Neustálé kňourá a vyžaduje pozornost 😞

korbicka
28. čer 2010

Ahojda. Tak už si k vám jdu opět pro radu! Malému je 6,5 měsíce a absolutně si nedokáže hrát sám. Už od rána, co se probudí, tak kňourá.....nakrmíme, položím ho, abych se třeba jenom převlíkla a hned vyloženě křičí!!! Jakmile ho vezmu, je klid a úsměv...... Došli jsme tak daleko, že nemám šanci ani umýt nádobí bez toho, aby brečel. Jediná věc, která ho tak na půl hodiny zabaví je hopsadlo. Ale jakmile ho položím a obklopím hračkama, tak brečí. I když si k němu sednu a hraju si s ním, tak brečí!!! Posadím ho a brečí...... Pořád by se jen nosil!! Vím, že jsem si to udělala sama!!! Měli jsme koliky a tak jsem ho pořád nosila a houpala.......bylo mi ho líto. Ale teď už má 9 kilo a vážně nevím, jak ho to odnaučit. Samozřejmě se mu chci věnovat, ale nemůžu ho pořád jen nosit!! Nejhorší je, že když ho nechám brečet a do cca 3 minut nepřijdu a nezvednu ho, dostane takový hysterický záchvat, který nejde utišit ani nošením....prostě ničím!!! Je nějaká rada, jak ho to odnaučit???

momin
28. čer 2010

@korbicka tohle se nemusi odnaučovat.. je to jen období a přejde to samo...😉 U nas to trvalo asi mesic..pak se zacal plazit...lozit.... Proste se dokazal dopravit kam potreboval..😉

fender
28. čer 2010

souhlasím, taky myslím, že to přejde. u nás to bylo 2-3 týdny.... když to bylo moc zlé, brala jsem ho do nosítka, abych něco vůbec udělala 😅

zuzuza
4. črc 2010

Korbicko, jako kdyby jsi mi cetla myslenky, já mám doma 5a půl měsíčního syna a je to to samé, ráno vstane a jakmile se mu přestane líbit v postýlce, je zle. Musím ho vzít, jít do obýváku. Tam ho položím do postýlky, nebo do lehátka, na hrací dečku, vydrží tak 5 minut a pak samé eh, eh eh a to celé dopoledne, pak ho vemu a je vysmátý, nejradši by seděl a to by byl spokojený, v kočáru to jakž takž jde, ale taky žádná sláva, dřív si celé dopo hrál v postálce, stačila mu hrazdička, teď ani omylem, navíc se pořád přetáčí na břicho, naučil se to a dělá to teď pořád, na zádech ležet nebude, ale dělá to i v noci, pořád pase koně, u toho řve, zuří, doufám, že je to fakt jen obdobím, protože mě vážně už někdy tečou nervy hihi, hlavně v tom vedru, k tomu alergická rýma, že mě teče celý den z nosu jak z vodovodu, no někdy to fakt stojí za to, ale jinak je malý hodný🙂

naty
5. črc 2010

máme stejný děti, koukám... 😀

zuzuza
5. črc 2010

Jé Naty, kdy se malý narodil? Náš 15.1:), tak mají asi i stejné období hihi🙂, Sebík nejvíc řve, když chce pást v kočáru koně a nemůže se tam otočit, to je pak histeráček🙂

jijitka
5. črc 2010

@zuzuza, @naty - malý má taky 5 a půl měsíce a dělá mi to samé. Není tedy až tak uplakaný, nejdéle mi vydrží v lehátku s hračkama (v poslední době má nejoblíbenější plastovou misku 😀 ). Ale jak ho položím, začne se hned přetáčet na bříško, ale zpátky na záda ještě neumí, takže za chvilku už ječí. Já ho otočím, je chvíli klid, pak se přetočí na bříško a tak pořád dokola 😅 .

julinaaa
5. črc 2010

ahoj holky, tak u nas je to to same...malej taky trpel na boleni briska, trapi ho to asi porad...teda ja si tim vysvetluju jeho neustale knourani a ted i nespokojene pisteni. Je mu 4 a pul mesice, je mladsi jak vase deti, ale fnuka taky furt, jedine v naruci je jakz takz klid. Je to opruz, ma pres 7 kilo a pekne se pronasi. V okamziku, kdy ho chci polozit, tak spusti huronsky rev, to same, kdyz ho otocim z briska na zada /nevim, jestli to nedelam nejka blbe/, tak se strasne rozerve, pri tom na brise uz evidentne neche byt, vypada unavene, tak mu chce clovek vyhovet. Navic skoro vubec nespi maximalne pul hodky, spis min a to si schrupne tak 3 x za den, takze fakt narez, jsem stahana jak kun.

zuzuza
5. črc 2010

jijity a julinno, to samé u nás, ale úplně na chlup u obou dvou hihi takže si z toho nic nedělejte, nejste sami🙂

korbicka
autor
5. črc 2010

Tak můj chlapák už má přes 9 kilo, takže se teda taky pronese. Pořád by jen seděl, ale sám to ještě neumí, takže musím být pořád u něho a jistit ho. Jinak jakmile někde jsme, tak jeto šoumen největší a všichni říkají, jak máme kouzelného a hodného chlapečka....., ale jak jsme doma sami, tak mě trápí celé dopoledne a vážně se od něho nemůžu hnout..... pořád nosit, nebo hačat

naty
5. črc 2010

@zuzuza náš je 21. 1., mlě být 14., ale nějak se mu nechtělo 🙂 ...no u nás taky tak: nosit, věnovat neustálou pozornost, jinak řev...když ho položím a mluvím, tak to chvíli vydrží, ale jak jdu třeba do spíže a nevidí mě, tak řev 😀 ...s tím otáčením... 😀 oni sou fakt ty děti jak přes kopírák!! No, samozřejmě na záda zpátky to neumí - řev,plazit se mu nejde - řev, někdy už je to fakt vtipný 😀 Jako to jen tak říkám, mně to nijak zvlášť nevadí, kromě toho, že není nijak extra uklizeno, ale štvou mě ostatní s poznámkama - jak sis ho vychovala, nemělas ho tolik nosit atd. atd. 😝 Furt si říkám, lepší než je nechat vyřvat 😔 Ale teď ještě malej objevil, že má v určitých polohách značně vysoký, pisklavý a sluchu ne moc příjemný hlásek, takže ho notně využívá, abych na něj jako náhodou nezapomněla... 😀

Ale když oni jsou tak roztomilí, když začnou natahovat... 😵 😀

zuzuza
5. črc 2010

Naty, já malýho nenosila, jenom do 8. týdnů, to měl prdíky, tak večer, ale jinak ne, byly doby, kdy jsem ho ráno po probuzení dala do obýváku do postýlky a on tam celé dopo vydržel pořád si hrál, ale ted poslední dobou je to fakt děs, chtěl by lézt, ale neví jak na to, tak u toho na břichu hrozně nadává, ne že by brečel, ale strašně zuří a píská, pořád pase a pase a pase a jakmile ho otočím na záda tak vříská, stejně tak v noci, nakojím ho, dám do postýlky, on se převalí na břicho a řve, dam ho zpět a řve, tak už ho nechávám aji spát na břiše, jinak bych ho celou noc jen převracela....dneska byl strašně nevrlý celý den, dopo hrůza, chvíle klidu je jen když ho krmím mrkvičkou na oběd nebo kojím, vstával dnes v 8.45, pak usl dopoledne asi na půl hodiny a za celé odpoledne spal jednou v autě tak 20 min a pak v kočáru tak 40 min, toť vše a spát šel teď v půl 8, máte to taky tak? Když to tak vezmu, tak mě spal dneska za celý den tak 90 minut a to mě teda přijde dost málo, když byl menší, to jsem mohla 3 hodiny chodit po venku a byl tuhý heh, ale jak říkáš naty,taky mě to nějak extra netíží, poklizeno jakž takž mám, holt nemám vygruntováno, přes týden nevařím a tak se to fakt dá, ale někdy už su pěkně otrávená z toho jeho věčného ehm, ehm ehm.. ale jsem strašně ráda, že ho mám, pokoušeli jsme se o mimi rok a čtvrt, pak jsme šli na ivf, to se nepovedlo a za měsíc a půl přirozeně, takže jsem šťastná a i kdyby prořval celý dny a noci, tak bych neměnila.

Jo a holky, nedělají vám prcci to, že než usnou tak obrací oči v sloup? Náš malý to dělá, když je unavený a pak vždycky usne, ale minule to dělal i přes den a my s máti z toho zase byly vynervačený, aby neměl třeba nějakou epilepsii, prostě obrací protáčí očka, ale je normál při vědomí..ale vrtá mě to hlavou.

lin18
5. črc 2010

Ahoj, nechci nikomu brát naději a působit jako pesimistka, ale pravdou, je, že Kuba je takhto protivnej už asi tři měsíce a nijak se to nelepší. Já bych to ani nenazývala kňouráním...spíš takové mručení....ovšem když okamžitě nezareaguji tak následuje pláč a je k neutišení. Do cca 4. měsíce byl fakt v pohodě...stačilo mu dát něco na co se mohl dívat...třeba magnetky na ledničce, když bylo nejhůř tak jsem tam připevnila třeba leták a byl klid. Na novou hračku se vydržel dívat třeba hodinu...mlátit do haček na harzdičce třeba celé dopoledne. Ale pak to začalo....najednou vyžadoval aktivní pozornost...to mi nevadilo....jasně mám dítě a ne mrkací panenku. Jenže postupně už ho nebavilo ani když jsem si sním hrála. V současné době to máme tak, že začne mručet cca 15 minut po probuzení a najezení. A nelíbí se mu když si hrajeme, když jsme na procházce prostě nic. Nějaký čas pomáhalo nošení...teď už ani to moc nezabírá. Nová hračka ho baví maximálně pár minut...pak ji zahodí a zase začne. Trošku se to zlepšilo když začal sám sedět a plazit se, ale stejně jde jen o minuty kdy vydrží být sám...resp. bez mojí pozornosti.
Na bříško se otáčí pořád, pláč když ho otočím zpátky a přitom už se třeba nemůže udržet a bouchne se hlavou o zem....takže pláč a hned potom se zase točí na břicho.
Jediné co ho jakž takž zabaví je jídlo....s rohlíkem dneska vydržel nemručet krásných deset minut!
A taky špatně spí....maximálně 11 hodin za celý den a uspávání přes den je vždycky boj....zajímavé, že při uspávání v postýlce nemručí a nevzteká se...to by si hrál a smál se třeba hodinu.
Jak psala @naty...jsou moc roztomilí....Kuba je nejkrásnější když spí...to se na něj chodím dívat a hned bych ho chtěla probudit a pomazlit. Ovšem když se probudí a hned mručí tak už mám občas fakt nervy v kýblu 😉

naty
6. črc 2010

@zuzuza no, teď asi poslední 4 týdny to je tak, že spí během jídel vždycky asi 45 minut, takže celkem za den dá průměrně 150min spánku, ale včera třeba zase spinkal od dvou do čtyř, jak byly ty hyce, ale to byla spíš výjimka... 🙂 ...v noci spí teď poslední týden od půl osmý do půl šestý, což je paráda...aspoň pro mě teda 😀
já teda přes týden vařím, pač nevím, jak by to se mnou dopadlo 😠 , ale vždycky si ho v hrací postýlce přisunu blíž k lince, aby na mě viděl a je celkem klid, hrooozně ho to zajímá 😀
oči v sloup neobrací vůbec, dělal to jen když byl menší a usínal, ale to bylo asi tak měsíc sem tam...prý v tý době ještě neumí pořádně ovládat oční svaly...ale to neznamená, že mu něco je!! Radši se zeptej dr,ale nepanikařila bych zbytečně, pokud se nic jinýho neděje... 😉

janca.mareckova
6. črc 2010

Máte doma to samé....... pořád kňourá a chce se nosit. Váží už také přes 9 kilo a je to tíha!! Sám ještě neleze a nesedí.... jakmile se vzdálím, je zle. Musím být pořád u něho a věnovat se mu. Doufám, že to přejde, jelikož už mi z toho občas hučí v hlavě.......

eeefffaaa
6. črc 2010

Zdravim!! Myslela jsem,ze mam jako jedna z mala uvztekany dite,ale koukam,ze v tom nejsem sama...holky snad mi poradite a aspon utesite ze to samo zmizi a bude zase bez vztekani 😅 malymu bude zitra 11 mesicu a snad uz tyden se vzteka pred spanim,dokud proste neusne tak jen vzteky rve,musime ho jit pak pokladat aby vubec usnul,jinak by se snad uvztekal a pres den je to neco podobnyho...on is treba chvili hraje,ale jak ho dam do postylky abych neco udelala,tak si vydrzi treba 5 minut sam hrat a pak uz ho to nebavi a chce nejakou akci a nebo abych ho nosila..ja bych ho nechala at si leze,jenze to u nej musim stejne byt...proste se ted porad jen vzteka,nejhoris je to teda pred tim spanim,driv se treba vztekal,ale za chvili toho nechal nebo usnul normalne bez vztekani,ale ted to bez toho nejde???mela jste to taky tak nektera??pomohlo neco??odezni to??

margaret999
1. zář 2020

No vás tu teda je, takže nejsem sama🙈 malá má 7 měsíců pořád se taky vzteká, vyžaduje pozornost a přes den skoro vůbec nespí😕 už mi z toho hrabe. Co 10 minut vymýšlet novou zábavu. Snad až začne pořádně lozit, bude na chvíli klid😀

sabiiii
18. srp 2022

@zuzuza naprosto stejne koukám.... U Nás to zatím trvá 5 dní a jsem z toho na prásky. Během jednoho dne začal být pořád nespokojený,kňoura,řve a někdy mání záchvaty nesmyslného place. Přítel mi říká,že ho rozmazluji, ale podle mě, se rozmazlovat ještě nedá. To že vyzkouším veškeré jeho potřeby, přece není rozmazlování 🙂