Noční děsy u 10ti měsíčního miminka. Poraďte

janca.mareckova
6. říj 2010

Nevím si rady! Můj 10 měsíční syn se každou noc budí zhruba v 1 ráno a šíleně řve!! Nereaguje absolutně na žádné pokusy o utišení! Naopak řve ještě víc! Když ho chci pochovat, odstrkuje se ode mě a řve, jako když ho někdo vraždí...... každý pokus končí ještě větším křikem. Zatne ručičky v pěst a řve až se celý klepe...... četla jsem o nočních děsech, ale všude píší cca kolem 2 let věku....... jsem bezradná!!! nevím, co dělat............má někdo radu prosím???

cervikova
18. říj 2010

No nejsem si úplně jistá,ale nemůže to být kolika? Ta je většinou pravidelně ve stejnou hodinu,miminko hrozně pláče,ručičky má v pěst.Jen nevím jestli je to obvyklé takhle pozdě v noci.My to většinou měli tak kolem osmé večer.Moc toho nepomáhalo až kolem třetího měsíce to ustalo.

cervikova
18. říj 2010

Jéžiš to jsem asi napsala kravinu,teď jsem si všimla ,že už mu je 10měsíců 😅 To už kolika asi nebude 😀

palma111
18. říj 2010

ahojda, nebere třeba nějaký léky? když byl brácha malej (je fakt, že mu byly 3, 4 roky), bral protazin. v kombinaci s lékama na horečku to způsobovalo děsný stavy až halucinace. třeba v noci vstal, začal běhat po bytě, brečel, ýe ho chce někdo zabít, že řeba někdo stojí v rohu,... někdy se třeba bál i táty. oči měl otevřený. pak jsme pžišli na to, že pomáhá otřít ho hadrem - to se pak jakoby probudil a do pár minut spal a bylo všechno ok. trvalo to snad rok, než sežišlo na to, po čem to má.

palma111
18. říj 2010

omlouvám se za překlepy. píšu jednou rukou, na drhý mám prcka 😅

djkrypta
22. říj 2010

@janca.mareckova ahoj, no to musí být strašný..hlavně to že se ani chovat nechce...nemám vůbec ponětí a nikdy jsemo ničem podobném neslyšela....co na to doktorka?? Budu držet pěsti ať je brzy dobře... 😉

ktr
22. říj 2010

ahoj,já bych navštívila asi dětskou neurologii,aby tam něco nebylo-můžou mu natočit eeg va spánku.

petka.k
25. říj 2010

ahoj Janco, neboj, neste vyjímka, my máme něco podobného (něco co popisuješ je shodné) a je to o dost horší, když Domíka něco trápí (zuby, bříško a podobně). To jsou pak šílené noci, kdy vyvádí a nepomáhá nic, vypadá jak když nepoznává on mě a upřímně řečeno i já si říkám, že je vyměněnej. Ale ráno je vždy v pohodě. Ale tyhle noci nejsou pravidlem, jak říkám, je to hlavně, když má nějaké bolení...Nicméně buzení v jednu je u nás pravidlem!

rennca
25. říj 2010

tak něco podobného jako petka.k máme občas taky. zrovna dneska v noci. začně to třeba o půlnoci..řve řve a řve.nepomáhá vůbec nic až když ho vemu na chodbu do kočáru a uhoupu 🙂 pak spím v obýváku a malej v kočárku 😀 je fakt že mu lezou zoubky a do toho je nemocnej ale stává se to i když je naprosto v pořádku. a nebo neřve ale furt se kroutí a jakoby pobrekává ale při tom spí...to pak jde do kočárku taky protože nevím jak ho jinak pořádně udyndat k spánku 🙂

petka.k
26. říj 2010

ty jo, rennco, ty jsi drak uhoupavat ho v kočárku 🙂 Ale proč ne, když to je k něčemu 🙂)))

andilek1010
19. srp 2014

ahojky napisu to strucne.mam ted 10 mesicni dvojcata.kluka a holku.mala uz zacina to delat taky.jak to zaclo?nocni desy jsem poprve poznala na vlastni kuzi u meho sny prvniho nyni je mu 4 roky.zacalo mu to prave v 10 mesicihc.a jeste ani ted to nezkoncilo.poprve byl na neurologii v roce a pul to ho nenamerili byl silenej a pak ve 2 letech ho namerili a vubec nic.jen mala znamka hyperaktivity ale neni to ne léčbu.je hodne zivej a proto zaziva vsechno jinak a intenzivneji.rozhodne to pul roku sledujte a pak s tim jdete na neurologii.taky to nemusi byt sranda.malej sebou mlatil,dstrkoval se kricel,koukal do prazdna presne tak jak to ctet vsude.nekolikrat za noc pomohla ledova sprcha jinak by se umlatil.nepomohlo nic ani manzel ktery ho tam soupnul prvni...malej na nej hodne dá a stejne to nikam nevedlo.to dite nevnima realitu .je uvezneno nekde v jeho predstavach a chudacek za to nemuze.ja tak plakala ze me moje dite necce ze s tim nedokazu nic udelat ze jsem mama a nevim co s nim....strasny.opravdu strasny a ted se mi to u maly zase objevuje.nevahala jsem a rekla to hned detske doktorce a ona sama rikala ze to klidne muze byt opet ono a zvlast kdyz uz to mel ten prvni syn.muze to byt taky neco malinko dedicneho.prvni syn je hodne ale hodne vznetlivy.neurolozka nam rekla ze se musime smirit s tim ze bude vyrustat bitej...ale ze tyhle deti jsou pak milionovy...tak si ani nedovedu predstavit ze b mi tohle co delal maluj delal holka.lehat si na zem v obchodaku a rvat a rozbíhat se poti zdi a vyrvat si vsechno a mlatit do me jeden cas atd...no tohle uz mame za sebou.pritvrdili jsme a porad musime byt takovy a le uz je s nim lepsi domluva o to horsi ze do nedavna nemluvil.neumel!u niceho nevydrzel...hruza.a tak to ted u te male budu pozorovat a jinak pomazu hned na neurologii.muze se to taky k necemu schylovat a to mereni b to okamzite odhalilo.a hlavne ne vsecno je vase vychovna chyba!!!!!!!!!!ja na svym sinovy poznala je 80% toho jak se chova je jeho povaha po tatinkova a nenadelate s timnic i kdyby jste se na hlavu postavili.duslednost neduslednost.pevne nervy Monca

andilek1010
19. srp 2014

jo jeste sbch dodala ty zachvaty si muj syn v pozdejsim veku tak trochu vymyslel.rikala nam to i neurolozka.a kdyz jsme ho za to v noci zacali trestat misto chlacholit tak se to o dost srovnalo.ale vy jako mama se musite smirit s tou psychykou--v noci budu svoje dite trestat!pokazdy kdyz to udelal dostal na zadek a pak zase usnul.jakoby by stejne chtel aby jsme mu od toho pomohly mi rodice.....a pak spal a spi i nadale jen s tatou-jak jsem tam byla ja tak to bylo horsi.tak posudte sama az bude vase miminko vetsi zamozrejme tak se z techto nocnich desu muze stat prostredek jak vas potrapit.....