Nezvládám své dítě. Nepomáhají zákazy, plácnutí

pepibubu
13. led 2011

ahoj, kolikrát mám pocit, že Pepína absolutně nezvládám. Pár příkladů. Leze za gauč, kde máme lampu, a s oblibou ji vytahuje ze zásuvky. Ví že nesmí. Vysvětlovali jsme, zakazovali jsme, přes ruce jsme plácali, hlas jsme zvýšili. k ničemu. Gauč přirazit natolik aby se tam nedostal nejde.

Další - ví, že nesmí vypínat a zapínat televizi (zapínání je na horní straně, když si stoupne na špičky tak dosáhne. Za cenu že to na sebe může stáhnout atd. Opět. vysvětlování, zakazování, plácání, zvedání hlasu, nic.

Ničí knížky, strká do mě, naposledy jsem málem spadla když jsem vstávala ze země a on do mě strčil. Fakt nevím. Většinou je hodnej, ale pak má den jako dneska, kdy dělal vše popsané, a já bych ho dala komukoliv.

crca
13. bře 2011

@nadka25 Jsem se zase nasmála,to je přesně u nás,i když jim koupím úplně to samé,tak se o to stejně perou o tu jednu.Dneska nemusím vařit,vaří tchýně,ale mě příjde,že je to horší,než když na ně nemám moc čas dopoledne 🙄 U kreslení vydrží holka 2 min,ono celkově u všeho nevydrží.....když čteme(prohlížíme knížku),tak chvilku dobrý jenže jeden chce pak tuhle stránku,ta zase jinou a je to zase boj a dva na klíně,ještě držet knížku a je a uhejbat s hlavou jak se rvou... 😔 abych nedostala ťafku....hrozný.V dubnu jim budou dva a chci jim zkusit koupit tu plastelínu a ty barvy do vany,tak jsem zvědavá 😀

nadka25
13. bře 2011

@crca teda to máš taky dobré probíhá to jako u nás 🙂 🙂 . Když mi sedne zdenda na klín tak se malá může zbláznit začnou se škubat, ale stejně vždycky dostanu ťafku já 😀 😀 . Syn mi už 2x zlomil malíček na pravé noze a malá zase 1x na levé, rány co dostanu do nosu už ani nepočítám 🙂 🙂 🙂 . U nás pořád veselo, když děti zavřou pusu tak to až večer když spí. Koupila jsem jim barevné křídy aby si mohli venku kreslit tak to vypadalo nadějně v závěru to ale dopadlo tak že zdenda křídy rozlamoval aby se terce vlezli do pusy 🙂 🙂 . Celý den rachot a když jedem třeba na nákup do tesca tak všichni ví, že jsme tam 😀 😀 .

crca
13. bře 2011

@nadka25 Jo ty křídy mě taky napadly,máme terasu takže by to šlo,jenže nevím,jak odnaučit kousat tuhy u pastelek,natož křídy 😀 Když kreslej,tak za chvíli jsou ukousaný tužky a holka ještě rozkouše papír 😠 Co je dobrý,tak ty magnetický tabulky,u toho vydrží aspoň 5 min a nic není ztrávené 😀

nadka25
13. bře 2011

@crca u nás dopadla magnetická tabule takhle: napřed čmárali jeden druhému tak čmáral takže se byli, pak si to mazali navzájem a v závěru ji rozšroubovali až na šroubky 🙂 🙂 takže tak dopadla tabule 😀 😀 , v první řadě je vždy zajímá technická stránka jak věci rozdělat na co nejvíc součástek 😀 😀 😀

veronika.h
20. bře 2011

Teda holky, kde to vázne? Že by @mataharyy už porodila?? U nás doma je teď nejoblíbenějš činnost lehání na zem a hraní na broučka s ručičkama a nožičkama nahoře 😝 😝 😝 . Jinak tužky jsou poschovávaný, protože už mám počmáranou čersvě vymalovanou zeď a pastelky končí v puse místo na papíře. BY mě zajímalo, kdy ho přestane bavit všechno ochutnávat a s křídama to máme jako @crca - radši je nevytahuju, páč by z nich byla svačinka

mataharyy
20. bře 2011

@veronika.h mataharyy ještě neporodila, k vlastní smůle, ale od včera mám pravidelné kontrakce, jen mezi třetí ráno a osmou ráno ustali, jenže jsou slabé a krátké 😒 Ani tříhodinové hopsání na míči a dnešní dlouháááá procházka nepomohli... Tak já už nevím 😠

veronika.h
20. bře 2011

@mataharyy TAk to moc držím palce, aby to přišlo co nejdřív, musí to být na budku😝pp. já měla pravidelný kontrakce 2 noci po sobě a ráno, když už jsem byla nachystaná jet, tak to přestalo. Nepomohlo sexovat, chodit, nápoje na vyvolání porodu, nic. Třetí den jsem se dobelhala do porodnice, úplně KO, na monitoru kontrakce, ale já už nic necítila, tak jsem dostala kousek čípku a bylo to🙂)

mataharyy
20. bře 2011

@veronika.h u nás je velký problém to že manžel zítra v šest ráno odjíždí do práce a já jdu na kontrolu až v jedenáct a to on už bude nějakejch 150 km v háji a než by se zas dostal domu... 🙄 Je to na palici, už mě to neba 😔

veronika.h
20. bře 2011

@mataharyy A dovoleá nehrozí? KDo pohlídá malýho, když začneš rodit?

mataharyy
20. bře 2011

@veronika.h Nehrozí, ne do okamžiku kdy začnu rodit a nebude se moct nechat vypsat na opatrování... No právě to je to, kdo bude hlídat mládě 😖

veronika.h
20. bře 2011

@mataharyy A vy bydlíte někde daleko od rodiny, co?? A kamarády kolem sebe taky nemáš?

mataharyy
20. bře 2011

@veronika.h No daleko, jak se to vezme, tchýni máme přes dvě vesnice, ale té malého nesvěřím i kdybych ho měla mít u porodu 😅 Jo když bude ouvej, tak malého dám k sousedům, jsme předběžně domluvené, ale i tak je to na bednu, než se sem pak manžel dostane... Proto jsem chtěla zas rodit o víkendu a nic... 😠 Tak kdo ví ještě máme čas do rána, ale naději si nedělám, s mojí klikou začnu rodit cestou na poradnu 😀

sussanah
20. bře 2011

@mataharyy jeste je sance, ze se to rozbehne v noci 😉 Budeme drzet palce!
Ja radeji zatim ani nepremyslim, kam upichneme mladeho, az to bude aktualni u nas. Oboji rodice 200km daleko, takze to bude bud slecna na hlidani nebo sousedi 😒

veronika.h
20. bře 2011

@mataharyy
@sussanah
Holky já teda smekám, já bych si bez svých rodičů ani neprdla 😝 🙂 🙂 Nedokázala bych se odstěhovat někam daleko. Mám je kousek a kdykoliv je potřebuju, jsou k dispozici, takže když už to tady doma je na mašli, odvážím vnoučka k prarodičům, ať se taky chvilku pobaví 😅 .

@mataharyy Noc je ještě dlouhá třeba se mláďátko umoudří a vykoukne, držím palce.

sussanah
20. bře 2011

@veronika.h kdyz nemas na vyber, tak mi ver, ze si zvyknes 😉 Ja zase zcela bezmezne obdivuju vsechny samotne maminy bez partneru, protoze byt na to vsechno uplne sama bez pomoci, to uz je fakt nekdy na masli..
Ja se prestehovala v dobe studii do Brna a pak uz tu zustala a potkala manzela, takze tenkrat jsem nad takovyma vecma ani neuvazovala. Ale zas, vzhledem k tomu, jak vidim "nadseni" pro hlidani u mych rodicu a to se vidime jednou za 2m, tak si nedelam iluze, ze by snad mladeho chteli hlidat i kdybychom bydleli blizko 😒

mataharyy
21. bře 2011

@veronika.h No tak v tu dobu jsem nepředpokládala že nastane čas kdy budu mít sto chutí si tu mašli hodit 😀 Navíc máma má ještě dvě malé děti (6 a 2,5 r) a s hlídáním, no nevím nevím 😅 a táta ten má chudák sám starostí dost, ještě mu hodit na krk mládě, tak asi zkolabuje, no a tchánovci sice blízko, ale tchán naprosto nepoužitelnej pro cokoliv a tchýni mladého nedám, pač dle mého názoru by to neustála a nemám k ní nějak důvěru, ač jako babička (když přijde na návštěvu) funguje...
@sussanah jo představa že jsem úplně sama, bez partnera tak už se asi houpu na půdě 😖
Jináč mládě mě vypeklo na celé čáře, dnes kontrakce ustoupili (no proč ne, když jsem šla na kontrolu, že...) a pokud do pondělí neporodím, tak v úterý nastupuju na vyvolání 😒 takže na čtvrtek mám v plánu ricinovej koktejl a děj se vůle... 😅

veronika.h
22. bře 2011

Jo s tím hlídáním je to taky dost často boj, protže na chvilku jsu všichni ochotní, ale třeba na celej jeden den, to nee. To bylo keců, jak se všichni těší na své vnoučátko, jak s ním budou trávit čas!!! JAko naši jsou celkem v pohodě, hlavně tata je jedinej schopnej se o malýho postarat a dát ho večer třeba i spat, máma, ta se furt bojí, že bude řvát, že někde spadne apod kraviny. Když jsme se stěhovali a mamka ho hlídala jeden den, tak už mi v 16hod volala, kdy přijedem, že jsou z něj s přítelem zničení. 😝.
S tchýní ho mám opravdový strach nechat ho dýl než hodinu a tchán si pro jistotu pořídil vlasní mimino 🙂 🙂.
Ale pořád je to určitě lepší než nic🙂.
A matky bez partnerů - to nechápu, jak dokážou.
@mataharyy TAk přeji hodně štěstí s koktejlem, já se po něm akorát tak pos.... a přivodila si chutné kontrakce a nic 😝 😝 🙂 🙂
@sussanah Až se ti narodí druhý mimčo, neuvažovala jsi o miniškoličce? Já dávám malýho v Brně 1x týdně do školky na 3hodiny, je to strašně fajn🙂))

mataharyy
22. bře 2011

@veronika.h No toho se trochu bojím, v půl dvanácté jsem psala manžovi že mám takovou obavu, že jsem si ricinňák koupila na prd, ve tři jsem okousala postel a lezla po stropě jaké jsem měla kontrakce a do půl čtvrté, kdy jsem už byla pomalu rozhodnuta hodit malého k sousedům a vyrazit pro nějakej "utlumovák" do porodrnice, zase nic... Takže kdyby mi to mělo vyvolat jen plané kontrakce tak se asi podělám i bez ricinu 😀

veronika.h
22. bře 2011

@mataharyy Ty seš sama doma i v noci???!!!. Ježííš, já si fakt připadám jak idiot, ale to bych fakt nedala, rodit a ještě být sama se starším prckem. Já poslední dny před porodem jen ležela a skuhrala 😝 😝 a MM mě musel obletovat.
Já bych řekla, že očividně jsi už na porod nachystaná, ten riciňák tě buď nakopne nebo zabije 😀 😀

mataharyy
22. bře 2011

@veronika.h Já jsem doma s mládětem sama celej tejden, manžel v pondělí v šest odchází do práce a vrací se v pátek kolem páté odpoledne... Pak máme společnej víkend, kdy se snaží vetřít tchýně 😀 a jedem nanovo 😉 Já u prvního těhu byla maximálě v pohodě, jen posledních pár dní, či týdnů jsem se převlékala z noční košile jen když jsem musela někam jít, jináč to byl můj nej úbor 😀 no a teď se to taky dá, jen teda je to větší záhul s tím mládětem co pořád něco chce, případně někam zdrhá a má srandu z toho že ho nedoběhnu 😀
No právě co když mě zabije 😎 😀 😀

veronika.h
22. bře 2011

Já bych to nezkoušela, pokud by nebyl TM doma. Já jsem ho pila až noc před nástupem do porodky.
Ale co zas, kontrakce máš i bez něj, pos..t se před porodem je fajn na vyčištění a když ti prdne voda, tak aspoň můžeš jet hned. Nic horšího by se ti stát nemělo🙂

sussanah
22. bře 2011

@veronika.h jj nejakou miniskolicku bych docela brala, ale nebydlime primo v brne, ale cca 30km od brna a ze bych jako pobalila deti, jela 30-45min do skolicky, vylozila starsiho, jela zpatky a za 2h zase do brna, to me fakt nebere 😝 Takze to vidim spis, ze mladeho obcas vezme nase hlidaci slecna vyvencit a je se budu venovat dvojce a sobe. No uvidime. Predstavy zatim mam, ted uz jen pockat, az me realita prasti pres hlavu 😀
@mataharyy no teda s ricinakembych byla opatrna a radeji bych ho zkusila az v patek vecer. Kdyz si ho das ve Ct a budes pripravena (coz podle popisu docela jsi), tak taky muzes behem noci porodit. fakt ho dej radeji az v patek odpoledne, az budes mit muze doma. Pokud by mel zabrat, tak behem noci zabere a o vikendu bude hotovo 🙂
Uplne jsem si vzpomnela na sebe pred porodem mladeho, v pyzamu vetsina dne 😎 To byly casy... Uz chapu to, jak mi chsichni rikali, at si to uzivam, odkud muzu 😅

susan87
22. bře 2011

@pepibubu tak ja mam doma to same,dvouleteho chlapecka,kteremu nedavno zrejme zacalo take obdobi vzdoru,jsem z nej uz vycerpana,totalne,porad se vzteka, a kdyz jeci tak se nadavuje presne jak ty rikas a nepomuze nic,jsem pak ze vseho a na vsechny otravena a uz nevim jak dal.

mataharyy
22. bře 2011

@veronika.h tak tam se uvádí že to zabere do 3-6 hodin, tak když si manžel domluvil volno a přijede ve čtvrtek na večer, tak to prubnu nějak po o 😀 a uvidíme 🙂 Taky bych do něj nešla dřív než bude manžel na cestě, s mojí klikou by to zabralo hned 😀
Jináč teda jsem četla že některé holky měli problém ho sehnat, pač jim ho nechtěli prodat že jsou těhule a já se ani v jedné lékárně netajila tím že si jdu vyvolávat porod, tak snad ublížit to nemůže... 😅

sussanah
22. bře 2011

@mataharyy neboj, nemuze, fakt se maximalne pos... 😉 Ale pry fakt opatrne s davkovanim. U me teda zabral ten slabsi napoj z hrebicku, skorice, zazvoru a na to jsem si dala merunkovou drt domaci a teda bylo to jizda 😀

mataharyy
22. bře 2011

@sussanah Já ten kořeněnej zkoušela a jedinej účinek kterej měl, že mi bylo blbě z toho zázvoru (nesnáším ho 😎 ). Tak to je jasný zkusíme hezky pomaloučku, polehoučku, když by nezabral přitvrdíme 😀

sussanah
23. bře 2011

@mataharyy na nejakou dobunebudu pritomna, tak preju pohodovy a rychly (ale zase ne moc 😉 ) porod 🙂
A jestli teda maleho nevyzene ani ten ricinovy olej, tak v tom pripade budes mit super odolne ditko 😀

mataharyy
23. bře 2011

@sussanah Tak pak mám ještě v záloze dnešní lítání po úřadech, z toho jsem vždy zralá na porod, případně návštěvu tchýně, to je taky zážitek, no a pokud nic, tak fakt nevím, ale obávám se že v takovém případě ho ven nedostane ani vyvolávačka 😀 😀

sussanah
23. bře 2011

@mataharyy dalsi varianta je jit s tchyni na urad 😀 Ale to by te z toho taky mohli odvezt do jineho ustevu nez do porodnice.. No vsak on cvrcek bude jednou muset ven 😉

mataharyy
23. bře 2011

@sussanah No to by nebyla porodnice, ale cvokárna, nebo rovnou márnice... 😅 😀 Tak to určitě, jen pokud nic z toho co se doporučuje nezabírá, tak aby se nám nakonec nevykašlal i na tu vyvolávačku a neřekl si já vás dlabu přátelé půjdu až sám budu chtít 😀