Noční spánek - mimi 7 měsíců. Vaše zkušenosti?

a4d2z0
1. led 2023

Ahoj holky,
Napadlo mě zeptat se vás, zkušených matek na vaše zkušenosti se spánkem.
Úvod…. Od 2. do 4. měsíce mi syn spával téměř celé noci, budil se pouze jednou na kojení a pak zase usnul, úplná pohádka ❤️ Doposud krásně prospíval.
Potom nám nastal bojkot kojení a ještě nám to zkomplikovala 1. menstruace. Zhubnul, takže jsem na každé zaplakání přikládála k prsu a nejčastěji v noci, to se napil nejvíc. Nakonec jsme to přemohli a celou situaci jsme zvládli, avšak jsme si z tohoto období odnesli jednu nepříjemnost - a to neustále noční buzení. Mě by nevadilo, kdyby se budil 6x za noc na prso a usnul, mě vadí že se budí 6x za noc a pak nespí. Přes den spí 2-3x někdy půl hodiny, někdy hodinu. Je to každý den jinak. V kočárku na čerstvém vzduchu usne hned, doma uspávám kojením, či nošením. Ženy, ale hodiny…. Večer je to nejhorší, unavené mimi, mnoucí si očíčka převlečeme do pyžamka, nakojime, on usne, opatrně přenesu do postýlky a pláč… tak nosíme, dyndáme, po hodině už mě střídá manžel, ten je tam půl hodiny, potom jdu zas já a huraaaa po asi 5ti pokusech položení se povede uspat. Jenže 2 hoďky a dítě je zase vzhůru, přiložím, usne. Za 2 hodiny zase, přiložím a oči jak baterky… nedostatečnou únavu a naopak přetažení už jsem brala v potaz, dávám spinkat když vypadá unaveně, hraje si, hodně se teď posunul ve vývoji, navíc zoubky, separačka, já vím. Co bych chtěla… nemyslím, že bych měla příliš přehnané nároky. Já bych chtěla, aby to uspávání nebylo takhle náročný. Chtěla bych nějaký typ jak, nebo čím se při uspávání zdokonalit. A nebo alespoň abyste mi některá napsaly, že je to normální, že se o tom pouze nemluví. 😂
Pardon za dlouhý text, snad je alespoň poutavý. 😃
*nechci ho nechat plakat, trhá mi to srdce

ondul
1. led 2023

Za mě to je uplně normální, moje obě děti mají taky totálně šitózní spaní. U prvního pomohl až noční odstav, nicméně ani teď v téměř třech letech neprospal dosud jedinou noc v kuse, u druhého zatim držim a prostě se co nejvíc podřizuju miminu a usnadňuju si to, co to jde, spí vedle mě, na látkový plíny přes noc jsem se vyprdla, kojim vleže, zároveň ale stále nechávám zhasnuto, netahám z postele, opakuju tiše, že noc je čas na spaní a hladím. Naštěstí nepláče, jen se mele, chvilkou třeba zafňuká. Však já se jednou vyspim :D :D doufám.

gbp
1. led 2023

@a4d2z0 je to normalni, jen se o tom moc nemluvi 😂👍 a ty ktere budou mit nejakou radu, tak ty maji vetsinou spave bezproblemove deti 😅 a treba nekoji, to kojeni to podle me dela dost, ale je to obdobi a zase to prejde. reknu to takhle, jen to brutal a da se to prezit, jen kdyz to nechas plavat 🙈 kolem 9 mesicu se dcera budila kazdou hodinu. byla sem jak chodici mrtvola. dokonce muj absolutne v cokoli neverici manzel ze zoufalstvi koupil lapac snu 😂🤭 asi po tydnu se ptsl, jestli se to nekde nezapina 😅🙈 jestli muzu doporucit tak S laskou o detskem spanku, to me moc uklidnilo ☺️ ja verim, ze to delas dobre. delej to tak, aby vam to vyhovovalo a prezila si. prvni dcera treba mela od pul roku postylku ve svem pokojiku, od roku uz musela mit velkou matraci na zemi. ted mam mimco, co vypada, ze zustane se mnou v posteli ☺️ kazdy potrebuje neco jineho.
vydrzet 💪

a4d2z0
autor
1. led 2023

@ondul věřím, že jednou…. jednou se kvalitně vyspíme 😃
Mě právě furt vykládá, mrčí, motá se, když si ho nevšímám, tak přitvrdí a začne ječet. Achjo, tak přeju ať ta ničím nerušená noc přijde co nejdříve.

a4d2z0
autor
1. led 2023

@gbp Děkuju moc! Já už si za těch 7 měsíců všimla, že nejvíc je to o psychice. Ve chvíli, kdy jakýkoli těžký období příjmu, najednou je lip... Nakonec řešíme jen spánek, naštěstí jsme zdraví. Ale samy určitě víte, že dlouhodobé nevyspání doléhá na psychiku a občas potřebujeme podpořit a uklidnit. A proto jsem sem psala. Takže děkuju. 🙂

drakenn
1. led 2023

Nedávej do postýlky.

kubesovaadelka
2. led 2023

@a4d2z0 je to normálně jen se o tom nemluvit, všude se prezentuje jen maminka s usměvavým dítětem l. Ani samozřejmě každé dítě je dokonalé. Ale to spinkání má taky své mouchy. My s uspávánim a nočním bdenimesi zažili svý už od narození. Nejdřív to bo časté buzení, následoval ze zdravotních důvodů odstav, dceraeje na UM a z několikrát za noc buzení bylo jedno ale zas dvouhodinové, dceraeje naučená na uspávání na rukách. Až ted v 11mesicich jsem si řekla dost a po 14 dnech kazdovecerniho dlouhého trénování se dcera naučila usínat sice v naruci, ale už nemusím chodit po ložníci.😂🙈 Pro mě je to úspěch, za žádnou cenu nenechávám vyřvat, prostě si vždycky s kruhy pod očima říkám, je to jenom období 😂 vsechno to skončí 😊 od úplného miminka při večerním uspávání se mi osvědčilo po usnutí neodkladat hned, vždycky jsem malou musela mít spící ještě hodinue, jinak se po hodině vzbudila a to nám zůstalo do teď, pak ju ještě šulim, zetjak ji nosím zakrytou v lehké dece, tak ju dávám i s tou vyhratou dekou do postýlky, až z příjemného teploučka nejde do studené postýlky 😁
Pro zasmání a uklidnění, jsou skoro 2 ráno a už tu čumákuji přes Hodinu a půl než si dovolím dceru položit do postýlky

nita1984
2. led 2023

Zalezte do postele spolu. To jedine občas fungovalo. Ale jinak staršímu jsou 3,5, mladší 21 měsíců a celou noc nespi ani jeden

a4d2z0
autor
2. led 2023

@nita1984 No ano, vzbudil se ve 23:30, dostal mlíčko a nechala jsem ho už u nás v posteli. A spal do 4:30, to se nestává. On vyžaduje spát s námi, ale s takovou nám brzy spadne z postele. Evidentně je to jen o tom, že nechce být sám, a když se jen otáčí v postýlce hned zjisti, že je tam sám tak už mě volá. No nakonec nám nic jiného nezbyde, on ví jak na mě - přes úsměvy 😂 teď tu zas drmolí celou abecedu vedle mě 😂

nita1984
2. led 2023

@a4d2z0 na postel existují zábrany. Ja to vyřešila tak, ze už dvě roky máme matraci 200x200 abychom se vešli všichni.

shirilka
2. led 2023

@a4d2z0 Takový kus mám doma bude mit 8m a v postýlce v noci ještě nespal 🤣 My máme na jedné straně postele přiraženou postýlku bez bočnice pro staršího-bude mít 2.5 a sám v pokojíčku spát nechce, a na druhé zatím bočnici na mimčo. U staršího jsem dělala tu chybí že jsem se ho x hodin snažila dát spát v noci do postýlky, což vycházelo až na 5-6pokus, teď už mladšího jsem to zkusila párkrát a taky není ten typ takže už se ani nesnażím a aspoň v noci nemusím vstávat 😀

jjasmina
2. led 2023

@a4d2z0 společně spát, jsou děti, které se prostě budi no, u nás malá i 3x do hodiny, takže občas to takje, neporadím pomohl až idstav v 1,5r

jjasmina
2. led 2023

@a4d2z0 proč by měl spadnout, si ho dejte doprostřed