Nošení v šátku. Jakou zvolit polohu?

kebulka
22. únor 2007

Ahoj,

mám pár zvídavých otázek ohledně nošení prcka v šátku. Vzhledem k tomu, že nacházím docela rozporuplné odpovědi, chci se poptat na vaše zkušenosti.

Především řešíme polohu, jakou zvolit. Marťa má 4 měsíce a skoro sedm kilo, takže unést ho na jednom rameni v kolébce už je docela problém. Zkoušeli jsme kapsu, ta se mu náramně líbí, krásně vidí ven a bez problémů v ní i usne. Jen nevím, jestli není na svislou polohu příliš malý a neměli bychom ještě počkat, až si aspoň začne sedat. Co vy na to? Jaké používáte polohy pro jak staré děti?

Nemáte někdo dobrou zkušenost s konkrétním kurzem vázání šátků v Praze? Samozřejmě beru i špatné ohlasy, ať nenaletíme 🙂

tlapicka
30. bře 2007

tiki: moje princezna sice neblinka, ale strasive slinta. kdyz to nijak neresim, tak jsem do dvou minut durch, coz je obzvlast chutovkakdyz zafouka vitr. Tak jsem ji koupila v HM bryndak s igelitem zespodu a kdyz dem ven, tak z nej udelam jakoby kapsu. spodni cip otocim nahoru, timpadem jsem chranena igelitem a nic neschytam. takze bych doporucovala neco podobnyho 😀

haluskacz
30. bře 2007

tiki,
ja to resim ctvercovkou. Ted kdyz byla zima, slouzila taky trochu na zatepleni. Kdyby si Vasik ublinknul, tak by to schytala taky. Doma to nejak neresim, vetsinou mi teda tricko nevydrzi dyl jak jeden den, ale to mi nevadi. Stejne, i kdyz me nepoblinka, tak mi prosakne mliko nebo se po kakani nechtic otru o jeho spinavy zadecek 😝

tiki
4. dub 2007

Dík za typy, zkusila jsem čtvercovku a osvědčila se, do budoucna si možná pořídím i bryndák 😉 . Jinak, Haluško, doma to taky řeším tím, že peru košile a trička každou chvíli...
Ještě jsem se vás chtěla zeptat, jestli vás náhodou děcka neterorizujou, že nechtějí vydržet ani minutu v košíku nebo postýlce (natož aby tam usnuly 😒 ), ale jak je dáte do šátku, jsou spokojené a chrní za chvíli jak dudek. Já mám pocit, že se to Zdíša rychle učí a nejsem si jistá, jestli je to úplně vpořádku, připadám si jako soumar. Ale když mi tak krásně spí na břiše, tak je to super - asi jsem moc měkká maminka 🙂
Jinak už jsem s děcke na břiše umyla záchod i zavázala tkaničky 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
4. dub 2007

Gedren, tak to mne tesi, ja jsem se bala, aby se to nezhorsovalo, tak doufam, ze az zacne vic vnimat okoli, ze chvilku sama vydrzi. A ono to s tim chovanim jako v brisku je asi pravda - aspon cloveku vzdycky instinkt veli, aby okamzite sel a to rvouci dite vzal, i kdyz podle nej nema nejmensi duvod k placi...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
5. dub 2007

To máš, Gedren, asi pravdu. Už teď mne z toho popadá mírná nostalgie 🙂 . Ale ne že bych se netěšila na to, až se to dítko začne trošku víc projevovat...

haluskacz
6. dub 2007

tiki,
jojo, mam to podobne jako gedren, Vasik taky nejdriv nechtel ode me, ale ted rad spinka v postylce (v kocarku nee). V podstate usne jen v ni nebo v satku. Nebo v autosedacce (ale pouze za jizdy 🙂)

Horsi je, kdyz jsem nekde, kde nemam kam ho polozit, protoze to usne jedine v satku za chuze, takze s nim musim porad chodit sem tam a uz to moje zada prestavaji zvladat, jak je tezky ☹

haluskacz
7. dub 2007

jsem si poridila:
http://www.babygerecht.de/Schenken/Hoppediz-Sch...
(misto ty ctvercovky - je to hezci a daji se na to dobre povesit ruzne hracky)

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
12. dub 2007

jj ten se mi taky moc libi, docela premyslim, ze si ho poridim misto toho, co mam ted :D

tiki
12. dub 2007

Holky, když jste nosily v šátku úplná mrňata, taky na vás koukali někteří lidi jako na vrahy? My jsme byli o velikonocích párkrát ve městě, tak trochu po návštěvách apod. a párkrát jsme dostali pěkné kázání, jak tam dítěti ničíme páteř. A neustále jsme museli někoho přesvědčovat, že se tam dítě fakt neudusí (i když párkrát jsem si tím nebyla úplně jistá, když jsem viděla, jak má na tatínkovi přilepený nosík 😉 ).

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenchita
13. dub 2007

To je jasné, kolikrát už jsem slyšela, že je malá chudinka skrčená 😀 A už se mi taky párkrát stalo, že si lidi mysleli, že mám pod bundou pejska - odpovídám, že ne, že tam mám kočičku 😉

kebulka
autor
13. dub 2007

Ale má to i spoustu výhod - kdykoli běhám s malým v šátku po úřadech, jsou na mě neskutečně milí 🙂 Nedávno mě dokonce nechali podepsat lejstro, které jsem měla podepsat až za 14 dnů, abych tam s malým nemusela znovu 🙂

Ještě mě napadá jedna věc - máte někdo nějakou vychytávku na stínění prcka v šátku před sluncem? Když je vzhůru a kouká kolem, občas na něj svítí a kroutí se jak had a rozčiluje se. Bohužel těžko můžu jít pozpátku nebo bokem, tak chodím s rukou zdviženou a snažím se o trochu stínu, ale moc to nedokážu vychytat.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
papaya
13. dub 2007

Holky já už jsem na šátek teda natěšená, jen musím počkat,až prcek vyleze,ať mám do něj co dát 😉 No ale chtěla jsem se zeptat, jak to řešíte s taškou, když jdete se šátkem samy. Používáte batoh, nebo tašku přes rameno?

kebulka
autor
13. dub 2007

Já nosím batoh a prcka v kapse s křížem a je to v pohodě.

papaya
13. dub 2007

Kebulko a dá se i ta taška přes rameno? Když budu mít třeba šaty nebo sukni, ať nemusím chodit s batohem jak turista 😎 . Zajímá mě tedy, jestli to vůbec s taškou přes rameno jde 😉

kebulka
autor
13. dub 2007

Mně to tedy moc nejde, pořád mám pocit, že mi ta taška spadne, musím si ji držet a tím přicházím o jednu ruku. Takže jsem radši za turistu 🙂

papaya
13. dub 2007

jj, právě mám obavy, že se taška bude moc bimbat a zbytečně překážet. Osobně pokud si mám vybrat mezi tím být za fešáka nebo praktickou cestou, zvolím to druhé (tedy batoh) Na druhou stranu existují i turistické sukně 😀
Díky za zkušenosti 😉

mracik
13. dub 2007

no papaya, ja práve zháňam nejakú veľkú tašku cez rameno, lebo sa chystám na to, že Šimonka budem nosiť v šatke a Mateja občas na chrbte (hlavne v lete, keď budeme behať po výletoch a tato bude v práci), takže na batoh už nebude miesto 🙂

lenchita
13. dub 2007

Papaya, já občas s taškou přes rameno vyrážím (hlavně proto, že nevlastním nějaký rozumný batoh😉 a jde to. Musíš ji teda opravdu přidržovat, nebo mít hodně dlouhý popruh a přehodit si ho přes druhé rameno - ten popruh vedu pod miminkem.

Holky, jak jsou teď ty hice, tak jsme vždycky celé zpocené na břiše, obě dvě 😒 Řešíte to nějak? Myslím, že to není tím, že bych já nebo malá byly nabalené spíš tou blízkostí...nevím, jestli je to pro ni úplně nejvhodnější 😒

kebulka
autor
13. dub 2007

mracik, doufám, že pak dáš do alba fotku tohohle "obloženého" chlebíčku 😀 Nedovedu si tě představit 🙂

lenchita, máme stejný problém a bohužel neřešitelný. I když já mám jen triko a Marťa taky, jsme oba propocení skrz naskrz 😒

haluskacz
15. dub 2007

lenchito, a jak to zvladaji s tou taskou pres rameno tvoje zada? Ja se porad chystam k tomu, ze zacnu nosit na zadech, a tudiz nebudu moct nosit batoh. Tak koukam po inteligentich taskach pres rameno, ale bojim se, ze mi to znici pater... vzhledem k tomu, ze s sebou vzdycky taham tuny veci (hlavne vody).

lenchita
15. dub 2007

Haluško, záda jsou v pohodě, já toho v tašce většinou moc nenosím...Julka je malá a moc toho nepotřebuje, takže v tašce mám spíš jen drobnosti. Já jsem ale asi divná matka - dnes jsme byli na celodenním výletě a kamarádka se divila, že nemám velkou kabelu plnou věcí pro miminko jako jiné matky🙂A to jsme dnes na nošení věcí měli sebou tatínka, takže jsem se teoreticky mohla rozšoupnout... 😀 A vodu sebou většinou nenosím, chodím s šátkem tak maximálně na hodinku až dvě a to to bez vody vydržím, ačkoli teď jak začne léto, tak to budu asi muset přehodnotit 😉

Jo a myslíte, že by problém zpocené matky i dítěte vyřešil tenší šátek? Uvažuju o tom, jestli má smysl si koupit "letní variantu", šátek z nějaké lehčí látky, nebo jestli to bude to samé a já bych jen zbytečně vyhodila peníze...

ikuska26
16. dub 2007

ahojte maminy, stale si chcem kupit ten satek, no neviem sa rozhodnut ktory, samozrejem financie su tiez rozhodujuce...som si aj spravila taky "provizorny" satek s tkanej latky ktoru som doma nasla, no podla navodu som ho ledva zavinula na svoje brusko, a to meral okolo 3 metrov....bojim sa toho ze si ho kupim a nebudem vobec vediet tie uvazy, podla navodou na nete sa to velmi tazko chape....a to nie som nejaka spomalena...a ked som maleho mala priviazaneho, ani nie velmi silno ku mne tak ma celu ogrckal,...

tiki
16. dub 2007

Kebulko, nevyřešila by tak trošku to stínění čepička s pořádným kšiltem? My jsme teďka dostali od babičky fantastickou kloboukočepici s kšiltem (teda má jedinou vadu, že je růžová, na to já fakt nedržím 😝 ) a docela to stíní, i když jak v šátku, to zatím nemám vyzkoušené, protože Zdíša ještě pořádně nedrží hlavičku, tak jí vždycky radši vrazím hadr přes hlavu 😉

haluskacz
16. dub 2007

ke stineni - dneska jsem poridila ksiltovku a moc to nepomaha, ale hlavne ma vzadu takovou zaclonku, takze aspon stini krk. Vasik se porad nataci tak, aby mu slunicko nesvitilo do obliceje a je dost nevrlej ☹ To horko asi taky udela svoje... Kdyz spi, tak ho stinim tim hadrikem, co jsem tady davala odkaz o neco vyse. Da se to dobre obmenovat a drzi to. Ale kdyz chce koukat, tak mu to vadi. Takze nejdriv vadi slunicko, pak vadi hadrik, zkratka nic moc. Nejlepsi je jit do lesa 😀 tam je stin 😀

eva265
18. dub 2007

Ahoj, nevite kde v Praze v kamenem obchode prodavaji satky? Stale vaham mezi ruznymi materialy a chtela bych si je nejdriv osahat nez si nejaky objednam. Diky.