velmi vesele a hrave dieta.Najviac sa mu paci lezat na chrbate za hrackami zavesenymi sa natahuje aj ich trha. Ked ho taham do sedu tak sa pritahuje a aj sa udrzi.Myslim ze keby mal slaby chrbatik tak by sa neudrzal. Velmi ma to trapi a neviem ci vydrzim to pichanie..
Zda sa mi ze nase dieta je dost lenive a pohodlne.Nechce sa mu kotulat velmi ale nie vzdy niekedy je velmi "akcny" a niekedy lezi na brusku a ani sa nepohne.Na brusko sa sam neda musim ho pretacat a potom sa pretoci ale nie vzdy podla toho ako sa mu chce 😖 .
Neviem co mam robit ci mu mam dat tie injekci prosim poradte mi, som z toho nestastna.

rioko
17. pro 2009

já nevím ale proč hned injekce? Vojta má taky 9 měsíců a sám nesedí, už 3 měsíce se plazí, nelozí, cvičíme vojtovku a nikde jsem neslyšela, že by měl mít injekce....rehabka říkala, že sedět ještě sám nemusí, že je v normě, cvičíme protože se dlouho plazí a neví jak dál, ale na to pomůže vojtovka, podle mě i vám by to mělo pomoct - nemůžeš zkusit jinou neulorožku?

marion71
autor
17. pro 2009

no lekarke sa zda ze nas maly je hrozne slaby pretoze vzdy ked tam prideme a kym nas zoberu je dost unaveny a nechce tam nic robit.No on sa plazit este nezacal.Cvicime kazdy den a cakam kedy sa konecne rozbehne, ale akosi sa mu nechce.Ale rehabilitacna sestra vidi pokroky sice male ale su.Davali sme mu asi mesiac pyridoxin ale to vobec ani nezjedol zakazdym to vyplul..a teraz mu predpisala este k tomu tobokan a tie injekcie a este nas posiela do Martina na nejake komplexnejsie vysetrenia ze ci ma v poriadku svalstvo.Ale ja si myslim ze keby nemal v poriadku tak asi nic nedokaze.Je pravda ze chrbatik ma slabsi preto aj nesedi ale ked mu nieco robim napriklad odsavam nostek tak sa poriadne spanuje a chrbatik ma uplne rovny a pevne sa drzi.Tak si myslim ze ma svalstvo v poriadku.
S oporou sedi a aj ked ho mam na kolenach tak celkom pekne vydrzi chvilu sedkat.aj na rukach je vystrety neopusta sa.No dufam ze sa rozbehne.

ronie
18. pro 2009

marion, no těžko říct, co všechno neuroložka vidí a neřekne vám na rovinu...máte něco v anamnéze? Nedonošenost, komplikace při porodu, po porodu nebo nějaké genetické onemocnění....? Na jaké komplexní vyšetření vás posílá? EMG?CO na EEg-má nějaký nález?

ronie
18. pro 2009

Zdá se mi to divné, co tedy teď umí-udrží se v poloze na 4?

marion71
autor
18. pro 2009

Je to zdrave donosene dieta..robili mu vysetrenia na neurologii sono a este nieco neviem ako sa to vola a mal vsetko v poriadku.Na styroch sa neudrzi este, pretaca sa z bruska na chrbatik ale na brusko sa sa sam nesnazi dostat. a ked je na brusku tak drzi hlavicku a nozicky dviha dohora.Takze je asi 3 mesiace pozadu, presne tie tri ktore sme ho nedavali na brusko ☹ .Ona nas posiela na vysetrenie aby sme zistili ci ma v poriadku svalstvo ale keby mal nieco so svalstvom tak by asi nedokazal nic urobit ci??

beruska2x
18. pro 2009

cvicenim a pohyben to dohoni, jen je to vetsi zatez tak inekce jsou jako vitam pro telo, nemyslim ze je na tom neco spatneho jen to malej bude mit tezsi protoze ma svaly ochable, nevyvinute jak je nepouzival 😅

proc jste ho nedali na bricho ze zdrav.duvodu??

ronie
18. pro 2009

tak to by měla být víceméně jen drobnost napravitelná vojtovkou a stimulováním doma...moc nechápu proč vás tam moc chtějí podrobně vyšetřit, museli by mít důvod-pokud je nějaký výrazně hypotonický nebo podobně, což pravděpodobně podle toho co píšeš asi tedy bude ono. Pyridoxin určitě neublíží, injekčně to u vás chtějí zkusit zřejmě protože neudrží normálně léky-ale to je spíš o cviku-prostě rozdrtit(pokud máte tablety) rozpustit a podat dávkovačem od nurofenu po trošičkách v leže a zaručeně to nevyplivně já tak do dětí dostávám leccos 😀 😉 ale jestli se ti s tím nechce mořit, tak můžete ty injekce zkusit...

a zkus stimulovat doma, tady je diskuze o tom, přečti si moje příspěvky, když budeš chtít 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

andyalukasek2008
18. pro 2009

Pokud mu to pomůže, B12ky mu neublíží... Hodně miminek nechce být zpočátku na bříšku, i malý nechtěl... Jak jsem ráda, že jsem poslechla doktora a dávala ho i přes jeho nelibost, až se prostě začal moc vztekat, obrátila jsem ho... Nepomohlo by Vám k tomu i nějaké plavání? Lukáška to dost zpevnilo... Opravdu stimulovat, cvičit, hýbat se, řádit s ním... To je jediné, co mohu doporučit... Jestli dokotoři chtějí mu pomoci vitamínkama, nebraň se.... Vyšetření se nebraň, co teď napravíte, čím dříve, tím lépe! A bez menších následků...

marion71
autor
18. pro 2009

Nevedela som ze je to take dolezite.Dets. lekarka mi nepovedala ze to mam robit ani v casopisoch som sa nic take nedocitala ze od narodenia sa ma dietatko casto davat.A ked som ho dala na brusko tak vela plakal bolo mi ho luto.
Nemala som ziadne skusenosti s malymi detmi..Dost dlho sme ho aj v perinke mali..no prve dieta neskusenych rodicov..maly je velmi mile dobre dietatko, bojim sa ze caste pichanie injekcii mu ublizi a uz nebude taky dobrucky 🙂 .Povedala by som ze je taky flegmatik ze ked sa mu chce tak vystraja kotula sa a tak ale ked je unaveny tak sa vobec nechce snazit. A u tej neurologicky je vzdycky unaveny..Od narodenia je velmi spave dieta..vydrzi hore maximalne 2 niekedy tri hodiny a potom ide zasa na pol hodinky spinkat..

andyalukasek2008
18. pro 2009

To bude dobrý, neboj! Na injekce si zvykne, ale když mu to pomůže... S tím jsme mívali také problémy, když měl malý někde něco doktorům ukázat, byl unavený... Jsem tam potom stávala bledá a jen opakovala, že to normálně dělá... Asi ta miminka vycítí z maminy nervozitu a je to ještě horší...

ronie
18. pro 2009

ale tak zas neurolog, není odkázanej na to, co vidí laik, neurolog pozná odchylky vyšetřením reflexů atd.takže svádět to na to, že u doktorky nepředvede co umí je blbost, doktorce musí stačit co jí řekne matka(když řekne že dítě leze a dítě zrovna nepoleze, tak ale pozná, že na to lezení má)
Pediatr to je něco jiného, toho zajímá to co dítě reálně umí, proto někteří pediatři posílají na neurologii zbytečně nebo bohužel pozdě...ale neurolog odkázaný pouze na pohled není 😉

marion71
autor
18. pro 2009

No povedala ze reflexy ma v poriadku len ten chrbatik je slabsi ale hadam ked budeme este vela cvicit tak zmocnie..Dakujem za podporu a rady..pomohlo to uz sa citim lepsie 🙂

ronie
18. pro 2009

no to určitě, cvičením se to určitě upraví 😉 🙂