Noční buzení na hraní

Dobré ráno všem....

Holky mám dotaz. Stává se vám, že se vám dítko vzbudí uprostřed noci s tím, že je vyspinkane a chce si hrát? Naše malá (za pár dní jí bude rok) to dělá cca 2-3 do týdne. Je jedno jestli jde spát dřív nebo dyl. Třeba včera usnula v 19:15 a vzbudila se (když nepočítám vzbuzeni na mlíčko nebo žízeň) ve 2 ráno a prostě spát nebude a chce si hrát. Já už jsem na to nějak tak zvyklá, prostě jí nechám a ona to pak po těch 2 hodinách sama vzdá a usne. Jenže přítel dělá na 3 směny a nevyspí se. Navíc se v tehle situaci nemůžeme shodnout. On by nejraději stál u postýlky a zkoušel ji uspavat, jenže to pak může u té postýlky stát ty 2 hodiny. To už jsem zkoušela několikrát a bez úspěchu. Já jsem toho názoru, že ji prostě nechám i když se malá v té postýlce rozčiluje, protože si s ní nechce nikdo hrát. Ona totiž vyhazuje plyšáky z postýlky s tím, že ji je máme dávat zpátky a ona je zase vyhodí. Já ji je nezvracim zpátky, protože si říkám, že v noci si hrát nemůže. To s ní můžu rovnou vstát a jít si hrát. Jenže pak mi přijde, že ji dám najevo, že je to všechno v pořádku.
Máte někdo zkušenost nebo radu?
miba10autor
10. lis 2018
@antoinet jenže když vyndam světýlko, tak neuvidím když ji budu dělat mlíčko v noci. A když budu courat do kuchyně a zpátky tak to ji vzbudím určitě
antoinet
10. lis 2018
@miba10 já jsem teda všechny děti jen kojila v polospánku, tak tohle neznám, ale kvůli případnému přebalení mám po ruce takové slabé světýlko, co se zmáčkne (není do zásuvky) a pak se zase může hned vypnout.
miba10autor
10. lis 2018
@antoinet ono to bezpečnostní světýlko nesvítí bůh ví jak moc. Nemyslím si že zrovna tohle bude ta příčina. Teď se 2 noci po sobě vzbudila jen jednou za noc a pak až ráno. A nic jsem nezměnila.
kittyy17
10. lis 2018
Oba kluci to na mě zkoušeli. Byla jsem nekompromisní, dala jsem flašku mlíka, a řekla jim, že v noci se spinká.
Žádné ústupky, hrani, vytahování z postýlky, nic. Pohladit v postýlce, dudlíky, plyšáka, a spinkat.
Pokud ovšem nerostou zuby. Když má trápení a chce maminku, tak pochovat a vzít k sobě. Když si chce hrát, tak do postýlky....
kittyy17
10. lis 2018
@miba10 světlo řeším tak, že si rozsvitim na chodbě, nebo jen v kuchyni. Jen tak, abych viděla a v pokojíku nebylo moc světla. A dudlika mám svítícího 😉
ahojahoja
10. lis 2018
Holky.. opravdu si myslite ze jsme tak blbe, deti se vzbudi a ,,pojdme si hrat,,...??! Dodrzuji ,nocni klid, nevytahuji v noci z postylky (mimo krmeni prebaleni popr.mazleni) a stejne se to deje.. tyhle komentate typu: v noci je tma jsou opravdu mimo a kdo nezazije nepochopi..
miba10autor
11. lis 2018
@kittyy17 to bezpečnostní světýlko mi udělá min světla, než když budu svítit z chodby.... Dudlíka máme taky svítícího.
miba10autor
11. lis 2018
@ahojahoja takže když se mi v noci vzbudí, brepta si tam, vyhazuje plyšáky a dudlík z postylky, vejska si u toho, tak to není hraní? Co to teda je?

Začni psát odpověď...

Odešli