Nezvládám spánkový režim dcery, budí se po 2-3 hodinách

tyf
17. srp 2014

Dcera se od narození budí pravidelně po 2, max 3 hodinách. Už je jí rok a půl a stále se to nezměnilo. Většinou chce mléko (UM), přebalit, ale budí se prostě jen tak, protože nevydrží spát déle jak tři hodiny v kuse. Jsem podruhé těhotná a už to přestávám zvládat, manžel je v tomhle k ničemu, nevzbudí ho ani atomovka a než bych ho probrala a vysvětlila, kde je a co se děje, už jsem zase zpátky v posteli 🙂 Přes den spí max do dvou hodin, takže ani tak si neodpočinu. Už nevím co s tím, od porodu jsem nespala déle jak tři hodiny v kuse, doktorka mi řekla, že to některé děti tak prostě mají. Na neurologii chodíme kvůli nerovnoměrnému PMV a žádný nález nemá. Ani se na miminko nedokážu těšit, protože každou noc brečím do polštáře, jak tohle přežiju ve dvojitém vydání.

abalajda
17. srp 2014

Je pravda,že děti to maji se spánkem ruzne... Moji dceři budou za měsíc tři roky,má výkyvy,že někdy spí celou noc bez probuzení a někdy jako třeba teď,usne cca v osm večer a maximálně v jedenáct je zase vzhůru,spí klidně jediné když si vezmu k sobě do postele,ale to se zase nevyspime mi s manželem,takže to dělám opravdu jen výjimečně. Takže někdy se stane,že k ní v noci vstavam i třikrát,čtyřikrát. Uz se těším,az bude mít období spaní celou noc.... Je zajímavé,že minulý víkend spala u brababicky,usnula ji odpoledne na dve hodiny a večer prý usnula v devět a spala celou noc.... Ja uz poledni spánek odbourala,protoze mi pak malá usinala az v jedenáct,ve dvanáct v noci a to ja uz jsem úplně vyřízena.... Na druhou stranu taky závidím kamarádce,té maximálně v půl deváté večer syn usne a spí jak špalek az do rána,má teď doma taky měsíční holčičku a zatím to dává,malá se budí jen na jídlo a celkové je hodně spava. Kazdopadne vám držím palce,děti jsou někdy náročné,ale pořád je to to nejlepší z nás a tak rychle rostou,že je vlastně i dobre,že o sobě někdy dávají vědět vědět víc,jindy min....🙂

kamino
17. srp 2014

Asi te nepotesim,ale prcek do 2 let nespal dele nez 3 hodiny take..ovsem byl kojeny,takze se budil na prso,ktere pouzival misto dudliku. Ted je 2 tydny odstaveny a spani se zlepsilo. Velkou roli hraje to,ze zacal lepe jist. Co zkusit ji na noc dat vetsi porci jidla? A hlavne se snaz spat jak usne ona..drzim pesti.

hancazivocich
17. srp 2014

@tyf - ahoj, znám, kdysi jsme to s holkama řešily - nějak růst zubů - totální nespavost... Malé je 5,5 - občas se vzbudí v noci na pití, občas vyčůrat... Ale když jí bylo jako tvojí, tak děs... Zkus homeopatika - po poradě s dr., nebo homeopatikem. Ki je více vnímavá, pravděpodobně hyperaktivní -ač jsem si to dlouho odmítala připustit - myslela jsem, že je jen živější...A myslím, že u těch vnímavějších dětí to může být i reakce na stres, náladu maminky... K tomu třeba zoubky, nebo nevím... Např. u neštovic nás zachránily právě ty homeopatika, nebo já se k tomu tak psychicky upnula - že prostě tuhle noc bude spát.. A ona spala.. Nebo když jí ,,jelo" šest zubů naráz, tak to byl masakr... Čekáš miminko, tak to musí být záhul... Zkus to homeo... Ještě záleží na tom, jestli se budí s tím, že pláče, nebo brouká, atd....Ale vím, že když jsem šla spát s tím, že dnes to bude masakr, tak to většinou masakr byl... Zkusit odpočívat, když spí malá, nebo když je doma tatínek, tak ho poslat s kočárkem na chvilku ven, atd...

irennn
17. srp 2014

Mám tohle přesně se skoro ročním chlapečkem..už nevím,kdy jsem se vyspala naposled,často(i 3x za noc) ho v noci musím dávat i do hacky,závěsné houpačky,ve které ho musím uhoupat ke spánku. Pomáhá nám aspoň to,že malý spí s námi,proto nevstávám,nikam nechodím,jen se k němu přitulím,dám prso,přebalím.
Dali jsme k našemu letišti další postel s bočnicí https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/message/v... . Uvidíš,že to jednou skončí a bude to dobré,vydrž

blahova_andrea
17. srp 2014

Já tě chápu. Mě se budil od miminka starší syn co hodinu a půl a šestinedělí pro mě bylo vyloženě peklo ☹ Ráno jsme pak měli běžně v 5h ráno a já dřív bývala jak medvěd...bez 10 hodiny spánku jsem nefungovala 😅 to vstávání po 3h mu vydrželo prakticky snad do dvou let. Někdy bylo lépe, jindy hůře, ale tělo si prostě zvyklo. V pokročilém těhotenství už mi to vstávání taky dělalo problémy, ale stejně jsem vstávala věčně na záchod, tak co 😅 Teď mi malá spí cca ty 2-3h mezi krmením a já si to vlastně užívám a beru to jako miminko za odměnu 😀 Co si budeme povídat, s dvěma dětmi je to záhul, ale ono si to za chvíli sedne, srovná se to...uklidňuju se tím 😀 Musíš si najít chvilku na odpočinek klidně ve dne. Vykašli se na nádobí nebo prádlo a když děti zalehnou nebo můžeš dát starší tátovi ať jdou ven, tak to udělej a odpočívej. Potřebuješ to. Taky to chce si to trošku přebrat v hlavě a přepnout na pozitivnější myšlení 😉 Někdo to zvládne sám, ale trvá to, někdo potřebuje pomoc...třeba kamarádky nebo i odbornou...musíš tu přece pro ty prcky být v plné síle, tak se drž a bojuj...vyhraješ 😉

blahova_andrea
17. srp 2014

Jinak se přiznám, že pořádně jsem spala naposledy na začátku prvního těhotenství 😀 Ale neva...stejně klidným spánkem už spát stejně nikdy nebudu a tělo si časem zvyklo, že musí usnout rychle, stejně jako pak rychle vstát a fungovat nehledě na čas a prostě mu toho spánku stačí méně. Nevím, jak to mají jiné maminky, ale když jsme dali prcka na víkend babičce a odjeli na víkend, tak jsem se budila ve stejných intervalech a ráno vstávala ve stejnou hodinu jako doma...to už prostě jen tak nejde vypnout a fakt spát jak zabitá, to bych si asi musela něco vzít 😀

tyf
autor
17. srp 2014

Holky díky moc, už jsem měla pocit, že jsem jediná na světě. Všechny děti v okolí spí celou noc snad už od narození.
@kamino S jídlem je to právě taky problém, ona je extrémní nežravec, pozorují nás i na gastru, protože ona je fakt to dítě, které by nemuselo za celý den nic sníst a bude nejšťastnější. Někdy toho večer sní víc, někdy míň, ale nepozoruju, že by to mělo vliv na délku spánku. Ona právě přes den málo jí a v noci vypije hodně mléka. Díky tomu mléku si udržuje alespoň nějakou váhu, takže nemáme odbourávat.
@irennn je pravda, že když spala s námi, byla to snesitelnější, že jsem nikam nevstávala. Teď jí jdu připravit mléko, přebalím ji a když už jsem vzhůru, tak se dojdu napít a vyčůrat a pak hodinu koukám v posteli do stropu 🙂 Ale teď už jí to učit nechci, když skoro rok spí sama a taky v posteli bude za chvíli spát miminko s námi.
@blahova_andrea Je fakt, že většinou jsem s tím smířená a i překvapená, kolik toho vydržím. Ale někdy, jako dnes, mám pocit, že už to není možné a připadám si hrozně vyčerpaná. Jsem teprve na začátku těhotenství, ale je mi fakt zle, těhotenské nevolnosti mě úplně ochromily. Hlídání mám celkem k dispozici, ale prostě to není takové jako když můžeš spát v noci nerušeně alespoň 5 hodin. A taky jsme jednou vyrazili s manželem samy na víkend a já se těšila, jak budu jen spát a spát a přesně jsem se budila jak blbec celou noc 😀

dana3262
17. srp 2014

@tyf nás malej chtěl každé 2 hod mléko až do 27mesicu + -. Pak už jen 1-2 mléka a teď ve 3 letech už spí celou noc. Nechápu jak mohl vychlastat 5x 250ml mlíka za noc. Dělala jsem mu už jen ze 4 odmerek místo ze 7.

dana3262
17. srp 2014

@tyf ale upřímně řečeno...starší syn se budil taky a to na kojení. Od 9. Měs byl u prsa celou noc, nesmělo mu vypadnout z pusy. Pak se narodil ten druhej pašák a já skončila na prascich. Do teď jsem se z toho nevyspala a rozjela se ni panicka porucha.. tím chci říct, ze toho ženská vydrží hodně, aké za jakou cenu.. bože, když si vzpomenu, jak jsme staršího cely noci houpali na balónu a střídali se s mužem po 45min..

lolap
17. srp 2014

Starší dcera na tom se spaním v noci byla taky všelijak, často se budila, ale u ní to bylo tím, že hodně brzo mluvila, měla spoustu zážitků a prostě jí to v hlavě pořád šrotovalo...Ale potěším tě, mladší dcera je spavec od narození, až jsem jí chodila pořád kontrolovat, jestli dýchá, když se pořád nebudí🙂
Já jsem teda asi krkavčí matka, ale já bych nedávala v noci UM u takhle starého dítěte, obě dvě holky jsem přestala v noci kojit okolo 10 měsíců věku, pak už jen dostaly cucnout vody z hrníčku, když se budily. U nás pak pomohlo přestěhování do svého pokoje a do velké postele se zábranou, my jsme ji prostě v noci budili...A asi bych zkusila zavést nějaký režim (já vím, že hodně maminek propaguje bezrežimový systém, ale za zkoušku nic nedáš), prostě jí dávat spás pravidelně po obědě, večer rituál s koupáním a zase dát ve stejnou hodinu spát...Zkusit tu vlastní velkou postel nebo naopak, aby spala s vámi v posteli, prostě zkoušet, co jí nejvíc vyhovuje. Jo a u nás taky pomohl totální zákaz pouštění televize (jako kulisy, hrozný zlozvyk☹) teda kromě večerníčku, zdála se mi pak v noci klidnější. A homeopatiky určitě nic nezkazíš, ideálně po poradě s homeopatem. Držím pěsti, ať se to zlepší🙂
@tyf

kamino
17. srp 2014

@tyf Ja vidim kamen urazu v tom jidle. Bobes byl take nejedlik,stacilo mu kojeni. Ve 2 l?dtech 10.7kg. Co jsem odstavila,tak se vse o 100% zlepsilo. Pokud ma UM,tak nevim co poradit☹ Ma nejake oblibene jidlo?

dana3262
17. srp 2014

@kamino ta váha je v pohodě, ne? Nebo myslíš, ze málo? Mě se to zdá ok.

tyf
autor
17. srp 2014

@kamino Dcera měla v roce necelý 7kg, v roce jsem odstavila a po UM začala přibírat, ale jen po něm, jídla sní minimálně. Teď má 8kg. Oblíbené jídlo nemá žádné, dokonce ani sušenky nechce, od všeho sní pár lžiček, aby teda jako neumřela 🙂

tyf
autor
17. srp 2014

@lolap My jsme bohužel na tom mléku závislí kvůli vázce, jak řekla MUDr., je to náš kalorický základ 🙂 Zkoušela jsem omezit, jestli nebude víc jíst, ale prdlajs.

kamino
17. srp 2014

@tyf V roce mel 7.20. V roce a pul 9 a ve dvou 10. Podle dr je drobny,ale prirustek tam je,tak jsem to neresila. Ale v okoli je jak trpaslik,vetsinou mely deti v roce kolem 10 kg...
A co to mleko nejak zahustit,zkusit treba od Hami to mleko s kasi? A jak bylo psano,pokud je holcicka drazdivejsi,tak zkusit ta homeopatika.. Ale opravdu v tom nejsi sama,ja se utesovala,ze to jednou musi prestat a stalo se... Ale je to o nervy,chapu... Ja mam stesti,ze jsem schopna usnout hned,jsem vycvicena ze trismenneho provozu v praci,kde jsem se naucila vazit kazde minuty 😉 Zkus zapojit okoli,ze by nekdo vzal malou ven a ty se vyspi. Ja to stesti nemam,ale pokud bych tu moznost mela,tak nevaham a vyuziju ji..

kamino
17. srp 2014

@tyf jo a Bobes je zeleninovy a ovocny..takze ma stale v misce dusenou smes zeleniny,rajcata a nakrajenou okurku a ve druhe nakrajena jablka,hrozno,loupanou broskev...a on si bere podle libosti. Patla se v tom,ale ji...

kamino
17. srp 2014

@dana3262 viz.vyse...vypadl mi tvuj nick...

lenicka07
17. srp 2014

@tyf Ahojky, dcera se mi hodně srovnala se spaním kolem roku a půl, občas mívala takové ty noční děsy, a od dvou let je to s ní úplná pohoda, protože si nechá vše vysvětlit i v noci a rychle se zklidní. Ale budí se málokdy, spánek je mnohem tvrdší. S malým to byla hrůza tak do 14 měsíců, budil se tak 3 krát až 4 krát za noc, v tomto věku se srovnal. Děti mám brzo po sobě, takže jsem si užila dvojnásobné noční vstávání, ale najela jsem na nějaký "automat" ani mi to nepřišlo tak hrozné, jako když malá proječela noci v prvních třech měsících. Krizové jsou nejvíc okamžiky kdy jsou děti nemocné, a budí se obě a stále, taky se mi stávalo že po dobu i třech týdnů jsem vstávala 6 krát až 8 krát každou noc. V druhém těhotenství pro mě bylo noční vstávání také těžké, protože celkově jsem byla hodně unavená. Snad se ti první dítě se spaním zlepší než se druhé narodí.

xvitk101
17. srp 2014

Mám dva kluky 3 roky a 15 měsíců. Mladší od narození spí s námi v posteli. Je kojený a v noci vydržel bez mlíka max 3 hodiny. Už ani nevím, co je to spánek víc jak 3 hodiny. Uklidním tě, když řeknu, že si tělo prostě zvykne.? 😎 🙂 Od začátku roku spíme společně i se starším a ten se ve spaní moc zlepšil. Dokáže spát celou noc a naštěstí poslední cca 3 týdny i bez pití (svého času vypil i 2x270ml za noc a taky jsem ho musela přebalovat jak mimino). Mladší chce v noci stále prso, tak kojím cca po 3 hodinách. Někdy interval trošku natáhneme,ale to jen výjimečně. Pomáhá mi jít si s klukama lehnout po oběbědě. To dáme min 1,5 hodiny až dvě. Díky tomu přežívám. Bohužel chodím spát až tak kolem půlnoci až jedné a to potom vstáváme se starším kolem 3 na záchod a bodíček 6. Ale všechny děti nejsou naštěstí stejné. Starší, když byl mimino, tak spal celou noc od půl roku a usínal sám ve 20 hod a vstávačka v 7:30 a déle.

romantika
17. srp 2014

@tyf je mi to moc lito, ja to mela stejne, lepe receno jestli vas potesi tak vase je oproti moji spac. doted na to nemuzu ani vzpomínat, uplne mi to zkazilo obraz o materstvi, doslova jsem jen prezivala. U nas se to bohužel zaclo upravovat az kolem 2,5 roku kdy poprvé zacla chodit spat po obede jen diky memu tehu kdy jsem fakt usínala v sede. Noci porad stejne, ale největší zlom ve trech a pak ctyrech letech. Je to brutal, bohužel vyzkouseli jsme kde co, nic nepomohlo. Kamradka to ma stejne, ta sla k homeopatovi, který ji dal homeopatika a tvrdil ji, ze to je reakce z ockovani. Dostala chamomilu ale ve vysoke potenci, kterou v lekarne neseženete. Jinak ještě se prodva homeopaticky sirup sedalia, davkovani najdete na internetu. Nam teda nepomohl, ale jestli jste nezkousela, zkuste. Verim, ze jste na dne, muzu vam jen ze srdce prat, ze se to zmeni drive nez u nas. Jinak druhé se mi narodilo celkem spave, to ale je kazde dite po te naší první culifinde. Umi si usnout, vecer se sice budi, ale to je naprosta pohoda. Umi spat. Tak drzim palecky, budte nekompromisni a proste chodte spat po obede s ni a kazdou jeji uspesnou minutu spanku taky utrhnete. Ja to nedělala a absolutne mne to slozilo.