Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

crca
3. zář 2011

@mifinka 😀 neboj,opravdu nejsi,já to mám dvojnásob a taky už jich pár schytali.....jenže přece si je nenecháme přerůst přes hlavu že? 😅

mataharyy
3. zář 2011

@mifinka Nezoufej, já už ke konci těhotenství byla zralá na cvokárnu, myslela jsem že ho přerazím na deset částí, nebo si to hodím, ale pak se to hodně urovnalo, ono i hormony dělají své a je fakt že hodit si sprint na sto metrů s pupkem nic moc... Jen vydrž oni z toho (snad) jednou vyrostou 😉

pepibubu
autor
6. únor 2012

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla a doufala jsem že už sem nebudu muset. Nicméně jsem tu. Dneska se celej den snažím Pepu přesvědčit aby uklidil pokojíček (baví se s bráchou tak že převrátí kontejnery z IKEA a hamptaj v tom, haha legrace že, tím spíš že mám nohu v ortéze (vyhodila jsem si při klouznutí koleno) vysvětlování nezabralo, držím se abych mu jednu nenatáhla, ale řvu tu na něj, a pak i brečím, protože jsem absolutně bezmocná.

ined77
6. únor 2012

@pepibubu 🙂 ...ó jé, tak ať máš nožku brzy zdravou!...to muselo bolet, až mi trne noha při té představě 😨 😔 .
no a k věci...já si nechala poradit od blandik s diskuze výchova dětí trochu jinak..či tak nějak 😉 ...co se týče konkrétně toho úklidu hraček...vzít tatrovku a věci převážet na své místo, u nás to celkem zabírá 😉 .nebo zavelet, že jdeme hromadně uklízet, spolu.jak po malém chci, aby to udělal sám, zpravidla nepochodím.. 😀 .zřídka ale chce překvapit a opravdu si sám hračky uklidí.ale to je opravdu vyjímka 😉 .někdy ale nepomůže nic, takže se snažím než se rozčílím úplně raději zakleknout a udělat to sama 😝 .
jinak tohle čurbesení je hit i u nás 😠 😀 ...všechno vysypat a rochnit se v tom 😝 .
do toho ta zima, samá nemoc, doma víc jak ve školce...tak už se taky nudí a vymýšlí ptákoviny...evidentně 😀 .

meleri
6. únor 2012

@pepibubu muj syn me zrovna neskutecne zlobi ze uz par dni odmita jist jenze nakrmit se taky nenecha. jsem z toho mirne zoufala a stejne jako ty uz jsem dneska brecela....precejen to da prace navarit atd, delam to kvuli nemu spis nez me byt sama tak ani nevarim...
asi ti moc neporadim jedine uklizet spolu to je jedine o plati i na meho syna ale to jde ted asi s tou nohou tezko co....jedine co me jeste napadne at s nim uklidi manzel aspon docasne

evaviki
6. únor 2012

@pepibubu skusila si skritka, co berie detom neuklizene hracky? maly takto prisiel o lego, tatinek "vyjednaval" se skritkem o vrateni, ze uz bude Sebik upratovat.. zabralo to, odvtedy stacilo spomenut skritka, pripadne povedat, ze som ho videla za oknom, ako nakukoval a hned sa uklizelo.. teraz staci povedat, aby si uklidil.. 😀

pepibubu
autor
6. únor 2012

Evi, super, zkusím. Děkuju za tip.

pattie
13. únor 2012

@evaviki Skvělý nápad! To taky vyzkoušíme 🙂 U nás není ani tak problém s uklízením, jako občas se třeba dloube v jídle nebo se vzteká, že chce tohle a támhleto.... bubák už nějak nezabírá, ale skřítek, co odnáší hračky by možná mohl.....

kacka1992
16. únor 2012

@pepibubu
Tak takhle to mame presne my...

jihajiha
19. únor 2012

@pepibubu náš Matýsek je to samé v bledě modrém, je to děs a hlavně ty stavy jsou každý den. Kdykoliv po něm něco chci, tak přijde NE a řev, oblékat se nechce, když máme jít ven, tak hodinu přemlouvání, pak ho teda s nervama na pochodu obléknu a jsme venku, dneska třeba celou dobu řval, pak když jsme šli domů, tak řev, že nechce domů. Když si dělá co chce - že si hraje, tak je klid, ale jak není po jeho, tak je konec, řve jak nevím co. Nechce poslouchat čtení knížky, jen by koukal na televizi, když ji zakážu, tak je tvrdej, že ji nechce pustit, pak začne řvat. Jsem taky nešťastná. Muž to pořád zlehčoval dokud s ním nebyl 2 dny v tahu a pak poznal, že nejsem nešťastná jen tak.... Je to děs, si říkám, co to mám za dítě - prostě bezmoc jak hrom.

mkr
19. únor 2012

u nás na dceru platí sebrání hraček, dnes jsem jí tak dlouho říkala, ať si uklídí, až jsem vzala pytel a začala je do něj dávat, to hned začala kmitat, protože ví, že by šly do koše, ale co mě už nebaví, jí pořád říkat, běž se napít, pořád slyším jen já chci a nic jinýho, v obchodě řve, když něco nedostane a babky mě pak pomlouvají, že mamka asi zlobí, bych jim dala taky přes .... je to eď nějaký období okolo toho 4 roku, protože já už fakt nevím co dál, pořád jí jen napomínám a křičím, pak dostane na prdel a nic prostě nezabírá, jsem už z toho unavená a taky mě to mrzí, nebo nedokážu pochopit, jak ji každou chvíli můžu říkat, vem si bačkory

kaeth01
19. únor 2012

@mkr je nebyla si ted nekdy na navsteve u nas doma a nehlidala mi malou?? 🙂 ja jen ze popisujes tu samou situaci co uz resim par mesicu a jak te posloucham asi jeste chvili budu.. 😒 tak se drzme!!!!

amalko
20. únor 2012

Ahoj no mi máme taky ten samy problém jenom že mi to řešíme že si ji nevšímame co je ješte hurž.Holka ma 9 měsícu sama se nedokáže zahrat a když se sni hrajeme tak nás spíš týra, nic dobrého s ni nevyjde.I sousedka mi ji pár krát hlídala ,ale sama mi říkala že mne obdivuje už jak 7 měs.začela sama chodiť to sú pri takové živé deti a oni prý s toho vyrostou,ale kdy to ti ani doktorka ne_řekne.Pro naši doktorku je naše malá takový čertík že když přijedu na prohlídku a jsme v čekárni hned vědí že jsme dorazili.Tady -Tady tak se hlásy a řeknu ti že jsem se na začátku aj stidela,ale když si to vemu s té druhé strany radej ať je taková živá jak by měla bít pořád nemocná.Neboj jedného dne nám bude líto že máme doma klid a to bude jak muj říka až se osamostnatí.Buď ráda že je takový živý 🙂

sussanah
20. únor 2012

@amalko mas miminko 9m stare a tyra vas??? Vzdyt je to miminko! Prochazi pravdepodobne obdobim separacni uzkosti, takze je naprosto normalni, ze v tomhle veku je nalepena na mamu a chce byt jen a jen s ni. Na samostatne hrani bude mit jeste spousty casu. Nejprve potrebuje ziskat duveru ve svych nejblizsich a pak teprve muze zacit objevovat svet..

evaviki
20. únor 2012

@amalko no ja som vedla 9 mesacneho syna sedela takmer stale.. sam sa nudil.. to je este fakt male mimi..

ia.
20. únor 2012

@jihajiha hele pokud tě to uklidní, tak spousta věcí se změní nástupem do školky. Náš starší, když byl semnou doma, tak ho taky nic nebavilo, nechtěl malovat, nechtěl číst, nechtěl stavět puzzle, když jsme si šli hrát, tak výsledek byl, že to hned zboural a šel pryč. Na jaře a v létě se to dalo, to jsme byli pořád na zahradě, na odrážedle a tak, ale přes zimu peklo. Změnilo se to nástupem do školky...najednou viděl, že ostatní děti malují, hrají si a nebourají,atd....a dle učitelky je hodný a má z nich respekt. Takže neboj 😉

1983hr
20. únor 2012

Amalko já mám doma 9mes.mimi a chce být samozřejme pořád s námi .to je normální

amalko
20. únor 2012

@sussanah tak někdy bych si taky rada spočla u nás je problém ten že mi ji nikdo nechce hlídať protože pri je neúnavná a jak mile se kni otočíš obličejem tak te hned drápe jak koče,ale to težko takému mimču vysvetlíš źe to nesmí delať když ona má s toho srandu a ty si to chúďa.Kluk ten bil jak andelík toho kde jsem posadila tam sedel a vedel se i chvili zahrat sám.Ale jak se hovorí každé díte je jiné.Ale řeknu ti jsem ráda jak dojde 18 hodina to je u nas klid to už má večerní spáni a spí až do tej pul deváte ráno.To by mi některé možná i závideli.

amalko
20. únor 2012

@1983hr no naše je taky ráda s námi ,ale úplne ji nejvíc vyhovuje jak je mimo dozoru vtedy ji je fajne hlavne jak někde objevi tkaničky anebo nebodej nějaké tí dráti s čeho mám ja nejvic strach.

sussanah
20. únor 2012

@amalko hele, je spousta maminek, ktere taky nemaji hlidani (napr my), nehlede na to, ze spousta deti v tomto veku se nenecha hlidat proste proto, ze jeste na to nejsou pripravene, aby se o ne staral nekdo cizi. To, ze te "drapne" do obliceje je v podstate trenink motoriky. Uci se zjistovat, jak daleko jsou predmety atd. No a tvoje sance je jen vcas uhnout nebo ji rucicky opatrne chytnout, at ti neublizi. Ale ver mi, ze oravdu to neni cilene ublizovani z jeji strany, jen proste ta motorika jeste neni stoprocentni.
Pozitivni ale na techto akcnich detech je to, ze stejne jako jsou akci v ruznem zkouamni, pripadne hodne prozivaji negativni emoce, tak stejne tak prozivaji pozitivni emoce. Vidim to na nasem starsim, jako miminko byl opravdu narocny, ale po prvnim roce se to zlomilo, sice je to porad rostak, ale ta obrovska radost, kterou dokaze projevit, kdyz je stastny, to stoji za vsechno 🙂

1983hr
20. únor 2012

@amalko
tak muj malej taky rád šmejdí po bytě a objevuje nové věci.Chtel sahat do zásuvek tak jsme tam daly ty zástrčky,dráty ho zajímají taky -to většinou řeknu Honzíku to nesmíš a upoutam pozornost na něco jiného.Teď mi tady leze a kramaří v obýváku.My třeba taky nemáme hlidaní a už 8let jsme nebyli v kině,divadle atd.Proste sami nikdy nikam nemůžem.☹

jihajiha
20. únor 2012

@mkr unás braní hraček nepomáhá, malej je tvdej, prostě dělá, že ho to nezajímá, at si vezmu hračky, vypnu pohádky, prostě mu to je jedno, takže takový tresty nezabírají. Teď jsem vystavila nad televizi vařečku, ta někdy zabere - stačí postrašit a sundat ji, ale jindy taky ne, pak mě mrzí, že mu musím dát na zadek.
@ia. no to bych brala, kdyby šel do školky, ale u nás to nevypadá, čekám druhý mimčo a tady na vesnici mi ho do školky nevezmou, když budu doma, takže můžu jen doufat, že ten jeho stav přejde do té doby, než porodím, protože tohle bych asi s dvěma dětma nezvládla. Ale je fakt, že tohle začalo koncem listopadu, když začalo být hnusně, jinak jsme taky bývali pořád venku a byl klid, je to vyčerpávající.

mkr
21. únor 2012

@jihajiha tak my už jsme větší, takže dcera tomu víc rozumý a ví, že bych je doopravdy vyhodila, školka je fajn, ale přijde mi, že co se týče chování, tam pochytila hrozné věci :(

ia.
21. únor 2012

@jihajiha hele zkusit to s tou školkou můžeš...my jsme taky na vesnici v příměstské části, mám miminko a Vojtu mi do školky vzali....nic za to nedáš....jinak nás taky hodně zlobí, zjistili jsme, že u nás se musí hodně mluvit, mluvit, mluvit, připomínat, zakazovat, občas dát na zadek, zvýšit hlas a trestat. Občas jsme z toho vydeptaní, že po něm jenom řveme, zakazujeme a okřikujeme, ale dle okolí to tak je všude. Prostě každé dítě má jinou šířku "mantinelů" a to naše musí mít co nejužší, jinak si s tím ještě nedokáže poradit a zlobí. Takže má přesně stanovené hranice..

@mkr to máš pravdu..na jednu stranu jsem ze školky nadšená, na druhou stranu žasnu, s čím chodí domů..výrazy typu "mami, jsem borec na konec" a nebo chce být ve všem první, a taky začal říkat "ty vole". To jsme teda brzo zarazili...

1983hr
21. únor 2012

Jj,naše slečna přišla domu a říkala staršímu bratrovi drž hubu nebo dostaneš pěstí.To jsem nevěděla co říct,mají tam takový 2kluky a ty mlátí i svoji mamu a od nich to pochytila

pepibubu
autor
23. únor 2012

Amalko, v 9 měsících je separační krize, miminko si teprve uvědomuje, že se mu může máma ztratit, to je normálka. Tahle diskuse je spíš pro rodiče starších dětí, které zkouší, kam až můžou zajít a utahujou skřipec.

pepibubu
autor
23. únor 2012

Holky fakt už mám z toho Pepy dost. Včera byl hroznej, dokonce si i stěžovala učitelka. No nebo stěžovala - ony děti vodí oblečené dolů, a všechny ty úči jsou ve věku 50+. No a Pepa nechtěl říct nashle paní učitelce, tak jsem se jen tak zeptala, vy jste ho sprdla nebo proč jste na black listu, víceméně lehkým konverzačním tónem. No a z paní učitelky vypadlo, že si Pepa zapomněl nahoře batůžek, a odmítl si pro něj jít, tak ta stará ženská musela dupat nahoru milostpánovi pro batoh, tak je logický že ho nechválila.

Hele mně je jasný, že učitelky jsou podělaný strachy z liberálních rodičů, protože dneska je holt kult dítěte, a běda tomu, kdo na něj zvedne hlas nebo ho potrestá. Ale ode mne vědí, že Pepu klidně potrestat můžou, naopak. On dobře ví, že kdokoliv ho hlídá, má právo mu dát i na zadek, je-li to adekvátní, protože poslouchat musí. Fakt jsem z toho už unavená.

evaviki
23. únor 2012

@pepibubu ja si myslim, ze to nezvladla ucitelka.. mala ho bud nejak prehovorit, alebo ho nechat ist bez batuzku (pripadne ist dole bez batuzku a ty by si ho tam poslala) To, ze sa maly sprajcne a odmieta cokolvek je normalne a chyba je na strane ucitelky.. tak si z toho nerob hlavu..

pepibubu
autor
23. únor 2012

@evaviki to je pravda, já bych se zeptala kde je barůžek, a kdyby řekl nemám, tak bych řekla A MAZEJ a bylo by.... Jenže to je přesně co říkám, slavná liberální výchova a vychovatelé se bojej na dítě zvednout hlas, případně mu dát na pr..l

evaviki
23. únor 2012

@pepibubu ja si teda myslim, ze ucitelka v MS nema pravo dat dietatu na zadok, u nas liberalna vychova nebola a v skolke nam tiez na zadok nikto nedal.. zvysenie hlasu funguje, ak sa nepouziva casto. Ale verim tomu, ze ucitelka 50+ je tak profesne vyhorela, ze deti nezvlada.. Ale to je jej problem a problem skolky, mali by nabrat mladsie ucitelky, nech su vekovo zastupene obe strany.. 🙂