Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

majenka
14. srp 2007

Lističko, BKM se mi také zamlouvá...teď jsem koukala na latkovky.cz a jsem naprosto bezradná...budu to ještě muset nastudovat 😅 ...teď ani nevím, co všechno je potřeba si pořídit 😉 .

Tak to jsem měla o jednu MS víc 😀

sage
14. srp 2007

majenka, aj látkovku len zoberieš a hodíš do kýbla (a pri bkm iba občas 🙂, prevažne len počuranú), akurát že ten kýbel potom nasypeš do pračky.
tiež som svojho času študovala látkovky, je to celá veda, no nakoniec som 100% spokojná s klasikou - so štvorcovkami.

kili
14. srp 2007

listicka, a ja že prečo len dve MS 😀 pochopila som to až z príspevku majenky 😅
ja teraz tiež dávam Samkovi prevažne štvercovku. Kúpila som nové, lebo som sa bála ďalšej látkovej krízi, a stáli 672,- 20ks 😝 . Ale vyzerajú dobre. Som zvedavá na tie IM. Ale nejaké tie kalhotkové sú aj tak super, na takú parádu k doktorom a tak 😉 . A ešte používa bamboo extra na noc. U Adamka zatiaľ len tú vložku z nich.

johanda
15. srp 2007

Holky, které máte Ergo, jak dlouho nosíte mimino na zádech? Myslím, jestli hodinu,dvě nebo více? Mám 9 měsíční holku, která má 10,5 kg a v Ergu se mi nosí líp než v šátku. Na zádech to miluje, jen se mi zdá, že ji tam mám málo "pod kontrolou" a taky se jí tak divně kejklá hlava 🙂 .

Gedren, mě se zdá, že v Ergu se potíme obě tak o polovinu méně, než v šátku. Více to tam větrá. Ale je pravda, že máme Storch a ten je dost tlustý.

eva265
20. srp 2007

Ahoj,
jaky uvaz pouzivate pro dite, ktere jeste neudrzi hlavicku, ale chce se kolem sebe koukat? Zkousela jsem maleho dat nekolikrat do krize s kapsou, ale kdyz je vzhuru, chce se porad kolem sebe rozhlizet, takze se ode me odklani, aby se mohl koukat na me nebo kolem sebe. Diky.

papaya
20. srp 2007

Gedren a Sage díky za reakci na to uspávání. Byla jsem teď přes týden pryč a už jsem nestihla přečíst vaše odpovědi,ale v podstatě jsem právě tyhle odpovědi tušila 😉 Mám na to stejný názor a od toho mého dotazu to praktikuju jak to přijde. Šátek používám na uspávání přes den (pokud neuspávám v kočárku) a někdy i večer,ale Hugo posledních pár dnů začal usínat v postýlce sám. Uvidíme jak to půjde teď doma. Tudíž je prakticky vidět,že uspávání v šátku a samostatné usínání v postýlce se nevylučuje 🙂
Jinak u nás nastala konečně změna. Hugo začal držet sám hlavičku a už se mu v šátku líbí i když nespí a rák kouká kolem sebe. Sice tam nevydrží ještě tak dlouho,ale i tak je to pro nás velký pokrok 😵

tlapicka
21. srp 2007

Ahoj, holky, s poklesem teploty jsem se opet vratila k satku, ale resim problem jak vzit sebou mikinu, piti a svacu popripade prebalovani. Prosim o radu zkusene satkarky vetsic deti. S mimmi jsem nosila bato, ale to uz tedka nejde. Diky!

tiki
24. srp 2007

Evo, já jsem to řešila tak, že jsem měla Zdíšu v kříži s kapsou a jednou rukou jsem jí přidržovala hlavičku. Je to teda dost nepraktické, ale jiné řešení jsem nenašla, protože ve chvíli, kdy jsem jí přetáhla hadr přes hlavu, řvala jak tur. Ale naštěstí jí většinou koukání brzy unavilo a usnula, takže jsem jí mohla hlavu zafixovat 🙂

peige
24. srp 2007

Evo, já bych Ti doporučila kolíbku, dá se z ní i koukat, myslím si, že Davídek hned usne, to kolíbání v šátku ho hned uspí a moc se nestihne vynadívat 😉 .

Tlapicko, já jsem volila vždy batoh, na všechny věci(výlety, plavání..), a nebylo jich málo, a celkem to šlo, někdy v MHD to bylo problém ... 😉 , ale dalo se to zvládat. 🙂

tlapicka
24. srp 2007

kdyz ja uz batoh neunesu. tedka jsme byli na prochazce do offenbachu cca 12 km. nesla jsem jen satek 9,5kg malou a celkem me to vycerpalo.... kdybych sla jen nekde sup sup, tak se to s batohem da, ale nekde na dyl ani nahodou.Strasne me bolej zada. chci zkusit sehnat nejakou velkou ledvinku, na bedrech by to snad nemela byt zatez, nevim...

tiki
24. srp 2007

Já mám s ledvinkou při nošení problém, protože má Zdíša hrozně dlouhé nohy a překáží jí tam 🙂 . Dokud byla malá, bylo to OK. Ale občas si dám ledvinku na záda (přesněji řečeno na zadek), což je sice nepraktické ohledně vyndavání věcí, ale jinak nepřekáží...

tlapicka
24. srp 2007

tiki, no prave, to jsem myslela soupnout na zada a je to. neprakticke? batoh je taky na zadech a jsou tam stejne jen pohotovostni veci kdyby naodou, tak tam clovek moc lozit nemusi, ne?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
peige
24. srp 2007

Tlapičko, to Ti věřím, že na delší vzdálenosti je to pro záda "záhul". Je pravda, že moje Anina neměla takovou váhu ani v roce, ale máš pravdu záda dostávaly zabrat. Já bych to řešila jak Gedren, využla bych jiné nosiče, a šetřila bych si záda!!! To hlavně, máme jenom jedny a na celý život, nemuselo by se to vyplatit. Já bych už je potřebovala vyměnit 😉

tlapicka
24. srp 2007

mame i nosicku na zada, ale ta je mnohem min poodlna, nez satek. bederni pas nemam sanci zapnout ani kdyz si uvazu eli az face to face. bud je moc dlouha nebo mam divnej batoh.... zkusim sehnat nejakou ledvinku a uvidime, pak podam zpravu 😎

listicka77
24. srp 2007

Holky, prosím o radu... Kamarádka nosí, má teď tříměsíční mimčo a každé ráno chodí vyprovázet tatínka na autobus. No a poránu už je docela chladno. Stěžovala si, že nikde nemůže sehnat teplé ponožky na mimčo (jen takové ty sametové bačkůrky, které prý ale malé hrozně padají). Nemáte nějaký tip (kromě toho nechat si uplést od šikovných babiček)? Díky...

tlapicka
24. srp 2007

listicko mela jsem na zimu takovy windstopperovy kozacky s koziskem az po kolena, bylo to LUXUSNI. je pravda, ze po kolena se zahhrivatko spatne shani...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
listicka77
24. srp 2007

Bačkůrky jsem objevila dokonce na netu, a vlněné!, ale byly jen na 0-3 měsíce. A to se fakt nedají mimču koupit teplé ponožky? To je teda fakt hrůza... Co budu dělat já? Nemám pletací babičku ani jednu a sama plést neumím a ani se to nebudu učit (ruční práce příliš náročné na oči rovnou zazdívám, dost se mi namáhají od compu...).

sisstin
24. srp 2007

listicka: já sehnala teplé ponožky v CA..troje za 175 Kč...drahé sice..ale fakt kvalitní 😉

peige
24. srp 2007

Listicko dají se koupit. Stačí zkusit nějaký obchod pro malý děti, myslím si, že uspěješ 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
listicka77
24. srp 2007

No kamarádka si právě stěžovala, že ty teplé ponožky nemůže sehnat... takže jen tak v každém dětském obchodu asi nee. Za tip na CA díky, ale nejbližší máme asi v Praze...

noelka
24. srp 2007

Listicko, malé CA je ještě v Teplicích v Olympii - ale je to opravdu malé.

kili
28. srp 2007

neviete mi poradiť? moc nerozumiem tomu ergu. Je od kolena po koleno ale ako je to u menším bábätiek?

tiki
28. srp 2007

My mame s ponozkama taky vecne problemy. Bud padaji anebo desne skrti.
Gedren - uplne nechapu, proc by se nedaly ponozky v satku skopnout. Nase Zdisa to umi uplne genialne - tuhle jsem jednu ponozku sbirala v Budejkach na ulici - malem skoncila v kanale 🙂 . Helence nohy ze satku nekoukaji???

kili
28. srp 2007

tak zaviažte ponožky šnúrkou a okraj cez ňu preložte, to by padať nemuseli, nie?

listicka77
28. srp 2007

Kili: Nejsem na ergo odborník, naživo jsem ho viděla jen jednou, ale prodává se do něj vložka pro novorozence (jak funguje, netuším).

tiki
28. srp 2007

Kili, to by mozna slo, ale nevim, jestli na to nejsem uplne lina. Navic jsem presvedcena, ze pri prvnim polozeni by se Zdisa nohy zmocnila a ponozku stejne stahla 😉

nikitice
28. srp 2007

http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/17188/mamin...

Tady posílám příspěvek o šátcích a klokankách.