Noční kojení a postýlka. Máte trik na spaní v postýlce?

misa250
2. bře 2022

Přeji hezký večer,

Mam druhou holčičku a ta je kojena. Usíná u prsa ale problém nastává v přesunutí do postýlky - vzbudí se a začne plakat než zase usne u prsa. Přes den se dá uspat i jinak ale přiznám se, že v noci nemám moc energie s ní chodit, zpívat nebo houpat.

Starší dcera byla na UM takže ta v postýlce už usínala a spí v ní krásně do teď. Od roka spí ve svém pokojíčku.

Je nějaký trik na to spaní v postýlce nebo to chce prostě čas a pak to třeba nějaká půjde..? Nebo jste pak měli děti v posteli i vas pořád?

Děkuji 🙂

sirinfirst
2. bře 2022

V posteli a nehýbu s ní 😀

misa250
autor
2. bře 2022

@sirinfirst tak to praktikuji taky, ale představa volného polštáře mě láká stále více 😁

palja
2. bře 2022

@misa250 pokud se vzbudí, tak jí dam dudlík, zafixuju plinkou, kterou má v ruce když spí, zapnu kolotoč a max do 10ti minut usne. V posteli jí nechci, spíme se straší v pokojíčku, tak aby ji nezalehla, kdyby přišla.

misa250
autor
2. bře 2022

@palja dudlika nemáme, takže jakmile ji dám do postýlky tak začne plakat a vzbudí tu starší.. Takže Bch a ji musela chodit - ale to mi přijde horší(naučit ji usínat v náručí) než ta postel. Je ještě malá, takže si noc mox nedrží nebo nemá ještě nic, co by ji uklidnovalo když to má u sebe...

Starší k nám taky právě občas přijde a normálně bych ji vzala zpět do pokoje a uspala tam ale s tím, jak tahle prostě potřebuje prso to nejde, takže pak spi a námi i ta starší

palja
2. bře 2022

@misa250 já jsem si ještě říkala, že u nás kdyby musela usínat se mnou, tak bych jí vyndala jednu šprušli z postýlky a držela bych jí za ruku než usne. Ale u mě být nemůže. Má 3 měsíce, ještě se úplně sama neodvali a určitě by jí nekdo zalehl nebo by na ni starší dcera skočila.

elesse
2. bře 2022

Prendala jsem, dala dudlik a spal dal. Nastesti, taky mam svuj polstar rada a kdyz mi spu v posteli treba pri nemoci, tak se moc nevyspim

misa250
autor
2. bře 2022

@palja to jsem taky zkoušela. Ale jen se budí po půl hodiny když není u mě. Upřímně mám pocit, že jsem zkusila tak nějak vše ale nic zatím nefungovalo... Třeba to chce ještě čas....?

Starší (rok a tři měsíce) je už tak nějak zvyklá, ale je malá, takže je pořád taková neohrabaná, takže je to samozřejmě náročné to spaní s oběma ale i to se dá. Jen ta malá ( tři měsíce) je prostě v noci neodlozitelna... Ale říkám si, že je prostě malá a chce být s mámou...

ivis_b
2. bře 2022

@misa250 může to být jen období... dcera mi to taky dělala, nešla přehodit zpátky a do postele jsem ji taky ještě nechtěla. Pak se to zlepšilo, šla přehodit docela v pohodě. Teď je dceři 17m a asi před měsícem to přestalo fungovat, ale už je větší a nebojím se ji vzít k nám do postele. Jen to znamenalo to, že starší k nám musel přestat chodit, protože ve čtyřech lidech se na tu postel už fakt pohodlně nevejdeme. To mi bylo a je líto, on je hodně citlivej a i v 5 letech se v noci rád přitulí. Takže vydržet, snad se to zlepší. Bez toho dudlíku je to všechno složitější, znám to, dcera ho též nemá, bohužel.

iris92
2. bře 2022

Potom co jsem nekolik mesicu s prvorozenym prochodila cele noci, protoze se mi po prelozeni do postylky budil, pro druhe postylku rusim uplne a bude spat s nami 😉

ajja87
2. bře 2022

Oddělit čelo postylky a prirazit k posteli, nám krásně vychází, že máme matrace v úrovni matrace postýlky, takže když se za noc milionkrát probudí posunu se pouze blíž postýlce, dám prso a nehybu s ní a je to jako by spala se mnou

misa250
autor
3. bře 2022

@ajja87 máme blbý typ postele, takže tohle by u nás bohužel nešlo.

misa250
autor
3. bře 2022

@ivis_b a jak dlouho /od kdy spala v té postýlce? Aby to netrvalo rok 😁😁

bara_13
3. bře 2022

@misa250 syn mi to dělá taky,počkám tak 20 minut po kojení a pak až přendam. Je fakt,že někdy to vyjde,někdy ne...

jjasmina
3. bře 2022

@misa250 malé byli 2r a je s námi v posteli furt

malenka3
3. bře 2022

Proto mám stahovací bočnici postele, postýlku přiraženou k naší, po nalomení zůstala u mě, ale tak nějak jsem ji v průběhu noci přesouvala vedle, ona se hodně hýbe a i sama se tam někdy odsunula. Nejlepší možné řešení, taky nejsem happy z toho, že se s ní dělím o postel. Ale zatím to jinak nejde, je to lepší, než k ní vstávat několikrát za noc.

syslounek
3. bře 2022

A zkoušela jste dát miminku do postýlky něco co voní po vás? Triko, co jste přes den nosila, nebo plyšáka, kterého byste nosila nějakou dobu na těle? U nás to fungovalo.

katule1990
3. bře 2022

@misa250 Syn taky nešel přesunout, ani do postýlky se stahovací bočnicí. Spal u nás v posteli, jinak by nespal vůbec. Po roce se přestal kojit a v tu chvíli už šel dát do postýlky, teď tam dokonce usíná sám.

andelka
3. bře 2022

Všichni tři byli se mnou v posteli. Nejkratší dobu ten nejstarší, protože neusinal při kojení tak od 8 měsíců byl v postýlce. Prostředního jsem měla v posteli do 3 let ( kojený byl jen 15 měsíců) a nejmladší je tam pořád,ale už taky budeme zkoušet do vlastní, byly mu 3 v lednu. Jako kojena miminka jsem je měla v posteli všechny a postýlka byla jen na hraní, odložení pro bezpečnost a pak odkládací prostor. Na to blbnutí s prendavanim jsem neměla nervy. Takhle jsme spali slušně oba. Minimální manipulace, přesuny, vzbuzení..

misa250
autor
3. bře 2022

@andelka tak to máme nějak podobně. Jen teda starší je od roka ve svém pokojíčku sama ale víceméně od narození spala v postýlce.. S touhle se to nějak nedaří. Tak tomu dám čas třeba se to někdy povede 😁

eithelwing
3. bře 2022

@misa250 Malý je se mnou v posteli. Dceru jsem prendavala, ale u syna už nebyla energie dělat tyhle caviky a nevyspat se. 😄 Takže spí se mnou a moc to pomohlo. Ted jsme cca před mesicem odstavili a až přijde nova postel, zkusime ho vrznout k sestřičce. Syn bude mit v cervnu 2 roky, tak doufam, že do 3 let to nejak dopadne. 😄

martiniii
3. bře 2022

@misa250 Dieťa sa to naučí, jasne že by každé chcelo byť do 18r.u cecku a zaspávať v náruči;)
Dajte po kojení dudlik, keď si trochu poplače to nikomu neublíži.
Nášho malého sme tak “vytrenovali”, trošku plakal, kolotoč mu svietil hral a potom zaspal, pár noci to dáte;)
Od roku spal sám vedľa v pokojíčku, myslim, že sa oplatí trošku vzdorovať dieťaťu;)

andelka
3. bře 2022

@misa250 každé dítě je jiné. Já už jsem se odnaučila něco předpokládat. Např ani jeden nechtěl dudlík. Myslím, že člověk vycítí hodně. Já jsem měla v plánu prcka odstavit už od 18 měsíců..ale pořád mi přišlo,že není vhodná doba,tak se to odsouvalo. Až to nastalo a byla jsem si jistá, proběhlo to úplně v pohodě. Museli jsme si počkat,ale podle mě to stálo za to no. Opravdu do 18 let se žádné dítě kojit ani spát s rodičem nebude.

misa250
autor
4. bře 2022

@martiniii dudlík jsme měli na začátku ale pak ho prostě přestala chtít a už si ho nevezme.

Já bych trochu pláče vydržela ale pokud bych to praktikovala pár noci za sebou tak mi vzbudí tu starší....

Se starší jsem toto neřešila, ale ta nebyla kojena a hlavně byla první takže neměla koho budit.

misa250
autor
4. bře 2022

@andelka já mám tady v plánu odstav asi dříve... Ale samozřejmě uvidíme podle situace. Tak si zatím budu užívat tu půlku polstáře, co mi zbývá a zkusím to ta nějaký čas. Postýlku jsme už dali z ložnice pryč jelikož tam jen prekazela 😁

misa250
autor
4. bře 2022

@eithelwing energie je přesto to, co mi na to chybí 😁😁

pernicek1
4. bře 2022

Jediný trik který funguje je spát s dítětem, které se samo obslouží. Jedine takhle spime oba celou noc ❤️

veroniquecz
4. bře 2022

@pernicek1 taky tak 👍

penelopaw
4. bře 2022

Já tedy také měla dítko v posteli, ale v jednom časopisu byl pěkný článek jak na přesun do postýlky a těch tipů tam bylo asi 20. Vybavuji si, že jeden byl právě mít tam třeba trčko s maminčinou vůní, a pak ještě dát do postýlky ohřívací lahev, aby byla teplá a ne studená, aby ten přesun do chladné postýlky nebyl pro dítě takový šok. Jednou jsem to psala v nějaké diskusi, co tam bylo dál, tuším na Emiminu, zkusím to dohledat ;).

andelka
4. bře 2022

@misa250 my jsme dali postýlku pryč asi po roce. Stejně byla v obýváku jako ohrádka a na úklid hraček 😀 No taky jsem měla jinou představu. Člověk míní a dítě a situace mění.

martiniii
4. bře 2022

@misa250 skúste cez víkend, alebo keď má staršie prázdniny, pár nocí a máte kľud na dlho