Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

reruna
12. bře 2011

@sussanah starší to dělal taky a vydrželo mu to dlouho, tak rok se bouchal hlavou do země při sebemenším problému, když to nedělal moc silně, tak jsem to nekomentovala, jen třeba jsem řekla, nebouchej se bude tě bolet hlava, když to bylo silné nebo na tvrdém ppovrchu, tak jsem mu strčila pod tu hlavu aspoň ruku a zkoušela jsem i pevné objetí, že nechci, aby bouchla hlavou do země, ať bouchá třeba rukou do polštáře atd. nic nepomáhalo, přešlo ho to pak samo...
@miona @dagina no bohužel jsem na tom úplně stejně, mám nastudováno o výchově kde co, ale v kombinaci mojí únavy, šílenného domácího sterreotypu, nemoci, nemocí dětí, hnusného počasí atd. stejně nakonec dělám strašné chyby - všechno to, co bych podle rabru vůbec neměla, křičím, vyhrožuju, přikazuju, nadávám a přesně - pak večer jen řemýšlím, co jsem zas udělala blbě...
@lidus2 rabr je jen zkratka pro knihu Respektovat a být respektován, kniha o komunikaci

crca
12. bře 2011

Ahojte děvčata 😉 Tak jak to tak čtu,tak je to všude stejné,my jsme začali právě taky mlátit hlavou o cokoliv 😖 a holka ta má tendence ve vzteku kousat(už se jí to povedlo na mě 😅 ,ale to byla vrtule...)Teď už si dávám pozor a hned zakročím 😒 Ale je to mazec-jen se chci zeptat....taky vám pořád na něco lezou?? 🙄 Židle,stůl,oni si vezmou i plastovou misku,aby na ní mohli vylézt,nebo vytáhnou hrnec....už jsem z toho na nervy,nemám moc místa na sektorce a tak tam pořád lezou a chmatlaj na všechno co je v dosahu-na horký si dávám pozor,to hned dávám na sporák do zadu,nebo mě lezou pořád do dřezu 😠 už nevím fakt,jak na ně,jdu na ně po dobrým,po zlým,vyhrožuju.....je to normální?? 😅 Budou jim dva na konci dubna,tak by snad už mohli mít trochu rozum ne??? 😀 Včera jsem jim v Tescu koupila ten plastový stoleček se židličkama,jsem si říkala,jak budou aspoň teda u toho jídla jíst,když mají svůj stoleček....no a první co bylo bylo,vzali stůl a odtáhli ho k sektorce 😠 Ještě,že mám aspoň chodbu kam to můžu vyhodit 😀

reruna
12. bře 2011

@crca no jo , asi to je normální, mladší taky na vše leze, ale starší takovej nebyl, asi jsou typy dětí horolezci a nehorolezci 😀 asi pořád stát za zadkem a hlídat, žádnou jinou radu zatím nemám

crca
12. bře 2011

@reruna Kdyby teda spoň jeden z nich byl nehorolezec 😀 ale jsou oba 😅 !!!Venku na brankách jsme otočili koule za kliky,takže teď máme uvnitř koule s tím,aby si nemohli otevřít a co myslíš,holka přišla na to,že se dá protáhnout ruka mezi špriclí a stisknout klika 😠 takže dráty nás zřejmě neminou na branku 😅

mataharyy
12. bře 2011

@crca u nás jsou taky drátované všechny dveře a vchodové musím zamknout, pokud nechci dítě chytat kdo ví kde 😅 Jináč u nás bylo a je lezení taky populární (hlavně když ví že v nejvrchnější skříňce jsou sladkost 😖 )... S tím asi nic moc nenaděláš ☹ No a s tou výchovou, já vím co bych ráda, ale jsou dny kdy sice vědět můžu, ale je mi to hov... platné, pač než se stihnu zarazit tak jedeme v tom co právě nechci, řev (na obou stranách), zákaz, příkaz... Přiznávám jsem jen člověk a ne vždy v náladě 😢 Ale snad to nějak doladíme a bude to už jen lepší 😎 To jsem ale naivní co 😅 😀 😀

vlastovka385
12. bře 2011

Ahojte holky, tak jsme se vrátili z totálního masakru s názvem rodinná návštěva Zoo. Bych to naše děcko někdy zabila, každý zvíře ho zajímalo tak asi 2 sekundy, zbytek času strávil utíkáním, lezením za zábrany, hrabáním se v hlíně a válením se v bahně, na kočár ani náhodou. Želdovi nakonec vytekly nervy, Tibor dostal na prdel a šli jsme s řevem dom. Po cestě jsme si ještě vyslechla přednášku, jak je rozmazlenej, že mám příliš liberální výchovu, že žádný dítě tam tak nevyvádělo (což je pravda ), že on na 10 dní odjede a děcko úplně zvlčí, atd., takže jsme se ještě pěkně dohádali, jako fakt super dopoledne . Tibor se otřepal a už byl pak v pohodě, i v obchodě byl hodnej, tak nevím, co mu bylo, asi mu hráblo z nenadálé svobody, že může běhat, kam chce . Takhle se fakt ještě nikdy nechoval.

mataharyy
12. bře 2011

@vlastovka385 ať žijou sobotní odpoledne... Já to udělala fikaně, manžel s mládětem jeli navštívit tchýni, takže mám dvě mouchy jednou ranou... Dvě a půl hodiny volno a tchýni zas nějakej pátek neuvidím 😵 Dnešek mi zatím perfektně klape 🙂

sussanah
12. bře 2011

@lidus2 asi to taky necham byt. Ublizovat si fakt neublizouje, takze asi bude lepsi si toho nevsimat a doufat, ze ho to jednou zase prejde 🙂 Jinak rostak je to kvalitni, ten si pres den v klidu sedne, jenom kdyz je nemocny 😅

sussanah
12. bře 2011

@reruna no teda, to jsem doufala, ze to prejde driv jak za rok 😅 No ale asi si tu frustraci musi nejak vybit. Me totiz vylozene prijde, ze to dela proto, abych ho potom politovala a on si mohl pofnukat 😒 No uvidime, pokud to nebude delat fakt silne, tak to asi nebudu resit. Dik 🙂

sussanah
12. bře 2011

@vlastovka385 no tomu rikam super odpocinkova sobota 😒 Ale ja teda nevim, co presne tvuj muz ocekava od 20m ditete?? Ze se bude zpusobne divat na zviratka a pritom mu budou rodice predcitat zajimavosti z jeho zivota?? 😀 Podle me je vcelku normalni, ze ho zajima vsechno kolem a samozrejme hlavne to, co se nesmi. Nas v kocarku taky nesedi ani omylem a to je jeste o 4m mladsi a kocarek mam akorat tak na odlozeni tasky. Dite nam beha vsude mozne a my proste s nim. Za ruku mi jdem chvilku a to leda kdyz zpivam. Podle me tohle neni o rozmazlenosti, ale proste o tom, ze nektere deti se potrebuji venku vyradit a ne vsechny deti jsou takove, ktere se posadi do kouta a ony tam sedi 3h, nez si je nekdo zase vezme (a ze takovych fakt znam hodne..). Tohle je akorat blbe obdobi v tom, ze dite je uz zive az az, ale jeste neni na tom rozumove tak, aby se dala ta jeho energie presmerovat jinam a vhodneji.

crca
12. bře 2011

@mataharyy tohle si říkám každý večer když usnou,že se musím krotit,ale prostě to nejde a někdy to FAKT nejde ☹ a mě to vždycky nas..e.Jsou i dny,kdy jsem fakt v klidu,vysvětluju a vysvětluju a je pohoda,ale někdy je to maso 😀 kor ve dvou 😅 jednoho od někud vyhodím a mám tam druhého,jsou dny,kdy i brambory na oběd loupu hodinu 😅 a to už si říkám,že budou mít fakt jen ty brambory,že se na to můžu vy..t 😅 Mám nervy na dranc a čekám,až to bude už konečně lepší 😀 🙄 čekám a čekám a čekám..............

marty2008
12. bře 2011

crca-nechci desit 😉 ale bude to jeste horsi .unas se rve,vzteka,perou se,vsude a na vse vlezou atd.a vecer jsem KOa to se mi jeste jedna budi v noci a rve.zacali pred 2rokem a nejak se to nelepsi 😒

nadka25
12. bře 2011

@crca mám to taky tak navíc syn má ADHD a dcera se mu chce vyrovnat takže mazec, když je syn nemocný nebo je víkend tak jsem zralá na blázinec. 🙂 🙂

mataharyy
12. bře 2011

@crca No já to mám v jednom, ale mám toho plné zuby, představa toho dua mě děsí k smrti... 😅 To je jak ten vtip, manželský pár má první dítě, když je mu rok prvně odcházejí večer z domu a hlídání udávají instrukce "tady je číslo na mě, zde na manžela kdyby se něco dělo i sebemenší problém, okamžitě volejte" odejdou do divadla a maminka i tak každou půl hodinu odbíhá a volá domu zda je vše v pořádku. O dva roky později manželé opět odcházejí, tentokrát od dvou dětí a dávají instrukce hlídání "zde je číslo na mě, zde na manžela, kdyby se něco dělo volejte" v klidu si vychutnají kino i večeři... o další dva roky později odcházejí rodiče tentokrát od tří dětí a hlídání zadávají instrukce "zde je moje telefonní číslo, volat pouze v případě že poteče krev..." 😎

crca
12. bře 2011

@nadka25 Na tvojí otázku co máš v pase odpovídám asi tak,že ve 22,5 měsících vážej 10,5 kg 😅 ,je to málo,ale i tak se pronesou 😀
@mataharyy 😀 to mě připomělo sebe,když hlídá teda manža a já si jdu někam posedět,tak už mu říkám"telefon na mě máš,tak nevolej,jen v akutním případě a to rovnou rychlou záchranku 😅 "
Teď ke všemu teda maroděj,holka měla laryngitidu a hroznej kašel a rýmu a teď čekám,že začne s larynou Máťa,už dneska trochu sýpal 🙄 jen ještě nějaký návod aby byli v klidu 😀

nadka25
12. bře 2011

@crca no já už radši ani nikam nechodím soucitím s každým hlídáním. A má dcera ona je malá a hubená říkám jí kostěj, děti jsou věčně nemocné takže sem říkala že si koupím stan a zabydlím se před ordinací, syn byl před 14 dny trhat nosní mandle, že je to dobré a že ebude tak nemocný a už je týden nachlazený, s dcerou mě v pondělí pustili z nemocnice od pátku má horečky a je strašně nachlazená a to je pořád dokola z jednoho na druhého 🙂 🙂 . náš dětský vždycky říká že máme něco extra, když měl syn neštovice tak do toho chytl spálu a samozřejmně dcera spálovou angínu takže nemocnice a kapačky. blázinec, blázinec, blázinec 😀 😀 😀

mataharyy
12. bře 2011

@crca mám dojem že jedinou možností je přivázat 😀 😀
@nadka25 koukám máte doma veselo 😅

nadka25
12. bře 2011

@mataharyy to máme už jsem přemýšlela že koupím i 2 klece 😀 😀 . Syn chtěl sestřičku až se narodila byl rád, ale až začala chodit tak za ním pořád pochoduje a je mu už na obtíž ale ona ho tak žere že pořád capká a snaží se 🙂

veronika.h
12. bře 2011

Ahoj holky, koukám, že dneska byl všude úspěšný den, naše pometlo běhalo a běhalo, až si dal takovou tečku o schody, že má obrovskej monokl pod okem a vypadá, jak kdybysme mu dali pěstí 😒 😒 😒 😝. Až to do zítra zmodrá, tak budeme muset chodit kanálama nebo na mě zavolají sociálku a to máme jít na veletrh 😝
@crca S tím lezením, je to naprosto normální, já dítě sundávám 100x za den z parapetu, ze stolu, ze skříňky.... NAvíc si nosí židličku všude po bytě, aby dosáhl. Když mu seberu židličku, vytáhne si hrnec, misku, krabici, prostě cokoliv a stoupá výš a výš... Dítě je pořád šikovnější a fakt teda nevím, kam to až dospěje, za chvilku se asi bude houpat na lustru 😝 . Jo a umí si vchodové dveře odemčít, protože mám chytře na klíči od dveří obrázek psa, takže přesně ví, kterej tam má strčit, takže klíče visí tak vysoko, že ani z naší nejvyšší židle na ně nedosáhne 😉 🙂 🙂
@nadka25 Malej váží asi 12kg

nadka25
12. bře 2011

@veronika.h tak mi byli na pozorování v nemocnici dělali malé všechny možné vyšetření a nikde naštěstí nic nenašli, každý den se na lačno vážila a je fakt že ji váha skákala ale prý to není ještě takováhrůza. Ale máte krásnou váhu. 🙂 🙂

mataharyy
12. bře 2011

@nadka25 klece 😀 😀
@veronika.h a taky "věžuje" jako když jedna věc pod nohama je málo, donese další, postaví si věž a pak lozí kam potřebuje a já čekám kdy se sesune k zemi 😝

nadka25
12. bře 2011

@mataharyy j 🙂 🙂 , tak co sněma? někdy už si nevim rady, každý den mě úplně vysají a sem vyčerpaná, ale někdy i to co vymyslí mě hodně pobaví 😀 😀

nadka25
12. bře 2011

@nadka25 třeba fakt mě baví když každý večer dávám malou spát tak syn má zrovna přípravky na maraton 😀 😀 😀 a běhá i půl hodiny tam i zpět prostě jen tak 🙂 🙂

mataharyy
12. bře 2011

@nadka25 Já to chápu, taky občas dumám nad dětským vězením 😎 ale je fakt že když začnou ty děti klepat moudra, tak to stojí za to 😵 😀

nadka25
12. bře 2011

@mataharyy no moudra ty sou úžasné zdenda dělá děckám ve školce přednášky o photoshopu a někdy i mě a kolikrát fakt čumím 🙂 🙂

nadka25
12. bře 2011

já se teda ani nezeptala, ale můžu se k vám přidat???

mataharyy
12. bře 2011

@nadka25 😀 😀

nadka25
12. bře 2011

@mataharyy oni hlavně rozumují mezi sebou a já je jen hlídám aby se navzájem nepozabíjeli 🙂 🙂

mataharyy
12. bře 2011

@nadka25 Jo řešíš to tak dva se perou třetí se směja a když jde do tuhého trhá je... 😀 😀 To si musím zapamatovat 😎

nadka25
13. bře 2011

@mataharyy no tak u nás je to tak koupím jim třeba úplně stejnou hračku, svítící balonek napřed si hrají a je pohoda, ale potom ten starší balonek dodělá a nesvití tak si to s malou vymnění a nakecá jí že ten jeho je lepší a že jí ho teda dá aby on měla ten lepší a ona na to kýve jak nemocný osel a dá mu ten svůj a pak to začne malá zjistí že už to nesvítí tak se začnou škubat a tahat a ona ho normálně liská a on ji požduchuje no katastrofa řev a mlácení to je u nich normální 🙂 . Jinak oni kdyby mohli tak by lezli po stropě i po skříních potřebovali by horolezeckou zeď 😀 😀