Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

listicka77
5. zář 2007

bettys a kde jsi četla to o tom stejném výrobci materiálu? To je docela zajímavé. Když jsem kritizovala Medley, tak jsem měla na mysli hlavně ty nejlevnější (co nejsou tkané). Ale jinak fakt nevím. Nikoho, kdo má Medley osobně neznám. U Šanami jo, ale dítko je 4měsíční a lehoučké, tam to ještě není taková "zátěž", aby se to výrazně projevilo.
Ale rozhodovat se o šátku podle kvality webu... No nevím, to mi přijde divné. Úvazy najdeš na netu leckde. A myslím, že je úplně jedno, že si je prohlídneš jinde, než na stránkách výrobce tvého šátku (ostatně brožuru k tomu dává každý).

androna
5. zář 2007

devcata tak ja mam medley a je vyborny ale je to tkany medley za1000Kc a je teda pekne pevny a vobec nie tenky.ale je taky tuhsi,pevnejsi.ja som spokojna.je to podla mna relativne slusna cena za dobru kvalitu, ale podotykam nesatkujem kazdy den.proste mam dieta co to nevyzaduje a hlavne je od 3mes pekne tazke 8kg.

papaya
5. zář 2007

Už jsem to asi vymyslela jak zařídit aby se Hugo díval v šátku i na druhou stranu 🙂 přetáhla jsem mu na straně kam pořád kouká přes rameno (aby měl zakrytou ruku) a on začal koukat na druhou stranu 🙂

bettys
5. zář 2007

Papayo, tak a jak to bylo jednoduché 🙂
Tiki, jen mě to tak napadlo, našeho Seba zatím teda zaujímají hračky velmi, ale je to tím, že nic nezná, tak se zaměřuje na vyloženě barevné věci, ale je to ještě škvrně, zaujme ho každá blbinka. Teď třeba vede lustr, vydrží na něj koukat úplně nehnutě, až si říkám, jestli není divnej 😀 a to nesvítí. Občas na něj i žvatlá, asi čeká, že se rozsvítí, když ho bude hypnotizovat očima 😀
Listicko, psala to jedna šátkařka na diskusi myslím, že to bylo na rodině. Jenom píši to co jsem četla. Ohledně webu, když něco vybírám tak i podle toho, jak se tomu kdo věnuje. Samozřejmě si můžeš rohlík koupit i na benzínce, ale není z pekařství lepší? Prostě mě to dává větší důvěru, když si koupím věc, které někdo rozumí 😉

lenchita
5. zář 2007

listicko, mám tkaný medley, ten za tisícovku, skoro se mi zdá, že je to úplně ten stejný jako má honzina - odhaduju podle fotky v pasu😉 Nosím denně, ale je fakt, že teprve teď to začíná být trošku znát, že tam v té kapse cosi mám, malá má už 7,5 kila...což není moc, když je přitulená u mě, ale když se vrtí a odtahuje, tak spolu trochu bojujeme, je moc živá a až příliš se zajímá o věci kolem 😀 😀 😀 už se musím konečně naučit jiný úvaz, třeba ten na záda, ale kam dám potom batoh???

bettys
5. zář 2007

Ježíš holky, tak já si snad taky koupím šátek 😀

dgm
7. zář 2007

Ahoj, v pondělí bude na ČT Sama doma - šátkování a nosítka. Tak koho to zajímá, dívejte se. Pondělí po 12. hod.

natalien
7. zář 2007

Ahoj holky, tak jsem vás tu trochu potrápila - jestli koupit Medley nebo Šanami. No já se asi rozhodnu pro Šanami, dostala jsem možnost si je osahat a docela se mi líbily. O tom, že šátky vyrábí stejný výrobce teda dost silně pochybuji a nevěřím tomu. Myslím, že hodnotit kvalitu podle netu, je fakt ne moc OK. Ale jinak moc děkuji za vaše názory.
A taky se musím pochlubit, druhý den, co jsem vás žádala o to, který šátek z těch levnějších je lepší, jsem se rozhodla jít šátek zakoupit. Ne, zatím doma šanami nemám, ale paní v obchodě mi zapůjčila svůj (guatemalský a moc výborný a taky moc krásný) abych si vyzkoušela pár dní, jak se v tom naší Nell bude líbit a jak se v tom spolu sžijem.
HOLKY JE TO NAPROSTO ÚŽASNÝ!!! 😀 😀 😀 Teď fakt lituju, že jsem si šátek nepořídila už dřív. Jako premierový úvaz jsem zvolila kříž s kapsou uvnitř. Jo a naučila jsem se ho v klidu ze stránek Didymos (tam se mi to zdálo nejjednoduší- pro mě 😵 ) Jiné úvazy zatím neumím ale určitě se chystám se nějaké naučit. Moc se mi líbí klokánek 😉

V pondělí budu určitě koukat a zkoušet a zkoušet 😀

Holky, díky 🙂

izy
8. zář 2007

ahoj. mam asi trochu trapny dotaz, ale fakt bych si to rada objasnila🙂

uvazuju nad koupi satku. ale vsude ted ctu chvalu na ergo. ja mam teda zatim klokanku, kterou pouzivam opravdu jen obcas na kratkou chvili. je to babybjorn nejaka posledni verze a prijde mi, ze kdyz srovnam polohu mimca v me klokance a v ergu (na fotce🙂, tak v tom neni moc rozdil. ta moje klokanka je dole dost siroka, takze nozky ma hdne nasiroko a hlavicku ma taky podeprenou. a da se hodne utahnout, takze je mimco fakt na tele.

tak prosim jestli mi nekdo vysvetlite, v cem je ergo zdravejsi, budu moc vdecna. jsem totiz ted trosku nalomena s koupi toho satku. jestli teda radsi nekoupit ergo, ale at zas zbytecne nemam dve skoro stejne nositka.
diky

bettys
8. zář 2007

Izy, píšou, že v klokance nožičky visí a jak je tam podložená, tak tlačí na stydkou kost miminka - tudíž všechno špatně. V nosítkách typu Mei Tai nebo Ergo se dá ta poloha vypilovat - tudíž kolínka výš než zadeček, nožičky roztažené jako žabička - je to zdravé na kyčličky a taky pro menší děti je ta poloha zdravější již kvůli tlaku hlavičky na páteř. V šátku je to ještě lepšejší, tady ti miminko udělá takovou kočičku a opře se o ten šátek, krásně se prohne - ne do luku, ale opačně. Vyčteno z chytrých serverů 🙂
Ad obchod a kvalita obchodů - tak jestli se podíváš na hlavní stránku Šanami, uvidíš přesně dva úvazy, které jsou naprosto špatně a už kvůli tomu, bych si u nich šátek nekoupila. Nejenže neumí vázat a ještě takhle prodávají svoje šátky a doporučují maminkám. Viz první fotka - visící nožičky, totálně nefyziologická poloha dítěte. Druhá fotka - totálně odkloněné miminko od matčina těla, což při delším nošení tak dozajista způsobí bolesti zad. 🙄 😝

natalien
8. zář 2007

Bettys, nemůžu s tebou souhlasit, že na úvodní stránce Šanami jsou úvazy špatně, ten první je matoucí asi tím, že děcko v šátku je troochu odrostlejší. Nechci tu někoho urazit, ani se nepovažuji za nějak chytrou, ale to co tu píšeš o tom že by sis od nich už proto šátek nekoupila je tvůj názor a hodnotit kvalitu web. stránek je naprosto ubohý. Nechci se ani nikoho zastávat, ale hodnotit kvalitu úvazu, no to smekám... když sama nemáš šátek. Jo já ho používám fakt chviličku, ale hodnotit ostatní na to si netroufám.

listicka77
8. zář 2007

Bettys: Mně taky přišlo, že zrovna ta úvodní fotka nahoře na stránkách šanami je ne zrovna povedený úvaz. Ale jinak mají stránky docela pěkné. Ale koupit si jiný šátek proto, že ten druhý má lepší web, to fakt nemá hlavu ani patu, promiň.
Já např. uvažuju o elastickém šátku Moby a přitom vím, že výrobce doporučuje i šílený úvaz s dítětem čelem dopředu. A i jiné propagační fotky výrobce jsou dost tristní (z hlediska polohy děcka). Ale to mě prostě od koupě dobrého šátku za dobrou cenu neodradí. Protože já v něm budu nosit tak, jak já budu chtít...

cecil
8. zář 2007

Ahoj hoky, občas vás přečtu 🙂 a vidím, že řešíte české výrobce šátků...tak já jsem se taky rozhodovala mezi Šanami a Medley...neměla jsem do koho "ochytat" šátky, takže jsem se "naslepo" rozhodla pro Medley...tkaný...přišel mi pevný a tuhý...nakonec jsem ho vrátila a připlatila si za guatemalský....natalien...je fakt super, že? Objednala jsem si tenší variantu a jsem velice spokojená. Musím ale na obranu Medley říct, že jsem v něm asi pětkrát nosila a byl měkkší, kdyby nebylo ještě barvy, která se teda trochu lišila od fotky na webu, tak jsem si ho nakonec asi nechala!!!

Taky mi psala paní, že jsou nosiči preferující tužší a pevnější šátky a ti druzí co chtějí tenší a pružnější šátek...že patřím asi k těm druhým. Kdyby někdo v mém okolí nosil, tak bych to věděla dřív, než bych něco objednávala.

K těm špatným úvazům...taky si myslím ,že na těch fotkách to zkresluje větší holčička.

tlapicka
9. zář 2007

bettys>satek sanami nemam, ale i presto nosim svou dcerku jak rikas nefiziologicky. Vzhledem k tomu, ze uz je vetsi, tak neni mozne ji satek roztahnout od kolinka ke kolinku, jako kdyz byla miminko... Nemuzu s tebou souhlasit, sama si to urcite odskousis na Sebickovi az nejaka ta voda v Labi odtece do more...Sanami se mi naopak zda jako velmi sympaticka firma....ale jde o vec nazoru. Svagrova si bude kupovat sanami, tak pak dam vedet jaky je ve srovnani s moji guatemalou...

chechta
9. zář 2007

Caute děvčátka,
tak já jsem se nakonec rozhodla pro Babysatek India 5m - podle brožury jsem zkoušel arůzný úvazy jen tak na nečisto s plyšákem, ale to není ono a kór s tím pupkem.
V půlce září by u nás měl být v mateřském centru nějaký jednodenní kurz na vázání šátků - tak se na to moc těším, protože se bojím, že podle brožury bych mohla dělat něco špatně. jak ste na tom vy? Děláte jen podle instrukcí v brožuře, případně na netu nebo jste něco zabsolvovali?

tlapicka
9. zář 2007

chechto> naucilajsem se z brozurky kapsu s krizem a s tou si vystacim. je nejpohodlnejsi pro malou i pro me 😝

natalien
9. zář 2007

Já jsem se taky naučila kapsu s křížem, a to ze stránek Didymos. Mají to celkem hezky a jednoduše popsané 🙂

chechta
9. zář 2007

jj ta kaspa s křížem ta se mi zdá taky nejlepší. 🙂 jsem zvědavá na ten kurz v mateřském centru - tím rozhodně něc nezkazím, když tam půjdu juknout 😉

kili
9. zář 2007

ja viem tiež podľa netu viazať, ale tiež by som bola rdšej, keby mi to niekdo na živo odobril. Tiež sa bojím, že to mám málo, alebo moc utiahnuté, či im nopodopieram hlavičku málo, či majú rovno chrbátiť ...

chechta
9. zář 2007

Ahoj Killi, no právě se toho bojím, že to nějak špatně navážu - ale uvidím až to budu zkoušet.
Jak se klukům daří? - koukla jsem teď do alba - jsou fakt kluci krásní, ale tak malušký - to je úplně k neuvěření 🙂

natalien
9. zář 2007

Tak to já bych se taky nerozmýšlela o návštěvě kurzu, ale tady v okolí nic není a není nikdo kdo by se tím zabýval 😅

chechta
9. zář 2007

Nat já chci do toho mateřskýho centra jít - jenže je to 24.9 a já myslela, že už touhle dobou bud mít odrodíno a tak nějak už budu aspoň trošku zžitá s mimískem - doufám, že nebudu přenášet moc dlouho - jinak ten kurz nestihnu. Další je pak v listopadu 😒

mihapiha
9. zář 2007

Pro zájemce z Ostravy bude probíhat kurz vázání šátku 14.9 v RC Chaloupka, budova MŠ Repinova.

Jinak bych teda měla dotaz, jakou značku šátku doporučujete cena x kvalita 🙂

jana.1
9. zář 2007

Ahoj natalííííí 🙂 🙂 Pozdravuju Nelinku 🙂 🙂
Chtěla bych se tě a vás všech zeptat, za jakou "chvíli" jste se naučily ty uzly (asi se nejvíc používá kříž s kapsou venku, příp. uvnitř, příp. kolíbka v kříži..).
A pak za jakou další "chvíli" jste cítily, že vážete bez problému a v pohodě a klídečku.
A nakonec, co na to vaše mimi.. (ty první reakce)? 😀

Já se právě rozhoduju, jestli objednat elastický Moby (do startu na zaučení) nebo rovnou tkaný. A to pak nevím, jestli Storch (a jaký) nebo Didymos (a jaký). A také nevím, jak dlouhý (mám 171 cm. vel. 36).

jana.1
9. zář 2007

jo jsou drahý jako prase, ale jsem nahlodaná diskuzema na www.nosenideti.cz 😀 Já bych chtěla šátek pro mého dvouměsíčního Tomáška. Kočár na něj už úplně neplatí a aby usínal u mě v náručí a zkroucený, nebude to pravé. Pokud se osvědčí, tak využívat co nejdýl.. A po čase i na další mimi..

natalien
9. zář 2007

Achooooj Janíííí, tebe jsem už dlouho nečetla 😉 Jakpak se máte s Tomáškem??? Taky moc pozdravujem 🙂

Jani, tak já jsem se učila dle netu a musím říct, že mi to nezabralo víc než několik minut. Pravda, na první uvazy jsem potřebovala manželovu pomoc, ale hodně mě pomohlo vázání před zrcadlem 😵 A bez plyšáků, páč žádné nemáme 😵
A první reakce Nellinky, no tak po doma nic moc, jen koukala a za chvíli pobrekávala, teď už vím,že ji bylo asi teplo 😵 ale jen co jsme vyšly z bytu a než jsme sjely výtahem dolů, tak už ji očka klimbaly a po 20 metrech mi usnula, no tak na 2hod., co jsme byly venku. Teď když si ji dám do šátku, tak je naprosto užasně natěšená a ví, že bude jen a jen u maminky 😵
Jinak já mám zatím šátek půjčený a je 4,5m dlouhý, kratší bych určitě nebrala, protože i ten může nosit i manžel.
A jak jsem už psala, tak mě mrzí, že jsem o šátku neuvažovala dřív 😢

listicka77
9. zář 2007

Jano, nosenideti.cz je strašně nakažlivé, co? Taky jsem dospěla k tomu, že jedině pořádná kvalita - Storch nebo Didy a jako první elastický. Ale ty už máš dvouměsíční děcko, tak nevím, jak moc bys ten elastický užila...

natalien
9. zář 2007

i já mám "nosenideti.cz" v záložkách...

noelka
9. zář 2007

Listicko, já na elastický nedám dopustit 🙂 Moc rádi s ním šátkujeme. S tím starým "šátkem" se to nedá vůbec srovnávat. Storch je taky príma, ale v současnosti u nás vede Moby. Možná je to i tím, že Nelča je drobná 😉, takže Storch budeme víc používat později (i když křest už samozřejmě proběhl 😀).

listicka77
9. zář 2007

Noelko a co byl ten starý "šátek"?
Ono u toho elastického asi délka používání je hodně individuální u každého děcka... Nejen, jak rychle roste, ale i jak je živé. Některé je třeba schopné se z toho "vyboxovat" už ve 4 měsících...
Já se na elastický móc těším. 🙂