Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

haluskacz
20. bře 2007

vygoogli si mam coat 🙂

mracik
21. bře 2007

halušk-a, prosím ťa je tá bunda nepremokavá? Alebo len do určitej miery...

haluskacz
21. bře 2007

nepromokava - no do urcite miry. Ja v ni teda nikdy nesla v nejakem extra slejvaku, to se vzdycky radsi schovam... ale na takovyto mensi poprchavani uplne v pohode.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ikuska26
22. bře 2007

ahojte maminky, tak som sa rozhodla pre kupu satku, no chcem sa vas opytat, ci myslite, ze by mi stacil 3 m, ja som mala a mam 52kg, maly ma uz teraz asi uz vyse 6kg a 57 cm....som zvedava na moje akrobaticke kusky pri uvazoch 😝

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
22. bře 2007

Ja si myslim, ze trimetrovej stacit nebude ani jestli jsi hodne stihla, na tom asi kriz s kapsou neuvazes...

tiki
24. bře 2007

Holky, ještě jsem se chtěla k těm šátkům zeptat - když se vám tam začne dítě rozčilovat, kopat, řvát apod., nemáte strach, že je to tím, že je tam špatně nainstalované? Pokud je malá spokojená, tak jsem vpohodě a nebojím se, že bych jí nějak ubližovala, ale když se jí tam nelíbí, jsem děsně nervní, jestli tam není moc zmáčklá, může dýchat apod...
A ještě - zkoušely jste nosit dítě pod bundou v kolébce? Já se pak bojím tu bundu zapínat, aby se tam malá neudusila...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladunka
24. bře 2007

Ahoj,
tiki v kolíbce jsem nosila Karolínu téměř přes celou zimu a pod bundu jsem ji zavírala a zapínala. O dýchání jsem strach neměla - i když ona vlastně ta bunda byla flaušová, takže hodně prodyšná... myslím si ale, že vždycky můžeš nechat kousek bundy pootevřený, stačí úplně nahoře, vzduch si cestu najde. Já teda byla kvůli dýchání více nervózní, když jsem začala nosit v kříži s kapsou a dítě mi zabořilo čumáček do hrudníku a usnulo....
K tomu řvaní... no stávalo se mi, že se kolíbka při veškerém možném úsilí a třeba dvojím převázání jakoby nedařila a Karolína byla nespokojená. Myslím že to bylo ale často naopak - ne že by byla špatně uvázaná, ale nechtěla tam být, tak se dobře uvázat nenechala. Řešila jsem to jak kdy, když byl čas vyndala jsem ji a třeba za chvilku instalovala znovu, když čas nebyl, třeba jsme musely odněkud odejít, přežila jsem chvilku jejího protestu a uchodila ji k spánku - paradoxně většinou po takovém protestsongu spala déle než jindy 🙂

honzina
26. bře 2007

Ahoj všem!
Mám na vás dotázek - co myslíte, je lepší naučit se techniku vázání už v těhotenství nebo až s miminkem?
Chci si zaplatit kurz, ale nevím, kdy je tak nejlepší doba.
Poradíte?
Děkuju 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
26. bře 2007

Já jsem si zkoušela pár úvazů při koupi šátku, strkala jsem tam hadrovou panenku, kterou tam v krámě měli, jenže přes třicetitýdenní břicho to fakt nebyl žádný zázrak, a to já jsem vpodstatě ani žádné pořádné břicho neměla 😉 . Měla jsem z toho ale pocit, že mi to skoro na nic nebylo, protože to, jak mám šátek překřížit, není problém vyčíst z obrázku. Problém je to, abych to dobře utáhla a abych tam dítě dobře strčila. A to se na panence prostě nenaučím. Takže jestli bych potřebovala radu někoho zkušeného, tak právě když dítě do šátku zavážu a mám pocit, že je moc nebo zase málo utažené... Ale abych se s měsíčním děckem táhla někam na kurs, na to jsem asi moc pohodlná 😒

tiki
28. bře 2007

Tak jsme podnikly první větší výlet v šátku - došly jsme do vedlejší vsi na poštu (která byla zavřená ☹ ) a zpět, celou dobu jsem koukala, jestli je to dítě ještě pod budnou živé, spalo jak dudek, doma se pak ukázalo, že fakt živá je, tak jsem si oddechla a řekla si, že to určitě nějak půjde 😉

tlapicka
28. bře 2007

ahoj kebulko, ja nosim nasi 5mesicni dceru od narozeni v kapse s krizem, naprosto to miluje. nikdy jsem nepouzivala kolebky a ji, protoze mi prisli malo pevne a nebezpecne.jinak patrim k permanentnim nositelkam, kocarek mame sportak na balkone na spani, ven s nim zatim nechodim. hluboky sme nemeli vubec. co se tyce kycli, tak ma mala vsecko v poradku, tak dooufam, ze ji to neublizuje. tatka je lekar a rika, at se vykaslu na studie, mam se spolehnout na mimi, kdyz se ji tam libi, tak to urcite neni nijak nebezpecny...

kebulka
autor
28. bře 2007

Díky všem za tipy. Začali jsme taky používat kapsu s křížem a nechápu, jak jsme to mohli vydržet doteď bez ní 🙂 O víkendu jsme byli na chalupě, tak jsme hned vyrazili na výlet, cca deset kilásků. Půlku jsem nesla já, cestu zpátky si zkusil manžel a mám pocit, že příště už mi ho při společné cestě "nepůjčí" 🙂 Prohlásil, že jsou jedno tělo jedna duše a chodil jak páv! No, nebyla jsem proti, batůžek rozhodně neměl 7,5 kg jako Marťa 🙂)

honzina
28. bře 2007

Maminky, koupily jste si šátek už před narozením miminka nebo až po? Mám trošku obavu z toho, že se mi narodí "nenosivec" a co pak, že? Nebo má každé miminko nošení v šátku rádo, nebo se to dá ho to naučit?

tiki
28. bře 2007

My ho koupili už před narozením. Já bych věřila tomu, že s těma "nenosivcema" je to pověra, spíš je to neschopnost maminky dobře dítě zavázat a vytrvat přes počáteční neúspěchy. Mně malá taky zpočátku řvala... No, navíc ta cena šátku tě nutí vytrvat 😉
Jinak když nosím v kolébce, tak v té udělané z jednoho pruhu kříže s kapsou, ta je naprosto bezpečná...

honzina
28. bře 2007

Tiki, tak takhle nějak si to taky říkám. 🙂
Teď se jen zorientovat v té záplavě výrobců a prodejců a najít ten nejlepší, nejkrásnější (a za nejpřijatelnější cenu), že. 🙂

tiki
28. bře 2007

My koupili guatemalský a jsem s ním zatím moc spokojená. Mne se sice líbily víc ty indické, které jsou trošku levnější, ale manžel tvrdil, že jsou takové "cikánské a odfláklé" - prostě ta režnost, která se mi na nich tak líbila, se mu nezdála 😒 . Tak jsem říkala, že je mi to vpodstatě jedno, hlavně abych se u líbila, aby neměl pocit, že mu žena nosí cikánské dítě 😀 , tak měl velkou radost a já dodatečně uznala, že je šátek moc hezký...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
28. bře 2007

honzina: Kdyz se miminko narodi, tak je ze vseho vykuleny a nechape ktera bije, teda aspon nase eli. zacali jsme ji davat do satku a zvykla si, ze je to normalni. ja si h taky kupovala jeste pred narozenim, chtela jsem nosit misto vozeni, tak jsem si koupila satek drzsi, kdyz usetri za kocarek 🙂 mame guatemalsky a je supr. jestli chces ale nekd vozit a nekdy nsit, tak je to mozna zbytecny kupovat ty nejlepsi, nevim. jinak svagrova zacala davat syna do satku az ve 3 mesicich a uz si na to nidy nezvyknul. pouzivali ho jen na uklidneni vecer, kdyz nechtel spat a musel se nosit. nase Eli kdyz de do satku tak me necha i boty si zavazat a jeste se u toho smeje, jen kdyz nejde do kocarku...

androna
28. bře 2007

honzina na stranke www.nosime.sk su vsetky druhy satkov.ja som sa tiez dlho rozhodovala ktory a uz mam doma znacku medley ceska kvalita a neni drahy ale je vyborny.jinak objednat ho mozes v cechach na stranke www.medley.cz a dorazil za 4 dni.

kebulka
autor
28. bře 2007

Já jsem kupovala po zkušenostech kamarádek šátek Vatanai www.vatanai.cz. Patří mezi nejdražší, ale je perfektní. Měla jsem možnost zkusit si u známé jiný (bohužel nevím, co to bylo zač) a bylo to nesrovnatelné. Kupovali jsme ho sice po narození prcka, ale hned jak jsme přišli z porodnice 🙂
Vybírala bych kvalitu úmerně tomu, jak plánuješ prcka moc nosit.

honzina
29. bře 2007

Jé, děkuju moc moc všem za reakce, to jsem nečekala!
Androno, o této značce jsem snad ani ještě neslyšela. Kouknu na to.

Jinak plánuju prtě jak nosit, tak vozit v kočárku.

To je vážně takový rozdíl v té kvalitě? Ale bezpečné pro děti (a jejich vývoj) by měly být všechny - nebo taky ne??? 😕

lenchita
29. bře 2007

Honzina já nosím v šátku medley a jsem naprosto spokojená - a to patří fakt mezi to nejlevnější, co jsem našla 😉 Koupila jsem teda český tkaný(medley dělá i z jiných materiálů, ale mě se tkaný zdál nejdůvěryhodnější) a nevidím v něm žádný problém. Já si právě totiž nejsem jistá, jestli šátek z jiných materiálů má stejné vlastnosti - hlavně příčnou pružnost (i když píšou, že má, třeba kanafasu moc nevěřím, ale to bude spíš předsudek 😀 )

androna
29. bře 2007

honzino ja mam tiez ten tkany medley a je naozaj srovnatelny s tym vraj najlepsim nemeckym storchenwiege co stoji 3x tolko a este som si myslela ze je lepsie mat novy medley nez pouzity a zoprany drahy satok.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
30. bře 2007

Holky, když máte dítě v kříži s kapsou, jak to řešíte s blinkáním? U našeho rozežraného otesánka totiž nemůžu blinkání nikdy vyloučit, tak jsem začala přemýšlet o nějakém brindáčku pro maminku, který by zachránil tričko nebo košily před přívaly mléčné kaše 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz