Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

olielka
18. dub 2007

evo, zkus wewewe materstvi cz. je to ve vitkove ulici na florenci

eva265
18. dub 2007

Olieka diky. Na strankach maji, ze prodavaji Vatanai. Nevis, jestli maji i jine?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
18. dub 2007

mam satek ani svetlej ani tmavej, tak neco mezi 🙂 ale zajimalo by me, jak moc velky rozdil to je. Porad premyslim o porizeni bud konopneho (MaM Eco) nebo hedvabneho satku, ale zase nechci zbytecne utracet, kdyz uz jeden satek mam...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mracik
19. dub 2007

gedren, v bavlnce? ja mám šatku odtiaľ a vôbec nie je ľahulinká, skôr riadne hrubá. Ale ja budem v lete nosiť asi viac babyvak, ten sa mi zdá lepší pre novorodenca a na jeseň začnem so šatkou... No uvidíme aké to bude v praxi
Inak na to potenie je super moirové oblečenie... pre maminu aj bábo, aspoň mne sa osvedčilo pri Maťkovi

danielah
19. dub 2007

Evo265: v Acentru mají ještě Mamanti, ty tam prodává Petra Sovová
a pak vím, že v Praze někde bydlí (někde myslím na P9) holka co prodává Dydimos, jmenuje se Daniela (nevím jak dál 😉 )

danielah
19. dub 2007

Já jsem věděla že ty "íčka" obrátím 😀 - je to Didymos 😀
http://www.didymos.cz/kontakt.html

eva265
20. dub 2007

Diky moc Danielah.

danielah
20. dub 2007

Za málo, akorát to nejsou kamnenné obchody, v těch myslím opravdu nic než Vatanai neseženeš 😉

mamika
20. dub 2007

Na Praze 7 v RC na Letná se dají jak vidět tak i koupit, mají tam skoro celý sirtiment z www.sanami.cz a když budeš potřebovat určitě i ukážou jak se vážou, dělají tan i kurzy.

lamia
20. dub 2007

Holčiny,můžu vrazit 2m mimi do kříže s kapsou??Resp.už jsme se tak doma nosily,ale pořád nevím,kvůli páteři a tak...a kolíbky už jí teda vůbec nebaví,ze začátku v nich chrupkala moc ráda,ale teď už je akčnější...máte zkušenost???

tiki
21. dub 2007

Lamia - určitě, my tam nosíme od dvou týdnů a vypadá to, že dítě zatím žije a roste docela dobře 😉 . Když jí nosíš v náručí, tak určitě nemá zádíčka zapřená líp než v tom kříži. A navíc mi přijde, že se to děckám líbí už proto, že na zádech ležeji furt, mne by to už taky na jejich místě lezlo na nervy a chtěla bych si užít trošku svislé polohy. A je to super na bolení bříška, prdíky chodí ven daleko líp 🙂

haluskacz
21. dub 2007

lamia,
taky muzu jen doproucit, nosim takhle od 4 tydnu a v pohode, kdyz se to dobre uvaze, neni problem, hlavicka se da podeprit velmi dobre.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucija76
22. dub 2007

Lami, Leu taky ta kolibka nebavila, od tri tydnu ji nosim v krizi s kapsou. Vzdycky mi tam okamzite usne. A nase detska doktorka nas pochvalila ;))

tiki
23. dub 2007

Naše dětská doktorka sice řekla, že je to podle ní hrozné, protože je tam dítě zkroucené a nemůže dýchat, ale že to nikomu nebere, že jsou prostě dva tábory lidí, jeden pro a jeden proti 😉

kyri
23. dub 2007

eva265: zkus vlčí mák - (http://vlcimak.arcs.cz/) - tam mají (tuším😅) k vidění šátky z www.babysatky.cz

lamia
23. dub 2007

Holky,díky moc za rady, tak už se teda bát nebudu 🙂 Zkoušela jsem jak s křížem vevnitř tak zvenku,zvenku mi to jde utáhnout líp,tak budu nejspíš preferovat to, vypadá to,že malé obě varianty vyhovujou stejně 😉 Taky se mi tahle poloha mimča moc líbí,pěkně se k sobě tulíme,mám jí na očích a přitom můžu i něco udělat a na prdíky taky supr,sice už nemáme takový problémy,jak ze začátku (to byl teda fakt očistec...chudák Andulka),ale i tak odvzdušnění miminka není k zahození 😉 Ještě budu muset vychytat oblečení do šátku,to počasí je fakt nevyzpytatelný,jednou je nám tam vedro,podruhé zima...a taky se teda zdokonalit v ukládání miminka do úvazu,to je vždycky "nejstresovější" okamžik celé akce 😅

eva265
23. dub 2007

Diky moc za rady. Nerada kupuju nektere veci pres internet, protoze na fotkach vypada material mnohem lepe nez ve skutecnosti.

lenchita
27. dub 2007

Jen tak pro pobavení: dnes jsem byla na nákupu s Julinkou v šátku (a bez čepičky) a jedna paní na mě nejdřív nevěřícně zírala, pak přišla blíž a povídá: jé, já myslela, že vám kouká prso 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenchita
28. dub 2007

Holky, odkdy je vhodné nosit dítě v šátku v úvazu Budha (to je takový ten čelem ven, aby zvědavé dítě vidělo, kam se jde🙂 Julinka se mi v kříži s kapsou čelem ke mě začíná pěkně vztekat a hrozně se pořád zaklání, aby viděla něco jiného než můj krk 😨 Včera jsem ji tam teda zkusmo na chvíli strčila obráceně, ale nejsem si jistá, jestli už je na to dost zralá...někde jsem četla, že se to může v době, když dítě drží hlavičku a otáčí s ní na všechny strany - to umíme, ale jinde zase, že až když má dítě zpevněné zádové svaly, čímž si teda jistá nejsem...poraďte!

lenchita
28. dub 2007

Dotaz beru zpět! Na dydimosu jsem se právě dočetla, že tenhle způsob není pro miminka vůbec vhodný...z mnoha důvodů... 😖

tiki
3. kvě 2007

Holky, taky vám děcka děsně zakláněj hlavu (nejen Lenchitě 😉 )? A jak to děláte, když vám tam takhle usnou? Já vždycky hlavu přidržuju, když chce Zdíša koukat, pak když usne, přetáhnu jí pruh přes hlavičku a snažím se jí trošku opřít o mne, jenže on už je ten pruh kolikrát trošku povolenej, jak se malá zlobila, že jí cpu hadr přes hlavu a nic nevidí, tak nevím, jestli vadí, když usne a má lehounce hlavu v záklonu 😒

ikuska26
3. kvě 2007

ahoj tiki, tak aj mne malicky hrozne zaklana hlavicku, ked spi v postielke ma ju uplne zaklonenu, ved to sa mu ani nemoze dobre lezat, tz to nechapem...

inak chcem sa opytat, myslite si ze babyvak je jednoduchsi na viazanie?

jankatr
3. kvě 2007

ikuska jestli ti často spí s hlavičkou hodně zakloněnou, mohlo by to být i tím že má z bříška trošku zablokovanou krční páteř - podívej se jestli při spinkání nepoužívá často polohu tzv. lukostřelce tzn. hlavička v záklonu a jedna ruka natažená a druhá pokrčená k hlavičce (jako by držel napjatý luk) jestli ano pak by možná nebylo od věci zeptat se rehabilitační sestry. Náš malý to dělal asi do tří měsíců a vždycky se budil s hrozným křikem (bez natahování), pak mi ještě asi dvakrát začal na stole fialovět v takové jakési němé křeči, jako by se nemohl nadechnout. Dr. nás poslala na neurologii a tam zjistili právě tu zablokovanou páteř, Paní doktorka ho protáhla a my jsme to pak cvičením udržovali - a ze dne na den všechno skončilo.

ikuska26
3. kvě 2007

janka, on tak spinka iba v noci, a mam pocit ze tak je pretoze tak zaspava na rukach a natahuje sa akoby za mnou...robi to aj ked spi pri nas v posteli...fialoviet nefialovie, ale iba cervena, niekedy mi pripada akoby bol v krci,...teraz je na brusku a pekne hore drzi hlavicku, tak neviem, spytam sa potom doktorky, ideme 17.5. na dalsie ockovanie...ale dakujem za dotaz, som o tom ani nevedela ze take malicke moze mat zablokovanu pater... ☹

lenchita
3. kvě 2007

tiki, taky mi tak v šátku často usne - se zakloněnou hlavou a popravdě, jankatr, občas když byla menší, tak spala v nějaké takové poloze, ale jen při denním spánku, v noci spinká na zádech, trochu jsi mě vyděsila 😕

jo, někde jsem si přečetla, že když se takhle dítě zaklání, je čas naučit se úvaz na záda. Tak jsme to zkusili, ale se zlou jsme se potázali, Julie pěkně vřískala, asi že to neumím, chci jít na nějaký kurz, ty úvazy na záda mi přijdou hrozně těžký!

😒