Nůžky na nehty pro kojence. Jak to řešíte, leváci?

veve559
13. zář 2020

Ahoj, potřebovala bych poradit, zda jste některá někdy sháněla nůžky na nehty kojenců ale ovšem pro leváky. Klasické nůžky na manikúru pro leváky jsem našla, ale ty na dětské nehtíky vůbec. Případně jak to leváci řešíte? Když malému ostříhám nehtíky, tak je má pořád dost dlouhé, protože se ostřím pořádně nedostanu dál, hlavně mám strach, abych ho neporanila, bohužel už se mi to povedlo vzít jednou více do lůžka. Díky

verysucha
13. zář 2020

Mám nějaké klasické z dm myslím.a jsou podle mě jak pro leváky tak pro praváky..jsem levák a prostě je vezmu do levé ruky a striham 🤷‍♀️

zoyee
13. zář 2020

Tak to mě taky zajímá... Když jsem před 3 lety sháněla po všech čertech, tak jsem nesehnala, že pro leváky je nedělají. Takže miminko strihala babička, když přisla na návštěvu. Od cca roka už to bylo (ve spánku) celkem v pohodě. Čekáme druhý, tak by se mi fakt hodily...

veve559
autor
13. zář 2020

@verysucha ty jsou taky pro pravaky. Normálně používám na stříhání klasické nůžky, nesnášela jsem ty pro leváky, ale na ty male nehtíky mi právě ty pro praváky nevyhovují.

verysucha
13. zář 2020

No jsou zahnuté, takže je jedno jeslti je má pravak nebo levák..já jsem levák a striham sníma už tři roky uplne ok

veve559
autor
13. zář 2020

@zoyee my stříhame když krmíme a je celkem v klidu, ale stejně mi to prostě těma pro pravaky moc nejde a hlavně se bojím abych ho prostě nestrihla az moc. A bohužel manžel se boji stříhat a to je pravák 😄

veve559
autor
13. zář 2020

@verysucha zahnuté sice jo, ale maji ostří pro pravaky. V tom je ten podstatny rozdíl

zoyee
13. zář 2020

@veve559 manžel se taky bál, odvážil se kolem půl roka, když si jeden zatrhla a muselo se to vyřešit bez babičky.

veve559
autor
13. zář 2020

@zoyee tak my zatim mame dva měsíce. Takze si jeste netroufa. Bohuzel mi ale nejdou strihat na nožkách nehtíky, prave kvuli tomu ostri jak je obráceně

simcakoc
13. zář 2020

Ahoj, sice jsem pravák, ale s nůžkami jsem měla problém. Bála jsem se, abych malého nestřihla. U sady jsme měli kleštičky a tak stříháme nehtíky už pouze jimi.

marti89
13. zář 2020

Já koupila nůžky Nuk, které jsou rovné a přijdou mi pro leváky i praváky.

veve559
autor
13. zář 2020

@marti89 taky pro praváky, nejde o zahnutí ale o postaveni ostří.

dascha9
13. zář 2020

a nejsou lepší kleštičky? Mě to nůžkami vůbec nešlo. Pořídila jsem si kleštičky z Pepca a už jsem stříhala malé nehtíky bez problémů.

veve559
autor
13. zář 2020

@dascha9 asi mi nic jineho nezbyde. Škoda ze vyrobci nemyslí na leváky

verysucha
13. zář 2020

@veve559 nepřijde mi..striha se mi sníma úplně normální..ostré jsou dost 👍

kess01
13. zář 2020

@veve559 já jsem sice pravák, ale po prvním boji s nůžkami jsem začala zkracovat nehty kleštičkami a už nikdy jinak 😁

dascha9
13. zář 2020

@veve559 fakt je zkuste, s těmi kleštičkami to jde krásně a v tom Pepcu jsem je koupila v miminkovském oddělení. Byly v sadě s nůžkami, ale stálo to jen pár korun a jsou fakt dobré.😉

zuzkasim
13. zář 2020

A těma normálníma na nehty? Mám 3 děti a všechny jsem stříhala vždy normálníma nůžkama na nehty, vzhledem k tomu, že se narodili s dost pevnými a dlouhými nehty, tak jsem stříhala hned v porodnici.

alcar
13. zář 2020

Mela jsem vsemozne kojenecke, vc. tech Nuk, co jsou zde na obrazku a vsechny na prd. Nejlepsi klasicke zahnute manikurni nuzky se zahnutyma spickama.

alcar
13. zář 2020

Mam konkretne tyhle a jsem s nimi max spokojena. https://www.levnylek.cz/solingen-pl-472-nuzky-d...

malenka3
13. zář 2020

Stříhám od narození mými nůžtičkami, na prvorozenou jsem měla ty na děti a nevidím v tom rozdíl, proč nemůžu použít ty dospělé. I druhorozená je divoch, ale za 10 měsíců jsem ji ještě nestřihla.

keksik002
13. zář 2020

Já teda strihala obyc manikurnimi nuzkami ;)