Novorozenec nechce být vůbec v kočárku

lucka662006
6. pro 2013

Maminky prosím o Vaše zkušenosti. Malý (14 dnů) nechce vůbec být v kočárku. Zkoušeli jsme hodně obléct, méně obléct, zvednout podložku pod zády, přidat měkkou peřinku pod něj, dát ho jen na chodbu, kde není taková zima. Jak je více než -3, tak ho samozřejmě ven nedávám, ale na té chodbě (cca 17 stupňů) také v kočárku řve jak tur. Dělám to správně? Přebalím, nakojím, odříhnu, obleču a dám do kočárku. Houpání nepomáhá, jízda nepomáhá, v zastaveném také brečí, nemůže usnout. Jako by ten kočárek neměl vůbec rád, ale jaký je důvod? Doma v košíku spí docela dobře, i když ho musíme uspat nejprve v šátku a pak tam teprve přendat. Když ho ale takto přendám do kočárku, tak brečí, protože se mezitím musel více obléct a tím pádem zase vzbudil a pak v tom kočárku už neusne, jak jsem psala. Chci, aby byl na čerstvém vzduchu, myslíte, že bych mohla uspávat v šátku venku už oblečeného a pak přendat venku do kočáru? Může se v zimě šátkovat? - a to se nosí pod bundou? To asi budu muset mít manželovu?🙂 Udělala jsem smajlíka, ale je mi z toho už spíše úzko. Děkuji předem za Vaše tipy, budu moc vděčná.

petkula
6. pro 2013

@lucka662006 taky jsme to tak měli, u nás to bylo tím, že se malému vracelo mlíčko, když ležel na zádech (i když byl odříhnutý). Takže jsem do třech měsíců nosila v nosítku, výjimečně vozila v kočárku. Pak se to spravilo. Určitě ho můžeš nosit oblečeného v šátku a pak přendat do kočárku. Na to nošení se dá koupit i taková přikrývací kapsa (nebo se dá ušít) anebo se dá pořídit i nosící bunda.

janapavlik
6. pro 2013

@lucka662006 Tak jsem to měla přesně já s první dcerou. Vyloženě kočárek nesnášela, řvala v něm jak tur. Jedině jet po dlažebních kostkách pomohlo, měli jsme totiž nehoupací kočárek a myslím, že to bylo hlavně tím. Nechci to zakřiknout, ale po první zkušenosti jsme pro druhou koupili klasický houpací kočárek a zatím (ťuk, ťuk) v něm druhá dcera spí jak zařezaná. Někdy sice zakňourá, ale zatím stačí pohoupat a jí to ukolíbe a usne v něm.
A máte houpací kočárek?

pajenka
6. pro 2013

Devět měsíců tě měl u sebe a najednou ho dáš do kočárku, kde tě necítí, kde je veliký prostor, nevidí z něho, leká ho spousta nových zvuků atd. Pokud je spokojený v šátku, tak ho nos v šátku, existují i ochranné kapsy a nosící bundy, stejně dobře poslouží i manželova bunda 🙂 tady je odkaz na skupinu o nošení dětí https://www.modrykonik.cz/group/1994/

kytkakvete
6. pro 2013

@lucka662006 přesně jak psala @pajenka, naše Z. nesnášela kočár taktéž od narození, tak se nosí 🙂

ludva
6. pro 2013

@lucka662006 Ahoj, můj poslední klouček taky nesnášel kočárek. My naopak měli houpací. No nic, manželín se naštval a zakoupil kočárek nehoupací a byl klid :D
Upřímně, v zimě si šátkování moc nedokážu představit, ale je to čistě můj názor a nikomu ho nevnucuju!!

schnek
6. pro 2013

@lucka662006 můj prostřední vydržel max 15 minut a pak řev, řev a řev... tak se nosilo, nosilo a nosilo 😉 V zimě se samozřejmě dá šátkovat, stačí se zapojit v nosícím tématu, tam ti všechno vysvětlí a poradí 🙂

romantika
6. pro 2013

@lucka662006
ja mela první taky nekocarkove, des, odnosila jsem v klokance. ale ona k tomu byla i hodne napred takze ve 3 mesicich musela jezdit jen jako při paseni koniku a koukat ven, jak se položila na zada rvala. Modlila jsem se a v 6 mesicich sla do sportaku(mam bebeconfort a tam je zdravotni sedacka, skoro placka) a byl celkem klid. Ale nam nechtěla do niceho, ani do autosedačky, poprvé jsme mohli v klidu je autem az v te sedici.
Zkuste si pomoc tou klokánkou, mozna se potřebuje dopéct u maminky. Vzduch je fajn, ale tak maly nemusi často. Co zkusit dom ajeste hacku nebo mimi houpačku?. Tu jsem mela na druhé a i spal v houpačce. Mozna mu vadi to natazeni, nekterym detem to hodne vadi. Mozna muze mit hypertonus a u tak malého to zatím není videt.
Zkuste ještě chvili počkat a dyztak se poradte s rehabilitacni.
Moje mala později vydržela jen když jsem z kocarkem behala 🙂))) anebo doma uspávala jezdenim přes prah. Ale to jak se zastavilo tak rev. DOdnes nevim pricinu - mam jich vice - mazel, hypertonus, brisni koliky, natazeni na rovne matraci apod..
Nektere deti jsou proste narocne. U tak malého bych ale ještě hodne dopekala jsou ruzne polohovaci pomucky. Třeba nedonosene deti se ještě hodne polohuji na kulickovych polstarich, ne zadne rovne plochy apod.. Tak zkuste pohledat na netu. Třeba mu to pomuze. Uz od narozeni jsou deti individuum. Ja mela po první strach ze se to bude opakovat, tak jsem všechny pomucky jak pisu nakoupila a maly je spavec. Koliky jsme preckali v magicke zavinovačce, ještě v jedne zavinovačce a strceny bud v houpačce nebo na kojicim rohliku.
Jo vlastne, je mozne ze mu vadi to ze není zavinuty. Tak ještě tahle varianta, zavinovat zavinovat zavinovat(stara retro zavinovačka je uplne nejlepší). Do mesice uplne v klidu a pak často ještě i rucicky u tela, dle toho jak se bude tvarit. Je mozne ze proto mu vyhovuje klokanka, ze se citi bezpecne.

lck79
6. pro 2013

Dcera od narození nesnáší kočár, autosedačku, šátek, manducu, prostě všechno, kde ji nějak omezujeme, poutáme.Nic nepomohlo, je jí rok a čtvrt a furt je to stejný...

katyxq
6. pro 2013

Naše malá je taky nekočárková, vydržela v něm jen prvních pár týdnů, kdy sem ji tam dala spící a vyndala spící, jak se probudila, hned zoufalý pláč, pak už tolik nespala, kočárek byl regulérní týrání jí, nás i širého okolí ... od dvou a půl měsíců jsme jen nosili 🙂, lituju, že jsem šátek nekoupila ještě před jejím narozením, manžel pak nosil v ergonosítku (moje záda ho ale nesnesla, za to šátek v pohodě i několik hodin denně), cca od roka a čtvrt už chce chodit a vydrží jen po chvilkách poponášení na rukách (a na podzim jsem si koupila hipseat - pro poponášení chodícího dítěte super pomůcka).
Prostě pořiď nějskou nosící bundu nebo kapsu a je problém vyřešen 😉 - a miminko bude v teple, sdílené teplo je nejlepší, jen je potřeba pořádně dítku teple obléct nožičky.

lucka662006
autor
7. pro 2013

Ahoj, díky za odpovědi. Malý dost ublinkává, vrací se mu mlíčko, tak proto tam také možná nechce být. V šátku ho mám ve vertikální poloze, tam si vždycky hoví a pak až usne, tak dávám doma do košíku do zavinovačky. Když ho dám hned po kojení do košíku, tak také nespí. Zkusím s šátkem ven a pak dát do kočáru do zavinky. Snad to nějak vyjde...