Nezarůstá nám velká fontanela. Máte zkušenost?

arwen666
25. říj 2019

Ahoj holky🙂 chtěla bych se zeptat jestli máte nějaká stejný problém jako my pri narození měl prcek VF 4×5 cm teď má 7 měsíců a od 3 měsíce máme stále VF 3,5×3,5 cm už jsem z toho nervózní, že se nezmenčuje kapeme uz 2 kapky Vigantolu. Ve 6 týdnech jsme byly poslání na neurologii protože mu porostla hlavicka o 6 cm byly jsme i na sonu hlavičky a nic se nenašlo a na neurologii máme jak závěr hraniční makrocefalii ale chtěla bych uklidit kdyby jste měla některá zkušenosti.
Děkuji za reakce mám o prcka strach ať je vše v pořádku

lora1987
25. říj 2019

Dr. na to nic neříká? Schválně jsem se podívala do synova očkovacího průkazu. Ve 3 měsících má napsáno 3x3, ne 4 měsících 2x2, v 6 měsících zase 3x3 a v roce zase 2x2. Takže předpokládám, že se to asi dost blbě měří. Ale nikdy jsem to neřešila...

arwen666
autor
25. říj 2019

@lora1987 Dr.na to nic neříká máme ještě kontrolu na neurologii tak rekla ze počkáme

svija
25. říj 2019

@arwen666 - mě u obou synů třeba fontanela úplně zarostla až kolem 2,5 roku věku, oba jí měli velkou při narození a trvalo to. Neměli ani srostlý ten prostřední šev na hlavě mezi lebečními kostmi, A jsou oba úplně zdraví a doktorka mě ani ničím nestrašila. Jen nám dala v roce a půl zase zpátky kapat Vigantol.

arwen666
autor
25. říj 2019

@svija děkuji za uklidnění ona ty švy taky dost široké

eva_sam
25. říj 2019

@arwen666 Dceři srostla fontanela až teď v 2,5 letech korigovaně. Taky jsem dost plašila, zvlášť když roční děti už měly fontanelu téměř srostlou. Řešila jsem to i s MUDr. a ta mě uklidnila.