Nový druh výchovy - Nevýchova - Katka Králová

mirca1981
7. pro 2013

Ahojky, chtěla bych založit diskuzi na téma "Nevýchova". Mám 20 měsíčního synka a stále řeším jak vychovávat své dítě, aby to pro něho a pro nás jako rodiče bylo to nej. Před nějakým časem mi poslala jedna moje známá odkaz na www.nevychova.cz. Zaregistrovala jsem se do rychlokurzu zdarma a pozorně sleduji videa paní Katky Králové. Moc se mi videa i názory "Nevýchovy" líbí. Touto diskuzí bych si chtěla přečíst vaše názory na tento druh výchovy a pokud možno i vaše úspěchy. Já sama se snažím být pro mého synka "partnerem", i když se mám ještě co učit. Synek je pěkný vzteklík a já mám kolikrát co dělat, abych zvládla své emoce. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti 😉

marketa233
13. únor 2015

@marsrutka Dost povrchní odsouzení něčeho, o čem zřejmě nic nevíš. Setkání s nevýchovou, absolvování kurzu, přemýšlení o stylu výchovy může mít pro řadu z nás (možná každou) silně prorůstový efekt. A že to něco stojí? Každá chceme za svou práci zaplatit. Použití slova "stádo" je opravdu nesmyslné. Nevýchova je jedním z mnoha přístupů. Navíc každá z nás pak realizuje soužití s dítětem jinak.

Hloupě a omezeně si kladeš otázky. Tady vůbec nejde o hledání nějaké správné výchovy. Jde o práci na sobě a vztahu k dětem. Rozšíření oborů. Nové impulsy, které v sobě jen tak nemáme.

maciik5
15. únor 2015

@basska Součástí kurzu jsou videa, která se zaměřují na nejčastější témata, která rodiče řeší. Zároveň jsou součástí velmi dobře propracovaná audia, která rodiče samotného vrátí do dětství. Z prožitků získaných díky audiu jsem získala asi nejvíc. Je to náročné a v mnoha situacích jsem si uvědomila své vlastní zážitky a pocity, které už jsem třeba zapomněla. Pak je součástí několik ebooků na zbylá témata, aby dodaly informace o nedostatcích a otázkách, které by mohly vznikat. Třeba jak to funguje s miminky? Jak to funguje s puberťáky? Atd. A v neposlední řadě je součástí přístup do FB skupiny, což je hodně velký přínos. Maminky se tady podporují, inspirují, sdílejí, radí si. Zároveň nacházejí pochopení, pokud třeba okolí pochopení pro respektující výchovu nemá. Já osobně jsem tam našla i několik blízkých přátel. Nevýchova zároveň vůbec není jednotný postup, který když se naučíte od A do Z bude fungovat. Je to cesta, inspirace, práce na sobě, kteřá mě přivede blíž k pohledu dítěte. A já tak budu vědět líp jak komunikovat s dítětem a najít si ty konkrétní způsoby, věty, řešení, které vyhovují naší rodině.

maciik5
15. únor 2015

Je úžasný, když se najdou respektující rodiče bez toho aniž by potřebovali nápovědu zvenčí. To by bylo fajn, kdyby takových bylo víc. Nicméně byli jsme vychováváni nějakým způsobem, který ne všem musel nutně vyhovovat, tak aby ho předávali dál. A tak se inspirujeme a Nevýchova jednu takovou inspiraci nabízí. Navíc v tomto případě má za sebou nespočet spokojených rodičů a jejich dětí. A všeobecně by se dalo říct vztahů - protože není jen o komunikaci s dítětem, ale lidmi kolem všeobecně. To jestli si někdo vybere být rodičem autoritativním a někdo partnerským, je na každém z nás. Pokud si přeju, aby u nás v rodině nastala změna a nevím jak na to, logicky hledám způsob. Já jsem tu cestu, jak se dostat ke krásnému vztahu se svým dítětem našla v Nevýchově. Každý máme svobodnou volbu hledat kde chceme a rozhodovat se podle toho, co s námi rezonuje. Není to krásný, že jsme k něčemu podobnýmu jako národ dospěli? 🙂

basska
15. únor 2015

@maciik5 a ty d ostanes na email ci dostanes nejs ky pristup na web? -

maciik5
15. únor 2015

Dostaneš přístup na web a pak každý týden dostáváš postupně videa, aby vše šlo popořádku tak jak to dává smysl. Nicméně je to dostupné i nadále.

kocka_on_the_road
15. únor 2015

@basska Dostaneš přístup na webové stránky kurzu, kde si ho procházíš postupně, jak máš čas. Každý týden ti přijde email, že se ti zpřístupnilo nové téma, celkem je to 5 témat na 5 týdnů. Takže za 5 týdnů máš přístup ke všemu a ten ti zůstane ještě minimálně 2 roky. V každém tématu je video, audio, úkoly a bonusy. Každou lekci si můžeš stáhnout do mp3 a poslouchat třeba v autě 🙂 Podklady k úkolům si tiskneš, zbytek je všechno v online podobě. Lekce si můžeš pouštět opakovaně, vracet se ke starým lekcím, atd. Přístup do FB skupiny je super - je uzavřená a k jednomu zaplacenému kurzu se tam dostane jen jeden člověk. Takže i když jsi v kurzu s manželem, tak má přístup jen jeden. Musím říct, že mně osobně skupina velmi pomohla - do té doby jsem neměla ráda internetové diskuze, kde si všichni jen stěžují a litují se, jak je to u nich blbé. Tam jsem vždycky našla podporu, když jsem potřebovala. Pokud ti není z veřejných lekcí něco jasné, zeptáš se na FB. Můžeš si tam vyřešit přesně to, co potřebuješ, najdeš tam ostatní účastníky z kurzu + lektorky + máma nevýchovy - holky, které kurzem prošly dříve a teď "radí" ostatním. Sama jsem se před přihláškou rozmýšlela, protože jsem si vůbec neuměla představit, co je to online kurz a jak to funguje, ale byla jsem spokojená.

kocka_on_the_road
15. únor 2015

@marsrutka Máš pravdu v tom, že odpověď má každý v sobě. Jenže já, trubka, jsem ji neuměla v sobě najít 🙂 Věděla jsem, že to nechci tak, jak jsem si to pamatovala z domu, nechtěla jsem to tak, jak to dělali kolem sebe... a nevěděla jsem, jak to udělat jinak.

raknel
26. únor 2015

Zdravím všechny,našel by se tu někdo se zájmem o NEVÝCHOVU z Plzně,
kdo by cítil též potřebu sdílení.
:O) L.

evita_ij
27. únor 2015

@marsrutka seš fakt mimo. Stádo je možná celý humbuk kolem 50odstínů, ale ne pokud se jedná o výchovu dětí. Nevím, jestli vůbec máš děti, když to nemáš v pase, ale já mám děti dvě a kámošky kolem mě taky většinou dvě děti, a můžu ti říct, že všechny mají problém s výchovou, i když jsou to děti maličké, příp. školáci do 3.třídy. Bití, vyhrožování, vzteky, šílenosti, jako nemůžeš se divit, že některé mámy tohle pro svoje děti nechtějí.
Nikdo nikoho před rodičovstvím neučí, jak vychovávat. Pokud to máme v sobě, tím líp. Ale až jsou děti na světě, až se začínají projevovat, pak teprve začíná to pravé rodičovství, ta výchova, a ta není prostě jednoduchá. Ano být rodič, být třeba i partner, ale nedělat se nadřazeným. Jak je to v nás zakotveno s našeho dětství, mládí. Tak neodsuzuj něco, co očividně neznáš, a pokud máš výchovu zmáknutou, tak bravo, třeba bys na tom taky mohla něco vydělat 😉

evita_ij
27. únor 2015

oprava "z našeho dětství"

ekasal
27. únor 2015

Výchova Nevýchovou se mi líbí... Zatím procházím videa zdarma... Každé ráno si říkám, jak se budu ke svým dvěma klukům (necelých 6 a 2) "chovat jinak", budeme se domlouvat a vycházet spolu... Není ještě poledne a já už ztrácím trpělivost ☹ Vím, že je to hlavně o mě, o změně mého myšlení, ale zatím se mi to moc nedaří 😉 Těším se na další příspěvky a zkušenosti těch, které kurz absolvovaly...

evita_ij
28. únor 2015

@ekasal jj, přesně tak to mám i já... stačí trocha spěchu, nespolupracující děti a člověk vybuchne....

modra_slunecnice
2. bře 2015

Zdravým všechny, našel by se tu někdo z BRNA se zájmem a provozováním Nevýchovy, kdo by si rád zasdílel své zkušenosti. Hodně by mě to pomohlo. Mám kolem sebe rodinu a lidi zcela opačného nastavení a je to pro mě tak hodně těžké. Jsem se synem sama. Tatínek se zřekl i rodičovských práv. Já bych ráda s někým kdo sdílí pocit, že Nevýchova mu dává smysl někdy popovídala

mmrk
24. bře 2015

@mirca1981 - nemohla bych Te taky moc poprosit o knizku od Naomi Aldort?
mail mmrk@centrum.cz

koukniakup
4. kvě 2015

Všechny a hlavně tedy zakladatelku zdarvím a zajímá mě jaký máte nároz na nevychovu.cz i dnes?
Nečetla jsem všechny komentáře ale zajímá mě nároz pisatelek po roce takže pokud teda můžu být tak drzá a položit vám znova otázku paní. 😉
mirca1981 Ahojky, chtěla bych založit diskuzi na téma "Nevýchova". Mám 20 měsíčního synka a stále řeším jak vychovávat své dítě, aby to pro něho a pro nás jako rodiče bylo to nej. Před nějakým časem mi poslala jedna moje známá odkaz na www.nevychova.cz. Zaregistrovala jsem se do rychlokurzu zdarma a pozorně sleduji videa paní Katky Králové. Moc se mi videa i názory "Nevýchovy" líbí. Touto diskuzí bych si chtěla přečíst vaše názory na tento druh výchovy a pokud možno i vaše úspěchy. Já sama se snažím být pro mého synka "partnerem", i když se mám ještě co učit. Synek je pěkný vzteklík a já mám kolikrát co dělat, abych zvládla své emoce. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti

ivuskark
7. kvě 2015

Já jsem před měsícem absolvova kurz a jsem nadšená, za mně určitě ano. Mám 1 a pul ročního chlapečka a nevychovu praktikujeme, i když někdy nerozumí, co po něm chci, ale aspon si to hezky nacvičím 🙂

ivcaxx
24. kvě 2015

mirca1981 Mirco, mohla bych Tě moc poprosit o zaslání té knížky na: ivcax@seznam.cz. Předem moc děkuji.
Jinak také zvažuji koupi kurzu výchova nevýchovou. Už nad tím dumám více než měsíc, prohlédla jsem videa, vše mi dává smysl. Dokonce mi to ze začátku i na mého dvouletého synka skvěle fungovalo a myslela jsem si, že si vystačím jen s kurzem zdarma a "selským rozumem". Jenže stačí stres navíc, nemoc, moje rozbouřené hormony, nebo nějaká neshoda a to ať už u mě či u maličkého a celé partnerství se nám nějak vymklo z ruky. Tak doufám, že mi kurz placený pomůže a zvládneme to na podruhé lépe... Navíc přítel i jeho matka si myslí, že je to sice fajn idea, ale v praxi absolutně nepoužitelné a vysmívají se mi a jakmile mě malej neposlechne procedí: "No, to je ta Tvá nevýchova, tady to máš". Nicméně zrovna technika výchovy přítele matky (vařečka, pásek a poslouchej!!!) a jejich následný vztah nyní mě přesvědčuje o zakoupení. I když ta částka za kurz je fakt rána, kterou budu lepit několik měsíců, protože to budu kupovat bez posvěcení přítele. Tak držte palce ať to za to stojí....

macula
31. kvě 2015

zdravím všechny, také uvažuji o tom kurzu.. mám 3letého syna, nyní čekám další dítě a musím říct, že poslední dobou dost bojujeme.. a to opravdu nejsem nepolíbená tímto stylem výchovy a komunikace - skoro od začátku jedu řekněme asertivní komunikaci🙂 (podle kniky jak mluvit aby děti poslouchaly a jak naslouchat aby nám děti důvěřovaly) - nebo se o to vážně moc snažím🙂 moc se mi tento přístup líbí a hrozně se mi to osvědčuje i u ostatních (dospělých) lidí.. pokud máte zkušenost s kurzem i touto knihou, přijde vám, že by v nevýchově bylo něco výrazně jinačího (lepšího)?? přece jen ty peníze nejsou zrovna malé...

macula
31. kvě 2015

a ještě něco - zaplatily jste si ten kurz samy či jste se rozdělily např. s kamarádkou? - je to nějakým způsobem přenositelné - dá se to nějak přeposlat atd??

salot
31. kvě 2015

Nevýchova se mi hodně líbí. Zatím to na dětech praktikuji jen omezeně, ale vidím na sobě, jaké dopady výchova mít může - takže za mě raději nevýchova.

maloska2
15. čer 2015

Mám dotaz, nechce někdo do nevýchovy napůl? Slyšela jsem, že to jde... Moc mě nevýchova láká, ale je to pro mě obrovský obnos. ☹

stelar
30. čer 2015

@maloska2 Jde to opravdu napůl? Myslim, ze v podminkach smlouvy pisou, ze to nelze.

koukniakup
30. čer 2015

Objevila jsem i super stránky kouzelná vychova na facebooku i webové je tam spousta informací zdarma.
www.kouzelnavychova.cz

cajomilka
30. čer 2015

Ahoj, hned předem přiznám, že Nevýchovu neznám, akorát z toho, co jsem tady četla, ale četla jsem např. Jak mluvit s dětmi, aby nás poslouchaly... nebo Respektovat a být respektován a ten přístup mi připadá hodně podobný, můžete mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? Díky

macula
30. čer 2015

@cajomilka mluvila jsem se známou která si zaplatila nevýchovu, kurz respektovat a čte jak mluvit aby děti poslouchaly a říká že je to podobné ale že jí to funguje jako puzzle, z každého se jí něco hodí..

cajomilka
30. čer 2015

@macula Aha. Mně jen připadalo, že se tady zase objevuje Amerika a bezradní rodiče dávají spoustu peněz za něco, co už je dávno známé a běžně dostupné. Tím v žádném případě neříkám, že je to špatné.

evaamy
11. črc 2015

Kurz dostanu k Vánocům, už se moc tesim🙂

cajomilka
23. črc 2015

@macula Tak už jsem se zaregistrovala a zhlédla rychlokurz a zároveň teď zrovna čtu klasiku Thomase Gordona Výchova bez poražených (v USA poprvé vyšlo už v r. 1970) a nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že Nevýchova je v mnoha ohledech totéž jinými slovy. Tím to nechci shazovat, je možné, že několik různých autorů dojde ke stejným výsledkům nezávisle na sobě, což by jen potvrzovalo, že na tom skutečně něco je. Moc ráda bych Nevýchovu začala uplatňovat u našich dcer, bohužel u prarodičů na obou stranách počítám s naprostým nepochopením a s manželem to asi taky nebude snadné, nic jiného než autoritativní výchovu nepoznal 😒 Dostat kurz k Vánocům by bylo super 😉

martyskac
27. srp 2015

@maciik5 muzu mit dotaz,takze kdyz jsem kurzem neprosla,jen me to hodne zajima, tak FB pristup do skupinky mit nemohu? Diky

koukniakup
27. srp 2015

Bohužel pokud kurzem neprochazite do fb skupiny vas nepridaj. Je určen dle jejich slov jen pro rodiče kteří kurz mají zakoupený