Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

papaya
5. čer 2007

no tak já nevím jaký kžíž. prostě pruh přes břicho, v něm sedí a 2 pruhy šátku překřížené zvenčí to fixují. na zádech je to taky zkřížený.
Vlastně můžu dát okaz, že 😀 http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...
My bydlíme taky na maloměstě,akorát v domku na okrajové části, což je spíš už samostatná vesnice se sámoškou a do centra je to 3km 😀

nomisek
5. čer 2007

aha tak to je lepší než co znám já. já právě znám tady ten, ale ten od tebe je mnohem lepčejší
http://www.vatanai.cz/kapsa.htm 😀

papaya
5. čer 2007

já na ten vatanai koukala,ale bez návodu nemám šanci, vždycky se v tom motám. I teď to mám voľaké vachrlaté,ale hlavně že Hugo drží 😀 ono se to zlepší, látkovky jsem první dny taky motala jak to šlo 😎

nomisek
5. čer 2007

http://clovicek.wz.cz/uvazy/kapsa.gif tak tady by to mohlo být, ale spletla jsem se, je to Kapsa a ne Kříž. Je ale suproví, že můžeš miminko dát do jednoho pruhu a pak ostatní přes něj přetáhnout, takže miminko není vertikálně a nestojí, ale hajá skoro jako v kolíbce 😀

papaya
5. čer 2007

no to právě ale Hugo nemá rád, to jsem zkoušela asi třikrát a za chvíli řval. Dneska to samý,ale napadlo mě zkusit něco jiného, protože i z normálního nošení na ruce jsem zjistila,že je nejradši svismo, a ono to klaplo

nomisek
5. čer 2007

tak ať se vám hlavně líbí 😉 já si vždycky říkám, že malou můžu dát jakkoli, a když se jí bude sedět špatně nebo jí by to mělo vadit, tak se ozve 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
papaya
5. čer 2007

A prosím vás, jak řešíte návštěvu wc? Mě asi Hugo tlačí na břicho a "věci" se dávají do pohybu 😅

tiki
5. čer 2007

Papayo, ja to zvladam i s deckem. Jen musim dat bacha, aby mi ty cipy vzadu nespadly do zachoda 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sage
5. čer 2007

papayo, ja tiež chodím aj s dieťaťom - a presne jak píše tiki, hlavne pozor na tie cípy 😠

androna
6. čer 2007

ahoj maminky nositelky!
prosim poradte mi mate nejaky osvedceny sposob jak sa z toho satku kriz s kapsou co najlepsie dostat.hlavne ked zacne mimco vyvadzat a plakat?

nomisek
6. čer 2007

ahojky androna, myslím, že nejrychlejší to bude, když to budeš stále a stále zkoušet 😉 my tento úvaz používáme nejvíce, takže už ho máme zmáklí a uvázaný ho máme ani ne az minutku, prostě chvilička 😀

kili
6. čer 2007

no ja som objavila túto skratku a príde mi super, síce ešte nemám skúsenosti, len podľa pohladu. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=70

nomisek
7. čer 2007

ahoj kili, tak jsem se koukala na tu stránku a vypadá to docela dobře, akorát pro mě by to asi bylo o dost složitější, než ten šátek uvázat normálně 😅 dává mi to fušku, vždy se něco nového naučit 😒

papaya
7. čer 2007

tak vám nevím...Hugo se v tom kříži s kapsou poslední dobou vždycky tak sesune,až je celý skrčený a hlavičku má hozenou bokem (no nevím jak to popsa). Říkám si,jestli já to málo neutahuju...ale když se ho snažím nějak srovnat,tak se začne ošívat a v té pokrčené polože je spokojený...

tlapicka
7. čer 2007

androna: nejvic v pohode je na todle, kdyz si uvazes kriz dospod a kapsu navrh. to pak jen roztahnes jednotlivy cipky a je venku! pouzivala jsem ji na malou, kdyz se narodila, tedka uz moc nenosim, ale kdyz, tak obracene, kapsu dospod a kriz nahoru. vyzkousej, uvidis, ale souhlasim, ze praxe je nejlepsi... urcite to vychytas...suprsou taky kojici tricka, protoze to jen povolis satek vzadu, dirou vyndas prso a mrnousek basti... zadny vyndavani apod...

lenchita
8. čer 2007

papaya, to se mi taky občas stávalo, vždycky mě to trochu vyděsilo, když jsem zjistila, že je Julka našišato, bála jsem se, abych ji něco neudělala se zádíčkama 😖 Ale nechala se vždycky srovnat - většinou byla chyba v těch pruzích kříže, jeden nebo druhý jsem měla blbě roztažený, řešila jsem to - po několika neúspěšných pokusech to srovnat na sobě i s dítětem - sundáním obojího a převazem. Někdy taky protestovala dost nahlas 😀

papaya
11. čer 2007

Lenticho tak jsem zjistila,že on mi takhle usne i v náručí bez šátku,asi se mu ta poloha líbí. Teď zase řeším jak ho stínit před sluníčkem,tak malé kloboučky se snad nedělají a když mu přes hlavu přetáhnu nekterý z pruhů tak hudruje 😖

eva265
17. čer 2007

Jaka delka satku myslite, ze je vhodna pro chlapa stredni postavy a vysce 183 cm? Podle tabulek na internetu by mi (teda memu manzelovi) mel stacit satek o delce 4,5 m na kriz s kapsou. Kdyz jsem ho ale doma zkusila uvazat, tak mi prijde, ze 4,5 m je tak akorat pro me a to jsem o 20 cm mensi. Manzel to sotva zavaze. Nevim, kolik mista mam tak pocitat pro mimi a jak se bude chovat satek po vyprani. V obchode mi take rikali, ze 4,5 m je dost, 5 m satek si pry kupuji jen hodne velky chlapy. Ale kdyz satek vidim uvazany, premyslim, jestli ho nevymenit za 5m.

tiki
18. čer 2007

Evo, ja mam 176 cm a manzel 180 cm (ale je desne hubenej ☹ ), mame satek 4,6 m a jeste mame rezervu. To mimco tam nezabere skoro nic, musi se to vazat celkem tesne... Vazali jste vzadu jeden nebo dva uzle? Ja se nejdriv desne bala, ze se to rozvaze, tak jsem to motala na dva a mela jsem vzadu celkem slusnej ranec, ale pak jsem se na www.vbavlnce.cz docetla, ze bohate staci jeden uzel. A je to pravda, protoze i kdyz jsem uzel rozvazala pri vyndavani ditete uplne, dite se ani nehlo, takze nehrozi, ze by snad vypadlo.

eva265
18. čer 2007

Tiki, vazali jsme 2 uzle. S 1 me to ani nenapadlo. Manzel se i tak hrozne boji, ze mimco vypadne.

sage
18. čer 2007

eva, moj chlap ma 194cm a zo satku 4,5m kriz s kapsou nezaviaze, chyba priblizne 40cm - takze na 183cm vysku by mohlo 4,5m tak-tak vystacit. ale podla mna by bolo lepsie tych 5m, lebo ked su tie konce prilis kratke, potom mas stres aby si si satek dala pred viazanim PRESNE na polovicku a to otravuje.

s.arik
18. čer 2007

právě jsem si za 300Kč objednala krátký obyčejný Medley, 2,7metrů...

doufám že to nebyla blbost 😔 , sice chci vázat hlavně do už koupeného indického 4,5m kříž s kapsou, ale říkám si, že možná zpočátku ocením u kolíbek krátký šátek. Nechce se mi motat hned s pěti metry 😀 V nejhorším ho jistě za stejnou cenu prodám dál 🙂

užily jste vy zpočátku krátké šátky na obyč kolíbky, nebo je lepší hned od narození strkat mimčo do "kolíbky" z šikmého pruhu kříže s kapsou? Úvaz je to jistě bezpečnější...

(ptám se samozřejmě až po akci 😀 ale chci si to vyzkoušet sama, sice s ohledem na vaše názory, ale vyzkoušet 😉 !)

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sage
18. čer 2007

ja som nosila malú do 6 týždňov v krátkej šatke (asi 2m) v jednoduchej kolíske cez jedno plece. šatku som mala nastálo zviazanú, teda vôbec som nerozväzovala uzol, vždy som ju navliekla a zvliekla, bolo to veľmi praktické a za uzlom sa mi nič neplandalo.

papaya
18. čer 2007

Hugo kolíbky taky nojkotzje, jedeme hned kříže s kapsou 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
eva265
19. čer 2007

Sage, diky za nazor. To jsem potrebovala slyset. Taky si rikam, ze 50 cm plandajicich navic neni tak moc a zbytecne bych se stresovala, ze je satek moc kratky. Me ten kriz s kapsou a kolibka z nej prijde takovy nejstabilnejsi uvaz.

tiki
19. čer 2007

evo, mimco opravdu nevypadne. Zezacatku spis budes mit problem ho ze satku vyndat, i kdyz ho vzadu uplne rozvazes 😀 .
Sariku, mne se vubec ty jednoduche kolebky vazat nedarily. A mela jsem sileny strach, ze dite vypadne. Tak jsem zezacatku davala do sikmeho pruhu krize jako do kolibky, ale vetsinou jsme nosili v krizi normalne.