Nevolnost v autě, jezdí po směru. Je to z toho?

kulimka
16. únor 2010

Ahoj, nevím jestli je zde toto téma, odkazuje mě to na Škola, školka, ale myslím,že tady dostanu radu rychleji. Donedávna kluk (17 měsíců) jezdil v autě ve vajíčku, proti směru jízdy a bylo vše v pořádku. Od chvíle kdy začal jezdit ve směru jízdy v normální autosedačce, začalo ho během cesty 25 km natahovat. Naštěstí se ještě nepozvracel. Může to být změnou sedačky? A jak to řešíte když vám dítě zvrací v autě? ( nemyslím následné mytí 😀 ,ale prevenci.)

ria80
16. únor 2010

Málo topit.
Cetla jsem,že by měly pomoct i špunty do uší.
Když by nic nepomohlo,tak Kinedril.Ten je sice až od dvou let,ale já bych sama dítěti tak osminku dala.(chce to ale lupu. 😉 )

ria80
16. únor 2010

Ale pak zas bude ospalý.

kulimka
autor
17. únor 2010

my netopíme skoro vůbec já to nesnáším 😝
může to být změnou té sedačky?

andy80
17. únor 2010

Malá mi taky začala zvracet v autě. Vždycky když jedeme k našim do Prahy, tak před Sedlčanama zvrací, už se nám to stalo několikrát. Ještě nemůže kinedryl, tak jsme koupili nějaká homeopatika, co mi doporučila paní v lékárně a zatím teda fungují. Vyzkoušeno 2x a v autě skoro netopíme.

elema
17. únor 2010

Tak my máme stejný problém. Malá taky v autě zvrací. Zatím teda "jen" 3x, ale pokaždé to stálo za to. Kinedrilem jí necpu. Prostě se mi jí nechce dopovat léky, ale na delší, několika hodinovou cestu už bych to asi teď zvážila. Za čalo to taky zhruba v době kdy jsme změnili sedačku. Ve vajíčku totiž byla v pololeže a téměř vždy celou cestu prospala, ale pak už začala brečet a vztekat se a to jí vydrželo doteď + nechce být připoutaná, takže opět vztek a řev. Nemyslím si, že by na to měla vliv sedačka. Máme dvě auta, v každém jinou sedačku a v obou autech je to stejné. Já sama jízdu autem nesnesu, takže to bude zřejmně dědičné 😀 topení je největší utrpení v autě a v létě sluníčko. A jak to řeším, když zvrací?? Teď už s sebou vozím misku, balík vlhčených ubrousků, náhradní oblečení a gumovku, kterou mám pak případně do autosedačky, kdyby byla pozvracená. Sedím sní vzadu, abych včas zasáhla a holka neaspirovala. Před delší jízdou (jezdíme cca hodinu k rodičům) moc nejí, hlavně se nesmí přeplácat všeho možného. Myslím, že stejně jako mě, nevolnosti v autě vydrží i mé dcerce po celý život. 😢 Takže o cestoévání autem třeba k moři nemůže být ani řeč. A jinak delší cestu plánujeme dle počasí, např v létě si přivstaneme a jezdíme brzy, dokud není vedro a ostré sluníčko apod.
Jo a taky jí chci koupit přenosný DVD přehrávač do auta, aby se nesoustředila na jízdu, ale na pohádky. A "odbahnit" pozvracenou sedačku je hrůza. Pokaždé jsme jí museli rozšroubovat,pořádně vysprchovat, vydrbat a vše vyprat, jinak to pořád jde cítit a bylo to zatečené úplně všude i tam kde by to člověk nečekal 😲

andy80
17. únor 2010

Elema, ano je to hrozné, praní sedačky, teď v tom mrazu převlíkat batole, chjo. Taky sebou vozím několikero náhradního oblečení a teď v zimě jsem přes ní dávala deku, takže se většinou podařilo pozvracet jen tu deku. S Jiříkem jsem ten problém neměla, ten jízdu autem miluje, ale malé se tam taky nelíbí. Jinak mám polohovatelnou sedačku, takže jsem jí zkoušela i položit a taky to nemělo úspěch. Ty homeopatika se jmenují Cocculine, dávají se dvě tabletky před cestou. Malá to vždycky slupne jako bobon :D

kulimka
autor
17. únor 2010

andy díky vyzkouším 😉

lenulle81
17. únor 2010

Ahojky, tak nám Lukášek v autě taky zvrací. Jezdíváme k babičce, cesta trvá cca 2 hodiny. Ale je to celkový problém. Nechce sedět, mít pásy, takže s ním taky sedávám vzadu a snažím se ho zabavit. Kolikrát už mi docházejí nápady, tak vymýšlím co se dá🙂) Ale pro nás platí, že před cestou autem rozhodně nesmí pít mlíko, nebo prostě mléčné výrobky, to je pak katastrofa. A dále jsem vypozorovala, že když nejedeme hned po jídle, ale třeba tak 1,5-2 hod, je to mnohem lepší. A ještě jedna zásadní věc, před cestou nedávat pít vody. Po vodě bude zvracet každopádně. A samozřejmě nepřetápět auto a častěji dělat přestávky.

minea
17. únor 2010

U nás stejný problém. I když já ani tatínek nejsme "kinedrylové děti", malá v autě zvrací tak od 1,5 roku. Máme vysledováno, že se to obvykle stává při pomalém popojíždění, když hledáme nějakou adresu nebo místo na zaparkování. Práškama ji cpát nechci, takže to řeším tak, že celou cestu držím v ruce utěrku, abych mohla rychle zasáhnout. Nedávno dokonce jela s plastovým bryndáčkem. Jinak trvale v autě máme toaletní papír a vlhčené ubrousky, před cestou beru náhradní oblečení. Tak uvidíme, jestli z toho vyroste, ale spíš si myslím, že to bude dlouhodobější 😒

vojtisek2007
17. únor 2010

My máme stejný problém jako Kulimka - po přesedlání z vajíčka do normáln sedačky nám Eli zvrací - mám vysledováno, že po deseti kilometrech (cestu do 10km zvládne v pohodě) - už to poznám, začne pokašlávat a pak hodí šavli....je jedno jestli jedeme těsně po jídle, nebo ne, jestli pije nebo ne....v autě netopíme, když řídí manža,je to dobrý, jistím to vzadu s ručníkem a ubrouskama....ovšem to je málokdy, většinou s nima jedzím sama - tak jí prostě dám plínu kolem krku (nebo radši dvě) a pozvrací max tu plenu a přední sedačku - má velkej dostřel 😀 - když jedeme dál na chatu třeba dvě hoďky, dávám kinedryl ☹

agness02
17. únor 2010

u nás to bylo to samé, ale spíš v létě, když bylo v autě vedro-nemáme klimatizaci, teď už je dlouho klid... 😉
u nás zabraly homeopatika cocculine a taky jsem vysadila v den cestování mléčné výrobky, hlavně jogurt - ten vyhodil vždycky
bez náhradního oblečení, vlhčených ubrousků a pleny po ruce nevyjedeme 😅
autosedačku jsme prali asi 6x - katastrofa

timbouctou
18. únor 2010

Děvčata, cocculine zabírá výborně. A před delší cestou se má dávat den předem 3x denně dvě tablety a pak hodinu před jízdou. Jinak my zvracíme během 15 minut jízdy, a to jakékoli, na rychlosti nezáleží, ani to nesouvisí se změnou sedačky 😠 A to teplo je fakt lepší v menší míře. A pozor, pilule se mají cucat, ne polykat. My cucat neumíme, tak je drtím a dávám na lžičku se šťávou, jsou nasládlé tak to malému chutná 😀

miarosa
3. kvě 2012

myslíte že i mlíko hned ráno je lepší nedávat když pak něak dopoledne vyrzíme?

pucik
9. kvě 2012

@miarosa ahojky, zásadně mlíko nedáváme před jízdou na delší trasu, Daník je zvraceč hodně velkej a Míša občas a bez upozornění, takže pokud jedeme dál dáem prostě kinedryl - stačí opravdu malá čtvrtička a pomže, po přečtení letáku jsem dávat nechtěla,ale čistič pokaždé auto, prát sedačky se mi teda nechce,takže využíváme samozřejmě na další trasy, v autě máme vlhčené ubrousky a pytlíky, snažíme se netopit, popř. udělat přestávy. Homeopatika nám nezabraly ani náhodou. V létě jedem do Maďarska na dovču, tak držte palce ať zvládneme bez mnoh a mnoha zastávek 🙂 😉