Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

peige
16. zář 2007

Co se týká nožiček v zimě, jak psala mracik, nejlépe schovat nožky do šátku, tam jim bude nejlíp. Pokud budou venu se sebelepším "zateplením" stejně budou studeňoučký ☹

natalien
16. zář 2007

Listicka - je to podobný jako ty kojenecký papučky 😵 ale cena bude asi jiná - nižší 😉 Zkusím zjistit a hodím info, teda pokud chcete 😉
Mracik - vážu jen kříž s kapsou uvnitř, jen nechápu jak schovat nožky, když šátek podvlíkám pod kolínkama.

natalien
16. zář 2007

Mracik, já teď vážně pochybuju, jestli jsem dobře pochopila po slovensky jestli dnu je venku, nebo uvnitř. Jooo, jsem ostuda 🤐 Moc se omlouvám za neznalost, chjooo, kdyby tu byl červenající se smajlík, tak bych jich použila milioooon 🤐

mracik
16. zář 2007

natalien, keď som sa na výške učila z českých kníh, tiež som si najprv myslela, že vnejší je vnútorný 😉 🙂
dnu je uvnitř - tie cípy, čo má pod nožičkami mu jednoducho navlečieš na nožičky a dieťatko ťa nožičkami akoby objíma, neviem to presne popísať 😒 , hľadala som aj foto, ale nenašla som, ale trošku je to popísané tu http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...

natalien
16. zář 2007

Mracik, moc díky, tak to mě nenapadlo, bo jsem si myslela, že bych ji mohla ublížit 🤐 , tak hned zítra to vyzkouším na Medvídka, teď, dokud je snesitelně bude Nellinka na Žabičku 🙂 (Mě osobně připadne, že je na mě napláclá jako žabka, tak proto) 😀

yaqub
17. zář 2007

Ahoj holky, moc vas vsechny zdravim 🙂
Chtela jsem se vas zeptat, mam takovy problem, vazu syna jen na kriz s kapsou, ale tu kapsu uz nepretahuju a onmi mu vzdy zfijalovy nozicky po velice kratke dobe zhruba po 20min. Tak jsem se vas chtla zeptat jestli nevte cim by to mohlo byt a jestli se to take nekomu stalo.
Nebo neporadili by ste mi nejakej jinej uvaz? Problem je ze v kolibkach se mu nelibi, rad se kouk ven, je to zvedavec 🙂
Predem dekuju za odpoved

papaya
18. zář 2007

holky já to s tím na medvěda moc nepochopila 😅 kam mu jako ty nohy mám schovat 😕 pod ty pruhy co mi jdou kolem pasu a dát mu tak nohy kolem mě,to je bude mít rovně ne?

yagub tohle se mi nestalo...nemáš ty pruhy pod nožičkama hodně utáhlé? jinak zkus úvaz dvojitý kříž a nebo klokana,teda jestli už yaqub drží hlavičku 😉

yaqub
18. zář 2007

Ahoj papaya 🙂 ,
moc dekuji, vyzkousim to a pak dam vedet.pa vsem 😎

barke
18. zář 2007

Yaqub, zkus mrknout sem www.didymos.cz , bylo by možná dobrý zkontaktovat nějakou lektorku, tam co bydlíš. Nebo jestli jezdíš do Čech, tak moc doporučuju Danielu Šmolíkovou, dělá kurzy vázání v Praze. A myslim, že by Ti poradila i po telefonu, je moc hodná 😉

yaqub
18. zář 2007

barke, moc dekuju za rady. Dnes jsem zkousela dat syna do dvojiteho krize, ale mela jsem pocit ze mu zacaly natykat a trochu modrat. Zacina to od konecku prstu . Uz jsem z toho docela zoufala.
Take me dneska napadlo jestli to treba neni plinama, protoze ja pouzivam takove latkove, jsou dost chlupaty, takze to vypada ze je balenej na siroko. Nevim jestli ta latka pod zadeckem ma byt roztazena co nejvice, nebo jenom kam jdou plink? Opravdu uz jsem z toho docela zoufala. Synovy se v satku libi, ale nerada bych mu nejak ublizila. Aby mu treba neodpadly nozicky 😢 ☹

papaya
18. zář 2007

yaqub pod zadečkem ty pruhy co nejvíc roztáhnout,od kolínka ke kolínku...
zkus napsat maila někomu z prodejců šátků,já se takhle taky jednou ptala a poradili...zeď nevím jestli to by lo na stránkách v bavlve nebo noseni deti 😅
klidně se i vyfoť jak to máš uvázané ať ti poradí

papaya
18. zář 2007

jejda kojim,tak mám překlepy 😀 ta stránka se jmenuje vbavlnce

yaqub
18. zář 2007

papaya, moc dekuju za rady 🙂 . Ja prave myslela ze to roztahuji moc 😒 . Tak nevim. Taky bych se chtela zeptat, kdyz se vaze treba ta kapsa nebo ten dvojity kriz jak moc se to ma utahnout na tele nez tam vloziz mrne? Ma to byt spis volne nebo to mam myt spis utahnute? 😒 .
Dekuju predem za odpoved 🙂

listicka77
18. zář 2007

yaqub, taky moc doporučuju stránky nosenideti.cz. Je tam velmi živá diskuze, do které chodí několik prodejkyň šátků a spousta holek, co jsou do šátkování úplní blázni, třeba ti tam někdo dokáže poradit.

yaqub
18. zář 2007

listicka77, moc dekuju za radu 🙂 jdu se tam mrknout 😉

kalo
27. zář 2007

Holky-nosičky!!! Prosím o radu...chci co nejdřív koupit šátek. Nevím jak dlouhý, aby ho mohl nosit můj muž i já. On má konfekční vel.XL a já XS 🙂

tiki
27. zář 2007

Kalo, kupte radsi 5m, nebo aspon 4,5...

kalo
27. zář 2007

Tiky, díky...mám vybraný právě 4,5m tak se snad do něj zamotá muž taky... 🙂

dendisa
27. zář 2007

právě jsem půl hodiny mučila vlastní dítě tím, že jsem se snažila dostat ho do kolíbky. Asi jsem debil, ale nakonec jsem třískla s šátkem, dítě mi tu vřeští, až se z toho poblila. Vidět to někdo, mám sociálku na krku. Mám chuť ten šátek spálit!

gedren
27. zář 2007

dendiso, klid... Meli jsme uplne ten samej problem, proste kolibky se u nas nekonaly, casem jsem to vzdala. Asi od dvou tydnu jsem nosila v kapse s krizem venku (hlavicka byla podeprena moji zapnutou bundou) a nosime v ni dosud 🙂

dendisa
27. zář 2007

gedren, děkuju za uklidnění, mi je ten šátek sympatický (teda, momentálně ne ten můj, ten se mi celkem hnusí) - snad na to taky nějak přijdeme. Až zas bude dělat bezdůvodně kravál, zkusím to uvázat na manželovi a strčit ji tam na něm. Aspoň bude mít důvod vřeštět!

mracik
27. zář 2007

dendisa a akú kolísku viažeš? ja som malého prvé dva mesiace nosila v kolíske v kríži s kapsou a to bolo super 😉 aj teraz ho občas tak nosím, mám pocit, že sa mu lepšie spinká v horizontálnej polohe

dendisa
27. zář 2007

mracíku, zkoušela jsem dvě kolíbky. Uvázala jsem to, ale děcko do toho nenarvu, když jsem se viděla v zrcadle, zoufalstvím jsem se rozřehtala. Neumím to, no. A to jsem si myslela, jaká jsem borka, když jsem novorozenecký sklad poskládala napoprvé...

listicka77
27. zář 2007

A nechceš jít na nějaký vázací kurz? Většina holek se to sice naučí podle obrázků a videí, ale ty co jdou na kurz nikdy nelitují. A na Ostravsku kurzy bývají. Akorát teď asi zrovna ne, jak tak koukám na nosenideti.cz. Ale když tam vlezeš do nějaké diskuze, tak se možná nějaká Ostravačka nabídne a něco tě naučí. Pro krásu myšlenky jsou některé schopné udělat hodně...
Mmch co máš za šátek?

bettys
4. říj 2007

Dendiso, tak naše mimčo je nekolíbkové. A už to ani nezkoušim, volala jsem prodejci co s tím a prý jsou některý mimča prostě nekolíbkový. Že mají špatný reflux (buh ví co to je🙂 a že když se jim stlačí bříško, tak je to bolí. Máme stretch šátek, takže se váže hezky, nikde nic neodstává, ale jakmile udělám kolíbku tak je řev a řev, což se nedá vydržet. Na svislo jsme už zvyklí z MT, tudíž vážu teď převážně na svislo. A hurá, fakt je šátek super. Jsem ráda, že jsem ho nakonec koupila 🙂 A ještě, máš tam skvělé motto, to si budu pamatovat 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
cermonca
5. říj 2007

Ahojky,take malou obcas vezmu do satku je to opravdu pohodlnejsi 🙂.Akorat ted resim jak ji oblekat kdyz bude chladneji a nebo v zime?Na tu zimu je asi nejlepsi vetsi bunda pro mne,ze.
Jak oblekate prcky vy?

honzina
5. říj 2007

cermonca, přesně na tohle jsem se chtěla taky zeptat. 😉

bettys
5. říj 2007

Gedren, aj tak 🙂 Paní z Medley ani nehnula brvou, jsem si myslela, že nejspíš budu za exota, když jí volám s takovou věcí. Ale prý je těch dětí hodně. No v šátku to asi nebude, ve špatném vázání si myslím, taky ne. Prostě na svislo to jde, to má výhled a pozoruje - taky si myslím, že z té kolébky prostě nic nevidí, tak se vzteká - takhle v tom kříži si to všechno pozoruje. Hodím Vám fotečku, jenom co nějaké nafotíme. Se musim taky trochu pochlubit 😀
Ohledně oblečení, tak to taky budu řešit, protože jsem nad tím ještě nepřemýšlela. Jednou se to tady řešilo, ale to bylo jenom podzimní oblečení a horko v šátku.
Jsou různé kapsy přes mimčo, které ho celé zakryjí a nemusí se kupovat extra velká bunda, nebo taťkova bunda, nebo nosit na bundě, nebo nenosit 😝 Zkusím o tom něco pohledat.

noelka
5. říj 2007

Ahoj,
na zimu mám v plánu koupit nejspíš takovou kapsu:
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=1...
Přijde mi to praktičtější než kupovat větší bundu, kterou pak neunosím. Teď většinou Nelču oblékám do teplejších tepláčků a body s dlouhým rukávem + čepici (když má na sobě ještě kabátek, tak většinou prská, že je jí vedro). Já mám pro jistotu teplou mikinu na zip, kterou mohu přetáhnout a zapnout i přes Nelíska nebo takovou dlouhou vestu.