Noční děsy dcery. Co s tím?

sonule1000
5. led 2009

Hezký den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost s nočními děsy?
Mám 16 měsíční dceru a ta se třeba i 20krát za noc posadí, přitom spí a pláče,nebo leží a kope kolem sebe a pak zase usne. Podotýkám, že spí se mnou v posteli, takže se rostahuje po celé postelii a já jsem pak ráno úplně K.O. Už jsem z ní úplně nešťastná a přijde mi, že je to čím dál tím horší. Do roka byla kojená a to se budila po dvou hodinách, takže už nevím co je to spát v kuse celou noc 😢
Předem děkuji za odpovědi maminek, které mají stejné zkušenosti.

nikkos
8. led 2009

Mě tohle dělal malý když mu rostly stoličky.

j.a.n.u.s.
8. led 2009

sonule...to fakt vypada na rust zubu...male tez lezou posledni a je to tak jak pises...presne. 😕

pitrska
9. led 2009

Me to delala taky mala kdyz ji rostli zuby,vzdycky velky plac,ale ve spinkani no..

Ale kdyz se budi dene,zuby prece nerostou neustale,jestli ji to nezustalo po tom kojeni,a styska se ji po mlicku

beruska1979
19. led 2009

Holky,
Tento problém teď řeším taky. Za celý rok malá ještě celou noc nespala, ale te´d je to horor. Začne vždycky hystericky řvát od půlnoci, posadí se a pláče, pak jí dám napít, ona se na 10 min uklidní a pak to začne nanovo, až jí vezmeme do postele, to se ještě tak 3krát za noc posadí, trošku si pobrečí a usne. Já jsem taky vyřízená, protože vstávám v 5 do práce a za noc se tak 4krát vzbudím....
Kamarádka byla se synem u osteopata, prý se to trošku uklidnilo, ale asi to nebude žádná sláva.
Je fakt, že jí rostou zoubky, ale jak říká pitrska, zuby přeci nerosou každý den. Taky to může být tím, že byla týden u babičky, prostě změna....No, už se strašně těším, až se konečně vyspím 😉

gabca1
19. led 2009

Ahojky, my to teď máme taky tak okolo půlnoci, pak malá usne. A občas v noci ještě pobrekne, ale to už nemusím vstávat, to spíš hledá dudánek. Ale je fakt, že jí nahoře leze stolička 😔 Už, aby byla venku 😖 Jinak to máme taky, když jsme na návštěvě u prarodičů tak jí večer pak uspím, probudí se do hoďky a pláče.... To je docela síla.... Ale není to pravidlem, tak nevím. Jednou jsem už nevěla co tak sem namíchala mlíčko a po flašce Sunaru zase usnula... Asi jí to uklidnilo. Jinka máme noci celkem OK.

hanulinecka
1. únor 2009

Ahoojky tak u nás to je taky tak po pulnoci obrovskej řev propíná se a prdí od 4 měsicu do roka spí celou noc i jako malej trpěl na prdy pak dobrý a ted zase je to děs nejde ho utišit nic pochovat nechce leze po mě jak opica propínáse a prdí asi má křeče,ale že takhle v noci přes den nic asi jak se mele i střeva se melou a jakmile spi a je v klidu tak to začíná utiší ho jen teplé mlíčko,ale ted mě přijde že už se budí ze zvyku prostě vždycky o pul jedný,ale zase ze zvyku nevím proč prdí 😀 chjoo jsou to starosti z dětma a zuby ted nám nerostou v puse jsem nic neviděla i když se klubat mužou ani o tom člověk nemusí vědět

j.a.n.u.s.
5. črc 2009

U male(2roky) se to vyskytlo tak pred tydnem...po cca 4-5hodinach po usnuti zacne plakat a kricet, nepoznava nas a nechce se nechat utisit. Rozsvitim male svetlo, mluvim na ni potichu, nebudim ji....pac ocividne spi(je mimo), i kdyz ma oci do siroka otevrene....

Nekdo rika, pod vodu, nekdo zatrast(!)....

Jeste pomaha zmena pokoje, nebo otevrit okno-kvuli "novemu" vzduchu, pak dat napit a usina....

Mate zkusenosti?

monika6e
6. črc 2009

Ahojky, tak teď prožíváme to samý. Už jsem to řešila s kamarádkou - psycholožkou. Začalo to na dovolené u moře. Říkala mi, že v tomhle případě je to dost častý. Dítě je "vytrhnutý" ze svýho prostředí, kolem něj hrozně moc nových lidí a nervovej systém toho mimča je ještě nezralej, takže to nezvládá. Malá má takový hysteráky, že nic nezabírá. Chytá se mě a je úplně vyděšená. Takže - navzdory tomu, že to se mi to fakt moc nelíbí - ji bereme do velké postele - když ji to teda jen chytne. Musíme rozsvítit lampičku a utěšovat, utěšovat a utěšovat. Hladit, mazlit a utěšovat. A to mi i ta známá radila. Ustoupit by to prý mělo cca do 14 dnů až měsíce. Pak se to ale prý může tu a tam objevit, třeba za půl roku. Jsme doma už přes týden a lehce to ustupuje, tak snad. Jo a ještě radila na noc meduňkový čaj...

j.a.n.u.s.
7. črc 2009

Ja si jeste vzpomela...kdyz se nad nas pristehovali sousedi s tehdy jeste dvouletou holcickou, tak taky....zmena prostredi(ale v jejich pripade trvala) vyburcovala ten maly nervovy system u holcicky, ktery se projevil prave ve forme nocnich desu...preslo to behem cca mesice.

U nas zatim klid 😉

sisstin
7. črc 2009

j.a.n.u.s.: my to máme asi od 6m 😉 min. 3x do měsíce 😉

kulcka
16. črc 2009

Ahoj holky,
po přečtení vašich příspěvků jsem o něco klidnější (že nejsem sama 🙂 ☹ ). Máme s Míšou (22měs.) za sebou zatím 3 hysterické záchvaty zhruba s odstupem měsíce, vždy ze spánku, poprvé v noci cca půl hodiny, podruhé v kočárku po cestě autobusem při odpoledním spaní asi 10 min. a potřetí opět v noci - tentokrát 75 min. Pokaždé je mimo, natahuje k nám ruce, ale zároveň se odtahuje, div že by nám nevylezl na hlavu, kroutí se příšerně, nepomohlo mlíčko, chování, broukání, nadávání, plesknutí po zadečku, sprcha, zatřesení, polechtání. V posledním případě jsem měla pocit, že si ten řev vyloženě užíval.... Řekla bych podobný stav, jako popisuje j.a.n.u.s.
Rostou mu teď stoličky, má téměř pořád prsty v puse nebo dudlík.
Ptala jsem se na to i lékařky, ta mi předepsala diazepam - půlku na noc po 6 nocí, pokud by spal hlouběji, pokračovaly bychom ob noc až do úplného vysazení. Při nelepšení neurolog. Já mu ho ale nedávám, zdá se mi to přehnané, zatím ještě vyčkávám. Jen se trochu obávám - za týden letíme na dovolenou - jak to tam bude snášet. Při nejhorším mám ten diazepam...

sisstin
16. črc 2009

kulcka: tak diazepam bych teda asi nedala 😕 já právě kvůli tomuhle s malým nikam nejezdím přes noc, on si strašně špatně zvyká na cizí prostředí, u nás nějaké výlety nebo dovolené nehrozí 😕

iloha
16. črc 2009

většina dětí prožívá ve spaní svůj den a své zážitky znova a znova......u nás po návštěvě zoo chodili medvědi, lítali sovy apod.... Když rostly stoličky, tak to bylo denně pravidlem cca dva měsíce. Teď se Terezka budí, nebo spíše má různé hlasité projevy (až po brek )jen když má nějaký silnější zážitek přes den..........Hodně se to vylepšilo. Já bych diazepam nedávala, pokud to výslovně není nutné a nehrozí, že by si ve spánku mohlo děcko něco udělat. Třeba existují i homeopatika ? 😉

stanib
22. črc 2009

ahojte kocky,
nemate niektora skusenosti s tym, ked sa dieta budi v noci so strasnym revom, uplny amok a neda sa ziadno utisit ? Mam chlapca, 9 mesiacov, 2 zuby, je zdravy , sikovny, cez den kraasne spi, doobeda aj poobede asi 1,5 hodky. Papat mu chuti, je na Nutrilone, v noci uz nepapa. Teda , ked mava tie amoky tak obcas skusime dat mlieko, ale nepomaha. Taky zachvat placu ho chyta asi kazdu druhu/tretiu noc, uz asi 2 mesiace, priblizne v rovnakom case /asi 2-3 hodiny od zaspatia/. Place asi 15 - 20 minut a utisi sa ked pustime televizor a zasvietime v obyvacke. Ine noci sa budi bez placu a prehadzuje sa aj kazdu hodku...
Skusali sme vsetko, spat pri svetle, s nami v posteli, hojdat, cumel do medu, gel na zubky, vodicku, cajik, nic , stale ma v noci amoky...uz nam aj susedia buchaju, normalne sa bojim ist vecer spat, ze co zase bude v noci....
Mamickam s detmi ktore v noci spia ticho zavidiiiim, aj ked viem, ze by som mala byt stastna, ze je maly zdravy, som uz zufalaa....