Nošení na rukách. Co si o tom myslíte?

hortenziaa
10. čer 2021

Ahoj mamičky, rada by som si od vás nechala poradiť ohľadom nosenia mojej dvojročnej dcéry. Je to dobré dieťa, usmievavé, no niekedy má blbú náladu a chce aby som ju nosila v náručí. Doteraz som počúvala, že ju to mám odnaučiť, že ma bude bolieť chrbtica a podobne. Mne to bolo jedno, je to moje dieťa a budem ju nosiť ak sa takto cíti lepšie.
Problém ale nastal teraz, keď som otehotnela. Hlavne prababička ma stále straší, že malú nesmiem nosiť, lebo potratím a že to pre tehotnú nie je vôbec vhodné, aby nosila na rukách 15 kilové dieťa... myslíte, že sa ma len snaží vystrašiť alebo je na tom niečo pravdy? Začala som viac využívať šporťák a dcéru v ňom vozím, no niekedy proste potrebuje preniesť pár metrov v náručí, lebo má splín. A mne to zdravotne a fyzicky zatiaľ neprekáža. Ďakujem za vaše názory a skúsenosti 😊

treasurka
10. čer 2021

@hortenziaa Ja jsem tedy mela male deti, kdyz ksem byla tehotna, takze jsem se neco nanosila, a nepotratila, coz neznamena, ze se to nemuze stat tobe. Taky ti muze rupnout v zadech, neco si uskripnes, a nebo taky ne. Z toho plyne, delej, jak se citis. Jen podotknu, ze pri tomhle vzpirani musis zapojit svaly rukou a nohou, a netahat to zady a brichem. A chovani dvouletacky bych vymenila za tuleni v leze... 🙂

malenka3
10. čer 2021

Našla bych jinou cestu, ne nadarmo se říká, že těhotné se mají šetřit. V práci bys taky nezvedala patnáctikilový balíky. Jako s mírou, ale já jsem to v těhotenství omezila, s kratším děložním čípkem a po císaři jsem rozhodně nic riskovat nechtěla. I když jsem se cítila normálně a když jsem malou zvedla, nic mě nebolelo. To fakt můžeš často poznat, když už bude pozdě.

konidana
10. čer 2021

@hortenziaa dělej podle svých pocitů. V prvním trimestru jsem jedenapůlroční nosila ještě normálně, ale pak už tedy ne. Pochovat v sedě na klíně, zvednout jo, ale už jsem jí nenosila v šátku, ani na koni, cestou někam. To musela buď ujít sama nebo odjet na odrážedle. Po porodu jsem se k jejímu nošení ještě na čas vrátila. Pokud jsi zvyklá ji nosit a nedělá ti to problémy, tak podle mne v pohodě.

biciklissie
10. čer 2021

Asi bych se hodně řídila svým tělem, ale taky s mírou. V prvním trimestru mi bylo zvedání dcery (2,5 roku, cca 13 kg) docela nepřijemne. Omezila jsem to, jak to nejvíc šlo, spíš jako na zvedání do židle, učící věže a postýlky. Jinak jsem řekla, že už ji nosit nemůžu, že se pomazlime v sede. Ale je fakt, že jsem ji i před tím moc nenosila moc jsem to už fyzicky nedávala. Manžel ji tedy nosí za mě, rada se tak chová, hlavně od něj. V druhém trimestru už mi to najednou tak nevadí, ale zas se už víc šetřím, občas mi spíš vadí přímo na břiše. Asi bych to vzala nějak rozumne, manipulace ano, ale vyloženě někam dál nosit ne.

antoinet
10. čer 2021

Mám tři děti rychle po sobě a pamatuju si, že první dva trimestry se to dalo, dítě jsem si zpravidla hodila na bok. Ale ve třetím už jsem cítila, že bych šla za hranici, bolela mě bedra, všechno mě zmáhalo. Z tohoto důvodu bych dítě postupně učila na chůzi/kočárek a mazlení v sedě, později za to budeš ráda. Neznamená to méně fyzického kontaktu, jen prostě nebýt nosič 🙂

me_druhe_ja
10. čer 2021

Já otěhotněla půl roku po porodu. Syna jsem musela nosit a nosím doteď (je mu 19m a stále nechodí). Čím víc se blížilo těhotenství ke konci, tím víc to bylo náročné. Poslední měsíc se mi něco bloklo v pravé části beder a já bez přehánění skoro nemohla chodit....Plazila jsem se asi 14 dní kolem zdi, opírala se o nábytek. Syna jsem se vždy snažila nalákat aby dolezl, kam jsem potřebovala a tam ho jen zvedla. Ale to nefungovalo vždy. Nějak jsem to zvládla, ale byl to masakr. A to měl v té době "jenom" kolem 10kg. Takže potratu bych se v případě nerizikoveho těhotenství asi nebála, ale bacha na tohle. Pokud to fakt není nutné, nosila bych co nejméně.

hortenziaa
autor
10. čer 2021

Ďakujem za všetky odpovede, je fakt, že som práve skončila prvý trimester, tehotenstvo vyzerá byť nerizikové, takže sa zatiaľ cítim dobre. Ale ktovie dokedy, musím sa asi viac šetriť...Nechcem dcére odopierať nosenie, no asi bude naozaj lepšie užívať si spoločnú blízkosť inými spôsobmi 😊

jannym
11. čer 2021

Me se u druheho tehotenstvi stalo, ze jsem proste od urcite doby dceru proste jednoho dne uz nezvedla (byla starsi nez vase 4,5 leta), ale treba vyndat ji z vamy jsem uz nezvladla, vcera to slo a pak uz proste ne, jako by mi dosly sily...myslim, ze pokud nedelate neco fyzicky na sili, telo vam rekne co jeste zvladne a co uz ne...

netopejr
11. čer 2021

Podle toho, jak se citis. Mne bylo na bliti dite zvednout, kamaradky nosily v satku a nositku tezke triletaky cely těhotenstvi. Dulezite je podotknout, ze na ro byly zvykle.
To ja teda taky, ale jeste nebyl ani termin MS a myslela jsem si, ze na me jde chripka, jak mk bylo zle, kdyz jsem dite nesla na zadech jako obvykle....
Většinou to poznáš na tele, nepretahuj to, jinak jalp obvykle, telo si rekne.
Na telo bych nespolihala pouze, kdyby byla placebta previa, spatma jizva po sekci pak v druhe puli teh.ap.