Nočníček, kdy a jak jste začali používat? Máte tipy?

sartina
19. led 2014

Ahoj holky, co si takhle popovídat o nočnících? Kdy a jak jste začali používat nočník? Máte nějaké tipy, triky, nápady nebo rady? Podělte se prosím s ostatními 🙂

brujita
19. led 2014

Ahoj, začali jsme v necelém roce a po měsíci jsme na tom tak, že chodí na nočník vždy po spinkání a také po jídle. Máme tak 90% úspěšnost, že se v nočníku něco objeví 😉 Jen těžko říct, nakolik je to vědomě a kolik je náhoda. Každopádně syn vždycky s vážným výrazem zkontroluje, co se "urodilo" a sleduje, jestli jsme všichni dostatečně nadšení 😀

kimby
19. led 2014

má zkušenost je stejná jako u @brujita s dcerou jsem začala v době, kdy ještě nechodila, od 7měs jsem ji držela v klubíčku nad nočníčkem (taková jakoby bezplenkovka), bylo to tak jednodušší a dodržovala jsem, že po každém probuzení ihned rozbalit a nočníček, dařilo se brzy, od 1roku se nikdy nevykakala už do plíny a v 1,5roce byla odplenkovaná komplet. Chce to důslednost, velkou dávku tolerance, odhodlání a vzájemná souhra. I když jsme byly doma, tak jsem ji každých 20min zkusila mezi hraním posadit, říct naše slovíčko, když nic (žádné dlouhé vysedávání) zase jsme si hrály spolu dál, vše šlo bez nervů, nějakých breků, naopak měla radost sama ze sebe a já s ní. Je to o dítěti, důslednosti matky(rodičů) a hlavně nepolevovat

sartina
autor
19. led 2014

@brujita A jak to děláte s čůráním? Posadíte nebo syn čůrá ve stoje?

brujita
19. led 2014

@sartina posazujeme, syn ještě sám nestojí 🙂

sartina
autor
19. led 2014

A dáváte někdo čůrat kluka ve stoje?

petra4868
19. led 2014

Ahoj mam syna a ten chodi curat do nocniku ve stoje ,chodi tam asi od dvou let. On to vydel u tatinka atak to dela taky. Nekdy jde i na zachod. On si ho i sam chytne apak i otrepe,ale vecinou se ke konci netrefi a pocura cely nocnik. Ale me to nevadi,jsem rada kdyz se vubec trefi. 😅

sartina
autor
19. led 2014

Díky moc za reakci, ten můj kluk má sice teprve deset měsíců, ale už pěkně chodí, tak že bych to už pomalu zkoušela taky ve stoje 🙂

missymici
19. led 2014

U kluka to cele šlo hladce,bez problemu,byl hned šikovny,zacali jsme na 9 mes, a ccav 18mes. byl pres den bez plen.NA roce si rikal sam.U holky to bylo težší.Zacala jsme ji posazovat na 8 mes.kdyz uz si sama sedla.Mesic a pul nam to slo krasne,dokonce i bobek.Pak nejak polevovala a odmitala,jak se zacala sama postavovat a posouvat se kolem nabytku,tak ji to proste prestalo bavit a odmitala cim dal tim více nočník,az vlastne uplne ...nechtela ho ani vidět.NEnutila jsem ji,jen jsem jednou za dva tydny treba zkusila,jestli si neda říct,..ale ne e.Az nejak na 15mes. si sedla a vycurala,ale to bylo tak vse,pak prislo zase odmitaní a nechcela ho.Takhle se to zopakovalo ještě 2x,ze se děli zazraky,...ale jen jednou a pak nic,nezabiralo zadne bavení,nebo jine činnosti u toho,chtela jsem jen aby tam sedela....A zacala vlastne nedavno,je to tak 10 dni. Dva dni sama nehoda,mozna tak jednou jsme to dali.Na tretí den,uz chodila krasne,posazovala jsem ji jak jsem si myslela ze by mohla uz,jo a curala.Dalsi dny si začala rikat sama.Ted uz cupita a kříčí čuji čuji a chyta se za kaču.Takze uz větší cast dne jsme uplne bez plen.Kdyz jsme doma.Dokonce ted dva dn,kdyz ma plinu,tak do ni nechce curat a hleda nocnik...

kotcheva
19. led 2014

Ahoj, zrovna aktualni tema🙂. Mam 10mes. dceru, zacala jsem ji posazovat na nocnik pred tydnem. Zatim po kazdem jidle, abych chytila kakani. Nosi totiz latkovky a od maleho miminka vzdycky cekala, az ji po jidle rozbalim a spokojene se vykakala mimo plenku. No, a v tomhle smeru ma nocnik skoro 100% uspech🙂. Spis jsem se chtela ptat, jak jste ucily deti rikat si o nocnik. Hlavne curani nedokazu vychytat, tak ze bych zacala pomalu trenovat i to. Vim, ze je jeste mala, ale rada bych to chtela alespon zkouset.

sartina
autor
20. led 2014

@kotcheva Ahoj, u nás říkáme lulu a kakí 🙂

petrusew
20. led 2014

u nás aktuální téma a já jsem naprosto nešťastná! Malá nočník už sice až tak striktně neodmítá (normálně křičí nééé a utíká pryč) posadit ji nejde, okamžitě odchází pryč. Problém je ten, že nemluví, takže si neřekne že chce...

sartina
autor
21. led 2014

@petrusew Ahoj, to mě moc mrzí, určitě bych jak píše missymici nenutila a hodně chválila, když se vše podaří, jak má 🙂 A hlavně trpělivost, té je třeba vždycky 🙂