Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

mamkamarketa
21. črc 2011

@korcula tak to Tomas nebreci,ten jeci a krici. a musim rict,ze doma ve vetsine pripadu je zlatej, venku to je horsi 😖 predevcirem jecel,ze se houpat (houpacka byla obsazena) jecel a kricel,tak,ze se dusil odtahla jsem ho pryc jecel dalsich 20min,samozrejmne cela ulice na nas koukala 🙄
koukam,ze mame stejne stary kluky,ze by to meli ve znameni?

korcula
21. črc 2011

@mamkamarketa taky střelec? tak my zase naopak, venku to docela jde, ale doma je to děs... takže mám opravdu radost že dneska prší 😠

mamkamarketa
21. črc 2011

@korcula jj 25.11. 2008 doma te alespon nikdo nepozoruje 🙂 ja kdyz mam moznost,dam mu mrazene za krk (pytlik mrazene zeleniny) uklidni se.ma to stejny efekt jako sprcha,ale neni to tak drasticke 😉
ale chodit ven s mrazici taskou asi neklapne 😖 🙄 😅

korcula
21. črc 2011

@mamkamarketa to můžu zkusit, ale nějak si neumím představit že byto pomohlo... 😉

mamkamarketa
21. črc 2011

@korcula taky jsem tomu neverila,ale kdyz je nejhur a mam moznost placnu mi neco ledovyho za krk a za chvilku je certik pryc a muj milacek je zpatky 😵

korcula
21. črc 2011

@mamkamarketa tak díky za tip... a ymslíš, že to může pomoct i když se nevzteká, ale prostě brečí?

mamkamarketa
21. črc 2011

@korcula to nevim,je to misto ledove sprchy,a to breci,ze neco chce,nebo ze treba dostal na zadek?

korcula
21. črc 2011

@mamkamarketa že něco chce, nebo naopak nechce...že mu něco nedám...atd

hansed
21. črc 2011

@mamkamarketa ahoj, ještě nemám zkušenost, ale kamarádka nosila rozprašovač s vodou a vždycky na holku stříkla trochu vody a ona přestala... pak mi vyprávěla kámoška že byla svědkem vztekacího záchvatu před sparky´s v Brně.... kluk se tam válel, ječel, byly mu asi 3, maminka to sledovala, když skončil, dostal na prdel, zeptala se ho, jestli chce ještě a byl klid.... no nevím, jak bych to řešila já, asi se picnu, až se naše malá začne vztekat....

mamkamarketa
21. črc 2011

@hansed vodu,jo,tak to musim zkusit. urcite je to praktistejsi,nez sebou vlacet pytlik mrazene brokolice 😅 u nas fyzicky trest nepomaha. jednou dostal,tak,ze mel cerveny zadek 😨 😔 a smal se mi do obliceje 🙄 takze od te doby,ho nemlatim,doma,kdyz zlobi jde do koutu,nebo mu placnu neco za krk.
uklidnim te,ze tyhle vzteky mivaji vuci opacnemu pohlavi (matka-syn,otec-dcera) u nas to plati

hansed
21. črc 2011

@mamkamarketa no s tím smáním se...manžel mi vyprávěl jak z výprasku měl legraci, nebo z učitelek ve škole...čím víc na něho řvaly, tím víc se na ně usmíval 😀 2 skončily v blázinci...a ten můj blázínek si vzal mě-učitelku 😀 😀

mamkamarketa
21. črc 2011

@hansed ses ucitelka,jo? no uprimne doufam,ze to muj syn nedotahne tak deleko,ze ucitelky skonci v blazinci 😅

hansed
21. črc 2011

@mamkamarketa no jo, učitelka, ale myslím, že už se učit nevrátím...jednak se radši budu starat o Adélku a pravděpodobně to bude hodně potřeba, a za druhé mě fakt vyčerpávalo bojovat s dětmi i s rodiči.... 😒

mamkamarketa
21. črc 2011

@hansed chapu, a tos ucila na zakladce-pokud se teda muzu zeptat/

hansed
21. črc 2011

@mamkamarketa jj, na základce na 2. stupni, čj-občanka, bavilo mě to, chvílema mi to chybí, sice jsem třeba už ve 2 byla doma, ale další 4 hodiny jsem dělala přípravy na další den 😒 a ty děti to neocení, byl to boj...

pajafra
21. črc 2011

Holky, potřebovala bych radu - dcerka bude mít 2,5 roku. Občas se vztekala vždycky, ale tak poslední měsíc dělá úplné hysterické scény, a to kdekoliv - v přelidněném obchodě, na ulici, doma..... Začně vždycky šíleně zuřič, křičet, ječet - jen kvůli maličkosti, kterou nesmí (např. vzít si další bonbón, když si má uklízet hračky, když ji nenechám v obchodě běhat a brát věci z regálu...). Navíc mi připadá, že čím dál míň poslouchá. Čekáme druhé mimi, a tak se u mě hormony jen bouří a kolikrát mi připadá, že na ni často křičím, plácám po zadku a nevím si s ní rady. Slyšela jsem radu - dát pod ledovou sprchu a příště ji to prý přejde. To mi ale připadá moc drastické. Nemáte někdo s tímhle zkušenosti? Děkuji za radu.

dilemma
21. črc 2011

@pajafra ja sem o tomhle jen cetla ze deti od 2 do 3 let delaji tyhle veci zacinaji chapat sami sebe vedi cpo nesmi a co smi zacinaji se prosazovat a porad hledaji ve vsem skulinku kde by jeste mohly neco vyvest aby jsim to maminka nebo tatinek povolyly, je to pry uplne normalni jev v tomhletom veku a po trech letech je to pry prejde chce to povne nervy:( maly jeste dva roky nema a take nam takhle vivadi a jestli se na tebe lidi divaji jako jezisi ty mas rozmazlene dite tak tak to vubec neni delaji to pry uplne vsechny deti a vzdy delaly jen nekteri si to nechcou pripustit a vymlouvaji se ze to tak nikdy nemely... Mej pevne nervy i kdyz to nekdy asi nejde budu drzet palecky aby top bylo jen a jen lepsi🙂

hanickacb
21. črc 2011

@dilemma Ahoj můžu se přidat?🙂 má 4letá dcerka je taky vztekloun.
Neposlouchá a věci si vynucuje pláčem.
Je opravdu velmi drzá,někdy mi odmlouvá tak že manžela držim aby jí nedal pořádně na zadek.
Dr.říkal že to přejde ale kdy to nevim.

mamkamarketa
22. črc 2011

@pajafra sprchu neeee.je to desne drasticky a pro organismus je to sok. ja jsemnekolikrat (fakt uz jsem byla bezbranna-telesne tresty u nas nemaji cenu) tak jsem mu placla neco studeneho za krk ( v nasem pripade mrazena zelenina) placla jsem mu to za krk nekolik sekud drzela nasilim .... a uklidnil se 😕

pajafra
22. črc 2011

@dilemma Díky. To je pravda, kolikrát na mě venku hledí jako když si neumím s vlastním dítětem poradit a jak to, že může vůbec takhle vyvádět. Tak doufám, že tohle období brzy přejde.....

pajafra
22. črc 2011

@mamkamarketa Za krk zeleninu z mrazáku🙂 Tak to jsem ještě neslyšela. Mně ta ledová sprcha připadá taky moc drastická. Naše princezna neposlouchá skoro vůbec - že si má uklidit hračky jí opakuju třeba 10-15 krát pořád dokola a nic, hraje si dál nebo se na mě dívá. A až zařvu, tak jde uklízet, a to nad ní ještě musím stát☹

dilemma
22. črc 2011

@pajafra Ja si mylsim ze jou chce to poravdu obrnit se trpelivosti a ja vzdy rikam at si kazdy rika co chce je to moje dite a nemaji mi co do toho kecat ja jin taky nekecqala kdyz vychovavaly oni deti🙂 ja se s tim neparam v takovem pripade jsme hodne nad veci🙂

dilemma
22. črc 2011

@mamkamarketa ahoj zeptam se v sobotu prababicky oni blesk porad kupuji nikdy to nevynechavaji jestli ho nahodou nenajde dava novyny do krabice vsimal sme si statusu🙂 kdyz tak napisu pak jestli je ma nebo ne🙂

pajafra
22. črc 2011

@dilemma Ona právě trpělivost není moje silná stránka a navíc ťeď ty hormony v těhu☹ No, nějak to překonat musíme. Jenže nejhorší na tom je, že mě to potom mrzí, že na ni křičím nebo že dostane na zadek☹

dilemma
22. črc 2011

no to tak bylo semnou i v urey maly nechtel spinkat a della kravyny a uz bylo moc pozde a ja sme se rozzlobila jako nikdy predtim a to se snazim vzdy udrzet zacla jsme rvat nasekala na zadek a on stejnak neposlech rval i kdyz nemel dvuod no konec ale pak se sklidnil a koukal tak smutne jestli si ke men muze jit sednout do obyvaku ze mi toho pak bylo taky hrozne lito a hned jsme ho pomuckala a pohladila ja si myslim ze my maminy jsme srabory mame ty sve deticky tak radi ze kdyz je sprdneme nebo nasekame nazadek tak hned toho litujeme.. ale myslim si ze nekdy to je potreba aby se to ditko trosku sklidnilo kolikrat maly dostane nazadek a uz si z toho nic nedela uz si zvykl ze maminka jen tak polechta aby se nereklo a s tema hormanoam ono je to tezky my se snazime o miminko druhy mesic a ja jsme tak labilne nadne z toho ze to nejde a porad marne cekma jestli MS prijde nebo ne ze jsme n ato stejne obe:D akorat ze tobe poroste bruch a me delsi a delsi trpelivost:D ale tak maly se sklidni uplne az se ti to malicke narodi uvidis bude jak vymenena tohle deti delaji hold si jeste tech par mesicu budes mute pockat:(

evi3
29. srp 2011

ahoj, občas čítam vašu diskusiu 😉 , dcéra má skoro 4 roky a nedá sa povedať, že by bola menší vztekloun ako pred rokom. Len je to iné, novinky sú pozitívne aj negatívne. Negatívne je, že po demonštratívnom opustení miestnosti, prípadne po vykázaní z obývačky buchne dvermi, prípadne dorazne položí nejakú stoličku operadlom na zem ... Pozitívne je, že keď ju to prejde, tak príde, povie "promiň" a objíme nás.
nič nepomáha tak ako mantra "hlavne že je zdravá hlavne že je zdravá..." 😉

pepibubu
autor
31. srp 2011

Po delší době se sem hlásím s jakýmsi shrnutím.

Pepa měl minulé pondělí narozeniny, třetí. A já mohu s klidným svědomím říci, že rok od druhých do třetích narozenin byl NEJHORŠÍ ROK MÉHO ŽIVOTA a doufám, že podobný už nikdy nezažiju. Oba s manželem koketujem s myšlenkou na třetího broučka, jen já jsem si dala podmínku - začneme lechtat štěstí až Martínkovi bude tak 2 a 1/4, protože už nechci zažít souběh "vzdorňáka" a miminka. Fakt jsem si hrábla na dno, ale poslední měsíc až dva už je Pepča "rozumnější" (furt je to telátko, ale už se tak nevzteká a nechá sivěci vysvětlit, i když amok občas taky ještě předvede) Takže aby se třeťátko narodilo nejdřív, až Martinovi budou ty tři

Občas, když mu něco nedovolíme, a může to být kravina typu "ne,Pepo,už .jsi sušenky měl, další ne," tak jde, a bouchne bráchu. Ten se logicky rozeřve, ale už mu to i občas vrátí 🙂 V takových chvílích se musí bráškoviomluvit, takže pak zazní "pomiň. Jo a má zvláštní úchylku poslední dobou, "roluje" uši, nejčastěji Martinovi. Adalší zlozvyk, cucá si prsty a vypadá pak jak slabomyslnej. Ale to je slabej odvar, proti tomu, co bývalo...

Taky se Pepa konečně zbavil plín (do narození Martina jsme to nestihl, a pak si vytrvale "hrál na miminko" ) má už jen na noc, a ta je většinou i suchá... Takže mi svítá na lepší časy, přestože Martinovi vztekací období právě začíná, ale mít jednoho vzdorňáka a jednoho už rozumnějšího předškoláka je přece jen proti tomu, co bylo, výhra.

Ale diskusi nechám běžet dál, přece jen, vidím, že nejsem sama kdo tenhle problém řeší a komu pomáhá. 😉

evaviki
31. srp 2011

@pepibubu koukala sem na miery a 109cm??? teeda, ten bude riadne vysoky 😀

ined77
31. srp 2011

@pepibubu 🙂 ...jj, nech 😉 .nepřispívám (zatím), ale léčím se tu 😀 .

dagina
2. zář 2011

Ahojky,

@pepibubu dlouho jsem na tebe nikde nenarazila, už jsem si myslela, že jsi utekla z koně. Mě jen zaujal tvůj příspěvek, jak píšeš že jste si sáhli na dno... u nás to je zrovna tak, a vlastně největší krize ve všech směrech momentálně graduje... , si říkám, být ještě hůř, tak jsem mrtvá žena. TAkže po třetím roce starší dcery mám čekat zlepšení 😕 ?!
Jinak také bojujeme s ubližováním mladší sestřičky 😖

TAk ať je i u vás jen lépe a lépe 😉