Nezvládám být mámou. Dcera nespí, pláče

marumaru
25. led 2009

Nevim, kde zacit, respektive jsem vycerpana z dalsi probdele noci a nemam ani silu vytukavat do klavesnice tento pribeh... Je mi 25 let a jsem maminkou 7 mesicni holcicky. Je hodne ziva (jak tvrdi dokrorka, jeste si s ni uzijeme), v noci nechce spat, uspavam ji treba od pul 6 do pul 12 v noci... tre si behem teto doby ocicka, pobrekava, mele sebou, usne treba na 5 minut, pak se zase probudi... povida si, viska, proste nechce spat. Nepomaha zavinovacka, homeopatika, plinka na ocicka, nic... Kdyz se zadari, budi se v noci co hodinu a pul, mezitim ji treba ale 5x musim podat dudlika... Kojim co 2 hod, prikrmuji pres den zeleninou, ovocem na noc kasi... Spi u me v posteli, zkouseli jsme uz i spani v jine mistnosti, aby jsme nerusili, ale nic nezabira. Pres den je to taky des, spi jen v kocarku, a to ho nesmim zastavit, ani nikoho pozdravit, jakmile slysi muj hlas, je vzhuru. Takze s ni chodim treba 2 hodiny venku, 3x denne. Zkousela jsem uz i obejit barak, kdyz spinkala, postavila jsem kocar doma na balkone, ze si chvili odpocnu, ale mala za 5 minut vzhuru. V postylce opravdu spat neumi, to se vzteka, breci, proste ne a ne zabat. Muzu ji hladit po vlaskach, povidat, zpivat... nic. Navic jsem na ni sama. Teda manzela mam, ale casove dost vytizeneho, ktery je neustale na sluzebkach, jedna babicka bydli daleko, druha nema cas mi ji na chvili pohlidat. S kamaradkami pocitat nemuzu, maji jine zajmy. A tak jsem vycerpana cim dal vice, hubnu, az je to hnus. Na vysku 177 mam 55 kilo, od porodu jsem shodila 20 kilo. Casto brecim unavou a nekdy mi i ujedou nervy a na malou zarvu, ze uz toho mam dost, ze jsem taky clovek a potrebuji spat!!!! A taky jist, protoze kdyz uz prijdu z te prochazky domu, hned se probudi a zase vyzaduje mou pozornost, beda jit do kuchyne varit obed, jakmile nejsem u ni, vzteka se...takze neco rychleho zakousnu a hraji si s ni... Uz nevim jak dal, nevim, co delam spatne, nekdy me napadaji myslenky, ze jsem mamou nemela byt, ze to nezvladam...a taky nechci byt na ni zla, zacne pak hned plakat, kdyz zarvu a me to pak cely den mrzi...
Uz jsem ale silami na dne...

elliott
25. led 2009

Ahojky, taky mě mrzí a naprosto tě chápu, ze začátku, když byla Markétka malá, tak jsem taky byla úplně na dně...
nekojila jsem a měla po porodu zdrav. problémy. Je to těžký, ale asi bych hodně nahlas volala o pomoc. Co rodiče nebo rodiče manžela? Musíš si odpočinout - kdykoliv to jde.
Zvlastní zkušenosti vím, že když jsem utahaná, tak jsem nejen protivná a musím se držet abych někoho nepřizabila...a nastupuje manžel nebo moji rodiče.
Řekni manželovi, že je to dítě i jeho, tak ať se trošku stará i on. Nejsi přece stroj. 😵 😵 😵 A když budeš v pohodě ty, bude i mimi.

womenne
25. led 2009

maru hyperaktivne dieta musi mat pevny režim ktory sa musi dodržiavat,viem čo preživaš moja sestra mala to iste ibaže stym rozdielom že byvala doma takže sme sa pri kočikovani striedali a ona sa vyspala 😉 Bola snou u psychologičky ktora jej dala pevny rozpis čo ma robit mala mala presne ako tvoje,dlho trvalo kym sme si všetci navykli ale fungovalo to ja som to mala od 4mesiacoch i ked maly nemali hyperaktivitu ale mne vyhovovalo že chodili v rovnakom čase spavat,ppatkupat proste všeko jasne že niekedy sa to posunulo ale maximalne o polhodinku,my mame režim doteraz a beda ak sa poruši deti su nervozne a spanie?nehrozi budu ležat aj 2hodinky kym od unavy nezaspia 😖
ked chceš jest daj malu na zem nech sa uči a ty sa naješ ja som to robila tiež inač by sombola chuda jak patik a by som skolabovala pri mojich nezbednikov od unavy.
ak ti financie dovolia najdi si opatrovatelku ako ti už radili.

andy80
25. led 2009

marumaru: a pročpak se tady schováváš za jinou přezdívkou, vždyť na tom přeci není nic špatného, že máš problémy

gedgitka.a
25. led 2009

holky náš malej měl teď od vánoc růsťák a dotoho svědí exém, takže jsem ještě před 3 dny vstávala vnoci 4 týdny, každou 1,5 max po 2 hodinách 😝 teď se vrátil do normálu a zase spinká alespoň ty 3-4 hodinky mezi kojením 🙂 nemám prachy 😅 , ale naštěstí manžu, kterej pohlídá a já si mezi kojením můžu jít zdřímnout 😉

marumaru: náš malej je taky šídlo sice se zatím jen kulí, ale i tak je ho doma všude plno 😀 určo nevěš hlavu a najdi nějakou kámošku, která Ti pohlídá byť Tě to bude něco stát, když na to máš dáchneš si, srovnáš se a bude vše veselejší držím pěstičky 😉 🙂

nadik
25. led 2009

ahojky holky my máme cestovní postýlku místo ohrádky je zní vidět do všech stran a boky jsou měkké, takže malá si vní vystačí sama a to i teď když už leze. Naučila se jí posouvat, takže hlídám jen to a i jí občas nechám trochu vybrečet vyčerpá se a usne v pohodě sama. Nechci nikomu radit ale myslím si, že není nic špatného natom neletět k mimču vždy když si zakřičí....Když je napanané, přebalené, vykoupané atd... a brečí, tak se nejspší nudí a chce si hrát.....

audri
25. led 2009

Ahoj, promiňte, že zasahuju do diskuze s trošku jiným tématem, i když.. zaujala mě, protože máme taky velmi živou holčičku, je jí 8 měsíců, všechno by chtěla zkoušet a zkouší.. ale padá a padá. Vím, že je to normální, ale.. kamarádka má tak starého chlapečka a je takový klidnější.. lozí, stojí.. ale mnohem míň padá. Proto jsem se chtěla zeptat YGREEN - helmička na lezení? Neznám, neslyšela jsem ... ale zřejmě bych po ní moc toužila, ač bych byla okolí za blázna. Malá je živé stříbro a nezdá se, že by se z pár pádů nijak moc poučila. I když jí hodně hlídáme, dokáže si často na čelíčku či jinde na hlavičce udělat modřiny a bouličky. Děkuji předem za Tvou radu, jestli se sem ještě vrátíš.

martule20
25. led 2009

ahoj holky, tak koukám, že s námi naše zlatíčka pěkně cvičí 🙂 Taky to znám, stavy vyčerpání,
kdy pracující manžel bohužel přijde domů v noci a jsem na všechno sama. Navíc jsem perfekcionista,
takže doma musí být pořádek a když malá usne, vrhám se na domácnost 😒, do toho teď
od nového roku půl až hoďku denně cvičím... Kdybych nechala bordel
bordelem a špíčky špíčkama, nemusela bych čas od času padat na ústa...
Maru, souhlasím s ostatními, jíst musíš! To je prostě základ. Taky už jsem večer párkrát téměř
zkolabovala, točila se mi hlava, pískalo v uších a musela jsem si hned při otevřeném okně lehnout
na podlahu, abych sebou nešvihla a teď už vím, že tudy cesta nevede! Malá se nezblázní, když si
uděláš něco k jídlu, nemůže Tě utiskovat natolik, abys nejedla a nespala. Někde jsem četla, že na
palubě letadla se říká: NEJDŘÍVE NASAĎTE MASKY SOBĚ, POTOM SVÝM DĚTEM. Oni ti prckové bez
nás totiž nepřežijou... Vzala jsem si to k srdci a prostě když se chci najíst, musí malá pět minut
vydržet, i kdyby měla brečet.
Maru, já si tak trochu myslím, že kdybys přestala malé otročit, pár dní by se vztekala a brečela,
ale pak by pochopila, že máš taky svoje potřeby a přestala by. Já po několika probdělých nocích
padala únavou a manžel prostě řekl dost. Spal v ložnici s malou sám a nechal ji jednoduše řvát.
Když věděl, že je najedená, přebalená a čas od času vstal a pohladil ji, tak jí prostě ukázal, že jsme
taky jen lidi a potřebujeme se vyspat. A ejhle, ono to zabralo! Sice probrečela noc, ale tu další
už to bylo o poznání lepší, věděla, že nemá cenu se vztekat...

gabca1
26. led 2009

Audri - holčička padat přestane 🙂, ale pokud chceš mít jistotu je to helma no shock, také jsem uvažovala, že si jí pro Julinku pořídím, ale ani jsem to nestihla a malá krásně nabrala stabilitu a je to šikulka 😉 http://www.promojedite.cz/pro-deti/detske-zbozi...

mkr
26. led 2009

audri my ji máme a jsme s helmičkou moc spokojeni, máme dlažbu, takže jsme neváhali a koupili, když se zkulila na hlavičku tak ji to nebolelo a pokračovala dál, takže nějaký vyšetření v nemocnici jsme řešit nemuseli 🙂

paola.o1
26. led 2009

Mkr a nevies ci dodavaju tovar aj mimo ČR? u nas som taku helmu nenasla. dik

motylek
26. led 2009

http://www.prebabo.sk/Bezpečnosť/No-shock/flypa...

a spousta dalších odkazů na slovensku, zoznam.sk a do hledače napsat no shock

stačí hledat

sarinkam
26. led 2009

holky nevim jestli tou helmickou nedelate detem medvedi sluzbu, to chcete aby si decka neuvedomovali zadne nebezpeci? ze se proste neco nemuze delat, protoze ho to bude bolet? nebo ze tim neziska zadnou pozornost, umite si predstavit ze byste meli doma kamna na drevo? to byste se od tech kamen nemohli hmout...nebo nezabezpecene schody?

bobulle
26. led 2009

Maru....
chtěla jsem ti napsat do IP, ale asi by jsi to už nečetla, když Ti blokli tento nick, tak se k tomu snad dostaneš... 😉
V tuto chvíli Ti nikdo nemůže říct, že máš hyperaktvní dítě... v sedmi měsících se to nedá diagnostikovat!!! Takže nevěš hlavu, vše může být v pohodě....
Malá je možná pernamentně unavena a z toho ta nevrlost a závislost na Tobě. Napadlo mě zkusit terapii pevným objetím... vím že času máš málo ale existuje úžasná knížka: "Malý tyran" od Prekopové (děts. psychiatrička žijící v Něm.), kde je tato terapie důkladně popsána a je v ní spousta příběhů, které by Ti možná mohly pomoci...
Taky mě napadlo jestli není u malé nějaký neurolog. problém. To co popisuješ jsem sice méně intenzivně, ale přece zažívala taky. V 5 měs. nám neuroložka diagnostikovala mimo jiné extrémní vzrušivost a vše se srovnalo po cvičení Vojty a Bobatha. .... Malá dřív byla uplakaná, nevrlá, nespavec a teď je sluníčko 🙂... jak jste na tom s pohybovým vývojem? U Kláry se to strašně srovnalo, když dohnala své pohybové opoždění....
Když budeš chtít, klidně mi písni do IP.
Drž se 😉

andtka
26. led 2009

Ahojky,
taky se přidávám k maminkám, které mají nespavce. Malý spí v noci asi 8 hodin, většinou se jednou probudí na kojení, přes den skoro vůbec. Už nechce spávat ani v kočárku.
Jo a helmičku na lezení a učení se chodit už jsme koupili. 😉

kacka.va
26. led 2009

sarinkam: taky nejsem příznivcem helmiček. Pak si dítě zvykne, že ať sebou švihne kdekoliv, nic se nestane, ale co až mu tu helmičku sundám 🙂.

audri
26. led 2009

Děkuji za rady s helmičkou.. Vím, že dítě se musí takzvaně obouchat.. Ale nemám na to. Vím, že za pár měsíců tak padat nebude, že se učí rychle, ale bolestivě, od čehož bych jí chtěla pomoci (hlavně aby to ve zdraví přežila). Prostě, že je doma živější a i když u ní opravdu skoro stále jsme, tak pádu občas nezabráníme. Není z těch klidnějších miminek, co si na sebe dávají víc pozor. No a proto chceme helmičku, myslím, že když ta možnost je, tak proč ne. Už jednou jsme byli na pohotovosti a tam se na mě dívali jak na blázna, že nedokážu uhlídat své dítě (stačilo pár sekund mé nepozornosti, hledala jsem malé dudlík, který pohodila bokem). Je to individuální, jaké máte mimi. Jsme šťastni s naší aktivní nebezpečnou (sama sobě) holčičkou.

kacka.va
27. led 2009

audri: to my máme taky, u všeho se nám staví, začíná ťapkat, takže je na krovkách každou chvíli.
Já jsem ale spíš zastáncem, aby dítě poznalo příčinu a následek. V okolí jsem třeba viděla příklad, že neustále drželi dítě na kšandách, aby jim nevběhlo pod auto a pak když kšíry odendali, tak první co bylo, tak jim vběhlo do silnice, protože nečekalo, že už ho díky kšírům nikdo nezastaví. A to bylo ve věku, kdy už děti vědí, že do silnice se prostě řítit nemají. Takže člověk musí sám zvážit, jak se k tomu postaví.

audri
27. led 2009

kacka.va - Ale ano, tak to vidím i já, ale když je malá večer dost unavená, tak často havaruje.. Chtěli bychom jí dát dříve spinkat, ale bohužel to sousedi vidí jinak. Tak bojujem, jak se to dá. Helmičku na večer na únavu.