Noční buzení co hodinu nebo i půlhodinu

ronja55
28. zář 2018

Mám ročního syna a od narození mi spí špatně. Nikdy nespal celou noc. Nejlepší noci jsou když se vzbudí tak 3 krat. Poslední asi 2 měsíce ale spí uplně šíleně. Budí se mi co hodinu, někdy i co pul hodinu. Stale vyžaduje prso. Tak že kolikrat spime tak že je pul noci nacuclý na prsu jen aby jsme se alespon trochu vyspali. Spí s námi v posteli od narození, s tim ze má svoji postylku bez bočnice přiraženou u naší postele. Ale tam spí jen z večera, během noci se stěhuje k nám. Už jsem fakt zoufala, jsem totálně nevyspalá a pak nejsem schopná fungovat přes den. Kojit chci stále nejlépe do samoodstavu, ale to noční neustálé kojení mě fakt vyčerpává. Podotýkám že hladem se budit určitě nemůže. Přes den toho sní hodně. Má 12 kg, tak že fakt nestrádá. Poraďte co dělat aby začal spát lépe?

bayt
28. zář 2018

U nás to samý a ráda si vyslechnu názory :( Můj plán byl vydržet to tak do dvou let a pak prostě v noci prso nedat a podávat čaje. A dávat jen ve dne.

chumlee71
28. zář 2018

Neporadím, ale nejsi v tom sama. Bohužel u nás je to úplně stejný. Dneska se mi budil každých 20 minut 😥😲

terka2018
28. zář 2018

Holky a nespalo by se malemu ve vlastnim pokojicku? Takhle se mozna vzajemne rusite a malej chce neustale prso protoze ho ma tak jednoduse k dispozici. Kdybych ai vzala do postele dort, taky furt ujidam 😀😀

ronja55
autor
28. zář 2018

@terka2018 to urcite ne, to by prořval celou noc. Je hodně kontaktní a beze mě nevydrží. Už jsme to zkoušeli a vždy to dopadlo stejně. On svuj prpstor má, má velkou postylku přiraženou u naší postele a stejně v ní nespí. Prostě chce byt se mnou...

bayt
28. zář 2018

@terka2018 No určitě se nerušíme, já nechrápu a nepřevaluju se nebo tak. Navíc se budí v celkem přesných intervalech, to nevypadá na rušení. Někdy se jen vzbudí, koukne, zda jdem u něj, přitulí se a jde spát.

terka2018
28. zář 2018

@ronja55
@bayt ja to nemyslela špatně, jen sem si rikala ze by to mohlo pomoct. 🙂 ale jestli to teda nefunguje, neda se nic delat, nicmene v 1 roce uz by mohli byt schopni spat aspon tech 8 hodinek, a dat jen dudlik treba nebo napít cajiku by nepomohlo?

brookmichaela
28. zář 2018

Vite, musite vydrzet... nic jineho Vam nezbyde. Bud mu prestanete davat prso a strcite ho do vlastni postele a budete muset vydrzet ze breci - ono ho to za chvili prejde nebo proste spete dal v posteli a davejte prso - ale nevyspite se. Je to neco za neco. Nemyslim to zle ale je to realita. Sestra mela podobny problem. Mala spi sama v pokojicku. Ale budila se dvakrat za noc na lahev s mlikem. Po dvou letech mevydpani ji to prestali bavit. Nedala ji uz lahev. Vecer pred spani ji rika: milacku v noci nedostanes zadne mlicko, mlicko uz neni. Plakala dve noci a ted spi od 20:00-7h

alvapcz
28. zář 2018

ahoj, chtěla jsem se zeptat.. Mam 9mesicni holčičku, a vypije skoro 1litr mleka..myslite ze to neva?moc nepojí jiných jídel.V noci se začala budit 3krat a pokaždé chce mléko... Děkuji za zkušenosti a odpovědi

ronja55
autor
28. zář 2018

@terka2018 dudlík nemá od narození a čaj pije minimálně i pres den. Vypije mi jen 150ml a to ho musim jestě nutit. Tím že kojim na požádání, tak nemá potrebu pít čaj. Mě nevadí ho v noci nakojit klidně i několikrat, ale aby se budil každou pul hodinu už je přehnané. Odstavit jestě dlouho nechci, tak je to začarovaný kruh a fakt nevim co dělat...

bayt
28. zář 2018

@terka2018 No, možná zavedu ty čajíky dřív :D Dudlík už teď dávat nechci, když ho nemá od narození...

terka2018
28. zář 2018

@brookmichaela to spani v postylce samostatnw ma.podle me neco do sebe 🙂 malej mi spi od 8 do 7 celou noc v kuse, a naucil se to bez plakani jelikoz tak spal uz od porodnice (ze zacatku sem kojila v noci v 1,3,5 (prebalit nakojit a zpet do postylky) a postupně to prodluzoval az na to spani v kuse celou noc). V 7 vykoupu, namasiruju nakrmim dam do postylky, popreju dobrou noc a za par minutek v klidu usne sam, po 7 rano me vysmáty vitaa do noveho dne 🙂

ronja55
autor
28. zář 2018

@brookmichaela Do vlastní postele ho davat nebudu, vím co to s ním dělá byt beze mě a pořad si myslím že je ještě maličký a na samostatné spaní má hromadu času. Jen bych chtěla omezit četnost kojení. Klidně mu dám prso 3 za noc, s tim problém nemam, ale buzení po pul hodině je masakr. Dřív se takto hodně nebudil, tak hledám příčinu proč se to děje...

terka2018
28. zář 2018

@ronja55 @bayt tak je to jasne 🙂 ma to i sestrenka, udelal si z vas proste dudlik 🙂 vim ze proti dudliku se hodne protireci, ale co ho na tu noc zkusit dat? Podudle si a bude spokojen 🙂

ronja55
autor
28. zář 2018

@terka2018 anoy ale každé dítě to takto nemá. Myslíte že jsem ho nezkoušela davat do svojí postele? Od porodnice jsme to několikrát zkoušeli a když jsem po 10 minutách přišla do pokoje kde mi ječelo dítě tak že bylo modré a nemohlo skoro dychat tak jsem to rychle přehodnotila. Každé dite je fakt jiné, můj je extrémně kontaktní, od nafození ho nosim v šatku a skoro se ode mě nehne. To že je vase dítě spokojené samo v pokoji, neznamená že to tak má každé. Máte prostě jen štěstí...

ronja55
autor
28. zář 2018

@ronja55 dudlík odmítá, když na něj není zvyklí od malička, teď už si nezvykne, je to uplně jiné než prso..

terka2018
28. zář 2018

@ronja55 aha tak vydrzte a preji at to drobecka prejde co nejdrive 🙂 spokojená maminka = spokojeně miminko

ronja55
autor
28. zář 2018

@terka2018 diky, no snad to bude lepší, už jsem fakt vyčerpaná. Ještě do toho všeho mam vážně nemocného manžela, tak se přes den starám i o něj, tak je to fakt náročné....

hezz17
28. zář 2018

@ronja55 radu nemam, jsme na tom stejně 😀 pudlík neexistuje, když zkusím dát v noci napít vodu, který pres den vypije fakt hodně, Tak se akorát lekne a vzbudí se úplně. V pokojíčku v postýlce spala asi do 4m, pak jsem to už fyzicky nevydržela a vzala si ji k sobě. Protože jsem ji uspala, položila a byla hned vzhůru. Když ji mám v posteli tak se pricucne, otočí a spi dal. Někdy je fakt dobrá noc že se vzbudí jen 1x. Ale těch ke jak šafránu. Včera třeba to bylo snad 10x. Ranonksem byla hotová. Ale šla si s ní lehnout když dopoledne spala. Většinou takovyhle na prd noci ma když pak vyleze nějaký zub. Netlačí se nějaký? Rady nechat v pokojíčku, nechat vyplakat, vůbec neposloucham, protože jsou úplně mimo moje přesvědčení. Zkoušeli jsme nechat s tatínkem, ale taky bez úspěchu. Dcera je hodně hodně kontaktní. Teď se ji hodně prohloubila separacni úzkost, takže rvat ji od sebe ještě v noci, to by pro ní bylo asi hodně náročný.
Žádnou radu teda nemám, jen abys viděla že i jinde to tak je 🙂

hanaku
29. zář 2018

@ronja55 Ahoj, jako bych cetla o sobe pred dvema lety. U nas to bylo stejne, asi od 6. mesice. Vydrzela jsem to 3 - 4 mesice, padala jsem na hubu, nevyspala, zvladala jsem pres den jen nejnutnejsi ukony, nervozni, pres den jsem neusnula, abych to dohnala. A casto jsem v noci dlouho nemohla usnout, jak me dcera stale budila.
Pak me manzel donutil spat na gauci, ze to s dcerou pres noc zvladne. Rekli jsme si, ze kdykoliv se vzbudi do jedne rano, prso nebude, po jedne hodine mi ji manzel prinese, nakojim a zase odnese. Po pate rano, kdyz se vzbudila, uz jsem sla zpet do loznice a nakojila, jak bylo treba.
Trvalo to asi 10 dni, dcera plakala (ja v obyvaku cadt taky), ale manzel byl stale u ni, drzel ji nebo hladil, povidal, co ho napadlo...vetsinou po max. 15 minutach usnula. Zacala se budit cim dal min a ustalila se na tom jednom nakojeni.
Po asi 3 tydnech jsem se vratila zpet do loznice, budila se stale treba 3x a brecela, ale uz nemuselo byt prso, treba jsem jen pohladila, dala dudlik, vodu. Dalsi zlepseni pak nekdy po prvnim roku.
Ted je ji 2 a 3/4 a porad se v noci budi, chce napit, vycurat, pritulit se, ale jsou i noci, kdy se nevzbudi vubec nebo jen vykrikne a spi dal...
Moc preju, at se to u vas zlepsi a vyspis se. Kdo to nevyspani nezna, nemuze pochopit.
Ted mam syna 6 mesicu, tak uz cekam, kdy to zase prijde, budi se stale casteji, cvici, rostou zuby, ale prso davam nejdriv za 2,5 hodiny a doufam, ze se to treba nebude opakovat jako s dcerou. Ted o to horsi, ze maly placem casto vzbudi i tu starsi a ta se zarlive dozaduje, ze musim k ni. Je to boj, ale bohuzel nam matkam nespavcu nezbyva, nez to vydrzet...
Drzim pesti a moc moc s tebou soucitim. Ver, ze to za to stoji😉

alena2109
29. zář 2018

U syna to bylo to samé, kolem roku už to začalo být neúnosné. U nás na 100% pomohlo odstavit v noci od kojení, prostě nedat. Vydržela jsem 2 -3 noci a bylo to výrazně lepší. Budil se třeba dvakrát, ale stačilo jen pohladit, přitulit se a zase zabral. Po cca měsíci začal spát celou noc.

2010lucie
29. zář 2018

Tak to mě se dcera budila po 3h při plném kojení, pak bylo období kdy jsem v 19h dala kasicku (od měsíce )dokojila a dala spát vydržela 6hodin , pokračujeme tak dal, ale dcera se začala budit častěji po 45minutách
Myslíte že s kaší na dobrou noc to bude lepší?

barysskay
4. říj 2018

Dobrý den chci se zeptat na radu,
máme doma rok a dva měsíce starého klučíka,je fakt,že jsme se spaním měli problémy od malička ale časem jsme si na to zvykli ale těd to máme tak,že jednu noc malej spí bez problému,ano sem tam se vzbudí na čajík nebo mléko to bereme jako normální věc ale poslední dobou se zase začal budit kolem 10 až jedenácté v noci s hrozným pláčem a vztekáním není k utišení,utěší se až když si ho dám na sebe,když se uklidní a vypadá to že spí snažím se ho položit do postýlky zase spustí a vyloženě se po mě sápe,drží mě kolem krku nevím co mam dělat,obvykle to skončí tak,že spím s malým v posteli až tam se uklidní.Začínám být zoufalá nechci aby se to stalo pravidlem.

misicka1988
4. říj 2018

@barysskay Ahoj, kopíruji zde co jsem v minulosti psala do jiné podobné diskuze, jak se nám podařilo odbourat noční kojení. Dcerka spí také s námi, občas ji v noci přendáme spící do její postýlky kterou má přiraženou hned k naší posteli. Ale to se nám daří až teď, když už v noci nekojím.
Kopíruji 😊 :
V noci kojila i 10x , bylo to šílené. Malá se budila pořád. Bohužel i když jsem kojila v posteli v poloze na boku v leže , většinou se mi nedařilo usnout. Měla jsem kolikrát tak strašné migrény z nevyspání , že to už dále nešlo. U nás pomohlo toto : 3 noci jsem spala v obýváku , manžel byl dceři neustále k dispozici - spali spolu v ložnici. První noc se probudila jen 4x , což byl úplný zázrak. Párkrát trochu pobrekla , ale světe div se , žádný hysterák se nekonal. Manžel ji hladil , dal napít vody , potichoučku konejšil , a po chvíli opět usnula. Zřejmě jak mě necítila , nenutilo jí to "nastartovat" sací pud.... Každopádně to bylo mnohem snažší než jsem si myslela. Ráno a přes den jsem ji normálně nakojila , v sedě na sedačce. Další noci probíhaly stejně , vzbudila se dokonce jen 2x. Potom jsem se nastěhovala opět do ložnice , ale dcerka spala na manželově straně. Od té doby jsem už nikdy nesměla kojit v leže v posteli , kojila jsem pouze v sedě a jinde než v ložnici - aby ji to nemátlo. Noční kojení bylo již tabu. To bylo v jejích 16 ti měsících. Kojila jsem tedy jen přes den , před 10ti dny jsem přestala úplně , dceři bylo 21 měsíců. Ted se standartně budí 1x za noc , na napití , a nebo že chce k nám do postele. Hned ale spinká dál.
Takže jen takový malý návod, třeba někomu pomůže 😉

jeanne_g
21. srp 2019
codal
21. srp 2019

@ronja55 já se hackuju, mám to stejně a taky začínám lézt po čtyřech...

journals
21. srp 2019

Taky se připíchnu, aktuálně (už 2 měsíce) u nás stejná situace. Budí se i 10x za noc. Průměr kojení je tak 6-7x. Začalo to před šestým měsícem a přijde mi, že čím je starší, tím je to horší. Už nevím, čím to je - hlad, zuby, teplo X zima, málo X moc místa jsem už vyloučila, když ho vezmu k nám do postele, je to snad ještě horší, má pocit, že jsem nonstop dostupná 😀 Dudlík od malička odmítá (fakt jsem to zkoušela poctivě, mě by vůůůbec nevadil) 😀
Ráda si tu počtu nějaké tipy, hlavně nechci vědět, že to bude trvat další rok, dva!

diva_ziva
21. srp 2019

@ronja55 Mala som to s dcerkou podobne. Nakoniec v skoro dvoch rokoch zacala spávat skoro celu noc (max 2x hore) v období druheho tehotenstva, ked sa mi prestalo tvorit mlieko. Takze prakticky sa sama na noc odstavila, ked nebolo co dudat, cez den dudala naprazdno az do porodu. Mozea skusit na noc odstavit, ked to bude pre teba neunosne, ale prvé noci budu asi narocne.

azby
21. srp 2019

Jako bych četla o sobě před pár lety (zhruba 10) můj syn se take budil co 20 minut. A první noc co prospal celou - nepočítám, že šel curat, bylo měsíc před třetími narozeninami. Nevím čím to bylo (nebo spíš si myslím) také spal se mnou- nebyla jsem schopná tak často vstávat. Ale když jsem byla nucena přestat kojit že zdr. Důvodů tak jsem zjistila, že není schopen vypít víc než 20 ml mléka ( to mu bylo 10 měsíců) holt měl vždy prso kdy chtěl a tak si vždy jen doplnil zásoby. Podotýkám, že patřil k těm baculatym dětem a krásně jedl příkrmy.
Teď k tomu spaní myslím, že se to upraví samo. (I když to bude trvat). Pokud to nechcete řešit odsunutím do vlastní postele. ( I pak to trvalo než spal celou noc a to jsme byli ve stejné místnosti) podle mě to je jen zvyk, zlozvyk dítka.

alubif
21. srp 2019

Buď mu budeš dělát dudlík do samoodstavu a ten vzhledem k situaci bude v nedohlednu a nevyspis se. A nebo mu přestane ze sebe dělat dudlík, odstavis a hlavně si v sobe taky nastavis to, že většinou závislost děti na matce je naopak problém matky, která je ta závislejší. Takže bys měla slevit z toho,že je syn kontaktní a pak se vyspíš. Ano asi se to bez pláče neobejde, ale pokud nepovolis, dítko zvládne líp než si myslíš. Je to jen blud matek, že bez jejich prsa a kontaktu to nezvládnou. Teď to neber zle, ale tak to prostě je.

zvedavec2
21. srp 2019

@journals hele rada bych ti napsala neco jineho, ale starsi byl takoveto dite. Spal s nami od narozeni (pokusy o postylku samozrejme probehly, ale po xtem vstavani v noci jsem ho prenesla do velke...). Dudlik mel, cca v 8m ho naprosto prestal zajimat a uz ho nevzal. Ja nebyla ochotna dite nechat vyplakat a ani ho v takto brzkem mesici odstavit.. Ja neodstavila, ta unava presla v chronickou, kdy mozek funguje jinak, telo si zvyklo.
Cca do dvou let se budil co hodinu, pak se intervaly prodluzovaly. Tech 20-30min je obdobi, srovna se to. Ve dvou letech uz spal cca 2-2,5hod. Odstavila jsem v trech letech, budit se pak zacal jen 2-3x za noc. Ted jsou mu 4, nekdy spi celou noc nekdy ma noci horsi.
Jo a k tomu ze si z vas decko dela dudlik a zavisla je matka - mozna to tak u nekoho je. Ale mam 4m mladsi, ktera ma ted stejne obdobi - s rozdilem, ze je plne na UM. Ma i dudlik, a stejne. Jak mi to prso ted chybi ;) michat um v noci je pakarna...
Neporadim, jen povzbudim. Vse je jen faze, prejde to. Jo a zkusili jsme tenkrat vse. Vic jidla/min jidla, vic/min podnetu, vic/min teplo/zimu, spani, baleni, polohy, program... Ani uz nevim co. Vsechno proste. Nezabralo nic. Proste to tak mel.
@codal