Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

katarina82
24. kvě 2010

Já sice nejsem extra zkušená šátkovka 😅 , ale když jsem si sháněla info o šátcích, tak Medley nikdo nedoporučoval, že se zařezavá a tak 😕 , ale osobní zkušenost nemám...
Já mám doma elastický Moby, protože jsem ho chtěla jen na malé miminko, na větší mám Ergo po první dceři, takže stačil elastik.

katarina82
24. kvě 2010

Jo a spokojená jsem hodně 😵

nika
24. kvě 2010

pro půlroční dítko určitě tkaný šátek, nic nepokazíš jak psaly holky na předešlé str. kvalitními značkami, Didymos, Strochenwiege, Guatemala, Šamani, i Hoppediz, Ellevill,

já mám zkušnost s Medly elastikem a nikdy více, už z něj má dítě ušité pyžámka 🙂

já mám osobně Didyho Olafa, a moc velká spokojenost 🙂 a snad přibude i další pro kratší úvazy 🙂

xkacatkox
25. kvě 2010

holčiny, díky moc pokouknu se po vámi uvedených značkách 🙂 snad nám nějaký padne do oka, také si říkám, zda nakonec nemám vydržet, třeba až bude lozi, tak nebude, takový závisláček

nika
25. kvě 2010

@xkacatkox já si bez šátku nedokážu představit fungovat, prostě s kočárkem se někde nedostanu, na nákupy do některých obchodů, u nás na úřad, na poštu, nedojedu na chatu a taky doma, když teď lezou zoubky je malá v podvečer děsně protivná tak nosíme na zádech a dělám domácí práce a jsme obě spokojené 🙂

mmt já kupovala šátek z druhé ruky, byl krásně zanošený, měkoučký a o 1/3 levnější, jen tip, pokud by ti to nevadilo a před didym jsme měla kanafasový šanami a nejde to srovnat 😀 je to jako nosit/jezdit ve škodovně 105 nebo v Mercedesu .-)

musko
25. kvě 2010

dievačká - kuk sem -

https://www.youtube.com/watch?v=zga_mW9vqnE


Co vidí mimi v kočíku a čo v šátku :o)

xkacatkox
26. kvě 2010

@nika jé díky za radu, já se pořád nemůžu rozhodnout, Didy by se mi líbil, ale si říkám, jestli to nebudu mít na chvíli než bude lízt, ach ty hormony, kdybych si ho pořídila už od začátku tak jsem ho jistě užila více, no snad budeme mít ještě někdy druhé a pořídíme určo, když ne tedka

nika
26. kvě 2010

@xkacatkox, určitě užiješ na druhé a i na malého, bude ještě příležitostí kdy nosit. vždyť se dá nosit do cca 2-3 let, když je potřeba a nosnice unese 🙂

xkacatkox
26. kvě 2010

no právě, aby nosnica unesla 😀

bobsove
29. črc 2010

Ahojky holky! Nestíhám vás přečíst, ale jdu s troškou do mlýna. 🙂
Nedám dopustit na šátky Didymos, je sice vyšší cena než u jiných, ale kdo zkusil různé značky a pak i Didy - pochopí. 😀 krásně se s ním váže, "odpustí" hodně - tzn. když ještě neumíme pořádně vázat a nedotáhneme dobře, nebolí ramena.
Vůbec nedoporučuju Medley, ten se mi zařezával a šátkování málem zprotivil. 😖
Pak jsou bezva šátky Storch - ty jsou pevný a nezatrhnete je tak snadno - zatrhnutí je k vzteku. 😠
Nejsou špatný ani easycare, taky dobrá věc. 🙂
Ergo je bezva na zimu, kdy se při mozání neválej konce šátku v břečkách sněhu...
Manžel byl zatíženej na nosítka (manducu a ergo), ale když překonal lenost z vázání, nedá na šátek dopustit a ergo už máme jen jako sychrovku, doma ve skříni. 😅

pequena
14. srp 2010

Ahoj.Chci se zeptat.Malej ma 4tydny už jsem ho párkrát zkoušela dat do šátku,kolíbky,ale on prostě pláče.Nechce mít přes hlavu ten šátek.pořád se napíná a kouká ven.Nevíte někdo nějaký fígl?

cervena_vila
14. srp 2010

@pequena ahoj, já jsem se kolíbku nenaučila moc dobře vázat, malá v ní byla vždycky šišatá. TAk sjem pohledala na internetu, zjistila, že i malé děti se dají nosit vertikálně "na stojáka" a je to fajn i kvůli kyčličkám (se širokým balením do kolíbky prostě nedáš) a nosím od pár týdnů do teď buď ve dvojitém kříži nebo v kříži s kapsou.

cervena_vila
14. srp 2010

Jo a šátek jsem si šila z crash bavlny - takové mačkavé, lehoučká, dobře se přizpůsobí a levná 😉

pequena
14. srp 2010

-cervena_vila-no ja trochu zkoušela i ten dv.kříž,jde o to že musí byt podepř.hlava,musím ho na to asi naučit.Ale je to vždycky řev🙂Já mám šátek koupený.No snad ho vážu dobře.Ono je těžké odhadnout jakou nechat volnost šátku at se tam akorát vleze.Budu muset byt trpělivá🙂

ivika18
14. srp 2010

@pequena Zkus kříž s kapsou uvnitř

https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs

, http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz... , váže se už s miminkem, takže "namíru", jde krásně dotahovat, jak potřebuješ a pro malé mimi je pevnější než dvojitý kříž. No a když nechce látku přes hlavičku, tak než usne, tak přidržuj rukou a pak přetáhneš. Ale náš prcek třeba teď v těch vedrech přes hlavu nesnese šátek ani když spí, tak můžeš zkusit ten vodorovný pruh vytáhnout kousíček nad uši, taky trochu podrží. Nebo já teda nedělám prudké pohyby a nechám ho tak 😉, když spí, tak už má hlavičku stejně pěkně opřenou.

ivika18
14. srp 2010

@pequena ještě jedno video, sice s packama ven, ale to je detail: http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz...

pequena
15. srp 2010

@ivika18 děkuju,pak dám vědět jak to šlo,snad se to naučí,je to akutnáí🙂ruce jsou potřeba🙂a hlavně můj pes chce po ranu ven a maleho nechavat doma je drsné🙂pes má pak 5min.

ivika18
15. srp 2010

@pequena jj, na procházky se psem je šátek ideální, tak ať se daří 😉. No náš malý dnes zase jak bylo dusno, tak jak jsem mu přetáhla šátek přes hlavu (už spal), tak se za chvilku začal vrtět a zase zatuhl když jsem ho stáhla pryč. Některý děcka to asi fakt nesnesou 😒

pequena
15. srp 2010

@ivika18 no zjistila jsem ze se mi proste zacne šponovat do rovna🙂,ale hlavní je-do šátku dáváte mimi spící?

ivika18
15. srp 2010

@pequena mi se taky někdy šponuje, většinou, když už je přetáhlý, to prostě rychle uvážu a jak usne, tak podotahuju. Ono se to blbě váže, jak se šponuje, ale jde to, chce to se trochu zaklonit a rukou přidržovat zádíčka výš, aby ten horní lem nebyl moc navolno. Jak už jak už dotáhneš tu horní část a máš pěkně podsazený zadeček, tak už se ti nemá šanci našponovat 😉. A spícího se mi ho ještě do šátku nepodařilo dát, my nosíme jenom na vertikál a tam to jde dost blbě, možná do té kolíbky by to šlo. Ale my usínáme právě jedině až v tom šátku

pequena
16. srp 2010

@ivika18 -chudák malej ten si se mnou vytrpí🙂

pequena
20. srp 2010

Tak mam první uspěchy.Dneska vydržel asi půl hodky tak jsem zašla s pejskem a i do obchodu 😉 doma v tom knoura ale venku koukal.Tu hlavičku nějak už snesl.Musela jsem ten pruh kol hlavy trochu poupravit.No jo.Asi se to na to musí přijít jak to kterému dítěti uvázat. 😅

ivika18
20. srp 2010

@pequena bezva, a jj, každýmu mimču se líbí něco jiného, hlavně že jsi přišla na to jak na něho. Ale venku je to fakt lepší, mi taky líp usíná v šátku venku, když cíleně někam jdu než když doma vyloženě uspávám, asi jiný styl chůze nebo co 😉

j.cien
20. srp 2010

Ahojky,mam dotaz..mozna pitomy..ale muze se nosit mimi,co jeste nedrzi hlavicku v "krizi svnejsi kapsou"??
Nosila jsem tak malou a kamaradka se zhrozila,ze pry to neni vhodne,ze ji hlavicka borti pater...ze pry nesedici deti pouze v kolibce!!!
Tak nevim... 🙄

ivika18
20. srp 2010

@j.cien jasně že můžeš, ale musíš mít miminko správně napolohované, právě aby se nebortila ta páteř. Mrkni sem: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94 . A pro tak malé mimi určitě lepší kříž s kapsou uvnitř, pár příspěvků výš jsem dávala odkazy na pěkná videa 😉

j.cien
20. srp 2010

@ivika18 moc dekuji a kouknu!

pequena
21. srp 2010

s kapsou uvnitřje to fakt nej,To mimi tam hezky sedi.Akorat malej jak ma prdíky tak se tam občas mele ☹ Ted zrovna tohle píšu oběma rukama,díky za šátek 😀

pequena
21. srp 2010

@ivika18 -moc hezký článek

maly_prcek
10. zář 2010

Ahojky, prodám šátek...
Nošený šátek Ellevill Jade fog v baťohové délce 3,7m. Kupovaný v lednu, nošený na střídačku s nosítkem, je opečovávaný, praný v mýdlových ořechách.

Bezva univerzální šátek, vhodný na malé miminko i na batole, jemný, ale přitom pevný a nosný.

Super stav, nějaké o pár mimimetrů povytažené nitky, na funkci to vliv nemá, u těchto šátků běžné (na požádání vyfotím).
Inzerát tu: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...

kauculacek
28. zář 2010

Ahojda,
minulý týden jsem si pořídila šátek - Moby 😉 .. původně sem chtěla Beco, ale je drahé a tohle sem chtěla na vyzkoušení.
Malému se tam nelíbilo, ale dneska první úspěch, po 30minutách chození vytuhl. Vážu KSK a nesnese mít hlavu pod cípama (jako pequena), takže sem počkala až usnul a pak přes něj jeden přetáhnu. Musela sem těch 30 min hlavičku držet tedy.. 😉
Spal tam hodinku, spal by dýl, ale já ho odvázala a pomalinku položila do postýlky a to sem neměla dělat 😀