Novorozenec neříhá. Je to možné?

pessy1
12. črc 2007

moje 3-týdenní holčička po jídle neříhá, i když ji 20 minut nosím.Je to možné?Dávám ji tedy ns bok a vždycky si lehce ublinkne.

karotky
12. črc 2007

Ahojky!
Náš Adam je na říhání od narození nemožný..........je to obdobné,jako u Vás.
Na bok jsem ho dávala jen v porodnici,protože se to muselo,ale od té doby,co jsme doma,spí na zádech.Naštěstí je to kus chlapa,takže když si ublinkne,vykucká to.Ale pro jistotu hned rozsvítím(když je to v noci) a zvednu ho,abych se ujistila,jestli dýchá. 😀

katerinaj
12. črc 2007

pessy1: tak to já bych dávala opravdu jen na bok. Znám případ, kdy se takhle malý chlapeček začal na dvorku v kočárku dusit. Taky jsem dávala na bok, i když krkala. A co se týče blinkání, je to normální, i když děti krkají. S tím si hlavu nelam. A nezapomeň střídat strany. 😉
karotky: zní to celkem strašidelně při té představě, ale taky jsem párkrát Šárku radši otočila skoro hlavičkou dolů, abych měla jistotu, že bude vše ok. Ale to až začala zkoušet kousky v jídle. 🙂

mikca
12. črc 2007

s tim bokem souhlasím , znám v okolí rodinu, které se stalo taky že dali malého po jídle na záda a on se ublink azačal se dusit, bohužel to nedopadlo tenkrát zrovna nejlíp, tím tě nechci strašit, ale pokud ublinkává, tak je bok nejjistěší.jo a s tim říháním, můj synovec si někdy odříhnul až po půl hodině "natřásání"

akcul
12. črc 2007

Ahojky,
já jsem malou taky ze začátku pokládala střídavě na oba boky, určitě je to lepší než na zádíčka. Pokaždý říhnout nemusí, pokud nenapolyká vzduch. Co nám někdy pomůže, je malou zase na chvíli položit a pak ji zase zvednout a "brkanec" je na světě. 😀

karotky
12. črc 2007

Kat...kdybych měla nějakého 3.kg. chroustíčka,tak by mi to strach taky nedovolil,neboj. 😉
Stejně,kdybych Adama dala na bok,tak by takhle nevydržel,protože se od narození hrozně mele.To bych ho musela svazovat do svěrací kazajky a pak by možná v poloze,do které jsem ho uložila,vydržel. 😅

drago
12. črc 2007

pessy1 naše malá taky neříhala a to jsme ji nosili i 20min. Začala říhat až později. Jinak spávát jsem ji dávala na bok a v noci jsem ji pak tak po hodině přetočila na záda. 😎

gedren
12. črc 2007

helenka nikdy moc nekrkala, spis vubec, a prvni tydny a mesice jsem ji davala taky jedine na bok.

zevina
12. črc 2007

Asi to říhání spoustě novorozeňátkům nejde ☹ náš malý byl ještě navíc dráždivý, tak ani nehrozilo dát klasicky na rameno a poklepávat na zádíčka, okamžitě hodil šavli 😅 dr. radila po kojení podržet na předloktí v šikmé poloze, aby bublinky vzduchu mohly nahoru, krknout nemusí a košík na spaní mít podložený, aby byla hlavička výš. No a přešlo 6 týdnů, malý se zničehonic naučil říhnout jak velký chlap a bylo po ublinkávání 😉

kacka79
12. črc 2007

Ahojky mám 3 týdenního chlapečka a říhá také jen vyjímečně...když ho natřásán, vždy mě poblindí 😒 😒 Jinak většinou ho dávám také na bok, ale často se mi sám přetočí - teda pokud není v zavinovačce

dashak
12. črc 2007

ahojky, v nemocni nám říkali (i v knížce to tak bylo), že novorozenci si málokdy umí říhnout když se drží v poloze přes rameno. Vadí jim ten tlak na bříško

Má se opřít o stehno a podpírat zádička (jakoby sedět) a kdyžtak jemně masírovat krouživými pohyby záda.

dygab
12. črc 2007

Ja zase resim, ze kdyz se mala napapa, tak u toho dost casto usne, s cimz ma jinak dost problem. Takze ja jsem stastna, ze spi. Kdyz ji ale dm odrihnout, tak se mi vzbudi a potom jiuz neuspi vubec nic. Davam ji na rameno, tak mozna to chce jinou polohu? Jakou?

dashak
12. črc 2007

Já tu polohu mám v knížce, můžu zkusit vyfotit, ale nevím jestli tam bude co vidět 😅

dashak
12. črc 2007

http://www.peceodite.cz/kojeni.html

úplně dole na téhle stránce jsou tipy na odříhávání.

Tu knížku zkusím odfotit až bude manžel doma, nějak mi to nejde i když mám supermakro 😠

dashak
12. črc 2007
anney
12. črc 2007

Holky mě dr. říkal, že říhá mimi podle toho jestli spolykal nějaký vzduch při krmění.Pokud ne , tak není co odříhnout.Moje mimi taky neříhá a je o.k.Prý je důležitá správná technika kojení.Prý nejleší je na madonu , to se mu dostane nejméně vzduchu při polykání do žaludku a tak moc neříhají. 😀

slonik
12. črc 2007

pessy, nám malá taky neříhala, dávali jsme do té polohy, co sem hodila dashak, ale stejně je to jedno. Nám říkali, že když si do pěti minut neříhne, tak to nemá cenu a když usne, tak ani těch pěti minut.

jo, pessy, když jsi z RK, nechceš se přidat k nám do Náchoda? 😉

andrea73
4. říj 2007

Holky tak nám Marco od narození skoro neříhá a ublinknul si jen 2x a to proto, že jsme s ním po jídle dělali blbosti. Ale i tak jsem mu pro jistotu koupila polohovací válečky, v těch byl skvěle zafixovaný v poloze na boku a měla jsem klid. Taky byly výborné proti otlačení hlavičky 🙂

honzina
4. říj 2007

Náš Toníček občas říhnul akorát v porodnici, doma začal až někdy teď. 😉 Taky jsme dávali poctivě na bok, ale co je větší a víc pohyblivý, tak se stejně přesune na záda, takže už to neřeším. Naštěstí ale neublinkává, tak se nemusím bát, že by se začal dusit.

berynka
4. říj 2007

Ahoj, naše malá si taky moc říhat nechtěla, ale naštěstí vůbec neblinkala, tak jsem to neřešila, jen jí dávala na bok. Jen jí tím ale začaly víc trápit prdíky ☹ . Když už nebyla úplně malinká, tak se nám osvědčilo, pokud si po nakojení hned neříhla, dát si jí obráceně na ruku (ale snažit se netlačit na bříško), chvilku nosit a pak zase dát na rameno. To se většinou ta bublina pustila 😉 . Btw Kojené děti si prý ani říhat nemusejí 😖 .