Nový druh výchovy - Nevýchova - Katka Králová

mirca1981
7. pro 2013

Ahojky, chtěla bych založit diskuzi na téma "Nevýchova". Mám 20 měsíčního synka a stále řeším jak vychovávat své dítě, aby to pro něho a pro nás jako rodiče bylo to nej. Před nějakým časem mi poslala jedna moje známá odkaz na www.nevychova.cz. Zaregistrovala jsem se do rychlokurzu zdarma a pozorně sleduji videa paní Katky Králové. Moc se mi videa i názory "Nevýchovy" líbí. Touto diskuzí bych si chtěla přečíst vaše názory na tento druh výchovy a pokud možno i vaše úspěchy. Já sama se snažím být pro mého synka "partnerem", i když se mám ještě co učit. Synek je pěkný vzteklík a já mám kolikrát co dělat, abych zvládla své emoce. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti 😉

veverun
1. zář 2015

@cajomilka Zdravím, můžu se zeptat, jestli jste do kurzu šla nebo zatím ne? Já jsem na tom už asi rok dost podobně, váhám, popravdě kvůli penězům, které prostě nejsou. Cítím, že by nám to mohlo dost pomoct. S prarodiči jsme na tom stejně a i s chlapama vlastně - ten můj, když vidí Katku z Nevýchovy, dostává osypky, je mu vyloženě protivná. Takže i v tomto ohledu jsem na to jaksi "sama", ale tuším, že potomci (o které jde především, že 🙂 ) by to ocenili. Ráda bych poznala někoho, kdo kurzem prošel a kdo by mi objektivně řekl svůj názor na vše. Nikoho ale osobně neznám a tak se v tom plácám zatím sama... Díky za odpověď.

cajomilka
2. zář 2015

@veverun Dobrý večer, ne, k žádnému dalšímu kroku jsem se zatím neodhodlala, starší dcera včera zahájila docházku do MŠ, takže teď řešíme jiné věci. Ale mladší začíná tzv. období vzdoru, takže se výchovou asi začnu zase trochu víc zabývat.

koukniakup
5. zář 2015

Maminky pokud můžu doporučit mrkněte na Kouzelnou výchovu 🙂 Je tam spoustu tématických článků, tipů a rad zdarma. Navíc jsou tam články z workshopů které nevýchova dělá každý měsíc 🙂

kocka_on_the_road
18. zář 2015

@veverun Já jsem v kurzu byla, takže na otázky klidně odpovím 🙂

kocka_on_the_road
18. zář 2015

A četla jsem na jejich stránkách, že v úterý večer bude další online workshop, o miminkách 🙂 To už máme za sebou 🙂

ondrejka2
24. zář 2015

mirca1981 mohla bych také poprosit o odkaz knihy....jana.ondrejova@seznam.cz děkuji za ochotu

cica002
27. zář 2015

@cajomilka Ahoj, prosím Tě, získala jsi nakonec tu knihu od Naomi Aldort - Vychováváme děti a rosteme s nimi ? Pokud ji máš v lelktronické podobě, mohla bys mi ji poslat ? Předem mockrát děkuji.

vyzkum
3. říj 2015

Dobrý den,
také jste se někdy zamyslely nad tím, co v dnešní znamená být dobrou matkou? Jak se taková matka chová, jaké má názory a jak vychovává své dítě? Já osobně si kladu tyto a podobné otázky ve své diplomové práci. Touto cestou hledám matky, které téma zaujalo a rády by se podělily o své názory. Naše spolupráce by měla podobu rozhovoru. Doufám, že můj příspěvek příliš nenarušil vaši diskusi.

Konkrétněji bych ráda našla matky, které nechávají dítěti tolik volnosti, kolik potřebuje. Dítě je podle nich hlavně partner, se kterým se dá na všem domluvit.

Podmínky účasti:
1. Jste momentálně na rodičovské dovolené
2. Máte 1 narozené dítě
3. Vaše dítě je ve věku 2-3.

Jak se zúčastnit: Kontaktujte mě prosím na emailové adrese mayerovak@seznam.cz. Pošlu Vám více informací a zodpovím Vaše případné dotazy.

S pozdravem
Bc. Karolína Mayerová

mastosto
10. lis 2015

No moc ráda bych s dcerou (3,5let) jednala jako s kamarádkou... Principy VN se mi opravdu líbí. Nejvíc oceňuji názor, že spokojená máma=dobrá máma. Chtěla bych obijí. Jenže! Snažím se vysvětlovat, přednášet pocity a chci po ní řešení... Ale jaksi mi dosud nebyla schopná nikdy žádné nabídnout a ty mé návrhy bojkotuje, směje se mi, nereaguje...Mám pocit, že není schopna ve svém věku vymyslet řešení (a ani postupy řešení některých úkolů, byť je inteligentní) Co myslíte?
Zatím jsem shlédla videa zdarma, platit za celý kurz ale nebudu. Cena se mi fakt zdá přemrštěná, marketingový tah, no. Kdyby to tady měl někdo stažené (jestli to teda jde stáhnout), ráda bych se s ním domluvila na nějakém sdílení např.
Kromě Naomi Aldort nevíte o této metodě v zahraničí? Určitě tam je spousta podobných, netušíte někdo? Díky!

kocka_on_the_road
15. pro 2015

@mastosto Na začátku v kurzu jsem to měla podobně, říkala jsem si, že se zkusím přihlásit a když to nebude k tomu, tak požádám o vrácení peněz. A trvalo nějakou dobu, než inteligentní syn začal reagovat na to, že teď s ním najednou mluvím jinak. Prostě byl zvyklý na to, jak co říkám a nerozuměl tomu, proč by to mělo být najednou jinak. V zahraničí je Nevýchova přes české rodiče, kteří to sledují z dálky, ale je to česká metoda 🙂

andriis
4. led 2016

Dobrý den maminky, prosím moc, nemáte některá z účastnic kurzu nevýchovy ten ebook jak se domluvit s dítětem, které ještě nemluví? Pokud ano, neprodala byste mi ji? Na celý kurz momentálně nemám finance a jelikož mě v únoru čeká obrovská životní změna, potřebovala bych najít s dcerou společnou řeč (dcera 16 měsíců), abych nemusela bojovat sama s sebou kvůli té změny, ale ještě navíc s ní, moc by mi to pomohlo, předem děkuji

medidkova
6. led 2016

Ja jsem se do Nevychovy prihlasila na kurz,ale po 2tydnech jsem pozadala o vraceni penez.Zni to vsechno hrozne fajn,ale podle meho nazoru je kazde dite jine a tudiz neexistuje jeden postup vychovy,ktery sedi na vsechny deti. Muj syn,velmi chytry,trilety,take neumi vymyslet reseni... Pred pul rokem jsme bojovali hlavne s tim,ze strkal do jinych deti a dle nevychovy se ho musim zeptat,proc to dela,ale to on sam vlastne nevedel a neumel odpovedet.Preslo to samo s vekem...ted zase resime plac ve skolce,dle nevychovy opet:zeptat se proc place (napr.nevhodna snidane,nestihne si rano pohrat atd.),ale on mi rekne,ze se mu proste styska ze chce byt s maminkou.u nas proste nevychovne postupy nefunguji...

koukniakup
7. led 2016

@medidkova Není to principy ani postupy, kurz nevýchovy není jeden návod jak na dítě, kurz nevýchovy je vytvořen tak, aby byl individuální pro každého. Třeba tady je to moc hezky popsané http://kouzelnavychova.cz/kurz-vychova-nevychov...

Škoda, že jste kurz vrátila v třetím videu se zrovna probírají hranice jak je nastavit, jak s nimi pracovat aj...

Bohužel někomu stačí pět týdnů někdo potřebuje čas delší.

koukniakup
7. led 2016

@medidkova ještě bych doporučila, knížku od Naomi Aldort, Vychováváme děti a rosteme s nimi je ani za 250Kč a je úžasná 🙂

medidkova
8. led 2016

Mám jí elektronicky, děkuji! Musím říct, že syn teď tři roky je už úžasný, bojovali jsme kolem druhé roku, kdy měl takové to problematické období🙂 Třeba přijde jiné a je dobré být připravený🙂 Naomi i Respekt jsou knihy, ke kterým se ráda vracím.

koukniakup
8. led 2016

@medidkova jsou to bible rodičovství 🙂

kakamilca
7. únor 2016

Zajímalo by mě zda je tu někdo, kdo si kurz zaplatil - nejlépe ten kurz pro děti 0-3 roky a jaký z toho má pocit. Jak mu to pomohlo atd. Přemýšlím o tom, ale ty finance jsou šílený... ale pokud bych to měla brát jako investici do budoucna a ještě třeba pro svoje dvě děti tak to není tak hrozné, ale potřebuji vědět nějaké reálné zkušenosti. 😉

evaamy
7. únor 2016

Co jsem koukala, tak ten kurz 0-3 roky tam už není. Je to nějaké inovované, tak treba to bude teď vše v jednom, ale nevím..chtěla jsem si to už zaplatit, ale toto mě odrazilo a pockam až budou synovi dva roky a pak do toho půjdu. Mam z toho takový pocit, že to je spis až od tří let.

koukniakup
7. únor 2016

@kakamilca Spoustu reálných zkušeností si můžeš přečíst na různých webech, nebo i na jejich stránkách na facebooku, tam hodně přispívají právě rodiče, kteří jsou v kurzu. Moje kamarádka je autorka webu kouzelnavychova.cz tam najdeš její zkušenost.
Já jsem právě v edici 0-3 a prozatím jsem zjistila, že všechno je vlastně o mě samotné, spoustu věcí jsem se začala uvědomovat, celý kurz za sebou ještě nemám, stále stojím u hranic ve třetím videu, protože ty nám docela dost balancují doma, ale i tak už jsme udělali velký pokrok 🙂

stelar
7. únor 2016

@kakamilca já jsem si ten kurz zaplatila a musím přiznat, že jsem asi očekávala mnohem víc. Máme doma roční holčičku a vůbec to na ni nefungujE. Možná to bude lepší, když bude starší 🙂 ale celé je to opravdu o mém nastavení, nejsem momentálně přesvědčena, že je to jediná správna cesta. Pro malinké dítě mi prostě přijde dost nereálna. Navíc jsem nedělala úkoly, tak možn to je tá chyba 🙂 Kurzu ale nelituji, přinesl mi nový pohled na výchovu, ale mám pocit, že tá cena je dost přehnaná. Kdyby to bylo za polovinu, tak nelituji vůbec 🙂

olusenka
7. únor 2016

@kakamilca taky jsem o něm přemýšlela někdy na podzim, i s manželem jsme o tom diskutovali, no, on je v tomhle spíš konzervativní, takže nějaké nadšení nebo souhlas se moc nekonalo. Cena je fakt šílená, navíc mě ještě rozčiluje jak se tam nadšeně píše, že nemusíte platit tisíce za kurz, šest tisíc a pod. , ale když si to člověk spočítá, zjistí , že to stojí asi 5000 a to už teda velký rozdíl není, jestli 5000 nebo 6000, takže mi tohle chvástání přijde docela jako drzost.

Já se snažila doma aplikovat aspoň některé postupy z videí zdarma, ale kromě výběru oblečení pro děti (dcera si vybere z víc kusů oblečení a vztekání se pak nekoná), to nemá žádný efekt. Do školky a kamkoliv se vypravujeme, to je pořád o nervy, pořád by si radši hrály, a já pak na ně furt zvyšuju hlas apod., a chodíme na poslední chvíli nebo pozdě, nevím teda, co dělám špatně, nebo jak tu někteří říkají, že to nefunguje na všechny děti, ale mě zapojit je do příprav, dávat jim možnost volby, spolurozhodovat, povídat si s nimi víc apod. teda vůbec nepomohlo. Mimochodem autoritativní styl výchovy taky ne. prostě mají ted období, kdy oba vůbec neposlouchají.

kakamilca
8. únor 2016

@stelar Kdyby to bylo za polovinu tak do toho jdu okamžitě. Takhle taky hodně přemýšlím... Dceři je 15 měsíců. Prošla jsem pár videí na netu ale ptát se jí na něco v tomhle věku nemá smysl. Snažím se jí věci vysvětlovat, ale stejně tak jednou za den máme prostě krizovou situaci za kterou nejsem ráda ☹ a pak mě mrzí tak jsem si myslela, že by mi nevýchova mohla pomoci.

kakamilca
8. únor 2016

Tý jo podle toho co jsem si přečetla na stránkách nevýchova.cz jsem si myslela, že ten náhled na tento kurz bude prakticky jednoznačný... ale koukám že to tak není. Mě na tom vadí hlavně to, že z toho opravdu hodně cítím marketing a "přesvědčovací" videa jsou hodně zaměřena na problémy, které trápí skoro každou maminku a rady jsou obecné a vždy podpořené příběhem maminky, která píše jak jí ty rady pomohly, ale nic moc konkrétního tam není a nebo jen velmi málo. Ráda bych ty rady použila, ale prostě nevím jak... A co se týče ceny tak mi dost vadí, že k ní není připočítané DPH. Cena je opticky menší - obecně nemám tyhle obchodní tahy ráda ☹

evaamy
8. únor 2016

Taky to na mě tak působí. A vadí mi ty online webinare. Nechápu, proč nenatoci klasické video a já si to pustím kdy mám čas. Takhle si to člověk musí hlídat, vměstnat si to nějak do programu a myslím, že i o to jim jde, abychom si uvedomovaly, co všechno jsme pro jejich video schopné obetovat a oni tak stoupají v ceně.

olusenka
8. únor 2016

@kakamilca jo, to jsem přesně ptala, chvástání se , jak kurz nestojí třeba 6000 jako jinde, no tak s DPH pak stojí "jenom" 5000. 🙂
Já ty rady zkusila na děti na chystání do školky, přesně ten plán, co kdy mají udělat, aby měly taky svoje povinnosti, dala jim čas, kdy chci, abychom vycházeli ven, přesně po vzoru těch ostatních maminek ve videu zdarma, a co se stalo? Zlepšení asi 10%. Pořád chodíme na poslední chvíli, jsou to nervy, nebo pozdě. Tak fakt nevím.

kakamilca
8. únor 2016

@olusenka Já si myslím, že ty rady nejsou špatný, ale jde o to jak se uchopí a na každý dítě se musí uchopit jinak a sledovat jak na to dítě bude reagovat a podle toho je trochu modelovat ale podle mě tohle člověk, který se nevýchovu učí sám nezvládne a potřebuje i individuální rady a ty můžeš nejspíš získat až po absolvování kurzu.

stelar
8. únor 2016

@kakamilca no mne v kurzu prave ty individuální rady chybí. Porad je to v te teoretické rovině. O tom je snad pak ta FB skupina (ale tam temer nechodim) , kde si maminky radi navzajem. Na druhe strane ale Katka rika, že rešení máme hledat vzdy v te sve rodine, vykomunikovat si to mezi sebou, ne jinde, pak to neni nevychova (pak uz diteti vlastne podsouvas jina rešení a není to uplne ono)..V kurzu te nauci ty principy, z kterých se vychazi, ale tu zmenu uz pak musi udelat clovek sam a to mne se teda zatim nepovedlo :(
jinak nevim jestli to porad plati, ale kdyz jsem si kurz objednavala ja, tak tam byla moznost 14 dni na zkoušku..tak pokud bys vahala, tak to mozna stoji za zvazeni.

medidkova
8. únor 2016

Já si tedy kurz zaplatila a požádala o vrácení peněz, na syna to prostě nefungovalo, asi bych potřebovala konkrétní rady, protože ty obecné z kurzů prostě nezabraly a opravdu si myslím, že s každým dítětem se musí jednat jinak, vždyť všichni jsme jiní, není jediný správný způsob komunikace. Momentálně řešíme pláč ve školce a rady z videa zaměřeného na tento problém se neosvědčily vůbec. Akorát jsem naštvaná, když slyším Katku jak říká, že se to dá vyřešit velmi rychle🙂)) To si pak člověk přijde jako blbec...

alicesky
5. bře 2016

@koukniakup Nechci tu kazit párty, ale mně osobně trochu vadí, že paní Aldortová lhala že má PhD (které nemá), dala si to na obal knihy a tu pak prodávala. V kontextu toho čím se zabývá mi to přijde nepřípustné. Knihu samotnou se snažím přečíst, zatím moc nejde - přijde mi jako takový pelmel z postupů používaných běžně v psychoterapii a příběhů, na které je to navěšení. Ale užitečné to jistě může pro někoho být 🙂

katepaz
23. bře 2016

@verdos Ahoj, Nevýchova je i pro malinké děti. Není nutné aby uměly mluvit. Přesto je možné se s nimi domlouvat. Mám za sebou kurz Nevýchovy před dvěma lety. A čerpám z toho do dnes. 🙂 Sebeovládání je o potlačování vlastních emocí. A to není zase tak moc fajn. Není nutné potlačovat emoce. Stačí změnit vnitřní nastavení. 🙂