Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

noelka
9. zář 2007

Listicko, byl to obyčejný "šátek" za cca. 600,-, který jsem objednala ještě jako těhotná na MMB, když jsem si nebyla jistá, jestli budeme šátkovat... Vůbec nepružil a po chvíli nošení vypadal jak kus hadru - dost jsem se s ním natrápila 😠 Tak jsem si pak zopakovala, že nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci 😝 - starý jsem prodala a šla do kvality 😀
Být znovu těhu, tak si rovnou objednávám elastický 😵

noelka
9. zář 2007

A k tomu pohybu - Nelča je dost živá, ale v šátku vytuhne během dvou minut - většinou tak do pěti vteřin - a jen slastně oddychuje 😀 😀 😀

listicka77
9. zář 2007

Až budeš znovu těhu, tak už budeš mít elastický naštěstí doma... 😀 (ale chápu, jak jsi to myslela)

papaya
9. zář 2007

Noelko jestli já ten šátek nemám od tebe. Koupila jsem si ještě v těhu šátek na MMB a je to spíš pružné plátno,moc nepružil. Vázat se ale dal. No a nedávno jsem si koupila quatemalský a to je pošušňáníčko. Je krásně měkoučký,pružný a díky tomu se dobře váže...jsem moc spokojená 😵

noelka
9. zář 2007

Pap, prodala jsem ho kamarádce - nejdřív jsem ji ale upozornila na to, co mi na něm vadilo. Chce ho ale používat jen jako nouzovku, tak jí to prý stačí. Já šátkuju dost často, takže mi už opravdu nevyhoval.
Jj - úplně ti rozumím - to je pohodička, viď, když najednou přičichneš k něčemu lepšímu 😀 😀 😀 Taky jsem si blažila a blažím dosud 😎

papaya
10. zář 2007

Noelko ten můj zase tak hrozný není,jen je to prostě jiný kafe oproti tomu quatemalskému. Já taky šátkuju často a v dlouhých časových úsecích. navíc ten quatemalský je širší a líp to podle mě rozkládá váhu na zádech.
přišlo mi,že u toho pevnějšího to dá víc práce dobře to utáhnout,ať to pěkně drží hlavičku,s tím pružnějším to jde líp.
A nám je ten pevný už stejně krátký,nový bysme potřebovali tak jako tak 😉

mihapiha
10. zář 2007

Holky znáte šátky typu Mam??? Máte některá z vás s nim zkušenost? prý se doporučují na pidi mimi a časem je třeba dokoupít už ten pevnější.

bettys
10. zář 2007

Ach jo, tak to jsem si naběhla 😔 ☹ 😒 Pravda, šátek nemám, ale zase mám přečtené diskuse na nošení (velmi nakažlivé 😀 ) a myslím, že to stačí, aby člověk poznal co je špatně na úvazu. Prostě je mi ten jejich web nesympatický, nevím ani proč, jejich šátky jsem neviděla, ale musím říct, že mi připadá, že to dělají pro peníze a ne pro děti. Když to srovnám s nošením, kde se o to ta maminka stará, má tam videa, úvazy, no prostě šátkovací ráj. 🙂
Mihapiho, na MaM se mi moc líbí ta jejich čepička dráček a botičky a šátek se obecně velmi chválí 😎

noelka
10. zář 2007

Mihapiho, MaM je stejný typ šátku jako Moby, který mám. Taky jsem se rozhodovala mezi těmito dvěma šátky a nakonec zvítězil Moby, protože jsem jej objednávala v době, kdy Nelče už bylo přes měsíc a já chtěla, aby nám déle vydržel (údajně by měl být Moby pevnější než MaM). Moc dobře se s ním váže - opravdu při vázání pomáhá 😉

gedren
10. zář 2007

Koukam holky, ze ty satky jsou hotova veda, jesteze jsem to nevedela, kdyz jsme kupovali ten nas 🙂))

tlapicka
10. zář 2007

gedren>> presne. ona to veda nebyla, kdyz jsme rodily. to se tedka vsecko vyrojilo nove, ne? mam pocit, ze se to absolutne neda stihat sledovat. 😅

jana.1
10. zář 2007

ale jakápak věda? 😀 jsou holky, co prostě šátky tak milujou, že si prostě jeden po druhém seženou a pak nám nezkušeným řeknou tohle:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
a tohle
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74
a je vystaráno 😀 😀 😀
jsou po celém netu, nedají se přehlédnout 😀
Ale vážně, celkem mi to pomohlo a i ty jejich fotky a videa, jak vázat. Je to suprový.

jana.1
10. zář 2007

Naty děkuju za odpověď. Já zatím beru ten elastický a pak uvidím. Nechci o tom dlouze přemýšlet, protože se máme tak, že přes den nespíme a chcem pít, dudlat, chovat na tygříka, pak opřít zádíčkama a u toho chodit, sedět.., dělat opičky, chcem vykakat, chcem usnout.. a tak furt dokola. No znáš to. 🙂))
lišticko, jsou to holky šikovný. Ty už maj to vázání v ruce 🙂))
noel, nahlodala jsi mě, ani bych nevěděla, že nějaké elastické existují a šup, už se veze českou poštou 🙂)) expedice do 3 dnů mě přesvědčila. čekám na něj jak na smilování! Ať nám oběma pomůže! Taky jsem se se šátkem mohla rozhoupat dřív :-/

jana.1
10. zář 2007

mihapiho, moby už se veze, dám ti vědět, jak to dopadlo. 😉 mam earth možná je taky pevnější.. těžko říct 😀
jinak koukni třeba sem
http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewforum.php?f=1
další debaty si najdi na googlu. na emiminu atd. určitě něco vyštracháš.

mihapiha
10. zář 2007

Jana.1 tak na nosenideti.cz jsem se už trošku "zabydlela" a holky poradily. Je fakt, že jsou šílenky a mají třeba 3 a více šátků, tak mi zatím bude stačit ten jeden 😀 . Jsem rozhodnutá pro Moby a podle toho jak se nám bude dařit a jak to se šátkováním budemem provádět dále, tak si pořidím šátek jiný...
a na objednávku mám zatím čas do ledna... takže pohoooooooooooodiiiiiiiiičkaaaaaaaaa 🙂 😎

listicka77
10. zář 2007

Mihapiho a jaká barva se ti líbí? Mně docela indigo a nefrit, ale chtěla bych to vidět naživo... Občas hlodá i ta oranžovka, ale asi budu radši spíš nenápadná. No proberu ještě s manžílkem, doufám, že bude nosit taky. MaM earth se mi taky nejvíc líbí v modré.
Já mám času ještě o měsíc víc... tak třeba ještě párkrát změním názor... 😀

mihapiha
10. zář 2007

Lištičko, já už mám hlavu tak zaplantanou, že už se jinak rozhodovat nechci 😀 . Dneska byla docela perná noc, tolik šátku pohromadě jsem v životě ještě neviděla 🙂
Moby se mi barevně líbí ten nefrit i indigo, tak to máme stejné. barevně taky ten přírodní, ale asi je to nepraktické a docela i ta oranž... ale asi stejně budu vybírat z těch prvních dvou...
A Mam earth taky modrý 😀 . A úplně barevně nej se mi líbí Vatani Kipawa modrá a Didy vlny voda... nádhera... ale to až někdy ...
U nás je právě v pá kurz na vázání, tak uvažuji zda tam půjdu, jestli to do ledna náhodou nezapomeu 😀

Co se týká MM tak jsem se ho ptala, zda bude taky nosit, tak se tvářil tak nějak "divně", prý má strach, že se mu to rozváže, snad ho ještě přesvědčím at nejsem na to sama ☹

jana.1
11. zář 2007

mihapiho, jo tak tys chtěla znát ještě další zkušenosti.. 😀 já už obědnala moby námořnickou modř (oranžový expedice do 14 dnů, tento do 3 😉 ). Jo jo 😀 čas ještě chvíli máš 😀 😀 To já v těhu nad šátkem vůbec nepřemýšlela a jak jsem dopadla 😝

jana.1
11. zář 2007

a na tmavěmodrym taky není hned vidět kdejaká špína 😉 😀

knuffel
11. zář 2007

Ahoj satkarky, mohly byste mi poradit? Je vhodny uvaz kriz s kapsou pro moji prcku? Ja ted pouzivam kolebku v krizi, ale obcas to mam takove volne a zda se mi, ze je v tom nejaka zkroucena. V tom krizi s kapsou je dite ale ve svisle poloze, nevadi to?

jana.1
11. zář 2007

bože! objednala
knuffel, osobně zatím nevím.. jen to, co se píše na těch stránkách se šátky
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5
http://www.isatky.cz/index.php?page=uvazy&sessi...

knuffel
11. zář 2007

Diky, mrknu se na to, Ty nosis jaky uvaz 🙂 ?

listicka77
11. zář 2007

Mihapiho, tak šátky jsem ve snu ještě neviděla, ale látkové plenky už jo... 😀

natalien
15. zář 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak vychytat, aby nám oběma nebylo horko 😉 Největší dilema teda řeším s nožičkama - ťapinkama 😵 Capáčky jako botky jsem nesehnala, tak to řeším s ponožkama chlupáčkama - dnes punčošky, slabý ponožky a chlupáčky 😵 Poradíte mi nějakou vychytávku?

bettys
16. zář 2007

Natalien, tak já dávám pořád dupajdy a pod ně už nic. Teda třeba včera v lese, měl na sobě jenom tričko s dlouhým a dupajdy. Nic víc, nic míň. Ale ještě jsem měla v záloze mikinu, punčošky, ale nic jsem nedávala navíc. Trošku se bojim zimy, no to už vůbec nevím, co budeme oblíkat. Ale horko nám nebylo a zima taky ne. Hodně se chválí ta Moirová kombinézka.

bettys
16. zář 2007

Jinak o šátkách se mi taky už zdá, teď se v tom nimrám to je děs. Hlavně potřebuju vymyslet jak to udělat, abych měla dobrý šátek a nestál tolik. Z druhé ruky nechci. Aaaach jo.

natalien
16. zář 2007

Bettys, tak to jo, já teda mám obavy taky ze zimy, ty nožky mě prostě leží v hlavě. Ale přišla jsem na to, že jsem v Polsku na tržnici viděla takový capáčky z kůže(?) s chlupem jako jsou ty, co si někdo pořizuje pod stůl, nebo třeba ke krbu, nebo já nevím kam ještě. Tak to si myslím, že by mohlo být ok. Asi se tam sjedu podívat (mám to asi 5km od domu 😵 ) Kombinézu volit nechci, protože když dám stejnou vrstvu Nell jako mám já, tak se strašně potíme na pupíkách 😀 Včera jsme taky byly v lese a to jsem ji dala jen bodýčko, punčošky a takový slabší flísový ovarálek bez ťapiček. Ale třeba dnes měla jen bodýčko s dlouhým rukávem, mikynu a punčošky a na nožky ponožky.
Jo a šátek z druhý ruky bych se taky bála si pořídit, ale zas kdybych věděla od koho je, tak bych se asi nerozmýšlela - už kvůli ceně. Já pořád používám půjčený a nemůžu si ho vynachválit. Po omaku šanami, se mi zas do něj moc nechce 😒

listicka77
16. zář 2007

bettys, co to znamená "nestál tolik"? Možná docela dobrý kompromis mezi "levnějšími" a "dražšími" šátky by mohl být Merry Carry...
Myslím, že šátek z druhé ruky nemusí být úplně špatná varianta, aspoň už je zanošený... ale chápu, že někdo nemá použité věci rád.

mracik
16. zář 2007

natalien, a aký úväz viažeš? ak nosíš v kríži s kapsou dnu, tak nožičky sa dajú schovať do šatky, keď je zima 😉