Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

tiki
20. črc 2007

Kili, řekni taťkovi, že v břiše toho místa taky moc neměl, kor když tam byli dva 🙂 .

kili
20. črc 2007

tiki, taká snaha už tiež bola, no on na to, že v bruchu už nie sú tri mesiace 😀 . On by mal byť právnik 😠

kili
20. črc 2007

ešte som rozmýšľala, že si kúpim aj babyvak. Malý má reflux a musím mu vždy pred jedlom pripraviť takú kašu, a tiež mu dávam párkrát denne lieky, no a to kým pripravím tak plače, no možno v babyvaku nebude. A tiež s tým nebude tak teplo. Ako ten vak drží? Nevypadne keď budem niečo robiť?
Ale na prechádzku budem aj tak verná šatke 🙂 , teda keď prejde toto teplo 😝

papaya
21. črc 2007

Kili napiš do IP Slevikovi z května,ta babyvak používá a i radila ostatním holkám jak na něj, ona je s ním teda spokojená,má i fotečky v albu jak byli na výletě,akorát se připrav na to,že Samko v něm nebude skoro ani vidět 😉
je fakt že to vedro a šátek dohromady moc nejdou 😖

kili
21. črc 2007

papaya, dík, možno by som ho mohla niečim podložiť, aby videl 😕

papaya
21. črc 2007

jj,některé holky si tam ještě dávají polštář,ale jak to má vůbec při nošení vypdat nevím, uvidíš co ti napíše Evička 😉

radik
21. črc 2007

AHoj,
koukám, že Papaya....už mamina, Slevik mamina......toto letí 🙂

kili
23. črc 2007

nesta lo sa vám, že po nosení v šatke ste mali málo mlieka? mne už sa to stalo 2.hrát ☹ . Teraz odsávam a fakt dokopy nič.
...počkať, už sa to tuším rozbehlo 🙂

kili
23. črc 2007

a ešte, dnes idem kúpiť tento babyvak: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1557367
neviete náhodou nejakú stránku, kde ho predávajú? niekde som nenašla.

s.arik
27. črc 2007

holky, mám dotaz absolutně předčasný a mimosezónní 🙂 ale zkrátka mi to téměř nedá spát 😀

jak obléci mimčo do podzimního chladu, do šátku, aby mělo dost vzduchu? Představuju si to tak, že já budu mít tričko, na to si uvážu šátek s prckem, který bude oblečen celý v jedné vrstvě (třeba body+babyleggs+ponožky).
Přes šátek hodím mikinu s rozepínáním vpředu a bude-li třeba i bundu - to bude zapnuté jen tak napůl, aby se dítě neudusilo, tudíž já budu mít holý krk ... takže si doberu nějaký ten šátek či šálu.

Je to reálné nebo se to dělá jinak? Musím to vykutit, páč polezu s pejskem 5x denně ven a mimčo doma samotné nechat nemůžu...
Ad kočár: celý minulý víkend v našem 11patrovém domě nejel ani jeden ze dvou výtahů 😝 maminy s kočáry a důchodci a nejen ti svorně nadávali 😠 😀

kili
27. črc 2007

ja mám tiež prozbu, môžete zhodnotiť môj úvaz kapsa s krížem vonku? odfotila som do albumu II.
Keď tam malého uviažem, tak sa strašne bráni, hlavu má stále zdvihnutú a odo mňa sa odráža ručičkami. Po čase sa ale ukludní (asi 5 minút), položí si hlavu a ja ju prekryjem pozdĺžnym pruhom aby bola fixovaná. Nevadí, že hlavu môže mať voľne, keď ju na mňe nemá položenú?

mracik
27. črc 2007

sarik, opísala si to presne tak, ako som to robila s Maťkom, v zime je to to isté, len sme mali ešte o vrstvu viac a oboch som nás spolu omotala obrovským šálom.
raz sme sa takto vybrali v zime na prechádzku a chytila nás cestou naspäť obrovská fujavica, aj som sa bála, či mu nebude zima, strašne fučalo a snežilo a keď sme prišli domov, tak mal studený iba noštek, lebo len ten mu trčal 😀 v kočíku by bol riadne premrzol

kili, neporadím ti, lebo ja som také malé mimčo nosila len v horizontálnej polohe, minule som skúsila malého takto uviazať, ale pustil tak hurónsky rev, že som to radšej vzdala

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
papaya
27. črc 2007

Kili já bych řekla,že by to být utažené mělo,mimčům občas vylítne hlavička i třeba jen tak ze spaní a pak by se jim moc zakloní a to nebude nic moc na krční páteř 😖 já být tebou,tak Samkovi hlavičku jistím rukou,než zabere a pak bych to dotáhla.u tohodle úvazu se to dá dělat dobře a mimčo nevypadne,nejlíp se to utáhne když ty pruhy taháš nahoru nad sebe. mě se kolikrát ten úvaz během chvilky povolil a musela jsem to dotahovat třeba i víckrát.ale to bylo taky tím,že jsem mu to vázalapřes nožičky a až pak si všimla,že to má mít pod nima.jinak teď vážu dvojitý kříž a ten je taky super.

sonana
27. črc 2007

ahoj šátkovky, chtěla bych vás jen pozdravit a poděkovat za zajímavou diskuzi. Zase jsem se něco přiučila, ale přidám se k vám, až se odhodlám k miminku 😉 .
Jen nevím, jestli do té doby ze mě nebude lesní žínka, jak říká manža, protože díky MK jsem začala s mens.kalíškem, rozhodla se pro látkovky a teď mi super připadá šátek 😀

Pro lepší info bych se chtěla jen zeptat, co říkáte na klokanku? Kámoška si ji nemůže vynachválit, ale mě v tom malá přijde taková nějaká zapadlá, v šátku mi to dítě přijde víc "napevno". Ale zas je to jednodušší - mám pocit, že se svýma rukama šátek v životě epiážu 😒 😉 . V klokance se taky může pcek nosit hned od narození? Děkuju za odpověď, a nezlobte se , že jsem vám sem tak vlezla.

kili
27. črc 2007

papaya, ono sa mu hlavička nemôže zakloniť. Šatku čo má cez ňu nie je síce napevno, ale je dosť upevnená tak, že keď sa aj prehnem, tak mu zostane v rovine s chrbátikom. Pýtam sa preto, lebo neviem, že či nemá byť aj hlavička tak pevne ako chrbátik aleb stačí, ak volne leží na prsiach.

papaya
27. črc 2007

jo tááák,jsem to trochu jinak pochopila 😉tak to myslím neva 😉 hlavně aby měl zádíčka podepřená a trochu do oblouku,prostě taková žabička. Hugo si tou hlavou během spaní dost často otáčí,to by se děsně vztekal kdyby mu to nešlo 😀
a teď nevím jestli jsem dobře pochopila slovo prehnem,je to předklonit? Já když se předkloním,radši mu tu hlavičku držím,ale stejně to moc často nedělám,spíš jdu do podřepu 🙂 To je fajn,že šátkuješ,evidentně mu to dělá dobře 😵
Sonana já bych byla osobně spíš pro šátek,protože je variabilnější a můžeš ho vázat na x způsobů,taky je podle mě k páteři dítka šetrněšjší,protože v té klokance dítě spíš visí a hlavička tlačí na páteř,kdež to v šátku má podepřená záda i hlavu šátkem a navíc je to dobré na vývoj kyčlí...prostě šátek má samá pozitiva 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonana
27. črc 2007

papaya,gedren děkuju za odpověď. Mě se ten šátek líbí (teda ta idea), tak snad to pak zvládnu zauzlovat 🙂 Jestli tady narazím ještě na něco podobně "alternativního" , tak mě manža myslím odpojí net 😀 Tak dobrou noc vašim dětem a vám hezký víkend s manžely po boku 😉

kili
27. črc 2007

papaya, áno, prehnem je prekdkloniť. Aj ja mu istím aj tak hlavičku, len som to chcela popísať, ako je viazaný 😉

papaya
28. črc 2007

sonano uzlování zvládneš 😉 mě to ze začátku moc nšloale na net je hodně návodů,třeba na http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5 nebo http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy. jinak zkus mrknout do volné diskuze,téma bezplenková metoda,to je taky hodně zajímaá a hlavně bezva věc 😉 a k látkovým plenkám jako dělaná 😀

sage
28. črc 2007

sonano, len keď prídeš za manželom, že budeš s mimčom robiť bezplienkovú metódu, tak ti ten net už fakt odpojí 🙂 .

listicka77
28. črc 2007

Gedren tu zmínila "šátkovací" bundu. Asi byla míněna bunda MaM. Máte ji někdo? Tuším, že gedren a haluška ano. Jaké máte zkušenosti? Vyplatí se ta investice? Já nad ní uvažuju a asi když už, tak bych si ji pořídila už v těhu, abych nemusela kupovat nějakou jinou bundu, kam se vejdu i s břichem.
Ale pořád tomu nerozumím, jak je to s tím vepínacím panelem variabilní - že se dá vepnout i dozadu... To je vzadu uprostřed taky zip? A netlačí tam, když třeba nesete batoh nebo si sednete a opřete se? Asi se ptám trochu hloupě, ale těch fotek bundy je na webu málo, tak mi to nějak není úplně jasné... 😉

kili
28. črc 2007

sonana, mne by tiež manžel najradšej zrušil net 😀 , ale to by znaenalo, že by ho nemal ani on, takže to našťastie neprichádza do úvahy.

s.arik
29. črc 2007

šátkovací bundu si všichni chválí, ale já držgrešle si tak drahou nekoupím, když díky vám vím, že to jde i bez ní 🙂 díky.

měla některá z vás šátek už v porodnici? A reakce kolem? 😀 já se těch pěti dnů sestřičkového dozoru úplně děsím. Ač totální amatér, ze všeho nejraději bych si drobečka okamžitě odnesla domů a nějak se s látkovkama a šátkem a vším srovnala sama... Myslím že normální matce stačí empatie a zdravý rozum na zvládnutí čehokoliv - i když si rad zkušenějších z Koníka vážím a pravidelně se informuju 😀 .

papaya
29. črc 2007

Sariku neboj,v porodnici ti to uteče jak nic 😉 já jsem spíš zvědavá jak na tom budeš po porodu,já osobně byla ráda že se nemusím zase tak o nic starat,spoustu energie mi sebrala už jen snaha rozkojit se. už to máš ale za pár ,za chvíli to bude 🙂 jo v naší diskuzi květen je jedna holčina a ta šla druhý den po porodu domů a už za ní jen chodila na čumendu porodní asist. či nějaká sestra.ale zase jí třeba měla pak za zadkem 4 hod v kuse.tuším že v holandsku to takhle mají

sonana
29. črc 2007

ahoj holky, tak vám tu lezu zas🙂 Děkuju za podporu a zajímavý odkazy.
O bezplenkování už jsem tu četla a taky se mi moc to líbí (doma zatím radši mlčím, manža se mi vždycky směje, když mu začnu líčit, co jsem se tu dozvěděla 😠 ) .
A právě ohledně toho bych měla další otázečku: Jak se to dá skloubit s šátkováním? Mám pocit, že když budu mít mimi přivázaný, tak že na jeho signál to nestihnu odvázat a budem se koupat oba...?

kili
29. črc 2007

sonana, ževraj v šatke dieťa nečúra, aj ja keď som Samka vyložila zo šatky, rozbalila a dala na nočník, tak hneď spustil 🙂 . A keby chcelo, tak si myslím, že by si signáli vydela skôr.

mracik
30. črc 2007

sonana, ak máš bábo v kríži s kapsou, nemusíš šatku rozviazať, stačí bábetko len vybrať, potom ho môžeš zas vložiť, sú dni, keď si šatku ráno zaviažem a rozväzujem až keď idem spať
mne bábo aj v šatke vylučuje, lebo tam aj kojím, ale inak tam detičky naozaj väčšinou nečúrajú

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz