Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

martinka24
29. led 2011

Když šel do školky, tak to špatně snášel, brečel.Pak si ale postupně zvykal a brečel jen než jsem odešla, pak byl hodný celý den.Ale ted byl dlouho nemocný a pak když šel po měsíci do školky, začalo to nanovo a byl zlý na učitelky, nechtěl poslouchat jejich příkazy a když mu někdo něco vytkl, bylo zle.přesně jak píšeš ty.

ia.
29. led 2011

@martinka24 hm tak to jsem teda zvědavá na září. Zatím je mezi dětmi moc šťastný, tak uvidíme. Bývá tak 1x měsíčně na noc u prarodičů a taky žádný problém. Třeba dneska byl zlatý. Chodil se tulit, nezlobil, ukázkové dítě...tak snad je to jen to špatné období...

martinka24
30. led 2011

Taky to je možný, že se uklidní, já v to doufám taky 🙂

pepibubu
autor
9. únor 2011

tak holky, včera to stálo za to. Pepa předváděl ukázkovýho haranta. DOspělo to tak daleko, že jsem vylila celou porci jeho polívky poté co řekl neci, a pak jsem se sesypala, co jsem za mámu když bych mu i jídlo upřela. Došlo mi že takhle to dál opravdu nejde, pohledala jsem na netu články o období vzdoru, zkusím si z nich něco vzít, a pokud ani tohle nezabere, tak se objednám k psychologovi. Nemůžu přece kluka trestat za to že se chová normálně. A období vzdoru k dětství prostě patří. Jo, u mně určitě sehrálo svoje i to že to mám dneska max zítra dostat, ale nechci se na to vymlouvat.

mataharyy
9. únor 2011

@pepibubu Tak včera asi bylo nějaké vlnění či co... Adrián dostal přes zadek, během pár minut třikrát. Jeho psychóza stála dva hrnky, skleničku a talíř které v záchvatu zuřivosti roztřískal... Takže hlásám u nás taky paráda, doufám že dnes bude lépe 😅

neumisa
9. únor 2011

@pepibubu hele klid, když u nás děti jíst nechtějí, tak nejí - necheš oběd, tak si počkáš do večeře. Pár hodin hladu ještě žádné dítě nezabilo. Taky jsme bojovali a kluci rychle zjistili, že u nás se jí, když je jídlo na stole a vymýšlení znamená hlad. To pochopil i ten malý. Samozřejmě toleruju, že každému něco nechutná, ale pokud nechtějí jíst z trucu nebo vzteku, tak prostě jíst nebudou. Nemyslím, že bys byla špatná máma jen proto, že se dítě vzteká ...

meleri
9. únor 2011

@pepibubu určitě jsi udělala moc dobře že jsi polívku vylila! když nechce tak ne! nemůže být všechno podle něho. je pěkné používat ty metody respektu k dítěti atd, ale všechno má své hranice. podle toho co píšeš jsi super mamka tak se netrap! myslím že jsi moc hodná a oni to vycítí...ale je to těžké já vím..

my s tím taky ted zápasíme..po asi 5 měsících klidu začlo na novo nějaké další vztekací období, všecko je nenene....já jsem taky hodně tolerantní, ale když nechce jít za ruku, válí se po chodníku atd tak jak to mám řešit? manžel říká okamžitým návratem domů, aby pochopil že pokud nechce chodit tak bude doma. jenže člověk vždycky domů jít nemůže, že jo, když jde ven za nějakým účelem....fakt nevím jak toto řešit..

meleri
9. únor 2011

@mataharyy 😀 😀 sakryš co se včera dělo! já dala po hodně dlouhé době malému na holou, nechala jsem ho ležet a šla dál, a najednou byl jak vyměněný. ale včera byl opravdu nějaký zlobící den..pak jsem večer brečela, co jsem to za matku že jsem mu dala na zadek...přišlo mi to strašně líto. ale fakt nevím co mám dělat když nechce chodit? bylo to v lese, nemůžu všude tahat kočárek přece....

pepibubu
autor
9. únor 2011

@meleri kdybys nebyla těhotná a už poměrně hodně, tak ti řeknu hoď ho jak žok přes rameno, ale to by se asi bříšku moc nelíbilo. Já když zapustí nohy jak mlékárenská kobyla, a nechce se hnout, tak ho prostě popadnu za ruku a vleču ho za sebou jak prápor, nedá se nic dělat. Sice ječí neciiiii ale nožičky ťapou. Lidi čuměj ale mně je to v tu chvíli u zadnice.

pepibubu
autor
9. únor 2011

Jinak včera jsem si na netu našla jeden článek o období vzdoru, Honza mi ho vytisknul v práci a radami odtud se řídím celý dnešek, a bůhsuď jak to je možný, ale Pepa je dneska absolutně zlatej. Možná na to ty rady vliv mají, možná ne... každopádně dneska na procházce, u stánku pekařství dostal lineckej banánek (no banánek, 15cm to mělo 😀 ) a když se Martin vzbudil, tak mu sám od sebe dával, byl opravdu hodnej.... A když mi zdrhnul a nechtěl se vrátit (jednou, na místě kde jede auto jednou za nikdy), tak jsem ho přečůrala: "pojď dát Martínkovi banánek," a hned byl u mně 🙂

meleri
9. únor 2011

@pepibubu jo s tím žokem to jde ale zas co pak..zas ho fakt nemůžu furt nést. já to nechápu do ted chodil poměrně hezky za ručičku..
tak si říkám sakryš kdy budou normálně chodit, asi až v pěti letech?? 😕 jasně taky lidi čumí když si lehne na zem ale myslím že to každý zná z vlastní (rodičovské) zkušenosti...teda aspon doufám! nebo jsou některé děcka tak dokonalé že furt chodí, nedělají scény, sedí na židli a jedí?

pepibubu
autor
9. únor 2011

Pepča ťape sám od roku a půl, a tyhle scény se stávají velmi sporadicky. Některý děcko vyvádí často a po troškách, Pepa ne. Ten velmi zřídkakdy, za to když už se do toho dá, tak to neodflákne.....

mishulle
9. únor 2011

holky,prosím, už nevím co, Kubovi budou 3roky, pije ze sklenky, celý den i noc je bez plíny, má ji jen na ven a to spíš kvůli mě, protže už se nezvládám ohýbat tak rychle aby se nepočůral, ale nechce mi jíst, jí málo, musim ho krmit, sám toho sní ještě míň a hlavně nechce kousat, rovnou polyká a pak se dáví, nemáte některá radu jak na něj, přece jen se má každou chvíli narodit mimčo, tak bych potřebovala, aby jedl sám a dobře

marooshka
9. únor 2011

no tak jak koukám, tak náš oběd včera dopadl stejně, nenene, tak jídlo letělo a šel spát bez oběda. A to bylo rizoto co má rád. Takže asi byl fakt den blbec.
pepibubu: nic si z toho nedělej když na něj občas vyjedeš, jak psala meleri, určitě jsi dobrá máma a hodná, ale jen člověk, tak prostě občas to nejde přejít s klidem.
jinak meleri: s tím chozením venku je to děs, v kočáru být nechce, tak chodíme na procházky bez, ale když si vzpomene že nejde, lehá si do toho mokrýho bordelu venku, za ruku jít odmítá, tak ho většinou řičícího nesu, takže mě celou zablátí botama, pereme se, jsem uplně spocená...ty to musíš mít ještě lepší když máš porod za dveřma 😉 taky bych se vrátila hned domů, jako že nechceš chodit normálně, jdeme domu, ale jemu by to bylo asi jedno.
Až budeš mít kočárek, zkus to brát tak, že ti pomáhá vézt a bude se držet kočárku a uvidíš že zas začne normálně chodit. A nebojte, z vlastní zkušenosti vím, že za pár let nebudete ani vědět že kdy děti dělaly nějaký scény 😉

reruna
9. únor 2011

@meleri ve stejném věku jsme měli se starším synem taky takové období.... před tím chodil krásně venku za ruku nebo pak vedle kočárku a pak přišlo období vzdoru a ležení na zamrzlém chodníku ... my měli celkem štěstí, že bydlíme skoro na náměstí, takže jsem nechodili nikam daleko a když tohle dělal, tak jsem ho táhla za sebou za ruku asi tak, jak popisuje pepibubu, sice řval a vzpíral se, ale šel....měla jsem z toho blbý pocit, ale nevím, jak jinak to vyřešit. I jsem ho nechala chvíli válet se a nevšímala si ho, ale ostatní si ho bohužel všímali a tak měl bohužel obecenstvo, takže podle mě by sám nepřestal. Přehodit přes rameno bych si ho nezvládla, musela jsem tlačit kočár s mladším.... a když to jinak nešlo, tak jsem nákup pak řešila až večer, když byl doma mm, nebo nakoupil on. Asi si tím musí dděti projít. jen mě napadá, píšeš, že to bylo v lese, tak tam by možná fakt pomohlo to nevšímat si a jít prostě sama dál.... bez obecenstva se uklidní a nenechá si tě odejít moc daleko a pak v klidu si o tom "promluvit" jako že se ti nelíbí, když se tak vzteká....

pepibubu
autor
9. únor 2011

@mishulle ahojky, no hele myslím si že to je nejistota s tím co se blíží, nevím jak a zda jste ho připravovali na miminko, ale on se snaží tak trochu to miminko být... Nevím, ale přijde mi to tak... Uvidíš co bude až se mrňousek narodí, ale neboj...

A ještě jedna věc, někde jsem četla, že dospělí mívají tendenci děti s jídlem přeceňovat a nandávat jim velký porce, dítě jí to co opravdu potřebuje, a dospělým to jen připadá že se v tom dítě ponípalo, ale ono ve skutečnosti sní fakt to, co potřebuje.... Dítě se, dokud ho dospělí nezkazí, nepřejídá...

hupcza
9. únor 2011

@sonije: teda to mi příjde hrozně kruté odvelet první dítě k babičce, když si přinesu nové ...to musí být pro jeho dušičku neskutečný mazec ...já teda dostala radu zcela opačnou a vzhledem k tomu, že jsem to tak i cítila, jsem to tak dělala: to druhé potřebuje jen, najíst, přebalit, teplo a vědomí blízkosti mámy (takže nakojit, přebalit, šup do šátku)....ale tomu prvnímu je třeba dát najevo, že se "nic" neděje, že prostě přišel další člen rodiny, ale tím on nepřichází o své postavení, o svou mámu, svůj pelíšek .....takže s ním jsem malovala, prohlížela knížky ..vše jako před tím ...dalo se to skloubit s bydlením i prací ( po večerech jsem od cca 4 týdnů pracovala)

mishulle
9. únor 2011

@pepibubu no, už jsem se naučila dávat mu porce menší a dokonce už má jen buď polívku nebo jen jídlo, tak uvidim, na Honzíka je připravovanej od začátku a hrozně se těší, ale s určitou regresí počítám

pepibubu
autor
9. únor 2011

@sonije, @hupcza - uf, no každý podle svého, ale já bych to taky neudělala... chápu to z logiky té, že se cheš v klidu zajet s mrňouskem , ale pohledem té malé hlavičky - "a je to tady, máma mě už nemá ráda..."

My Pepovi řekli že budeme mít mimi už nad mokrým těhu testem, a vlastně v tu chvíli jsme si o miminku začali povídat. takže dával pusinky bříšku, říkal mimi... Do porodnice chodil automaticky s tátou (taky jsem tu četla o dětech, které viděly sourozence až doma, hned z porodnice, ale až doma,) tak to Pepa ne... Mám v něm super chůvičku už od maličkata, a teď tím spíš, jak už je s Martinem sranda, tak Pepa na něj volá "matine, pocém" a Martin se "rozeběhne" - po čtyřech ale metelí slušně...

Prostě mně to přijde vůči prvorozenýmu nefér, tohle nejranější období je nejkřehčí a nejdůležitější... Nechci tím říct že protože tam starší nebude jak přijde mimi z porodnice tak nebudou mít hezký vztah do konce života, to vůbec, ale myslím že jednou se může stát že rodiče olitují tohle rozhodnutí.

hupcza
9. únor 2011

@pepibubu: stejný názor 😉
jinak polívku a i jiné jídlo taky beru - pokud nejí, ať jde chrupat hladový ...však on ho rád zbaští po vyśtanutí ....to letí a ječí "ožáát" (ohřát) ....a jak mu o hodinu později chutná 😀
žádné náhradní apod. nepředkládám - výjimkou je, když je nemocný a evidentně nemá chuť na nic - takové to oči by jedly - takže zkusíme rohlík, rýžičku .. ale nemocný je jednou do roka 😀

evaviki
9. únor 2011

@pepibubu ja som uz tiez par krat vyhodila jedlo, ked rval nechciii.. 😀 podla toho, co tu pises urcite nie si zla mama, dokonca je uzasne, ze si uvedomujes, ze sa nechas vytocit a snazis sa s tym nieco robit.. takze si dobra mama, ta zla by na to kaslala..
my sme mali vcera tiez veselo, boli sme v banke, tam sa valal po zemi a nechcel sa nechat obliect, odviest.. cely nakup vyberal a daval tej pani, s ktorou sme mali stretko 😀 (to bolo teda spis vtipne, ked jej cpal do ruky hovezi maso). a po ceste do banky sme sa zastavili na kafe, malemu sme kupili dzus a kolacik.. no dopadlo to tak, ze som kafe nedopila, vztekle som ho praska vrestiaceho do kocarku a drzala, kym sa nam ho nepodarilo priputat.. odchadzala som ruda od vzteku.. dnes je zlatucky, takze asi vcera vazne nieco bolo vo vzduchu 😀DD

mataharyy
9. únor 2011

No říkám včera byl nejakej den D... Ještě pár takovejch a budu si chodit k sousedům na místo cukru chodit půjčovat hrnek 😀
@meleri No já z toho taky zrovna happy nejsem, ale zas ten hajzlík má látkovou plenu tak ani neví že ho člověk praštil a já mám zlámanou ruku 😀
K chození o tom raději nemluvím, chodil fakt parádně, za ruku když jelo auto šel ke kraji a stál jak přikovanej dokud ho bezpečně neminulo... Teď jak chodíme ven se staršíma dětma, tak všichni utíkají a on odmítá jít za ruku, jenže než aby šel za nima tak se fláká za námi, u každého plotu kde je pes se zastaví a "povídá" si s ním, je to velmi vtipné, ale taková procházka, kdy moje dítě sto metrů vzadu, sousedů dítě sto metrů v předu a lítáme tam jak dvě pometla, protože jsou schopný vletět pod auto i když jede jedno za den... A pak když se rozhodne že nejde, nebo se válí v obchodě jak ... vzteká se kope kolem sebe, všichni na mě koukají jak kdybych se tam snad svlékala a malého "podporují" se slovama tak pojď já si tě vezmu chlapečku, chceš bombónek... To bych vraždila... A řešení, buď ho popadnu za ruku a vleču ho zasebou, nebo ho chytnu do podpaží (aby mě nemohl kopnout do břicha) a jde se, to jsou teprve vražedné pohledy všech babek v okolí 😎 Dodnes si pamatuji scénu s bráchou, když byl malej jednou dostal šerednej amok, ležel na zemi vřeštěl, prostě zlaté dítě, zablokoval uličku a kdo chtěl projít musel ho přeskočit, máma si stoupla nad něj a čekala, pak procházela paní a děsně moudrá říkala mámě no takhle protivnej, však ono by to pár na zadek hned vyřešilo, máti se na ní s úsměvem podívalal a odvětila "no když myslíte, tak prosím můžete to zkusti" baba zklapla přelezla bratra a zmizla 😀 Takže spoléhat na to že si někdo pamatuje že i jeho děti neměli vždy dobrej den je stejně naivní jako spoléhat na to že někdo pomůže s kočárkem do MHD protože si sám pamatuje že je to o život 😉

mataharyy
9. únor 2011

Jináč mě ještě napadá s tím jak se tu psalo že po narození druhého první metelí k babičce, tak mi to příjde jako kopání vlastního hrobu... Za jedno dětská hlava to nepochopí a bude si myslet že máte teď jiné dítě a bude na mimino žárlit a za druhé stejně se budeš muset naučit fungovat s dvěma dětma a čím dřív, tak dle mého názoru, tím líp... 😅 Já malého nikdy nikam nedávala na hlídání a rozhodně nezačnu po porodu, což bude velkej spor s mout tchýní, která si ve své hlavě už upekla plán jak bude argumentovat, abych jí dala malého (MÁ SMŮŮŮŮLU 😎 ). Dokonce řeším i to že až nás pustí z porodnice (kam předpokládám bude malej chodit na návštěvu s tatínkem) tak chci minimálně deset dní kdy k nám nikdo nepůjde (to bude další spor s tchánovcema...) právě aby jsme se celá rodina trošku sehrála, jenže pak to cca bude vycházet tak že až povolíme návštěvní dny, tak Adrán bude mít narozeniny a já nechci aby se při oslavě jeho narozenin všichni věnovali jen miminu, aby se pak necejtil odstrčeně 😖 A taky jsem připravena v případě že někdo bude nějak dělat rozdíli, tak krutě zasahovat (i zde bude velkej spor s tchánama...)... Nechci aby někdo mezi mejma dětma dělal rozbroje... 😉 Ale každopádně to odsunutí po návratu z porodnice bych si velmi dobře zvážila, já bych do toho nešla 😉

majdula
9. únor 2011

@hupcza S tim souhlasim, priorita je podle me prvorozene dite, ktere uz ma nejake socialni potreby, miminecku staci mliko a sup do toho satku 😉 vic zatim nepotrebuje... Ono se to ted nezda, ale pozdeji se preferovani mladsiho miminka muze hodne vymstit...
Ja mam zarny priklad, ze takhle ne, v manzelove rodine 😔 Manzel je o dva roky mladsi nez jeho segra, kterou po jeho narozeni prevzal do sve "pece" tchan, aby tchyne mela klid a cas na noveho prcka... proste si je jakoby rozdelili... jako sice asi super pro tchyni a velka pomoc pro tu chvili, mela klid od male, ktera se upnula na tatinka, kterej ji bral ven, pecoval o ni... Ale svagrova je tim dodnes poznamenana, na manzela strasne zarlila a v podstate ho nenavidela az do dospelosti, ony ty detske krivdy pretrvavaji dlouho 😔 sama ted rika, ze vlastne mela za zle mamince, ze ji "odstrcila", ale deti nedokazou nenavidet rodice... bylo jednodussi pro ten detskej mozecek prenest to na toho brachu vetrelce, kterej za vsechno mohl 😒 A teprve ted, kdyz je dospela a sama studovala detskou psychologii, tak ji doslo, jak ji vlastne mama tehdy ublizila 😔

Takze @sonije bacha, cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly... a fakt na detech zanechavame stopy, ani o tom nevime 😔

majdula
9. únor 2011

@mataharyy Ted jsem sesmolila presne totez, jen mi to trvalo dyl 😀 Sice kolem sebe slysim nazory, at Radu jeste pred narozenim Risi honem odstavim, naucim spat samotneho ve sve postylce, zvykam na hlidani... 🙄
Ale ja nic takoveho udelat nechci, naopak, je mi jasny, ze by si to v te male makovicce spojil s Risovym prichodem a zbytecne by na nej zarlil...

mataharyy
9. únor 2011

@majdula No právě, já bych to taky neudělala, pač to mimčo už přijde do rodiny kde jedno dítě je, takže mu to nepřijde "divné", ale to prvorozené to bude brát jako zradu od rodičů... Proto taky až to bude jen trochu možné tak bych ráda začla chodit plavat a pač malej miluje vodu, tak mám takovou ideu (no otazné je jak to vezme tatínek 😀 ) že by jsme jednou týdně šli do bazénu a tatínkovi narvali kočár, mimčo hodinu a půl bez mé přítomnosti přežije a malej bude mít svojí hodinku s mámou 🙂 a já si i odpočinu a budu fit pro další dny, abych se nezcvokla 😀

meleri
9. únor 2011

@mataharyy
@reruna

no abych vám povykládala, dneska jsme byli v parku, je to takový park jakože podélně kolem řeky. takže je třeba dávat bacha...byla jsem tam s kamarádkou která chtěla jít dál, tak říkám Samičku, půjdeme trochu dál ale počkej vezmu kočárek a půjdeme všichni. jenže on se otočil a začal pádit jak pominutý, po cestičce kamarádka na mě volala at běžím že mi vezme kočárek a vše, já s břichem za ním jsem mírně nestíhala, pak tu cestičku přetíná takový betonový žlab, který hodně prudce svažuje potom do té řeky, no a co on, okamžitě po tom žlabu dolů to jsem se překonala a nevím jak jsem to stihla ale drapla jsem ho hned u hladiny, šílené, do toho hned kontrakce....neřvala jsem jen jsem to vydychávala a snažila se opět podobrém vysvětlit že prostě je to nebezpečné...pak jsme se o tom bavili ještě před spaním že mě musí držet za ruku, nebo aspon být u kočárku, výsledek byl že mě pak celý večer držel za ruku, ale jestli to tak bude i venku....:(
četla sem si co jste mi psaly a povzbudily jste mě, ale prostě problém je TEĎ to zvládnout ty jeho stavy....manžel se mnou nesouhlasí myslí si že bych měla přitvrdit, dát mu pokaždé na zadek, zavřít v pokoji atd, ale na něho to nezabírá, je to pak ještě horší, pláče, je úplně nervní nechci z něho mít nerváka...

namibu
9. únor 2011

ahoj nam se narodila druha dcera, kdyz mela kris čtyři. na miminko se těšila od začátku těhotenství, pomáhala mi chystat věci a podobně. Po narozeni nelinky mi pomahala - vybirala plinky podle obrázku, v koloběžce odvážela pozžité plíněčky...pomhala koupat..nikdy nežárlila a do ted - ted už je Nelince 2,5 roku - mají spolu velice krasny vztah. Myslim, že duležite je davat neustale provorozenemu najevo, že je moc duležitý a že příchodem miminka dostaneme do rodiny jen dalsšího milovaného člena nevíc. Mějte se všichni hezky 🙂 namibu

mataharyy
9. únor 2011

@meleri Ani mi nemluv, včera jak jsme šli tak se za náma coural a najednou koukám a auto na druhém konci ulice, tak jsem volala ať jde na stranu že jede auto to telátko se začlo smát tomu jak jsem se rozběhla a stál jak sloup v prostřed cesty, smíchy pomalu padal a volala na mě mimi hop 😀 Taky když jsem ho doběhla a odtáhla na stranu neměla jsem možnost mu něco říct, pač jsem ještě dvacet minut dumala zda jedem rodit 😀 Já pevně doufám že po porodu budu více zdatná, budu mít i ustálenější hormony, tak taky budu zvládat lépe a snad i Adrián se trochu zklidní, zatím se na mimino těší tak snad se to pak nějak urovná 😵
@pepibubu Můžu tě poprosit o ten link, že bych si početla a snad našla i nějakou radu 🙂

blandik
9. únor 2011

@pepibubu - velmi dobrá poradna s odpověďmi online je na ona idnes -
http://ona.idnes.cz/rodicovska-poradna-mgr-mark...

Je tam i období vzdoru, nastavení hranic, spaní....ty rady se mi tam líbí.