Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
16. črc 2007

To muj manzel byl od zacatku k noseni svolnej, myslim, ze kdyz jsme spolu byli satek nekdy v osmem mesici vybrat, zacal se na dite tesit jeste vic stejne jako ja. A obleci se do satku na verejnost mu nedelalo nejmensi problemy, spis mam pocit, ze je na to jaksepatri hrdej 🙂 . Pravidelne ditko nosi, kdyz jdem do kostela na msi, coz hrozne fascinuje mistni babky, kdyz pak prijdu pro mleko do vedlejsi vesnice, rika pani sve vnucce: "To je to miminko, co ma v kostele ten pan pod bundou..." 😀 .
A kdyz by se nad tim nosenim snad nekdo odvazil pozastavit, s vaznou tvari rekne, ze zena nosila devet mesicu, tak ted je rada na nem 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
miquel
16. črc 2007

gedren ta psychoanalyza mě fakt pobavila 😀 tohle sedí i na toho mýho chlapa
jak to není trochu technický tak to není dobrý přece nějakej kus hadru není lepší než super vykonstuovaná klokanka 😅 😀
no nakonec si na to nošení v šátku zvykl, ale sám malýho nenosí, možná někde v lese bych ho překecala ale ve městě ani náhodou 😠
teď mi zase furt cpe nějakou krosnu , protože podle něj přece není pohodlný nosit skoro 10 kilový dítě v šátku což je blbost , já si tu krosnu zkusila , kšandy se mi zařezávali do ramen , zlatej šátek 🙂
kili neztrácej naději třeba se nakonec zlomý a bude taky nosit a když už né nosit tak třeba alespoň nebude protestovat 😀

kili
16. črc 2007

gedren, tak to celkom sedí. miqiuel, to tvoje tiež, klokanka proste vedie 🙄 . Ešte to aj hovorí mejej kamarátke, že aká je to blbosť, no potom sa pozastavil, že však aj ona je hipisáčka, takže jej sa to páči 😀 . Viazala som si malého pred ňou, tá keď zbadala aká je šatka veľká tak sa zhrozila prvý krát, a potom keď ho tam videla natlačeného tak druhý 😀 , no potom videla aký je spokojný tak sa jej to páčilo.
fakt ale neviem, čo s tým človekom mám robiť. Rozhodne ho do toho nenavlečem. Malému sa v kočíku nejak moc nepáči, ale ešte si nemal možnosť moc zvyknúť. A keď aj bude v kočíku naďalej revať, tak to manžela nepresvedší na šatku, skôr povie, že som ho rozmaznala 🙄 . No ale možno, ak sa mi podarí rozmaznať aj druhého, tak nebude mať navýber 😀

tiki
16. črc 2007

Tak to mne nikdo asi jeste nerek, ze jsem hipisacka. Nade mnou jen obcas pokyvuji hlavou a rikaj, no jo, jako Indianka. Ze bych skoro uvazovala zmenit uces 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
17. črc 2007

Kili, přidávám se k Gedren, kup si Ergo.Můj chlap chtěl nosit i v šátku, ale nějak se mu nedařilo vázat, tak jsme koupili Ergo a teď mi venku mimino nechce půjčit 😀

kili
17. črc 2007

už som nad tým rozmýšľala. Ešte chvíľku počkám, však Adamko ešte nepríde tak skoro domov.
Dnes som bola so šatkou u doktorky (nesmie tam ísť kočík) a boli s toho nadšení, že aký tam je spokojný, ako v brušku.

ene
17. črc 2007

Muzete mi poradit s vlastnostmi satku? Nemela jsem prilezitost si nejaky na vlastni kuzi osahat a nechala jsem se zlakat nabidkou na internetu a poridila levny skvost, ktery nejspis nebude moc platny.. Postou mi dorazil ctyrmetrovy kus pevne latky, kterou mame dokonce na potahach na zidlich, absolutne neelasticky. Je to tak v poradku nebo to je jenom jiny druh satku, se kterym si treba nebudu moct dovolit vsechny uvazy, ale bude hlavni ucel splnovat?

kili
17. črc 2007

ene, ako sa tá šatka volá?
možno sa ti to len zdá, že je neelastický, nie? Lebo šatka má byť aj pevná a len jemne pružiť.
Čítala som napríklad o Šanami, že ako plátno z lehátka, no zároveň si ho chvália a hovoria, že je to za tú cenu dobrá šatka.

ene
17. črc 2007

Mají to být šátky tkané metodou dle Guatemalských látek. Je to značka Medley.

kili
17. črc 2007

ja som si medley osahala, no ešte predtým ako som dostala túto, tiež mi prišla len taký kus látky, no možno by mi tak pripadala aj Storchenwiege 😀
Skús si prečítať na stránke http://www.nosenideti.cz/china.php , je tam nejaká diskusia aj o ňom.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
martinka24
18. črc 2007

Tiki, podívala jsem se ze zvědavosti na tohle téma, protože jsem si koupila babyvak a při druhé stránce jsem jen koukala na tvoje narážky na cikány jak ty píšeš, docela hustýýýý, když jsi proti nim tak to nemusíš psát na net, je to tvoje vizitka!Všichni nejsou stejní, mám jednu kamarádku, která je slušná, vždycky mě to rozčílí když něco takovýho čtu mezi lidma, ještě k tomu jsi věřící - já nejsem , ale rozdíly mezi lidma nedělám....

kili
18. črc 2007

martinka, nič v zlom, ale myslím, že to sem nepatrí a keď chceš, tak takéto veci píš do IP prosím.

androna
18. črc 2007

ene ja mam medley tkany a som velmi spokojna.neviem ktory si si kupila su tam aj velmi lacne iba kus latky ale tkany je podla mna porovnatelny s storchenwiege.akurat mozno trosku viac pevny.a my sme sa uz naucili ten satok dost dobre pouzivat a maly je spokojny.minule sme skusili ist do knihovny a maly bol nadseny.ale trvalo mi to dost dlho az som sa to naucila dobre viazat a rychle a hlavne ho z toho dostat.
minule som ho dokonca dokazala na seba dostat zaviazany.je to iba o praxi vsetko. 😎

martinka24
18. črc 2007

kili, ok, to máš pravdu, nenapadlo mě to napsat do IP, ale nakrklo mě to....

tiki
18. črc 2007

Martinko, promin, ja to fakt takhle nemyslela, vubec mne nenapadlo, ze bych se tim mohla nekoho dotknout, obcas jsem asi socialni blbec ☹ , vzdyt i ja mam mezi snedsima lidma spriznene duse. Ja se jen pokusila popsat, ze manzelovi, ktery se tak statecne ztotoznil s tim, ze budeme nosit dite po divosskem zpusobu, se nezdal ten indickej satek dost uhlednej. Ja jsem byla odjakziva snede a cernovlase dite, takze jsem byla casto oznacovana za cikane a nikdy se mne to nijak nedotklo (ona jsou totiz romska miminka moc krasna, tak to byla spis pochvala 😉 ), takze jsem to jako nejakou urazku vubec nepocitovala. Ale ted, kdyz jsi mne na to upozornila, jsem si to precetla znova a uznavam, ze to asi nebylo uplne dobry, navic kdyz me kolikrat vlastne narazky na podobne tema taky nastvou.
Takze se vsem, koho jsem se tim dotkla, moc omlouvam, opravdu to nebylo mysleno nikterak ve zlem a nechtela jsem ti nikoho diskriminovat...

listicka77
18. črc 2007

martinka24: Mně teda přijde, že to bereš moc vztahovačně. Já jsem to takhle při prvním čtení vůbec nechápala, přesně rozumím, jak to tiki myslela. V podstatě je to totéž, jako když tady někde na jedné z posledních stránek říká, že snad bude muset změnit účes, protože jí všichni říkají, že vypadá jak indiánka. To tě uráží taky?
Ale nechci moc vířit debatu o rasismu, protože sem fakt nepatří. Mějme se rády, holky. 🙂

martinka24
18. črc 2007

Tiki,zřejmě jsem to špatně pochopila, tak se omlouvám za narušení debaty 😕 někdy člověk něco napíše a druhýmu to vyzní úplně jinak, tak holky, končím tuhle debatu ok?

kili
18. črc 2007

som fakt rada, že sa to tu nezvrhlo na hádku 🙂 (na MK je to totiž dosť časté 😝 )
tak späť k šatkám. Aká je normálna šírka šatky? mne príde tá moja dosť široká, tak ju mám na poli. Neviem koľko meria, nenašla som meter, ale zdá sa mi, že 70cm.

listicka77
18. črc 2007

Většina jich má 70 cm, Vatanai má 65 cm. Holky na nosenideti právě tu menší šíři kritizovali, že to při některých úvazech trochu chybí. Počkej, až budou kluci větší,ještě budeš za těch 70 ráda. 😀

ene
18. črc 2007

Gedren, uz jsme tu spolu i psaly, ale mela jsem jiny nick 😀
Andron, dekuju, mam take tkany, Simon. Trochu jsi me uklidnila.

matysi
19. črc 2007

My máme šátek od Šanami a jsme naprosto spokojení... Večer jsem tady prolítla debatu o tom, jak se někteří chlapy drtivě brání nosti mimča v šátku, načež přišel ten můj a aniž by věděl, co tady čtu, tak mi řekl, že ho musím naučit pár úvazů, aby taky mohl na dovolené nosit Matějdu😀

yenn
20. črc 2007

Ahoj holky, nejak nezvladam celou diskuzi precist, muzete mi prosim doporucit satek, ktery mate vyzkouseny a jste spokojene? Treba do IP. A jeste jsem celkem zmatena z te delky... 5 m se mi zda strasne moc 😕Dekujii moc

androna
20. črc 2007

ja mam 5m a som vysoka iba 167cm kupovala som to kvoli manzelovi tak dlhe ale u uvazu kriz s kapsou to mam len tak tak tam to je fakt potreba tak dlhe.
u ostatnych uvazov toho asi tolko netreba ale kriz s kapsou je asi najpouzivanejsi.
a moj manzel tiez este nenosil v satku on prcka radsej nosi iba tak na tygrika a na ramene.
ale mi ten satek az tak moc nepouzivame.mam moc tazke dieta a nevladzem ho tolko nosit.

kili
20. črc 2007

ja mám 4,6m, moja výška 162cm, viažem kolísku kríži s kapsou, zatiaľ je trošku dlhší, no mám 2,5kilové dieťa, tak dúfam, že nebudem musieť kupovať dlhší. Budem musieť asi schudnúť 😀

Dnes Samko preplakal pri svokre 2 hodiny a keď som prišla, dala som ho do šatky a boľ klud 🙂 , no manžel stále, že samozrejme, keď je ako vo zvieracej kazajke. A ja na to, že je tam úplne volne (nechcela som, aby mu bolo teplo), tak on zas, že sa teda nechce pohnúť aby nevypadol 😀 . On vždy niečo nájde. Ale myslím, že už si nemyslí, že je to taká blbosť, ale on to neprizná 😠 .

papaya
20. črc 2007

kili tady je to docela všechno pěkně popsané,třeba kdyby si to manža přečetl...
i když osvětu už si asi zkoušela...třeba to chce jen čas 😉
http://www.babysatky.cz/stranka.htm