Novorozenecké akné - čím mazat?

barmo
10. kvě 2019

Chci se zeptat čím jste mazali novorozenecké akné? Mám měsíčního syna a vyskákalo nám na čele a trochu tvářičkách. Přes den mi přijde že je to víc a pak zase míň a pořád dokola. Mažu po koupání měsíčkovou weledou. A někdo mi radil i řepík? Nebo to zmizí samo? Děkuji

neomenia
10. kvě 2019

Zmizi to samo, ani jedno dítě jsem nemazala ničím speciálním. Ale pokud jsi jooo aktivní, zkus replik, cerny caj, bepanthen sensiderm...

baracadkova
10. kvě 2019

@barmo já malého mazala bephantenem

lida9
10. kvě 2019

nicim, prejde to samo...

belair
10. kvě 2019

Dostali jsme Holtuv krém, ale já s ním nemazala a rozhodla se to nechat zmizet a do týdne bylo pryč. Záleží, jak rychle se prcek vyrovná s tvyma hormonama v mlice.

veronyque
10. kvě 2019

Taky to malá měla. Nejvíc se nám osvědčilo potírat černým čajem. Nešel mi ale vyprat z oblečení, tak na to pozor. Zmizelo to tak po 5-6 týdnech.

uzivatelkapetra
10. kvě 2019

Dr mi říkala hlavně ať upustím od olejíčků a takových mastných věcí. Mazali jsme excipialem u hydrolotio a podle mě pomohl

jade85
10. kvě 2019

MUDr nám doporučila masticku Vitella Ictamo, párkrát jsme mazli, ale spíš to přešlo časem samo

eviiisekk
11. kvě 2019

Nám to začalo asi na 2 týdnech, potírala jsem to černým čajem i řapíkem, párkrát jsem zkoušela i Unguentum Leniens, ale když jsem viděla že v tom není rozdíl, tak jsem to nechala být, zmizelo to samo cca ve 2,5 měsících. Každé miminko to má jinak, kamarádka to třeba měla u dcery jen týden. Ale důležité je opravdu nemazat ničím mastným, aby se to nezanicovalo.

jednaholkaa
13. kvě 2019

A je to opravdu akne? Ja si taky myslela, ze ma mala akne a nakonec to byla alergie na kravskou bilkovinu..

fandysek_1
13. kvě 2019

@barmo mesickovou weledou bych nemazala. Zkusit sudocream, rapik nebo nechat být úplně. Většinou se to srovná do tří měsíců. Poté doporučuju mazat LR Pose lipikar zůstane taková suchá kůže a on to vyhoji.

barmo
autor
13. kvě 2019

@jednaholkaa ano je potvrdilo mi to vice lidi a opravdu to vypada jako akne :(