Noční buzení. Zkušenosti?

pommpomm1
19. srp 2021

Krásný den. Dcerka 5,5 m od narození krásně spala, maximálně se v noci jednou probudila. Najednou se cca od půlnoci začala budit co hodinu. Nepláče, jen se vrtí a funí. Dám dudlík, přikryji a během chvilky usne. Hlad mít nemůže, přes den většinou 6x jí, kaši na noc jsem zkoušela, ale nemohla usnout. Teplo/zimu jsem vyloučila, to jsem taky zkusila. Jiné přikrývky, oblečení. Začínám být strašně unavená, ráno vstanu jak kdybych v noci nespala. Sem tam se stane že se vzbudí třeba jen 1x nebo prospí celou noc. K sobě do postele jí brát nechci, dost se vrtím. Bílý šum funguje spíš na spaní přes den. Prosím o jakékoliv zkušenosti. Děkuji

sirinfirst
19. srp 2021

zuby?

pommpomm1
autor
19. srp 2021

@sirinfirst Nic tam nemá ani neslintá.

emillyhk
19. srp 2021

@pommpomm1 Tohle jsme měli zhruba od 4,5m taky 🤦‍♀️ Syn v podstatě spal, ale ze spaní poplakával, většinou nic nechtěl, napít, dudlík, najíst, přebalit, nic... Nejhorší bylo pochovat, to se vzbudil opravdu a řval 😟. Trvalo to něco přes měsíc, nespala jsem dýl než 55min. v kuse. Přešlo to že dne na den 🤷‍♀️. Zub se objevil až teď, cca měsíc po tom co začal zase spát normálně... Řešila jsem to i v termínovce a dělalo to v té době hodně miminek, takže asi nějaká vývojová fáze? Vím, že si připadáš jako zombie, ale vydrž, přejde to ✊🍀

me_druhe_ja
19. srp 2021

Mě se holka budi od narození co 1-2h. 😀 je ji půl roku. A ještě druhý dítě k tomu, taky ještě miminko. Některé děti spí od začátku dobře, některé od začátku blbě a některým se to mění. Vydrž no.

ajja87
19. srp 2021

Jsme na tom stejně, mám druhé, takže mě to nepřekvapuje... U druhého jsem si od začátku říkala, je to spí krásně 2x za noc vzhuru(první se po hodině max dvou budila od narození) , to je luxus... Hop od čtvrtého měsíce se intervaly zkracovaly a ted v půl roce spí hodinu, začne se vrtet, pak po pul hodině vypadne dudlik, takže vstavacka znovu, pak se po další pul hodině nakoji a takhle tp máme celou noc... Neboj bude líp (ve 3 - 4 letech🤔😆) a nebo hůř (klidně už zítra 😁😁) Hold úděl mateřství, každé miminko nespí celou noc, jak si tu většina prvorodicek myslí 😁😁😁

sirinfirst
19. srp 2021

Kolem 6m taky přichází růstový spurt, což se projevuje asi především na kojených dětech, o kojení nepíšeš, ale zdá se mi, že asi nekojíš, s tím zkušenost nemám, ale moje děti při spurtech potřebovaly kojit pořád 🙂

sirinfirst
19. srp 2021

@ajja87 jen drobná úprava - téměř žádné miminko nespí celou noc 😀
Syn měl období, kdy se budil i po 20 minutách, jinak byl na prsu..caaajk 😀

pommpomm1
autor
19. srp 2021

@sirinfirst Spurt měla kolem 4. měsíce

pommpomm1
autor
19. srp 2021

@sirinfirst S tím jsem počítala je nespí hned celou noc, když jsem ještě kojila tak co 3 hodiny bylo v pohodě vstávat, ale teď si jdu lehnout a někdy mě za půl hodiny vzbudí funění a mám po spánku. Jsem pak celý den podrážděná a unavená.

ajja87
19. srp 2021

@sirinfirst jo máš pravdu😁.. První byla taky noční dravec, po tom pul roce se taky někdy dokázala budit co 20 - 30 minut na kojení, ale ona neměla dudlik, takže předpokládám, že prso měla místo toho dudlíku, ted nám to vynahrazuje dudlik, ale cekam, že nás stejně 20ti minutovky taky neminou😆

ajja87
19. srp 2021

@pommpomm1 zapoj tatínka,at treba p víkendu vstane s malým a ty se dospi, chod spát když spí dítě během dne, večer chod spát brzy... Ja třeba večer už vůbec nekoukam na telku, jak malé usne, jdu se osprchovat, nahazet nádobí do myčky a max na 15 minut na za manželem na popovidani/pomazleni a sup do hajan, prostě ten spanek musíš někde nahnat...

sirinfirst
19. srp 2021

@ajja87 moje děti taky dudlík neměly, ale ono to zas tak dlouho netrvá, jen když je člověk zrovna v tom období, připadá mu to jako věčnost 🙂

@pommpomm1 taky bych byla, kdybych musela vstávat, postýlka jako balkonek je pro mne ideální řešení, mám svůj prostor, ale stačí se otočit a jsem mimču k dispozici.

jjasmina
19. srp 2021

@pommpomm1 malá se mi budila po 20min, do 14 mes po hodině, zlepšilo se to až s odstavem bohužel

pommpomm1
autor
20. srp 2021

@me_druhe_ja Jsem tak úplně slyšet nechtěla 🤣

pampeliska1313
20. srp 2021

Ony se ty spánkové cykly u dětí mění, někdy i ze dne na den, myslím, že tohle bude trvat chvíli a zase bude pak normálně spinkat.🙂