Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

kili
28. srp 2007

tak to je ale hovadina. Tento článok by mali uverejniť v Afrike, všetci by sa v momente zrútili na zem, že ako oni vlastne môžu chodiť 😀

listicka77
28. srp 2007

To je zase strkání do jednoho pytle dvou úplně různých věcí. Ten "pan doktor" asi dítě v šátku nikdy neviděl. Klokanky jsou ovšem něco jiného. Pokud někdo nosí v klokance tak, jako je to na té fotce, tak to je opravdu prů... A i když nosí čelem k sobě, tak tomu dítěti stejně plandají nožičky a nemá pořádnou oporu páteře.
"Pan doktor" by si měl možná rozšířit obzory studiem zahraniční literatury...

dendisa
3. zář 2007

vlněné bačkůrky i pro více měsíční mimino mají na mamaje 😉

http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?ID...

tiki
3. zář 2007

Jejkote, ty lidi jsou ale nevzdelany 😲 . Ja teda nevim, jak jine deti, ale nase Zdisa teda nozicky rozhodne natazene nema, kdyz ji mam v satku. Ale je fakt, ze kdyz vidim nekdy rodice, co tahaj prcka v satku zady k sobe, tak z toho mam celkem blby pocit, protoze to dite proste "k tomu rodici neprilejha" nebo jak bych to rekla...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
pistalka.x
3. zář 2007

Ahoj holky, mam sice uz mesicni holcicku ale dost hodne uvazuju taky ze si poridime satek. Chci se zeptat vas zkusenych jaky satek byste doporucovaly, vim ze jsou ruzne typy. Pevny, elasticky, jak dlouhy...merim 177cm. Nevim jeslti jste to tady uz neprobiraly ale nemam cas docitat tak se se omlouvam jestli uz to tady bylo. Dik za info.

kili
3. zář 2007

pistalka, na teba hádam aj tých 5m. Ja mám 4,6 a prckovia sú mini, ešte mám rezervu, ale až takú nie.
Kvalitu závisý na tebe, elastické sú tuším len do 7kg, ale sú vhodnejšie pre človeka, čo nie je na viazanie moc zručný.
Ja mám Hoppediz, prirovnala by som ho k Storchu, len je asi o tretinu lacnejší. Som s ním veľmi spokojná 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kili
3. zář 2007

a neviete, ako je to s tým rozkrokom u erga? keď tam je menšie mimi?

listicka77
3. zář 2007

Kili, tak zkus nahodit dotaz v diskuzi na nosenideti.cz, tam ti snad někdo kompetentně odpoví.

kili
3. zář 2007

listi, dík, to ma nenapadlo. Teraz ale idem spať (dúfam 🙄 )

bettys
4. zář 2007

Ahoj, Kili já jsem Ergo taky neviděla, ale včera mi přišel Mei Tai z Medley a připadá mi to stejné. Malému jsou dva měsíce a roznoží nožičky tak, že mu jde ta spodní látka od kolínka (podkolínka) ke kolínku a sedí tam jako žabička. Nožičky roztažené, zadeček podsazený - tak prý to je správně jako jsem to četla na nošení dětí. Na Ergo jsem taky koukala, ale je to takové monstrum 😅 že mě odrazuje pro ty malinké děti. S tou vložkou jsem viděla obrázky a mimčo tam je tak divně, to už radši šátek. Já jsem dala malého rovnou nastojáka, krásně mu límec drží hlavičku a celý MT ho obepne, v tom Ergu mě připadá, že ty menší plavou, ale nevím, nenosila jsem. O šátku jsme taky přemýšleli, ale taťka nakonec zvolil MT, že bude vázat taky 🙂 Zatím si na něj jednou šáhnul a akorát se smál, jak si s buřtíkem nosíme.

mracik
4. zář 2007

ja som už mala v ergu aj šimíka, inak tam nosíme maťka a bolo to fajn, bol tam spokojnučký, mal vtedy asi 5 a pol kila
a ergo vyzerá veľké len na fotkách, keď budem mať čas skúsim ho vydfatiť v kabelke, aby ste videli, aké je v skutočnosti skladné 😉

natalien
4. zář 2007

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit??? Jsem na 100% přesvědčena o koupi šátku pro svou 2,5měsíční dcerku, ale váhám mezi značkami Medley a Šanami a taky mezi tím, jaké by mělo být složení, jestli je lepší 100% bavlna, nebo bavlna a len. Jo a není pozdě začít nosit až teď, že neeee? 😉 Děkuju moc za odpověď🙂

tiki
4. zář 2007

Natalien, s tou znackou Ti neporadim, ale pozde urcite neni 🙂

natalien
4. zář 2007

Díky, to neva, volím mezi levnějšími, protože používáme i kočárek a tam se Nell líbí, ten šátek chci spíše pro sebe 😵 Nejsem zkušená ve vázání a tak nevím jak mi to půjde, tak asi tak. Ale děkuju, za to že jsi mě usvědčila v tom, že není pozdě 🙂

kili
4. zář 2007

natalien, zloženie z lenom je na leto, takže skôr 100% bavlna.

lenchita
4. zář 2007

natalien, my máme medley a jsem spokojená 😉ale nemám teda srovnání. Pozdě určitě není 😉

bettys
4. zář 2007

Mracik, tak já jsem vybírala nosítko podle fotek a hlavně podle financí. Naživo jsem neviděla ani jeden. Jenom mě na Medley upoutali ty úvazy, mají to pěkně nafocené. Šátek neporadím, ale mě osobně se víc zamlouvají na Medley, protože jich mají víc a přece jenom už ten web vypadá, že se tomu věnují. Šátek mi taťka zamítnul, že buď to anebo to, ale že si šátek na sebe motat nebude 😢 Tak jsem vzala ten Mei Tai, jinak se mi moc líbí třeba ten Malibu nebo ty Guatemalské, to jsou krásné proužky. Na složení myslím nezáleží 🙂 to je samá bavlna, ekobavlna, biobavlna, moje babička říkala, že nosila v kanafasu a taky to šlo. I když kdoví co tam nosila, už to babí taky moc nepálí. 😉

honzina
4. zář 2007

Natalien, taky mám Medley, taky jsem vybírala z těch levnějších, protože víc asi budu používat kočárek. A navíc jsem nevěděla, jestli se v šátku bude miminku líbit.
S šátkem jsem spokojená - možná právě proto, že nemám srovnání s těma dražšíma (prý jsou lepší, pružnější a vázání s nimi je mnohem snažší...? nevím, nemůžu posoudit). 😉

papaya
4. zář 2007

Holky Hugo už vydrží v šátku i když nespí,dokonce se mu to začlo líbit a pěkně kouká po okolí. Všimla jsem si ale,že kouká jen na jednu stranu 😖 nevím jestli to mám nějak řešit,nebo ho tak nechat. Normálně žádnou stranu neupřednostňuje,kouká tak nějak naobě,ale v tom šátku prostě vede jeho levá strana 😒 co s tím?

bettys
4. zář 2007

Papaya, nškde jsem četla, že je dobré mu tu hlavičku přetáhnout pruhem šátku a on bude koukat na druhou stranu. Ale vyzkoušíno nemám. 🙂

papaya
4. zář 2007

Betys jj,zapomněla jsem napsat,že tohle udělat nemůžu,protože když nespí,chce mít tu hlavu volnou 😝 jsem ráda,že už si zvyknul na čepici 😅 i když by si mohl zvyknout i na ten pruh..no budu to teda zkoušet,díky 😉

listicka77
4. zář 2007

Natalien, já to mám teda jen vyčtené, ale v rozsáhlých diskuzích na nosenideti.cz se Medley dost kritizuje. A nejde jen o to srovnání s dražšími jako je Storch nebo Dydimos... Šanami by prý měl být mnohem lepší. Z těch levných je prý fakt dobrý. Medley je prý takové hódně tenké plátýnko (to můžu potvrdit, viděla jsem ho v bazaru). Kamarádi mají Šanami se lnem a jsou spokojení. Co se týče materiálu, záleží na osobních prioritách. Len je dost mačkavý.
Samozřejmě záleží taky na tom, jaké máš srovnání. Při malé váze dítěte se to ještě tak nepozná, ale ono ztěžkne...

lenchita
5. zář 2007

no, musím oponovat, medley zas tak tenký není - teda ve srovnání s těmi dražšími ano, je tenčí, ale není rozhodně tenký nějak zásadně, aby to byla chyba😉. Já nevím, jak vy ostatní, ale já se v šátku vždycky děsně potím, takže když jsem potkala maminky s těmi dražšími šátky a viděla, že jsou silnější, byla jsem ráda za svůj medley. Ty dražší na mě působí jako deky, přišly mi hodně tlusté...A i při vázání si myslím, že je tenčí šátek výhoda😉Ale fakt není tak tenký!

listicka77
5. zář 2007

Lenchito a který máš? Oni mají víc druhů. Ty tkané by snad měly být lepší.
S tím dražším zase uneseš i 15 kg dítě (prý).

honzina
5. zář 2007

Já mám ten tkaný Medley a tenký mi vůbec nepřipadá!!!
No a pochybuju, že budu nosit 15ti kilový dítě.... to asi fakt neee... 😉

bettys
5. zář 2007

Listicko a já jsem tuhle četla, že Šanami a Medley jsou jedno a tentýž plátno - teda u těch tkaných. Prý mají stejného výrobce, akorát jiné pruhy 😉 Tudíž moc dobře nechápu, jak jeden může být lepší a druhý horší 😀 Akorát Medley mají prostě více druhů, taky mají na stránkách úvazy a nějak mi přijde lepší, že se tomu pořádně věnují. Na Šanami najdeš čtyři fotografie a to je všechno, dost mě to odradilo 😒 Jinak po šátku jsem se koukala, ale bohužel doma ho nemám, takže ani nesrovnám tenký a tlustý, no možná, že až přijde mateřská? Že bych do výbavičky ještě šátek pořídila 😀 Ale to by už taťku oplachovali 🙂
Papayo, tak mě ještě napadlo, co mu pověsit na ten šátek hračku na druhou stranu, aby ho zaujmula a on se tak točil na opačnou stranu?

tiki
5. zář 2007

Bettys - ja myslim, ze kdyz je dite v satku, tak se na hracku koukne tak koutkem oka a radeji zira nekam dal do prostoru 😎 . Aspon nase Zdisa urcite - hracky bere jen jako nouzi, kdyz neni po ruce neco jineho neokoukaneho 😉