Nosítko nebo šátek. Co byste doporučily?

nanyh
27. lis 2019

Ahoj holky. Sice je ještě brzy, ale kamarádka mi dnes řekla, že si mám k Vánocům vybrat nějakou věc pro miminko. Napadlo mě nosítko nebo šátek, tak bych chtěla znát Váš názor co je lepší a popř. od jaké značky by jste mi to doporučily. 😊 Budu to využívat často na venčení, tak ať to je kvalitní. 😊

zelenaesmolda
27. lis 2019

@nanyh
skupina na fb nosime deti,poradi ti s vyberem nositka 🙂

lenka_tom
27. lis 2019

@nanyh záleží, jak jsi odvážná 🙂 já si asi koupím na začátek nosítko a předvázaný šátek caboo, protože jsem srab a bojím se, že se u vázání budu rozčilovat.

zelenaesmolda
27. lis 2019

@lenka_tom
neni caboo jenom na prvnich par mesicu?

lenka_tom
27. lis 2019

@zelenaesmolda je, ale s tím počítám

drep
27. lis 2019

Taky bych se přimlouvala za lokální nosící fb skupinu. Já původně chtěla jen nosítko (že šátek nezvládnu vázat), odešla jsem se šatkem, protože byl mnohem pohodlnější. Nosítko máme asi od sedmi měsíců dcery, aby mohl nosit můj muž (ten má k šátku averzi, protože je to pro bio-batikovaný-lesany), nicméně dál nosím hlavně já, ale teď v už víc v nosítku (zlenivěla jsem na vázání, vadil mi uzel na zádech a furt sundavám a nandavám). Šátek mám relativně obyč šanami, nosítko mia, za pár korun, ale s obojím jsem fakt moc spokojená (nemám problém to vyprat, což ty luxusní šátky s merinem/hedvábím a podobně není jen tak).

zuzita15
27. lis 2019

@nanyh ja mam satek (Didymos) i nositko (Kibi) a nositko jednoznacne vede. U satku se dcera vzdycky zaprela rukama o muj hrudnik a zaklonila se, aby videla, takze za zadama kapsa a ja byla v pase priskrcena, ani odborna pomoc nepomohla. Navic jsem casto potrebovala vazat satek na ulici a valeni po zemi mi proste vadi... Vadi mi i ty plandajici konce, z pod bundy nebo mikiny cuci ocas 😂 Ale to jde zastrcit, jen je to pak trochu objemnejsi. Nositko je bezva, ani se v nem nehne, je hned pripravene, zadne uvazovani a utahovani, navic je rostouci, takze akorat poupravim vysku zadove operky a pripadne nekde povolim a je to.

leilinka1234
27. lis 2019

Mám šátek, nosítko i nosítko mei tai. Nejpohodlnější je šátek, o tom není pochyb, ale nejradši jsem vázala do mei tai nosítka. Je to rychlé a pohodlné. Měla jsem mei tai fidellu a za mě moc doporučuji. Šátek jsem měla Tekhni. Zamilovala jsem se si příměsi repreve. Ale jak píší ostatní, nejlepší je mrknout na nosíme děti a případně tam vznést dotaz. 🙂

amazonkajanik
27. lis 2019

Hele, koupila jsem nositko chicco you&mě a byl v něm tak 3x. Vůbec se mu v něm nelíbilo . A na to, že má být od 3kg do 9kg, se mi zdá na novorozence velké. Pak jsem na MK objevila inzerát na šátek z Lidlu. Paní si ho chválila a já teď také. Chtělo to párkrát shlédnout video na youtube a už spolu jezdíme nakoupit bez kočárku, stejně tak venčení psů

arevb
27. lis 2019

Na začátek je určitě pro miminko lepší šátek, nosítko až později

hezz17
27. lis 2019

@amazonkajanik No tak to se dítěti vůbec nedivím, že v takové hrůze nechtělo být 🙄

amazonkajanik
27. lis 2019

@hezz17 vypadalo dobře, ale blb jsem si přečetla recenze až po zakoupení. Ségra si pro změnu koupila nějaký vak a ten je ještě horší, ale zas bude šikovný, až malý odroste, že ho můžu do něj posadit na bok a odlehčit tak ruce...

darinka84
27. lis 2019

@amazonkajanik to není ergonomické nosítko 🙄
@nanyh určitě doporučuji skupinku, tam poradi i jak správně má dítě v nositku či šátku být uvazano, nošeno... Musí být ergonomické, jinak je z toho spíš visitko a miminku ublížíte.

astyna88
27. lis 2019

Vubec se satku neboj. Ja mam obe ruce leve,na kurzu jsem byla 3x. Vetsi motovidlo bys pohledala....a on se narodil syn v 37.tt a mou blizkost vyzadoval. Do pul roku byl hlavne v satku. Jasne, je cervencovy, ale.s bambusem se tak nepotis a ja to ocenila misto tahani kocaru. A na zimu jsem pak uz volila LennyUp, od lenny lamb, satkovy uzasny pracant....

hezz17
27. lis 2019

@amazonkajanik No už od pohledu vypadá otresne. Ergonomii nevidelo ani z rychlíku.

astyna88
27. lis 2019

Plno lidi da i na cenu - vidi chicco za ctyrku a mysli,ze to je vetsi kvalita nez nejake "hadrove"....ja taky mela jako prvni close to you, ale zpozornila jsem v momentu,kdy mi to cele prislo nejake nenastavitelne a ani nalepka Doporucuje ceska pediatricka spolecnost me pak nepresvedcila nenajit neco lepsiho...

keerka
27. lis 2019

Měla jsem do začátku caboo carrier - můžu jen doporučit a teď mám Eli a taky můžu jen doporučit 🙂 Na začátek je určitě lepší aspoň šátkové nosítko, když ne šátek.

hasara33
27. lis 2019

@nanyh ahoj, já mám nosítko Monilu Uni Start, které je od narození do roka, jsem s ním moc spokojená nicméně nevím sice v jakém cenovém rozsahu si s kamarádkou dáváte dárky, ale ergonomická nosítko jsou relativně drahá (to mé kupříkladu stálo 3 a půl tisíce), ale šátky jsou myslím levnější. Každopádně určitě koukni na fb na skupinu Nosíme děti aby pak kamarádka nevybrala nějaké předražené visítko.

arwen666
27. lis 2019

@nanyh ahoj já měla první 3 měsíce šátek a pak nositko Kokadi já jsem spíš pro nositko je pro mě praktičtější a rychlejší malý he v něm spokojený jinak než v něm mi neusina

modrykonik147
27. lis 2019

Ahoj.nevim v jake hodnote si davate s kamaradkou darky ale toto je celkem drazsi darek.nemam namysli visitka znacky chicco a nejakou metraz co se tvari jako satek.spatna koupe te muze od noseni odradit.doporucim se pridat do nejake skupinky treba v kraji a osobne pozkouset.ne vsem sedi vsechno.vyzkousela jsem hodne a vyhral storchrneiege a pak kokon. Pri druhrm ditku ale premyslim i nad satkem

adel_si
27. lis 2019

@amazonkajanik Nositko je špatný, není divu, že se mi v něm nelíbilo. Šátek z Lidlu taky nic moc kvalita.. A babyvak? To taky nejí žádná hitparáda. Místo babyvaku koupit RS..

nanyh
autor
27. lis 2019

@modrykonik147 Tady peníze nehrajou vůbec roli. Spíš potřebuji opravdu super věc, která něco vydrží a hlavně bude pro to moje prtě ,,zdravá”

amazonkajanik
27. lis 2019

@hezz17 a když zadáte recenze, tak se najdou i tací, kteří si jej nemohou vynachválit. Třeba ba mall.cz je jedna pozitivní a pak je pár na emimino

amazonkajanik
27. lis 2019

@adel_si tak na to, abych s ním oběhla pár obchodů, nebo šla na půl hodiny se psy to stačí. Jinak si sebou beru kočárek, zaparkuji mimo obchodní centrum a máme nákup i s procházkou. Ale rozhodně je lepší,jak to nositko.

nanyh
autor
27. lis 2019

@amazonkajanik Já mám výmarku a stafordku kříženou. Denně venčím dvě hodinky v lese. 🤭😀 Co bych dala za půl hoďky ty bláhooo. Občas by se to fakt hodilo😀

amazonkajanik
27. lis 2019

@nanyh půl hodka je ráno a večer, odpo se musí min na dvě hodiny a pomalé tempo, páč cuba je sice na první pohled prdlous steneci, ale 13rok je už na fyzicce znát. Mám toho čsv s huskym, jak jste se na něj ptala v jiné diskuzi, jestli si dobře pamatuji

zelenaesmolda
27. lis 2019

@nanyh vymari jsou k neutahani ale uzasni pejsci

konidana
28. lis 2019

@nanyh doporučuji nějaký univerzální šátek (tkaný) Já měla, a nic jiného nebylo potřeba. Odnosil 2 děti od narození až do 4 let (to bylo výjimečně, ale dali jsme to). Šátek využiješ i jako přebalovací podložku, deku, houpačku, šplhadlo a je velmi skladný 😉