Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

izy
25. říj 2007

holky, jak se perou satky? mam jeden pujceny a asi bych ho mela pred vracenim vyprat. na kolik stupnu to muzu dat a hlavne jaky praci prostedek pouzit? a muze se i zehlit? je to takovy hrubsi - made in guatemala

mracik
25. říj 2007

izy ja periem na štyridsiatke a nežehlím, ale mám storcha 😉 a periem v slize...

vejinka
24. říj 2008

je niekde podrobne napisane ako sa to viaze?? lebo uazujem nad kupou..ale ktovie ci bduem vediet s tou satkou narabat 😅

johanda
24. říj 2008

vejinka, zkus
http://www.mamatoto.org
je to anglicky, ale velmi názorné

zdenallicka
10. lis 2008

Ahoj "satkonosicky"...:o) Hrozne se tesim, az budu mit mimi v brisku a snad jeste vic se tesim, az ho budu moct nosit v satku.. Diky za tipy, rady a nazory - jiste se budou hodit..;o)) Kde se daji poridit kvalitni satky za slusnou cenu? Vite nekdo? Dejte mi tip, prosim.. Bych si ho koupila k lednovym narozkam treba... 😀

vikinka27
10. lis 2008

zdeni, prekopiruj svoju otazku tu:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tato diskusia je ziva 😵

krista
19. pro 2008

lucie.krajcarova • 23tt • Dnes v 10:44
Maminky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s nošením mimi v šátku, jaké šátky doporučujete, na co si dát pozor, odkdy je nošení vhodné? Díky za každý příspěvek.

delfi • 11tt • Dnes ve 13:44
tohle téma je už celkem rozjeté v oddělení volná diskuze - nošení dětí...tak se zeptej tam

olii
28. čer 2009

Ahoj zkušené maminy 🙂. Chtěla jsem se zeptat. Jsem 14 dní po císaři, za jak dlouho můžu našeho 4kg prcka nosit? 🙂

angetha
15. únor 2010

Ahojky nabízím k prodeji šátek..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31056396&tab=0

maly_prcek
15. únor 2010

já objednávala oba své šátky na nosenideti.cz... Je tam i prima diskuze a hóódně návodů i na málo známé úvazy.

Pro začátek je fajn elastik, krásně se váže, je tenký, netlačí a nestojí moc, člověk si to vyzkouší, jestli je šátkování pro něj...

Chce to pročíst si diskuze, mezi šátky jsou obrovské rozdíly, platí bohužel, že za kvalitu je třeba si připlatit. Není to jen kus závěsu, jak se může zdát...

Taky prodávám šátek, elastik Moby, oranžový (resp. cihlový), měli jsme na novoška, ale už jsme přesedlali na Manducu a pevný šátek, páč malý je nějaký přerostlý 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30133717&tab=9

hellu
20. bře 2010

Ahoj holky, nenajde se nějaká šátkující maminka z okolí Mohelnice?

nesetrilek
3. dub 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jake mate kdo zkusenosti s bundama na noseni v satku. Samozrejme me zajimaji pozitivni i negativni zkusenosti. Ja premyslim o koupi SusesKinder Deluxe, ale je dost draha ☹

anicka164
3. dub 2010

Ahoj,
já jsem si byla zkoušet tuhle od Rebeky. http://www.fler.cz/zbozi?id=468745 Je to moc milá paní, co šije super věci na nošení a navíc je to levnější, než většina bund, co se prodává. Jedinou vadou je, že v těhle bundách můžeš nosit miminko jenom na výšku a protože jsem nosila pořád v kolíbce, tak jsem si ji nakonec nekoupila. Ale zas jde nosit i bez miminka, když se odepne prostřední panel. Kdybys chtěla nosit na výšku (třeba ne jenom v šátku, ale v nějakém ergonomickém nosítku), tak doporučuju.
Snad to teda Rebeka nějak zvládá šít 🙂 Má asi spoustu zakázek. Chce to štěstí 😉

anicka164
3. dub 2010

Jo ale jinak když jsem teda nešla do té bundy, tak jsem celou zimu vystačila s manželovou starší bundou. Nechtělo se mi dávat ty prachy za novou... Sice jsem vypadala jak mamut, ale co už...

nesetrilek
5. dub 2010

anicka: diky za tip, vypada zajimave, ale my teda taky zatim nosime v kolibce 🙂 , ja mam vyhlidlou tuhle:
http://www.obchudekzprirody.cz/deluxe-modrocern...
je u ni vyhoda, ze se da nosit jako zimni, jarni bunda i jako fleeska a je k ni spousta doplnku, jenze je dost draha, ale da se nosit i na zadech. Super by ale bylo, kdybych objevila neco podobneho, ale levnejsiho... 😉

jana17
13. dub 2010

Ahojte babulky,
nemate niektora skusenosti so satkou Close Baby Carrier?
Chcela by som si kupit babysatku alebo nejaky nosic, co sa smie pouzivat uz od narodenia.. Viete daco odporucit?

musko
14. dub 2010

jana, existujú ergonomické nosiče, ktoré možno s novorod vložkou používat od narodenia, ale vačšinou je to miminku nepohodlné - my sme mali Manducu a nešlo to - nakoniec šla z domu a šátkujeme - je to variabilnejšie

katarina82
14. dub 2010

Ahoj holky, malá má 4 týdny a od narození šátkujeme. Chtěla jsem se zeptat kolik hodin denně ji tak můžu nosit, jestli to jen nějak omezené. Ona by v tom šátku totiž byla nejradši pořád 🙂

kjucukovna
14. dub 2010

ahoj holky jaký úvaz je nejlepší pro novorozence ? mám pevný šátek.... malej se v šátku většinou rozbrečí a to je jinak klidnej 😖 já potřebuju šátkovat hlavně na venčení psa....tak nevim co s nim....

maly_prcek
14. dub 2010

Katarina: malý byl taky hodně nosící (v podstatě spal více méně jen v šátku), takže jsem ho nosila cca 3h denně určitě, když jsem šli na výlet, tak ještě dýl. Neslyšela jsem o žádném omezení... (Ale znáš to - zlé jazyky tvrdí...)

Kjucukovna: na malé mimi je nejlepší kříž s kapsou, u nás nejdřív s kapsou venku (na kolíbku byl lepší), pak až byl větší (až do teď, i když teď nosím už spíš na zádech) s kapsou vevnitř (líp se mi dotahuje). Malý taky dycky zezačátku plakal, jak jsem vázala, ale pak jak jsem začala chodit nebo skákat na balóně (byla jsem tak u PC), tak se za chvíli uklidnil a usnul...

Jana: my malého nosili od cca 2,5m v manduce s novorozeneckou vložkou a nevypadal, že by se mu to nelíbilo 🙂 V zimě jsme tak i turistikovali (můj muž totiž v životě šátek nezaváže, tak má Manducu)...

jana17
15. dub 2010

Ahojte,
tak dnes sme 1x vyskusali nosic hauck a zozali sme uspech 😀
Ale chcem este vyskusat aj babysatku a nejake ine druhy nosicov. Potom dam vediet, co bolo number 1 🙂

erinka83
15. dub 2010

Ahoj holky, kamarádka chce koupit šátek a po mně chce radu 😀 Už jednou jsem jí psala, že já jsem v diskuzích vyčetla, že jsou dobré ty osvědčené značky, jako Storch, Didymos... Ale ona vždycky najde na MMB nějaký levný neznámý a co jí mám na to jako říct 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29673179&tab=1 Její holčička má necelé 3 měsíce.... Co myslíte?? 😀

katarina82
17. dub 2010

maly prcek, tak to je malá v šátku déle. Včera tři hodiny dopoledne, čtyři odpoledne 😕 Ale zase takhle to není úplně každý den, i když často 😔 , v postýlce se furt budí a brečí, v šátku usne a i kdyby jí sřílelo u uší, tak spí dvě, tři hodiny v pohodě.

erinka, já teda nevím, jsem šátkový začátečník, ale osobně bych do ničeho takového asi radši nešla. Koupila jsem elastik Moby na doporučení holek tady a jsem moc spokojená.

zdeniii
12. kvě 2010

Ahojky holky, myslíte, že je vhodný úvaz kříž s kapsou pro 4 týdení miminko? Kolíbka se nám ani trochu nelíbí a v tomhle byla spokojená a klidná až usnula. jen se bokjím jestli na to není moc malá... I když veliký jsme dost 🙂

sacramento
13. kvě 2010

je vhodna 😉

zdeniii
13. kvě 2010

Dík 🙂)

shaula
13. kvě 2010

Ale podmínkou je perfektně provedený úvaz s dobrou oporou hlavičky 😉 Osobně zastávám názor, že vertikálně pokud možno nosit raději později, ale hodně maminek nosí vertikálně už novorozence.

katarina82
13. kvě 2010

zdeniii, my nosíme vertikálně od 4 týdnů kvůli kyčlím 😉 Kačence se v kolíbce sice líbilo mooc, ale dostala široké balení, tak ji radši nosím s roztáhnutýma nožičkama, je třeba ale fakt vázat pevně.

zdeniii
13. kvě 2010

Holky moc děkuju, snad to dělám dobře.. doufám že jo...

xkacatkox
24. kvě 2010

holčinky, můžu vás poprosit, jaký šátek by jste doporučily?já uvažuji o medley, tkaný, Matýsek je kus chlapa a luxovat sním na ruce je fuška 😖
jaké používáte vy, a vaše zkušenosti prosím